Jump to content

Др Јована Стојковић: Где су билни силни етички комитети када су се крале бебе, наручивале беспотребне вакцине за свињски грип


Препоручена порука

Где су билни силни етички комитети када су се крале бебе, наручивале беспотребне вакцине за свињски грип

image.png.50c85307ca1c4e3983f08b532fdb75a3.png

Немам никакву моралну обавезу да браним Бранимира Несторовића. Последње две године, откад траје кафкијански процес против мене пред Лекарском комором Србије, осим др Владимира Стојковића и др Марка Марјановића, ниједан колега из Србије није јавно стао у моју одбрану, за разлику од двадесетак професора медицине и права, адвоката и политичара из иностранства, као и врсних интелектуалаца и људи проф. др Бранислава Ристивојевића и др Владимира Димитријевића.

Тужена сам због свог грађанског и политичког активизма, који укључујује залагање за политику добровољне вакцинације. Нити сам шта лоше урадила на свом радном месту, нити сам коме нашкодила. Тужена сам због става да се човек мора питати да ли жели да му се нешто пласира у тело.

Није ме бранио ни Несторовић, ни Вучић. Није ме бранио ни други професор педијатрије који је пред сведоцима обећао да хоће. Нису ми дали милисекунду на било којој телевизији, нити три реда у новинама. Због спинова и лажи билтена БНД-а и данас добијам претње вешањем, разапињањем, пресуђивањем. Ниједан тужилац није реаговао, ниједно удружење жена, никакве струке и слично.

Ипак, доследности и истине ради, због које и пролазим кроз све то, осетила сам потребу да реагујем на данашњу вест да је група професора Медицинског факултета  тражила од Лекарске коморе Србије да се изјасни о „наступима“ професора Несторовића у којима је говорио о коронавирусу. Против пулмолога Несторовића, побунила су се два лекара судске медицине, психијатар, интерниста и пензионерка непознате специјализације. Имали су примедбе на његова иступања у вези респираторног вируса, који је, хтели, или не хтели, ипак делокруг његових интересовања и рада. Позивали су се на његов наступ у друштву председника Србије, где је, на један карикиран начин, овај вирус назвао „најсмешнијим у историји“.

Да ли је једино Несторовић на свету био оваквог става? Ако уконимо стилске фигуре и усхићење присуством председника, на које лично има свако право, као што има право и да носи слику дотичног у новчанику, његов став о релативној бенигности овог вируса и исфабрикованој драми која га је пратила, имали су бројни лекари широм света. Да ли су професори Медицинског факултета чули за професора Сухарит Бакдија, Вела Маркоског, Јакоба Пулијела, Вагнера Рићиардија, Волфганга Водарга, Џоела Кетнер, Џона Јоанидиса, Јорама Ласа, Пјетра Вернацу, Хенрика Стрика, Јаниса Расела, Давида Каца, Мајкла Остерхолма, Питра Гечеа и многих других и да ли ће их тужити надлежним коморама, јер народ у Србији не гледа само конференције за штампу, већ прати и стране медије и изворе?

 

Са друге стране, да ли ће тужити инфектолога др Жарка Ранковића, који је 28.02.2020., на сајту Информера изјавио да страха и панике не треба да има, јер коронавирус није ништа епохално, већ је много гори грип који циркулише и од ког огроман број људи оболи? Да ли ће тужити Златибора Лоначара који је 25.02.2020., изјавио да апсолутно нема места за панику због коронавируса и да се преко 97-98% људи који добију коронавирус најнормалније опорави и наставља живот без проблема? Да ли ће тужити Предрага Кона који је 13.03.2020. за BBC на српском изјавио: „ Када тврдимо да је безбедно да се иде у школе, стојимо иза тога, исто тврдимо да неће бити преношења инфекције“, да би већ сутрадан претио на сајту Инсајдера, оставком у кризном штабу уколико се школе не затворе? Да ли ће тужити Зорана Радовановића који је за N1, 26.02.2020. изјавио да „не треба правити панику“ и да је „врло вероватно да та болест неће стићи у Србију, а ако стигне завршиће се са два, три болесника“?

Како да се просечан грађанин не запита где су билни силни етички комитети када су се крале бебе, наручивале беспотребне вакцине за свињски грип, правили дилови са погребницима? Када неком премине најмилији због лекарске грешке, рука руку мије и врана врани очи не вади, али за оно што јуче ја, данас Несторовић, сутра неко трећи каже, скаче се из петних жила и труби на сва звона.

