Jump to content

Др Јована Стојковић: Где су билни силни етички комитети када су се крале бебе, наручивале беспотребне вакцине за свињски грип


Препоручена порука

пре 16 минута, Desiderius Erasmus рече

Moram priznati da prvi put sada čujem za to.

Nije slučajno što do sada nisi čuo za to.

A nije to ni izolovani događaj. Evo relativno skoro je bilo ovo sa Epštajnom i pre toga sa Džimi Savilom.

Na ovom sajtu je sve iscrpno dokumentovano o "Ditro aferi".

ISGP-STUDIES.COM

Strong evidence of child abuse and even snuff networks protected by high officials can be found in the covered up...

Ukratko: True Detective sezona 1 je bazirana na istinitim događajima (koji se neometano odvijaju as we speak) a neke od konkretnih učesnika možemo da naslutimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo skoro u Engleskoj bila istraga o organizovanoj pedofiliji u vrhu britanskih vlasti.

Postoje indicije da su socijalne službe sakupljale decu i sabdevale predatore na vlasti.

Sva dokumentacija sakupljena na jedno mesto i....

Zagubljena!

Ups!

"In 2013, the Home Office stated that all relevant information had been passed to the police, and that Dickens' dossier had not been retained. It was later disclosed that 114 documents concerning child abuse allegations were missing. "

Pošto je zagubljen dosije, naložena je nova istraga.

Zaduženje je dobila Butler-Sloss. Ubrzo je istupila sa pozicije. Zatim je ulogu dobila Fiona Woolf. Međutim, i ona je ubrzo istupila sa dužnosti. Onda je dužnost dodeljena Justice Lowell Goddard. Ali je i onda istupila sa dužnosti!

Niko ne želi metak!

Niko ne želi da bude "suicided".

Ako se nađe neko rešen da istera slučaj do kraja biće pronađen u Temzi!

Koja farsa...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Desiderius Erasmus said:

Meni čak nije ni fizički atraktivna...

:unbelieveble: :(( 7896634  :0222_shocked:   Sad si me ozbiljno zabrinuo!

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Натан said:

Само што фарбање косе није здраво :)))

Мани тог секташа и хулитеља. Бог је поставио највиши стандард женске лепоте када је створио златокосе и давши средства која и осталим женама омогућава да достигну тај ниво лепоте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Богомислић рече

Мани тог секташа и хулитеља.

Које значење за атеисту имају термини ''секташ и хулитељ''? Зар ти није свеједно? :D

пре 4 минута, Богомислић рече

Бог је поставио највиши стандард женске лепоте када је створио златокосе и давши средства која и осталим женама омогућава да достигну тај ниво лепоте.

Откуд то сад? Зар то није сама еволуција одрадила? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Натан said:

Које значење за атеисту имају термини ''секташ и хулитељ''? Зар ти није свеједно? :D

Исто оно из наслова из архиве форума Верујем - "секташ и хулитељ светиње". Наравно да ми није свеједно, јер је похулио на најлепшу од све творевине, а то су златокосе, било природне, било фарбане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није само Јована против лагања ,,струке'': 

 

Trebješanin: Stručnjaci su lagali za račun političara


,,Najgore što nam se desilo tokom ove pandemije i vanrednog stanja je to što se takozvana struka obrukala''.

I zato kad spomenete struku, obavezno stavite navodnike, jer je takozvana struka iskorišćena kao neka vrsta alibija za političare. Časni ljudi bi priznali, pa makar i na najneutralniji način da je uhapšena novinarka pisala istinu i da zaštitni materijal ne stiže u sve ustanove. Ovako, oni su lagali za račun političara i saučestvovali u obmanjivanju javnosti. Ali kada se jednog dana bude ispostavljao račun za to šta su političari radili i šta nisu, oni će svu krivicu svaliti na struku – kaže za Danas dr Žarko Trebješanin, psiholog. Dodaje da je iskreno zahvalan dr Predragu Konu što je priznao da je na početku pandemije lagao.

* Kako ocenjujete mere koje je ova vlast preduzela do sada u borbi protiv pandemije?

– Jasno je da je tu bilo lutanja i da se išlo iz jednog ekstrema do drugog. Išlo se sa onim glupostima da se ide u šoping, što je poniženje za žene, jer ispada da one imaju mozak toliko samo da mogu da idu u kupovinu i da im ni do čega drugog nije stalo. Tim doskočicama uopšte nije bilo mesta, a već tada se znalo da ljudi umiru i da će virus polako stići i kod nas, jer nismo mi poseban narod. A onda smo došli do najstrožih mera u Evropi, iz čega se vidi da nije postojao jasan plan. Najgore je što je struka učestvovala u obmanjivanju javnosti i postavljala se kao sluga politike. To ne samo da je nezahvalna, već je i nemoralna uloga.

 * Hoćete da kažete da je struka bila u funkciji politike?

– Setite se da na konkretna novinarska pitanja zašto predsednik Srbije ne nosi zaštitnu masku i ne poštuje pravila distanciranja, ti stručnjaci su odgovarali da su to politička pitanja. Zar je strašno bilo da kažu da pravila važe za sve, ako se ne usuđuju baš da spomenu ime predsednika. Da li to postoje kategorije ljudi za koje struka smatra da treba da se izuzmu iz pravila.

Trebješanin: Stručnjaci su lagali za račun političara 2

* Ima komentara da je predsednik Srbije baš uz pomoć struke poslednjih mesec dana vodio kampanju.

– O tome se i radi. Potpuno je nedopustivo da struka pravda sve što političari kažu. Kada su političari govorili da su građani nedisiplinovani i struka se na građane ljutila, sada političari govore da stvari treba relaksirati, iako ima po trista zaraženih dnevno, a struka se slaže, jer tako političarima odgovara.

