Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 10 часа, cloudking рече

Drvce je apsolutno u pravu.

Ono nije lula...

Ne možeš lulu koja je slika porediti sa ilustracijama. Prosto nije istni žanr. Kao što nisu ni ikone:) jer postoji klasična umetnost a postoji i primenjena i razlika je ogromna.

I da to nije lula, već ilustracija lule i to je slikar i napisao na slici:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, cloudking рече

Za pocetak, karikatura je nastala pre 20 godina... 

То знам зато и спомињем панекере и металце од 18 година. И зато и кажем да то у тим годинама могу да разумем ако тинејџерско лудило. Прочитај шта сам написао прво.

Свако даље уздизање тих цртежа изнад нивоа врата тоалета на Демији је није нормално. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, J_a_n_a рече

I da to nije lula, već ilustracija lule i to je slikar i napisao na slici:)

Nedovoljno... trebalo ja da ude u svaciji dom i da ureze na celo svima koji i dalje ne kapiraju... izvinjavam se na morbidnosti ali nasilje je danas cool i priihvatljivo kad zelis da plasiras svoje ideologije, pa se prosto trudim da budem "u trendu" :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Justin Waters рече

Kad je bila izašla ona karikatura Šarli Ebdoa, sirijskog dječaka koji se utopio na obali Turske u pokušaju da se domogne Evrope, bilo je mnogo osuda sa raznih strana kako se karikaturisti sprdaju sa nesrećnom sudbinom dječaka. I sam sam na pravu malo nevoljno reagovao, ali je onda izašlo vrlo uvjerljivo objašnjenje da karikaturisti ni na koji način nisu imali namjeru da se sprdaju sa nesrećnim dječakom, nego naprovi sprdali su se evropskim društvom. Na karikaturi je bilo prikazano tijelo dječaka kojeg je iznjelo more, a ispred njega bilbord junk food sa promo menijem. 

charlie-hebdo-migrants-kurdi.jpg?quality

Karikatura je zapravo genijalna, više nego što se čini na prvi pogled jer se sprda sa Evropom koja djeci na prvu ima da ponudi neki meni u junk restoranu, i za to je jadan dječak izgubio život. Ovdje je naglašena ljudska patnja koja se dogodila uzalud i rade nekih prizemnih i sirovih stvari. To jeste i bio bit karikature, da nas ponuka na neka pitanja dali je izgubiti život tadi nekih prizemnih i jeftnih stvari bilo vrijedno, a to se dešava ne rijetko na ovom svijetu. 

Naravno, ovim ne nastojim reći da su sve ostale karikature Šarlija bile dobre, naročito one koje ciljano sprdaju nečija vjerska osjećanja. Ali u svakako kako nije bilo opravdano da neko tamo ubije karikatursite, tako nije bilo opravdano ni da ovi utjerivači morala dokazuju i pokazuju nešto i štite naše društvo od "nemoralnih i skaradnih pojava". 

Ovu izložbu, a naročito ove sporne karikature se mogu također shvatiti u svjetlu gore opisane karikature. Da li je bilo slučajva nemara prema djecu? Da. Da li je bilo slučajeva da su roditelji bacali djecu kroz prozor? Da. Da li smo svjesni da u društvu postoje nezreli roditelji, bolesni i poremećni koji su prsli pod teretom roditeljstva i kaznili svoju djecu samo zato što su bili djeca? Da. 

E to je i pouka ove izložbe da se kroz umjetničko izražavanje, iskaže ova pojava, a sad što su ljudi ograničeni pa ne mogu da skontaju neke stvari to je nažalost ono najgore. 

Slažem se sa celim tekstom osim zadnjeg pasusa. Shvatam na šta nam ukazuju te ilustracije, ali opet mislim da su mogli da izaberu i da se drugačije izraze i ukažu na neke stvari a ne crtežima beba sa sekirom u glavi.

Ne opravdavam upad huligana na izložbu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

То знам зато и спомињем панекере и металце од 18 година. И зато и кажем да то у тим годинама могу да разумем ако тинејџерско лудило. Прочитај шта сам написао прво.

Свако даље уздизањ тих цртежа изнад нивоа врата тоалета на Демији је није нормално. 

Nemam nikakav problem da se slozim s tobom. I ja isto neka dela smatram cistom gluposcu...

Ali opet treba da te podsetim da to nije tema. Jel ok da odem i da pocepam te tudje radove koje smatram groznim?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, J_a_n_a рече

Slažem se sa celim tekstom osim zadnjeg pasusa. Shvatam na šta nam ukazuju te ilustracije, ali opet mislim da su mogli da izaberu i da se drugačije izraze i ukažu na neke stvari a ne crtežima beba sa sekirom u glavi.

Ne opravdavam upad huligana na izložbu.

Vreme za kritiku je na zalost proslo zaslugom debelovratih misicavih hitlerkriticara. 

Mogli smo da pricamo do prekosutra o tome da li je opravdano, da li je zanr adkvatan, da li je forma usmerena na sok efekat, ali nista od toga sada nema smisla, jer su kriticari vec doneli te presude i delovali u skladu sa njima.

