Jump to content

Протести у Београду, јул 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

Тешко ми је да причам о овој теми, стварно сам имао поверење у мере коју су донете на почетку ванредног стања, иако је психички било за мене јако тешко. 

Од тренутка кад су пустили слободан проток људи без икакве контроле, видео сам да се све отргло контроли. Откуд то да је сад вирус овде јачи од италијанске верзије? Па, је л' тако било у марту и априлу? Од асимптоматских случајева у мају, одједном јачи него у Италији! 

И нисам једини који је изгубио поверење у КШ, а то је једна од најгорих ствари која је могла да се деси. 

Препоруке више немају смисла, морају мере и то оштре, а да ли имамо више живаца за то, нико и не пита. То је оно што боли. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidim da kada pomenem inicijativu  jedan zahtev menja sve  odmah od simpatizera Vučića dobijem ili dislajkove ili histeričan smeh ili zamenu teza ili laži ili pokušaj svođenja protesta na neke raščinjene i raskolnike. I to mi se mnogo sviđa jer se vidi da ih to mnogo svrbi :ok:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače namerno govorim: inicijativa jedan zahtev menja sve  jer ne podržavam ni DJB ni Radulovića ni Obradovića ni bilo koju stranku ovakve kakvi su sada ni same po sebi nego podržavam ovu inicijativu jer smatram da ima jednostavnost, direktnost i pravnu dokazanost koja je potrebna da pokrene promene u ovoj nesreći i haosu u kojima smo svi zajedno.

I ne vidim ništa šta bi ovoj inicijativi, da se obore izbori, mogli da zamere ostali iz bojkota ili druge opozicije. Lopta je u njihovom dvorištu i videćemo ko su.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече

Ne bih rekao. Zamisli, da je prodavnica velicine prostorije u kojoj se glasalo, (odprilike 10 X 10 m ili malo vise) ....i za par sati postane vrlo zagusljivo i neprovetreno u prodavnici, sto je jedan od rizika za sirenje korone..... i, komisija od nekih oko 15 clanova skoro stalno u prostoriji, skoro stalno bez maski i rukavica (analogno i prodavci i kasirke nemaju maske i rukavice)..... i, glasaci 50% nemaju maske i rukavice (50% kupaca), .....i, postoji interakcija izmedju glasaca i komisije, licna karta i deljenje papira za glasanje (dva papira,.... republicki i lokalni.... da ne pricam kroz koliko ruku su prosli i gde su sve ti papiri bili pre nego sto su dosli do izbornog mesta.),....i, potpisivanje glasaca na dokumente istom olovkom, koje dokumente dva clana komisije stalno listaju i drz pod rukama......i, postovanje socijalne distance od 1,5 - 2m izmedju glasaca i komisije, nije bas moglo da se ispostuje, i jos zatvoren prostor,.....prskanje dezifenkcionim sredstvom bilo, pa posle i nije vodjeno racuna (sto je skroz neodgovorno),....i sve to analogno preneti na prodavnicu,....  da ne pricam o tome koliko je sama komisija bila tokom dana i tokom brojanja glasova izlozena povecanim rizicima (pa, oko stola se svi skupili bez maski i rukavica, i svi broje glasove i uzimaju listice, ludilo niko ne vodi racuna za bilo sta.... ma, bilo im najbitnije da sto pre jave u centralu partije koliko ko ima glasova....) .... na primer, predsednik komisije broji listice, i lizne prst jezikom kako bi lakse brojala, daj uzmi ono sredstvo za lakse brojanje listica,.... kaze, ma, pusti sta da radim, kako je tako je....:D .... eto, to je bas extreman primer,......ali, u nekim situacijama je i bilo tesko sprovesti bas sve mere, stvarno,,.....(i, to preneti analogno na prodavce i kasirke u prodavnici).

Tako da, sve to analogno ako se prenese na prodavnicu, mislim da je jasno da nije bas isto kao kada se ide u prodavnicu. U ovim uslovima koje sam opisao, kako je sprovodjeno glasanje, stvarno je bio povisen rizik za sirenje korone. I, jos ako uzmemo predizborne skupove i okupljanja i post izborna okupljanja i korona 'zurke', .... ne znam kako ne mozemo da kazemo da nije povecan rizik za sirenje korone vezano za celokupni proces izbora.

