Jump to content

Vakcinacija, tema oko koje nema pogovora. TAČKA. Ovih 7 činjenica to potvrđuje i svi treba da ih znamo


Препоручена порука

2 hours ago, Desiderius Erasmus said:

Država je po definiciji jedna dogovorena prisila nad pojedincem. Niko te ne pita da li ti hoćeš da staneš na crveno; ako ne staneš, bićeš kažnjen. Niko te ne pita da li i koliki porez želiš da platiš; ako ne platiš, dolaze ti izvršitelji da plene. Naravno, možeš da glasaš za one za koje smatraš da će uvesti niže poreze, ili da će ih bolje upotrebljavati na opšte dobro, ali bez obzira ko pobedi na izborima ti porez moraš da plaćaš.

Slično je sa vakcinacijom. Tvoja odluka ne utiče samo na tebe, već i na tvoje sugrađane. Ako se nedovoljan broj ljudi vakciniše, nema kolektivnog imuniteta i vraćaju se bolesti za koje smo mislili da su iskorenjene. I onda ljudi umiru. I šta tu raditi? Ok, informisati, ali miroljublje je obično pitkije i lakše prihvatljivije od nauke, koja je često komplikovana i teško shvatljiva. Zato u 21. veku imamo ravnozemljaše. I šta ćemo? Pa, ništa, pošto bi bilo glupo juriti odrasle ljude po ulici da ih vakcinišeš, i pošto ne možeš da odbiješ da lečiš nekoga ko uplaćuje zdravstveno osiguranje, smatram da bi onima koji odbijaju da se vakcinišu trebalo odbijati svakog meseca duplo veći iznos nego inače za zdravstveno. Hoćeš da dovodiš javno zdravlje u pitanje? U redu, ali ćeš onda više i da plaćaš. Nema druge. (Tu, naravno, ne mislim na sezonske vakcine ili na potencijalnu vakcinu protiv korone.)

Ne bih se slozio s takvom definicijom. Pravila su tu da zastite ljudska prava, a ne da budu puka prisila nad pojedincem. Normalno da ne smes da ugrozavas druge. Idealno, drzava treba da stiti zivot, slobodu i imovinu pojedinca. Dakle da stiti ljude od drugih ljudi, a ne ljude od samih sebe.

Pravilo i ne moze postati zakon ako populacija ne misli tako, ako to pravilo vec ne drzi kao nepisano, jer politika je trgovina obecanjima. Ako je ogroman deo populacije nastrojen i zeli da zivi na odredjen nacin, ko si ti da im naredis suprotno? Ako cine pogresan izbor, po tvom misljenju pogresan, neka ih, sta da im radis. I ne samo to, ako vecina populacije cesto pravi velike greske, zasto mislis da ti, koji i sam potices iz te populacije, ne gresis?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Иван ♪♫ рече

Normalno da ne smes da ugrozavas druge. Idealno, drzava treba da stiti zivot, slobodu i imovinu pojedinca. Dakle da stiti ljude od drugih ljudi, a ne ljude od samih sebe.

E, ali nevakcinisanjem upravo ugrožavaš druge, ne samo sebe. I obaveznom vakcinacijom se štite životi ljudi od drugih ljudi. Naravno, bilo bi super da to uopšte ne mora da se propisuje zakonom, nego da se ljudi sami od sebe u dovoljnom broju vakcinišu (nema potrebe zakonski uređivati nešto što se ionako normalno odvija). Ali, šta da radimo kada to nije slučaj? U redu, slažem se da bi trebalo mnogo više edukovati narod, ali šta ako ni to nije dovoljno? Eno, Miroljub se ne skida sa nacionalnih frekvencija.

пре 20 минута, Иван ♪♫ рече

Ako cine pogresan izbor, po tvom misljenju pogresan, neka ih, sta da im radis. I ne samo to, ako vecina populacije cesto pravi velike greske, zasto mislis da ti, koji i sam potices iz te populacije, ne gresis?

Nije to po mom mišljenju, nego po stavu nauke, koji je i više nego dokazan. I ne radi se tu uopšte o većini populacije, nego o dovoljno velikoj manjini, koja može da ugrozi celu populaciju.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Justin Waters said:

Nisam kvalifikovan rijetko ćemo takvog naći među nama...ali elementarne informacije može svako od nas istražiti. 