Jedina pristojna tema sada moze i mora da bude nasilje i nasilno ugrozavanje ljudksih sloboda  u nasoj zemlji. Sad pricati o kritici radova je samo mazanje ociju i rehabilitacija nasilja.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Nemam nikakav problem da se slozim s tobom. I ja isto neka dela smatram cistom gluposcu...

Ali opet treba da te podsetim da to nije tema. Jel ok da odem i da pocepam te tudje radove koje smatram groznim?

Ти упорно браниш изложбу од цепача. И мени говориш да сам ја љубитељ тита и кукастог крста који говори "исцепи ги сив"! 

А ја ти кажем да ови који су ги цепили не би то ни урадили да је ово остало на нивоу вецеа на Демији.

Друга ствар је та да са 40 година брате мили не можеш да се хвалиш овако болесним стварима и да их излажеш као уметност. Постоје неке границе здравог разума које осећа сваки човек. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, J_a_n_a рече

Slažem se sa celim tekstom osim zadnjeg pasusa. Shvatam na šta nam ukazuju te ilustracije, ali opet mislim da su mogli da izaberu i da se drugačije izraze i ukažu na neke stvari a ne crtežima beba sa sekirom u glavi.

Ne opravdavam upad huligana na izložbu.

Upotrebicu Vilerovu omijenu analogiju sa silovanjem...

Kad se devojka obuce provokativno, nije nikakav problem da je gledajuci je diskutujemo  o tome  da li je to previse, premalo, prekratko, predugo, bezobrazno, smerno, pristojno nepristojno...

ali od trenutka kad tu devojku neko siluje postoji samo jedna tema a to je zlocin. Pricati nakon silovanja o tome sta je nosila je stajati na stranu onoga koji je silovanje izvrsio... sto se i ovde desava, ljudi su prosto odusevljeni sto je neko upao i pocepao radove... salvo po drustvenim mrezama.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

А ја ти кажем да ови који су ги цепили не би то ни урадили да је ово остало на нивоу вецеа на Демији.

Slusaj kolko ti je glup argument "Pa ni antiesti ne bi grebali ikone da ih crkve nisu tu stavile? Nek crkve ne stavljaju ikone pa ih niko nece grebati"

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Друга ствар је та да са 40 година брате мили не можеш да се хвалиш овако болесним стварима и да их излажеш као уметност

zasto ne mozes?

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Постоје неке границе здравог разума које осећа сваки човек. 

Brateuuuu... svaki covek? Svi ljudi osecaju istu stvar? A to je bas ona ista stvar koju oseca Teks Viler? 

Kolko ti imas godina?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, J_a_n_a рече

Ko nema Boga njemu je sve dozvoljeno?

Sad si me zbunila... jel ovi cepaci imaju boga pa im nije dozovljeno ili nemaju boga pa im je dozvoljeno da cepaju?

Jer poprilicno sam siguran da svako od njih ima bar po tri istetovriana krsta ili dusanovo carstva na grbini :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Kad se devojka obuce provokativno, nije nikakav problem da je gledajuci je diskutujemo  o tome  da li je to previse, premalo, prekratko, predugo, bezobrazno, smerno, pristojno nepristojno...

ali od trenutka kad tu devojku neko siluje postoji samo jedna tema a to je zlocin. Pricati nakon silovanja o tome sta je nosila je stajati na stranu onoga koji je silovanje izvrsio... sto se i ovde desava, ljudi su prosto odusevljeni sto je neko upao i pocepao radove... salvo po drustvenim mrezama.

Zanimljiv je podatak da najveći broj žrtava silovanja je zapravo bio obučen "normalno", trenerka, patike itd. ništa provokativno i izazivajuće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

Slusaj kolko ti je glup argument "Pa ni antiesti ne bi grebali ikone da ih crkve nisu tu stavile? Nek crkve ne stavljaju ikone pa ih niko nece grebati"

ykDExTy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Momke je poslala sluzba da zastrasi karikatiruste koji svakodnevno ukazuju na postupke vlasti kroz svoje radove, cak je i samog Vucica bilo na tim crtezima a vi idalje kenjate kako su radovi pocepani zato sto su "grozni i nemoralni"...

Vuciceva propagndna masinerija radi savrseno jbt...

 

Kako covek dovede sebe do te kolicine poniznosti i marionetizacije?

 

Recite iskreno, vi koji orpavdavate upad cepaca, jeste videli i ostale karikature ili ste isljenje doneli na osnovu ove jedne koju su vam pokazali upravo Vucicevi kanali? Rulji je to dovoljno, jedan crtez i pali brate. NE znam sto dozvoljavate da toliko manipulisu vama...

Od jednog morbidnog crteza bebe ispade cela izlozba satanska, a zasto? Zato sto ostali radovi prikazuju politicke prilike, a zamislite kome smeta da to vidite? I zasto je toliko lako da vas neko obrlati kako si oce...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...