I, onda dodamo fudbal i tenis i slavlja i svadbe i kafice (pa, recimo u smederevu,..... ostalo jos par dana do ukidanja vanr. stanja,.... vlast vice, eto bio udarni talas za vreme Vaskrsa i prvi dan ponedeljak krece naglo slabljenje virusa :0426_feel:.... i, ovi mladi vec otvaraju i spemaju kafice i sede grupno za stolovima i opusteno pricaju i zafrkavaju se, kao da nije bilo korone pre par dana,.... i, uopste me ne cudi sto imamo sada i povecani broj mladjih ljudi zarazenih od korone....)....i, proklamaciju drzave i kriznog staba da smo prakticno pobedili koronu i opustencija medju ljudima ....i, sada ove demonstracije i okupljanja,......i, onda stvarno me uopste ne cudi sto imamo ponovno vracanje korone, logican sled stvari, kada se malo analizira situacija, da ne pricamo ako bi neko strucniji to dublje proanalizirao.

Zaključio bih da smo mi Novosadjani za vas zapadna evropa :D

Pa kad se tako ponašate nije ni čudo da smo zemlja trećeg sveta.

Može li čovek sa vama da organizuje i izvede bilo šta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, БанеЛ рече

У праву је Боки. 

Стварно немају потребе да нам причају о одговорности, јасно су је показали оне ноћи кад су завршени избори. И брзо након ње се многи "функционери" заразише. Али, то нема везе са изборима, него са Марсовцима. Нема потребе да се брани неодбрањиво. Као што ни ови протести са те безбедносне стране нису добри. 

Многи СНС-овци са којима сам причао су се сложили да су мере прерано укинуте. И не треба бити доктор наука да се види да почетком јуна почиње раст броја оболелих, а то је свакако у вези са укидањем мера, дозвољавањем скупова, прослава итд. Овај замах је почео у јуну, могло је да се спречи, али није. 

 

Ne treba biti SNS ovac da bi se se porokomentarisalo nešto što je jasno i pticama na grani.

Za izbore i dalje tvrdim da su manje rizični od prodavnice gde uzimaš artikle koje je pipao i kurta i murta, razmenjuješ novčanice i platne kartice .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, nikola a рече

Vidim da kada pomenem inicijativu  jedan zahtev menja sve  odmah od simpatizera Vučića dobijem ili dislajkove ili histeričan smeh ili zamenu teza ili laži ili pokušaj svođenja protesta na neke raščinjene i raskolnike. I to mi se mnogo sviđa jer se vidi da ih to mnogo svrbi :ok:

Zaboravio se žene u crnom.

 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Zaboravio se žene u crnom.

 

А ти си заборавио да је Клинтон тапшао вучића порамену а овај им донирао за кампању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Просечан србенда рече

А ти си заборавио да је Клинтон тапшао вучића порамену а овај им донирао за кампању.

A ti si zaboravio da je Adolf Hitler bio zaštitnik sv. Gore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дејан рече

A ti si zaboravio da je Adolf Hitler bio zaštitnik sv. Gore

Хитлера више нема али је зато ту Клинтон и компанија који подржавају Вучића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Дејан рече

Za izbore i dalje tvrdim da su manje rizični od prodavnice gde uzimaš artikle koje je pipao i kurta i murta, razmenjuješ novčanice i platne kartice .

Због тих избора су направили привид да је све у реду и попустили све мере, а није било у реду. Скоро месец и по дана није у реду. Зато се сад чешемо. За саме изборе се слажемо. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Дејан рече

A ti si zaboravio da je Adolf Hitler bio zaštitnik sv. Gore

А јесу се светогорци за нешто извињавали Хитлеру као Вучић Клинтону, нешто у стилу "кад смо били млађи говорили смо глупе ствари", како се Вучић обратио Клинтону кад га је овај потапшао по рамену и исмејао?

Било је случајева да се Вучић пореди са Милошем Обреновићем, а ево сад и са светогорцима. Буди Бог с нама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Дејан рече

Zaboravio

Neću brate da im dajem publicitet pa čak ni negativan. Kapiraš? Bilo kakav pomen tih ludača im samo pomaže.

A to isto rade i neki medijski zlotvori u Vučićevim medijima. Umesto da se, kao i obično, svim silama, spinovima i lažima obruše na inicijativu  jedan zahtev menja sve  oni ćute o tome kao zaliveni. Jer šta god da kažu o toj inicijativi doprineće da se širi po narodu svest da su izbori falsifikovani. A to je poslednja stvar koja im sada treba ;)

Zato SNS i mediji sede, ćute i mole se Vučiću.

A on ih je upravo otkačio. Izlaženjem iz SNS između redova im kaže: Evo dao sam vam izbore a sada se j**** sami kako znate jer ja neću da budem kriv za ovo, ja moram da budem savršen, mene narod mora da voli. :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...