Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Avocado рече

A ko dozvoljava i zabranjuje slike?

Pa ustanova u kojoj se i prikazuju slike, valjda imaju neki pravilnik svoje organizacije ili slicno, ne moze valjda bas sve i svasta da se prikazuje,:!: valjda ima neka procena sta moze i prikladno je za prikazivanje ili nije .... eto dodju satanisti i oce nesto da prikazu, jel treba da im dozvole ili ne.

I, onda ove slike ne znam da li treba uopste i razmatrati da li su za javno prikazivanje ili nisu. Vidim receno je da je bilo kao za malu grupu ljudi i da na taj nacin nisu mogli mislili nekog ugroziti, zar onda nije ocigledno da su imali osecaj da su slike extremne u svom prikazu i da zato i nije bilo za neku vecu grupu ljudi i za siru javnost.

Ali, eto, ovi neki nasilinici su to saznali i vidimo dalje sta je bilo. Sta bi tek bilo recimo da su ove slike bile izlozene u nekoj vecoj nacionalnoj galeriji u centru Beograda.... brrr

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

@ParadoksologijaНе разумем шта хоћеш овиме да кажеш, како је то повезано са чланком који сам линковао. 

Осим тога, да ли су бес и протести били (само) због ове фотографије или због целе изложбе на којој су (можда) били и други радови који су за поменуте били проблематични? Не знам, не сећам се тачно приче у вези те изложбе. Сећам се да је на некој изложби било више радова који су са хришћанског аспекта протумачен као проблематични.

Али стварно не разумем потребу да се на овај начин "уметнички" поистовећује Христос са геј популацијом или обрнуто. Колико ја разумем, одређени део геј популације и геј уметника се на начин "свети" Цркви због става дѕ је хомосексуалност грех. 

A претпостављам да би, са друге стране, био сматран ужасним говором мржње према хомосексуалцима уметнички рад у којем би неки хомосексуалац био поистовећен (на уметнички начин) са ђаволом. 

Тако да је ово, на конту хришћанства допуштено и нормално, а то, на рачун хомосексуалац би било недопустиво. 

Што се мене лично тиче, не сматрам добрим ни једно ни друго. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

или због целе изложбе на којој су (можда) били и други радови који су за поменуте били проблематични?

Koliko se secam cela izlozba ili vise slika je bilo problematicno,....:0201wink:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Branka62 рече

A i ti svašta pitaš :ani_biggrin:

 

 

Last_Judgement_by_Michelangelo.jpg

Ovo je cini mi se nesto Zapadno i neko realizam slikarstvo i nije nesto sto je uobicajeno i nije bas toliko zastupljeno po gradskim crkvama i ne na taj stil slikarstva, to moze vise da se vidi po manastirima i slicno.

Evo Saborna crkva u Smederevu nema takvih i slicnih slika(uvecajte fullscreen i samo klikom na levi mis moze da se vidi i uveca slika i vidi cela crkva) :

http://crkvasmederevo.rs/foto-galerija/#360-link

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, J_a_n_a рече

Tema je zaista postala besmislena.

Niposto. Samo neugodna svilenim dusicama i zatvaracima ociju :*

  • Хахаха 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Belgrade Pride 2012: Faith, Love, Hate | BTURN

Evo umetničke fotografije gde je prikazan gej mladić koga su na smrt pretukli.

Ova izložba je prikazana u Beogradu 2012. 

Bilo je reakcija, besa, protesta, tužbi. Od strane Dveri, pravoslavaca, desničara.

 

Genijalna fotografija. Prvi put vidim...

Autenticna ili "staged"?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Branka62 рече

Avokado pitao ko zabranjuje i dozvoljava slike

kontekst :idea: ti je Branka,.... ono sto sam ti naveo gore u poruci :citac: .... da se takve ikone ne slikaju u gradskim crkvama tj. nisu bas za opstu javnost.... i zato ne mozes da uporedjujes sa slucajem ovih skandaloznih slika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, J_a_n_a рече

Šta sa Sikstinskom kapelom?:stadaradim:Kakve veze ima ona?

Yep, .... to je kako kaze wiki - papinska kućna kapela .... zatvoreno i gotovo nepristupačno izvana, takoreći utvrđeno - ..... i da nije uso neko da fotografise, ne bi se ni znalo kako izgleda....

.... i eto, ako oce', .... tako ovi sa skandaloznim slikama u svojim sopstvenim kucama neka organizuju svoje predstave.... :D 

http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

Yep, .... to je kako kaze wiki - papinska kućna kapela .... zatvoreno i gotovo nepristupačno izvana, takoreći utvrđeno - ..... i da nije uso neko da fotografise, ne bi se ni znalo kako izgleda....

Bila i videla, ono zavučena jeste :D

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...