Jump to content

Шта је владици Атанасију Јевтићу требало да да интервју Жељки Јевтић?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, ViktorijaV рече

Gorak ukus, a da li to znači da nema ništa dobrog u intervju?

A da li ste se zapitali da niste možda zaslepljeni jednom ličnošću pa ne vidite istinu?

Видите,

кад бих ја сада вама овде писао о неким стварима, корисним и лепим, "душеполезним"... и одједном у реченици убацио неку огавну псовку, да ли бисте Ви мој текст узели за озбиљно или бисте рекли најблаже "шта је ово требало о. Ивану? Мора да је пук`о, да није нешто са њим у реду."... верујем да би тако рекли, јер Ви сте културни и образовани.

Тако, дакле, ја се трудим, благо колико то могу, изразим своје дубоко неслагање са текстом вл. Атанасија који је, по мом мишљењу, одраз неразумевања медија, последица који долазе у медијима, а и тренутка у коме се Црква налази. Вл. Атанасије овде "пали ватру", тамо где ватре не треба да буде.

Негде сам рекао да је он мени исто као и о. Зоран Ђуровић на кога је било много критика на рачун његових текстова везаних за последње догађаје, углавном са правом... али која је резлика између вл. Атанасија и о. Зорана? У овом контексту никаква.

С друге стране, ја нисам идолопоклоник, управо захваљујући владикама какав је вл. Атанасије. Он ми је отворио очи за многе ствари и не томе му хвала.

У овом тексту, поптуно несувисло помиње вл. бачког Иринеја, ван сваког контекста. Вероватно промишљено, да изазове владику на "двобој"...

Сигуран сам да вл. Иринеј неће се за ово "закачити" и реаговати, јер је потпуно бесмислено.

А сад најличније моје мишљење јесте да је вл. Иринеј један од највећих бранитеља СПЦ, на њему својствен начин. Многи то људи не могу одмах да увиде јер он није медијски хваљен као неки други. Чак, много више је медијски прогањан и куђен. То је последица веома плитког сагледавања компликоване ситуације у којој се налази СПЦ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ViktorijaV рече

Klevetanje episkopa na forumu. Na forumu.

Клеветање на форуму, на форуму - хула (скоро па на Духа Светога)! А клеветање у новинама (из епископских уста), да није можда благослов!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Иван Ц. рече

Видите,

кад бих ја сада вама овде писао о неким стварима, корисним и лепим, "душеполезним"... и одједном у реченици убацио неку огавну псовку, да ли бисте Ви мој текст узели за озбиљно или бисте рекли најблаже "шта је ово требало о. Ивану? Мора да је пук`о, да није нешто са њим у реду."... верујем да би тако рекли, јер Ви сте културни и образовани.

Тако, дакле, ја се трудим, благо колико то могу, изразим своје дубоко неслагање са текстом вл. Атанасија који је, по мом мишљењу, одраз неразумевања медија, последица који долазе у медијима, а и тренутка у коме се Црква налази. Вл. Атанасије овде "пали ватру", тамо где ватре не треба да буде.

Негде сам рекао да је он мени исто као и о. Зоран Ђуровић на кога је било много критика на рачун његових текстова везаних за последње догађаје, углавном са правом... али која је резлика између вл. Атанасија и о. Зорана? У овом контексту никаква.

С друге стране, ја нисам идолопоклоник, управо захваљујући владикама какав је вл. Атанасије. Он ми је отворио очи за многе ствари и не томе му хвала.

У овом тексту, поптуно несувисло помиње вл. бачког Иринеја, ван сваког контекста. Вероватно промишљено, да изазове владику на "двобој"...

Сигуран сам да вл. Иринеј неће се за ово "закачити" и реаговати, јер је потпуно бесмислено.

А сад најличније моје мишљење јесте да је вл. Иринеј један од највећих бранитеља СПЦ, на њему својствен начин. Многи то људи не могу одмах да увиде јер он није медијски хваљен као неки други. Чак, много више је медијски прогањан и куђен. То је последица веома плитког сагледавања компликоване ситуације у којој се налази СПЦ.

 

Hvala Vam na dužem odgovoru, iz prve je jasno da se nas dvoje ne slažemo po pitanju stavova u odnosu vladike Irineja i vladike Atanasija.

I smatram da niste u pravu ako mislite da vladika Atanasije izaziva Irineja, a vladika Irinej se kao neće upecati, mislim da je problem mnogo dublji, Svedoci smo da vladika Atanasije godinama piše što lična pisma, što razne apele svome bratu Irineju, na koje se episkop Irinej oglušava i radi po svome, ne uzimajući u obzir sabor episkopa u Crkvi.

I još nešto, ako priznajete da je na Vas vladika Atanasija pozitivno uticao, onda je zlonamerno to što Vi poistovećujete rečnik i namere Djurovića i Atanasija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ромејац рече

Клеветање на форуму, на форуму - хула (скоро па на Духа Светога)! А клеветање у новинама (из епископских уста), да није можда благослов!

Ko kleveće? Ko radi? Ko govori istinu, goruću istinu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ViktorijaV рече

Ko kleveće? Ko radi? Ko govori istinu, goruću istinu?

Па вероватно Иринеј (бачки) клевеће Атанасија! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

To pricas iz iskustva : )

Vukašine, ne znam o čemu Vi, ali jedno znam a to je da Vi niste ni vrući ni hladni, već uvek nekako mlaki. Ostavili ste utisak takav. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, ViktorijaV рече

Vukašine, ne znam o čemu Vi, ali jedno znam a to je da Vi niste ni vrući ni hladni, već uvek nekako mlaki. Ostavili ste utisak takav. 

Aj nemoj se folirati, prosipala si najodvratnije klevete ovde, a smeta ti kad neko komentarise glupost koju odvali ep. Atanasije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вукашин рече

Aj nemoj se folirati, prosipala si najodvratnije klevete ovde, a smeta ti kad neko komentarise glupost koju odvali ep. Atanasije.

Vukašine i dalje ne znam o čemu pišeš. Mada mi se svidja da nećeš da budeš mlakonja.:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ViktorijaV рече

Vukašine i dalje ne znam o čemu pišeš. Mada mi se svidja da nećeš da budeš mlakonja.

Nije lepo lagati. Koji ti je ovo profil po redu?

Da nisam citao da si priznala da je i ovo jedan od Psihila profila (znali su svi u startu), pa da ti poverujem...jos te ljudi taguju na onaj isprzeni kamen profil, ti odgovaras sa ovog : )

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Nije lepo lagati. Koji ti je ovo profil po redu?

Da nisam citao da si priznala da je i ovo jedan od Psihila profila (znali su svi u startu), pa da ti poverujem...jos te ljudi taguju na onaj isprzeni kamen profil, ti odgovaras sa ovog : )

 

 

Vukašine, bitno je da nisi mlakonja. Svako dobro! Psihula i Istopljeni Kamen i još mnogo njih...svi hoće a ja ne znam šta da ti kažem. Volela bih da sam Istopljeni kamen. Iskreno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Иван Ц. рече

Негде сам рекао да је он мени исто као и о. Зоран Ђуровић на кога је било много критика на рачун његових текстова везаних за последње догађаје, углавном са правом... али која је резлика између вл. Атанасија и о. Зорана? У овом контексту никаква.

Да те замолим да ме ни по каквом основу не поредиш са Тасом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...