Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, J_a_n_a рече

?

Иронија. Поента је да се свако ко се супростави "слободомумности" окарактерише као нациста.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Мислим да то нису теме за карикатуре и да постоји много бољи начин да се уметнички ангажује на те теме.

Oh, izvinte gospodine analiticar komparativne umetnosti, nisam vas prepoznao! :D

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Haha,

pa ja kazem "svako treba da ima slobodu da misli i radi sta zeli, dokle god ne povredjuje druge"

a ti kazes "ne, ne, treba da nam bude ograniceno sta mozemo da pricamo a da sudije za to budemo mi sami jedni drugima" :D:D  :D 

Не на кажем. Кажем да имамо слободу и одговорност и да морамо да се пазимо како се обраћамо једни другима јер свака акција изазива реакцију. Да смо на пример ти и ја водили рачуна о томе овај разговор би био много конструктивнији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Иронија. Поента је да се свако ко се супростави "слободомумности" окарактерише као нациста.

Prvo pravilo umetnosti, ako moras da objasnajvas sta si hteo da kazes, negde si debelo pogresio :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Prvo pravilo umetnosti, ako moras da objasnajvas sta si hteo da kazes, negde si debelo pogresio :D

У уметноси нема правила. Све је дозвољено према твом становишту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Ништа брате, следећи пут ћеш препознати.

Problem je sto smo kao narod pretereano ponosni bez pokrica i uvek mislimo da se u sve razumemo i da smo pozvani da damo strucno misljenje o svakoj temi, a ljude koji zaista nesto znaju da kazu dozivljavamo kao pretnju po svoju "predstavu" strucnosti...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс И доста за данас. Слдећи пут ћу се потрудити да будем смиренији пробај и ти па ћемо некако лакше комуницирати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

У уметноси нема правила. Све је дозвољено према твом становишту.

Opa! Bravo! Nemam vise cemu da te naucim young padawan! :D:D:D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Problem je sto smo kao narod pretereano ponosni bez pokrica i uvek mislimo da se u sve razumemo i da smo pozvani da damo strucno misljenje o svakoj temi, a ljude koji zaista nesto znaju da kazu dozivljavamo kao pretnju po svoju "predstavu" strucnosti...

Генерално се слажем. Ајде следећи пут без клизећих са леђа па можда нешто и кажемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

@Вилер Текс И доста за данас. Слдећи пут ћу се потрудити да будем смиренији пробај и ти па ћемо некако лакше комуницирати.

Otvori um i probaj da shvatis da drugi pogled na svet ne znaci pogresan pogled na svet i da to sto tvoj pogled na svet ne dele svi ljudi ne znaci da si manje kvalitetna osoba i da imas cega da se plasis.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Генерално се слажем. Ајде следећи пут без клизећих са леђа па можда нешто и кажемо.

Saglasan.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Otvori um i probaj da shvatis da drugi pogled na svet ne znaci pogresan pogled na svet i da to sto tvoj pogled na svet ne dele svi ljudi ne znaci da si manje kvalitetna osoba i da imas cega da se plasis.

Брате о овоме можемо да причамо нашироко. За сада само да кажем да ја не судим особи да ли је квалитетна или не, него се ради о поступцима увек. Не плашим се ја ничега. То је поргешна полазна тачка, сувише "пихолошка" и потпуна нетачна. Постоје различити погледи на свет и неки никада не могу да буду усаглашени јер су апосолутно супротни и нема шансе за толеранцијом. Ај други пут.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, J_a_n_a рече

Jeste ali tu je i deo da će svako razumeti umetnost na osnovu onog što nosi u sebi. 

Tacno nego cisto da napomenem da ono gore "prvo pravilo umetnosti" nema veze sa zivotom, cisto da me nekoi ne shvati pogresno jer se radi o humoru :)

Ali ovo si lepo rekla.

Umetnik ne sme da bude ogranicen. Umetniku treba dopustiti da stvara bu-kvalno sta god pozeli a mi koji konzumiramo tu umentost cemo dati svoj adekvatan sud. Za nesto cu reci "zelim ovo da gledam svaki dan ne zalim para" a za nesto cu reci "sad sam video radove ovog umetnika i nikad vise" ovo drugo je za umetnika veca kazna od 300 pocepanih izlozbi...

Ljudi mesaju stvaranje sa kicem koji nam je u vecoj meri dostupan pa smo njime i prezasiceni. Jer kic ima svrhu, umseren je na "spolja" ka publici a umetnost je okrenuta kaunutra. Pravi slobodni umetnici ne stvaraju da bi bili prepoznati ili da bi im se ljudi divili (to je samo dopunski benefit) nego iz ciste potrebe da se kreativno izraze.

Naravno da postoji cost/benefit varijanta i kod tog koncepta, jer ipak zivimo u zajednici i neophodno je postovati neka mimimalna pravila. Zato umetnost JESTE ogranicena i to zakonski pa niko ne sme da poziva na nasilje npr, ma koliko to pakovao u umetnost ili slobodu govora. To je kompromis koji umetnici prihvataju, a oni koji ne prihvataju lepo odu na planinu stvaraju potpuno slobodno i nesputano a onda spale svoja dela... ima  i takvih.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...