RFID..Radio Frequency Identification Data..može biti aktivan ili pasivan...oni koji su aktivni imaju u sebi bateriju koja jednokratno ugrađena i traje par godina i mogu da emituju signal. Robusni su u odnosu na mikronske veličine u kojima je riječ u ovom radu, a i kao takvi nisu još uvijek sofisticirani da bi neko dzojstikom upravljao kao na igrici. Pasivni pak nemaju nikakvu bateriju i mogu biti znatno manji i rade na principu očitavanja kada određen elektromagnetni talas prođe kroz njih. Pasivni RFID čipovi su ti kao ona naljepnica za automobil što se stavlja na šajbu ili kreditna kartica. Podaci koji mogu biti zapisani ne mogu se pročitati na daljinu, nego se mogu samo očitati uređajem iz neposredne blizine. Ove RFID mikronaljepnice služe da bi se pratile promjene u ćelijskom razvoju i uočile maligni procesi to tako što se određenim uređajem očitavaju podaci, nikako na daljinu iz neke laboratorije..Kao što policajac kad uperi RFID čitač ne može da pročita na naljepnici ništa osim onoga što je samim njenim kodom određeno, tako se ne može ni iz ovog biosenzora pročitati osim za šta je namjenjeno..

U svim slučajevima daleko je ova tehnologija od bilo kakvog daljinskog manipulisanja, a još manje da se instaliraju najobičnijom vakcinom. 

dobro bi došlo neko stručno mišljenje  o ovome ,upravo zbog izražene bojazni od zloupotrebe. Intresantno mi je da postoji suprotno mišljenje o svemu ovome i nekako ne vidim argumentaciju  da bi ga momentalno u potpunosti odbacio,kao teoriju zavere...gde ima dima ima i vatre...

A iskustvo nam pokazuje da i uticaj medija  a i afere vezane za nauku  u novije vreme  da funkcionišu na nekim ,,naprednim  `` moralno etičkim principima... Nije nepoznato ni da različiti metodološki pristupi u nauci daju kontroverzne rezultate tj koji opovrgavaju jedni druge...Laički je to malo teže ispratiti i pored obilja dostupnih informacija različitog tipa-osnovanih i neosnovanih

  • Свиђа ми се 1

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Дејан said:

Не вреди

a,da, oće to kad je jezik brži od pameti...tu nam je loš imunitet....dobro bi nam došla vakcina za to:)

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 hours ago, Дејан said:

Има вакцина, ал се не користи

a znači ima antivakcerskog duha i kod tebe...sad smo te savatali:D

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/25/2020 at 12:36 AM, Avocado said:

Šta tu ima da se obrazloži... krenula je epidemija virusa koji je podsećao na španski grip (jedna od najsmrtonosnijih epidemija u istoriji), reagovali su brzo... i u toj brzini pogrešili jer se ispostavilo da virus nema teške posledice... iako je zakačio ogroman broj ljudi...

I ako su pogresili i preterali... bolje da preteraju pa da unistavamo vakcine, nego da bude "smesan virus" pa da posle svi sedimo u karantinu dok ljudi umiru...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vakcine su same po sebi dobra stvar.

Da li namjerno stavljaju u njih i nesto sto tu ne bi trebalo biti - Bog zna.

Ako i postoji neki demonski plan sa tim vakcinama protiv covjeka, treba da znamo da nije jedini. 

Ako ne smanje populaciju vakcinom - hoce virusom. 

Znamo da Satana mrzi ljudski rod i neprestano radi na njegovoj propasti preko ljudi koji su provodljivi za njegove razorne energije.

Ali moj zivot je u Bozjim rukama i mogu mi nauditi tijelu samo koliko im On dopusti.

Bez Njegovog dopustenja nemaju vlast ni nad svinjama (iz price o bjesomucniku iz Gadare)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako bi nimalo uvaženi Satana uništio ljudski rod vakcinama ili virusima (ili nečim trećim, četvrtim) šta bi delao nakon toga? Zna li neko? Samo nemojte reći to se neće desiti jer bog to neće dopustiti. To je sve onda tako predvidljivo & nezanimljivo.