Позивам Лекарску комору Србије да остави своје чланове да иступају као слободна људска бића. Не желим да се икад више заприми непотписана пријава без датума, правног основа, да се не доносе незаконита решења, да се након неколико молби не доставе туженој страни „докази“ у виду исечака из Блица, да се не провере основни наводи тужбе, потпише незаконит и фаличан записник и замрзне процес пред Комором због наводне кривичне пријаве коју тужилаштво никад није ни покренуло. За све ове незаконите радње према мени, потписници истих ће одговарати пред судом, али за суд јавности погубан ће бити још један прогон лекара ког, хтео то неко да призна или не, народ воли и који је многима остао у добром сећању.

Несторовићу се „суди“ после 38 година стажа, а мени после 38 година живота. Једино заједничко је  сличан став према обавезној вакцинацији.
Можда је и кључан.

www.zivimzasrbiju.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не капирам,зашто се људи ложе на ову жену,можда је овако физички атрактивна,али не видим разлику између ње ,Несторовића и сличних ликова, тј појма немају о животу , плус што ова има некакав покрет где се србује до изнемоглости...

Ако упоредимо ову антиваксерку , која је уствари психотерапеут и психијатар,са рецимо упокојеним Владетом Јеротићем истог тог занимања,то је небо и земља...

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Зосима рече

Не капирам,зашто се људи ложе на ову жену,можда је овако физички атрактивна,али не видим разлику између ње ,Несторовића и сличних ликова, тј појма немају о животу , плус што ова има некакав покрет где се србује до изнемоглости...

Ако упоредимо ову антиваксерку , која је уствари психотерапеут и психијатар,са рецимо упокојеним Владетом Јеротићем истог тог занимања,то је небо и земља...

 

Meni čak nije ni fizički atraktivna...

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Зосима рече

Не капирам,зашто се људи ложе на ову жену,можда је овако физички атрактивна,али не видим разлику између ње ,Несторовића и сличних ликова, тј појма немају о животу , плус што ова има некакав покрет где се србује до изнемоглости...

Ако упоредимо ову антиваксерку , која је уствари психотерапеут и психијатар,са рецимо упокојеним Владетом Јеротићем истог тог занимања,то је небо и земља...

 

Slažem se u potpunosti, a tekst je bez neke vrednosti.

Cinjenica jeste da su medicinari davali izjave o Koroni kao da je bezvredan virus, i to su radili svi u celom svetu. Medjutim, oni su davali izjave kojih se sada ne drže, dok je Jovana imala čitavu kampanju, inicijativu, udruženje i istrajavanje  u borbi koju je sama sebi nametnula.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

тужно ми је што је многима Св. "Струка" постала звезда водиља, пут истина и живот. :((confused1:cmizdrenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дејан рече

Gde su bili da joj se na vreme oduzme licenca

Možda bi imalo osnova za tako nešto.

Međutim, ono što je rekla ovde stoji.

Naime, u sistemu postoje i dalje lekari ili su penzosi a koji su bili deo organizovane kriminalne grupe koja je krala bebe decenijama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Tumaralo. рече

Možda bi imalo osnova za tako nešto.

Međutim, ono što je rekla ovde stoji.

Naime, u sistemu postoje i dalje lekari ili su penzosi a koji su bili deo organizovane kriminalne grupe koja je krala bebe decenijama.

To niko ne osporava, i to znamo i bez da nam je rekla.

Svi smo mi svesni toga i mnogih drugih zloupotreba kojih ne manjka u medicini i u svim drugim profesijama.

E sad, šta je smisao rečenog, da se nečije nečasne radnje ne smeju kažnjavati ako neke druge nečasne radnje nisu kažnjene?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Tumaralo. рече

Naime, u sistemu postoje i dalje lekari ili su penzosi a koji su bili deo organizovane kriminalne grupe koja je krala bebe decenijama.

Треба их све похапсити, јавно са фотографијама представити јавности, одузети пензије и покажњавати, не ради освете, већ ради завођења реда и показивања примера другима.

Тиме се враћа углед лекарској струци и част лекарској етици. Али неко је рекао, када хоћеш да угушиш правду, тада оснуј (скупштинску или другу) комисију. То је више него лако истражити, само се тиме нико не бави нити кога  интересује. Са докторатима из Сава центра није друго ни очекивати.

То ће се десити када Славица Ђукић Дејановић "стручно" реши демографску проблематику Србије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

To niko ne osporava, i to znamo i bez da nam je rekla.