* Doktor Predrag Kon ovih dana je priznao da je pandemija dočekana nespremno i da se nije usuđivao da to ranije kaže.

– Iskreno rečeno ja sam mu zahvalan što je priznao tu istinu. Mi nikada to ne bismo mogli da dokažemo, jer se to krije kao zmija nogu. Ovako imamo crno na belo, iako mislim da je strašno to što je Kon uradio. Mogao bi bar da se pokaje. Struka je toliko spala nisko da mora da laže za račun političara, iako su lopticu za nedostatak medicinske opreme mogli da prebace u dvorište političara. Onda bi bilo na političarima da dokazuju čega ima. Čim ovo prođe, ljudi će pričati mnogo slobodnije, naročito kad vide da ova vlast nije večna i da će otići. Mnoge stvari će se izmeniti.

* Nakon priznanja da se lagalo na početku pandemije, treba li verovati sada da je prošla opasnost?

– To je dobro pitanje, jer ako jednom kažu da su nas lagali na početku, ko može da nam garantuje da isti ti ljudi, da bi mi bili smireniji, nastavljaju i dalje da lažu. Sve što oni sada pričaju ja primam sa jednom velikom rezervom. Ne kažem ništa o njihovoj stručnosti, ali laganjem za račun političara izgubili su svoj kredibilitet.

* Pojedini kritičari vlasti tvrde da otopljavanje mera dolazi jer se predsedniku Vučiću žuri da se održe izbori.

–  Više je nego očigledno da je to cilj i zato je struka i promenila ploču. Ima dosta indikacija da se vlastima zaista žuri i sa njihovog stanovišta to je sasvim opravdano. Znaju oni kako vreme bude odmicalo da će ljudi dolaziti svesti, a nezadovoljstvo i taj bes će se sve više artikulisati. Grudva se polako valja i što se duže bude valjala, prerašće u lavinu koja će zbrisati ovu vlast. Znaju oni to i zato im se žuri.

* S obzirom da je vlast tokom pandemije napravila i niz gafova, da li biste sada savetovali opoziciju da odustane od bojkota?

– To vam je kao u priči – Tamni vilajet. Ko izađe kajaće se, a ko ne izađe može se kajati još i više. Tako da stranke mogu da biraju između dva zla, ali ipak mislim da se mnogo više gubi ako se ne izađe. Ali to bi u kratkom vremenu moralo da se organizuje, jer ljudima mora da se objasni i da se to nezadovoljstvo artikuliše na pravu stranu. A to nije jednostavno, jer znamo kakva je situacija sa medijima. No, sada su stvarno spale maske i prosto će se uskoro videti da je car go i da nema više skrivanja i kamuflaže. Možda je to razlog da ozbiljna opozicija izađe na izbore, rizikujući, jer se ukazala neka šansa. Setite se samo obećanja da nema odlaganja izbora pa da svi pomru, ali eto desilo se za neke božje ili uskršnje proviđenje. Pokazalo se da izbori ipak mogu da se odlože. Ima tu još jedna dobra stvar, došlo je dosta ljudi iz inostranstva koji se tamo neće više vratiti. A ti ljudi nisu slepi i neće zaboraviti ovoj vlasti da kad su slali pare da su bili divni, a da su sada opasni i nepoželjni.

* Kako ocenjujete hajku koja se podigla zbog stava Novaka Đokovića da nije spreman da se vakciniše?

– Iskreno mislim da je Kon potpuno u pravu i da Đoković greši po pitanju vakcine. Vakcina je nešto što je sasvim u redu, jer nema dokaza da postoji uzročno-posledična veza između autizma i vakcine, a ima jako mnogo dokaza da je vakcina nešto dragoceno. Ali ono što je veliko kod Đokovića jeste to što pošteno priznaje da je zbunjen i da se ne razume u vakcine. To je tako pošteno i iskreno, jer je on čovek otvorenog uma. Međutim, obraćanje Kona sa ti i majstore Novaku Đokoviću je potpuno neukusno, naročito kada se vidi kako se doktor Kon sa puno pažnje i servilnosti obraća političarima.

* Istovremeno struka nije baš mnogo kritična kad je u pitanju „nadrilekarstvo“ Željka Mitrovića.

– Meni je ta tema neukusna i taj odnos svih političara prema Mitroviću je krajnje mučan i ponižavajuć. To je čisto klanjanje bogatstvu i novcu, do neukusa. Što se mene tiče, ja nikada nisam išao na Pink, niti ću.

* Kako ste pregurali izolaciju?

– Dobro sam prošao. Uspeo sam da završim udžbenik psihologije za drugi razred gimnazije, a odmakao sam i u pisao knjige o snovima. Istovremeno radim i pogovor za knjigu Vladete Jerotića koji je u zaostavštinu ostavio – zapise o svojim snovima. Te zabeleške pisao je od 1953. do 2018… Bilo je i posla oko fakulteta, sa studentima. Gnjavili su me i novinari. Naravno, šalim se.

Nepripremljen za šetnju

* Da li ste izlazili u dozvoljenu šetnju?

– Izašao sam nepripremljen, pa su me posle bolele noge. Malo sam duže hodao uzbrdo, ali sam shvatio da nisam zaboravio da hodam i da treba svaki dan šetati. Uopšte ne razumem zašto bi penzioneri izlazili u šetnju samo tri puta nedeljno, zašto ne svakoga dana od 18 do 22 sata.

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Богомислић рече

Ако се добро сећам, крст му је знак демона Тамуза, а нешто је и о Богородици трабуњао.

Знам које су његове заблуде, него нисам знао да је то за тебе свето, јер ипак од почетка знамо ко си, препознат си по стилу. :D

Прешао си на веру? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...