I, zar nije i ovaj vajrus božje čado? Ako nije, da nije ondak vražje? Ali on/a ne stvara, ne može, nije mu "dato" (lili jeste?).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 hours ago, Bokisha said:

dobro bi došlo neko stručno mišljenje  o ovome ,upravo zbog izražene bojazni od zloupotrebe. Intresantno mi je da postoji suprotno mišljenje o svemu ovome i nekako ne vidim argumentaciju  da bi ga momentalno u potpunosti odbacio,kao teoriju zavere...gde ima dima ima i vatre...

ali ovo su stvari za cije ti opovrgavanje nisu potrebne cak ni naucne studije, u 90% slucajeva ces ako samo dobro razmislis na prvu da provalis koliko je nelogicno i NEMOGUCe to sto zaverolozi tvrde a kod onih 10% gde i deluje da ima "nesto" u proseku ti treba 5 sekundi guglanja po temi da provalis da se radi o lupetanju.
E sad, zasto zaverolozi NECE da istrazuju sami nego sve cekaju neko drugi da im saspe je pitanje za sebe.

Moj slucaj od pre par dana. Jedna zena podelila na fejsu neki citat nekog mocnika (ne secam se tacno kojeg) i naravno svi zaverolozi listom krenu da zgrazavaju u "sta nam rade" fazonu. NIKOME nije palo na pamet da izgugla taj citat. A radi se  o totalnoj izmisljotini. Ne samo da covek nikada nije to rekao nego ne postoji ta organizacija na cijjem je skupu to navodno izgovovrio! Znaci duplo golo.
A pre svega toga treba covek da se zapita, jel moguce da ti "zli mocnisi" budu toliko imbecilni da konstantno i na svim mestima direktno i vrlo precizno objasnjavaju svoje "tajne" planove za upravljanje planetom :D:D:D  
To je zapravo prvi korak. Meni 99% teorija zavere pada tu, ne mora ni da proveravam dalje. Samo prvo zamislis da je to sto si procitao zapravo TACNO. I ako je vec tacno da li je ovo nacin na koji bi se tako nesto saznalo? Jel tebi deluje logicno da ce Bil Gejts na velikom skupu da izgovori kako ce da UBIJE 6 milijardi ljudi kako bi covecanstvo sveo na "zlatnu milijardu"? :D
Da ti imas takav plan, jel bi ga izneo nekome javno? :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Bonsenjo said:

Vakcine su same po sebi dobra stvar.

Da li namjerno stavljaju u njih i nesto sto tu ne bi trebalo biti - Bog zna.

Ako i postoji neki demonski plan sa tim vakcinama protiv covjeka, treba da znamo da nije jedini. 

Ako ne smanje populaciju vakcinom - hoce virusom. 

Znamo da Satana mrzi ljudski rod i neprestano radi na njegovoj propasti preko ljudi koji su provodljivi za njegove razorne energije.

Ali moj zivot je u Bozjim rukama i mogu mi nauditi tijelu samo koliko im On dopusti.

Bez Njegovog dopustenja nemaju vlast ni nad svinjama (iz price o bjesomucniku iz Gadare)

Prva recenica super. Ostalo baci u vodu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, cloudking said:

Jel tebi deluje logicno da ce Bil Gejts na velikom skupu da izgovori kako ce da UBIJE 6 milijardi ljudi kako bi covecanstvo sveo na "zlatnu milijardu"?

I ti si naseo na Gejtsov lukav plan. To sam neki dan već objasnila  @Juanito i @Justin Waters al ajd da ponovim;

svi pomislimo kako nije lud da o tome javno priča a kada se mi opustimo, on

image.jpeg.7904b545bba36710ea53c8b2ef82c791.jpeg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22 minutes ago, Branka62 said:

I ti si naseo na Gejtsov lukav plan. To sam neki dan već objasnila  @Juanito i @Justin Waters al ajd da ponovim;

svi pomislimo kako nije lud da o tome javno priča a kada se mi opustimo, on

image.jpeg.7904b545bba36710ea53c8b2ef82c791.jpeg

on sta?

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...