Svi smo mi svesni toga i mnogih drugih zloupotreba kojih ne manjka u medicini i u svim drugim profesijama.

E sad, šta je smisao rečenog, da se nečije nečasne radnje ne smeju kažnjavati ako neke druge nečasne radnje nisu kažnjene?

 

Pa ne, nego tema nije o antivax propagandi već je antivax teta rekla neke prave stvari. Tema su valjda te prave stvari a ne antivax teta.

Treba doista da se zapitamo zašto vrli lekari ne reaguju dovojno snažno kada je reč o KRAĐI HILJADE DECE IZ PORODILIŠTA UZ LAGANJE RODITELJIMA DA SU IM DECA MRTVA!

Možda zato što su imali nekog udela u tim nečasnim radnjama?

Uzgred, trgovinu ukradenom decom nazivamo zloupotrebom u medicini? I takve radnje su nečasne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije zgoreg da se na ovom mestu podsetimo "Ditro afere".

U Belgiji je 90tih uhvaćen jedan kidnaper, zlostavljač i ubica dece. Marc Dutroux.

Kada je tokom istrage postalo jasno da put vodi ka belgijskim i svetskim elitama uključujući i kraljevsku porodicu Belgije počele su raznorazne obstrukcije istrage.

I pored toga, javilo se oko 20 (dvadeset) potencijalnih svedoka koji su ukazivali na to da je Mark Ditro bio samo sakupljač dece za neke mnogo mnogo moćnije ljude.

Ti svedoci su naprosto POBIJENI.

I case closed.

Jeste li nekada čuli za ovaj slučaj?

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada se krađa dece zanemaruje, kada se krsti eufemizmima, kada se zaboravlja, kada pažnju više privlači antivax šarlatan nego krađa dece, onda možemo zaključiti da su na delu psihički mehanizmi odbrane kod date (datih) osoba.

To je zbog toga što saznanje da si okružen predatorima u mantilima u porodilištima te odvraća od rasplodnje kojoj po svojoj životnjskoj prirodi težiš.

Skoro svako želi da se rasplodi, da umnoži svoj cenjeni DNK a misao na to da postoje šanse da ga sa druge strane čega trgovac decom i nije baš ohrabrujuća za tu rabotu.

Zato je čovek evolutivno isprogramiran da racionalizuje/poriče/zaboravi one činjenice koje nisu baš lepe a na koje je previše nemoćan da utiče.

Zato će da viče "buuu" na antivax šarlatane dok će trgovce decom na pozicijama vlasti nastojati što pre da zaboravi.

Vidite, da je u pitanju jedan trgovac decom tu bi svi digli glas jer se čovek ne oseća toliko nemoćan pred jednim kriminalcem (kao kada su lovili onog silovatelja pre nekog vremena i navijali da ga živog oderu) ali kada čitavim sistemom upravljaju predatori najgore vrste onda je razumnije ćutati i preživljavati kako to i dolikuje jednom običnom obliku života.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Nije zgoreg da se na ovom mestu podsetimo "Ditro afere".

U Belgiji je 90tih uhvaćen jedan kidnaper, zlostavljač i ubica dece. Marc Dutroux.

Kada je tokom istrage postalo jasno da put vodi ka belgijskim i svetskim elitama uključujući i kraljevsku porodicu Belgije počele su raznorazne obstrukcije istrage.

I pored toga, javilo se oko 20 (dvadeset) potencijalnih svedoka koji su ukazivali na to da je Mark Ditro bio samo sakupljač dece za neke mnogo mnogo moćnije ljude.

Ti svedoci su naprosto POBIJENI.

I case closed.

Jeste li nekada čuli za ovaj slučaj?

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Moram priznati da prvi put sada čujem za to.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Tumaralo. рече

Pa ne, nego tema nije o antivax propagandi već je antivax teta rekla neke prave stvari. Tema su valjda te prave stvari a ne antivax teta.

Treba doista da se zapitamo zašto vrli lekari ne reaguju dovojno snažno kada je reč o KRAĐI HILJADE DECE IZ PORODILIŠTA UZ LAGANJE RODITELJIMA DA SU IM DECA MRTVA!

Možda zato što su imali nekog udela u tim nečasnim radnjama?

Uzgred, trgovinu ukradenom decom nazivamo zloupotrebom u medicini? I takve radnje su nečasne?

U pravu si, to je zločin. Nisam koristio prave reči.

Jovana bolje da ne piše ništa i traži sebi paravan tamo gde ga nema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...