Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 9 часа, dragisa рече

Neka mi samo neko objasni ČEMU SLUŽI KOVID PROPUSNICA?

Управо ономе што си и сам написао у задњем пасусу:

пре 9 часа, dragisa рече

e ali zato slušam brnabićku, već počinje narativ kao... kovid propusnice služe samo da bi motivisale građanje da se vakcinišu...

Брнабићка је у праву овде, то и јесте једина сврха. Пропуснице нису епидемиолошка мера него управо служе као психолошки притисак на људе да се вакцинишу, јер вакцинисанима нуде нека права која истовремено ускраћују невакцинисанима. А која су везана за нормалне, свакодневне активности од којих не зависи егзистенција појединца (кафићи, биоскопи, концерти, фитнес и тржни центри, итд).

Зато је мера као мера глупост која једино може додатно да изиритира људе и да их утврди у разним теоријама завере којих већ има колко 'оћеш.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, fsa рече

i šta oni kažu? za sve je kriva Delta i/ili prerano "podizanje" mera...

pa odakle dominacija Delte? gde je priča da će vakcina štititi i od sličnih sojev? gde je pobeda vakcine nad virusom?

Gert je ovo predvideo i ponudio objašnjenje, ko hoće da objektivno sagledava sigurno će uzeti u razmatranje i njegovo mišljenje.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

Управо ономе што си и сам написао у задњем пасусу:

Брнабићка је у праву овде, то и јесте једина сврха. Пропуснице нису епидемиолошка мера него управо служе као психолошки притисак на људе да се вакцинишу, јер вакцинисанима нуде нека права која истовремено ускраћују невакцинисанима. А која су везана за нормалне, свакодневне активности од којих не зависи егзистенција појединца (кафићи, биоскопи, концерти, фитнес и тржни центри, итд).

Зато је мера као мера глупост која једино може додатно да изиритира људе и да их утврди у разним теоријама завере којих већ има колко 'оћеш.

sve je to u redu ali:

da li se slažeš da primena takve logike (dovoljno je da dokažeš da si primio vakcinu) direktno ugrožava zdravlje ostalih ljudi u javnom prostoru?

čime to struka, medicinski deo štaba, sme da odobri tako direktno ugrožavanje ljudi?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, dragisa рече

Neka mi samo neko objasni ČEMU SLUŽI KOVID PROPUSNICA?

 

Objašnjavam već mesecima.

"Kovid propusnice" predstavljaju početak uspostavljanja novog sistema - digitalni gulag. U sadašnosti možemo da vidimo kako funkcioniše social credit score u Kini, a Kina je ideal kome streme globalisti (otvoreno govore o tome).

Vremenom, sve će biti integirsano u jedinstveni Digital ID (evidencija koju imaš kod državnih organa, medicinski karton, računi u bankama, internet pristup, nalozi na društvenim mrežama). Onda će, između ostalih, i banka (preko AI obrade tvojih podataka) znati šta si pretraživao na netu, šta si pisao, šta si lajkovao i zavisno od toga će ti odobravati digitalni novac (u bliskoj budućnosti nema keša).

Bukvalno se na nivou MMF-a razmatra o tome. link

Već smo svedoci da određene banke, PayPal i drugi već danas zabranjaju prometovanje novca nekim licima zavisno od njihovog političkog opredeljenja, ideologije, verovanja i sl.

Posle X doza neefikasnih eksperimentalnih vakcina koje su korupcijom i medijskim zastrašivanjem ušle u upotrebu, "Green pass" će biti upotpunjen drugim uslovima: koliki ti je "carbon footprint". Npr. kolko mesa jedeš, koliko energije trošiš, koliko si posadio drveća itd. to će biti osnova ekonomskog sistema, zato se i zove "zelena propusnica". Finansijske institucije i ostali uveliko razmatraju tu priču. link

-------

Kada se ovo uspostavi u punom obimu, niko se više neće ni sećati šta je to đerlek.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, GeniusAtWork рече

А која су везана за нормалне, свакодневне активности од којих не зависи егзистенција појединца (кафићи, биоскопи, концерти, фитнес и тржни центри, итд).

Škole, bolnice, supermarketi, prevoz.

> Ne zavisi egzistencija pojedinca.

--------------------------

Samo ako pojedinac praktikuje Solarnu jogu, ali čuo sam da je to fejk.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, dragisa рече

i šta oni kažu? za sve je kriva Delta i/ili prerano "podizanje" mera...

pa odakle dominacija Delte? gde je priča da će vakcina štititi i od sličnih sojev? gde je pobeda vakcine nad virusom?

Gert je ovo predvideo i ponudio objašnjenje, ko hoće da objektivno sagledava sigurno će uzeti u razmatranje i njegovo mišljenje.

Trebao si ipak da pročitaš one tekstove koje sam naveo. U Izraelu se nije desilo ništa neočekivano. Delta nije jedini uzrok pojave novog talasa, već nedovoljan broj vakcinisanih, problemi s vakcinacijom Palestinaca i ultra-ortodoksnih Jevreja, nevakcinisana deca i omladina, opadanje zaštite koju pružaju vakcine iz meseca u mesec i s pojavom novih sojeva itd. Mrzi me da prepričavam detaljno ono što tamo piše jer, iskren da budem, ne verujem da ima svrhe. Avocado ti je više puta objašnjavao gde Gert greši, pa ne vidim da je vredelo. Pitaš gde je pobeda vakcine nad virusom? Evo još jednom za sve neverne Tome ( podaci iz Izraela od 28.09. ):

Image

https://twitter.com/feldman_gil/status/1442894152350371845

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вукашин рече

Медицинска мера, као што је била и даривање 3000 дин. за вакцинисане. 

Одлична мера.

Мореш купит пиве и меса па потпалити таландару. На мене то делује као страшан медикамент.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Strah izaziva pad imuniteta, nemojte se bojati. Sve što izaziva brigu i strah nije od Boga. Čitanje Psaltira pomaže, molitva, druženje i smeh, Sveto Pričešće na prvom mestu.

Za ostalo se zna, pa kako Boga da. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, dragisa рече

pa on upravo tako i rezonuje, nije Delta "došla" ne Delta je postojala pre vakcine

ali je stvar u tome da "curećom" vakcinom dolazi do proliferacije Delte ili nekog drugog soja, jednostavno nije isto da li u "curenju" ima 20% Delte i 80% Vuhana ili u "curenju" imaš 80-90-100" Delte.

Znao sam da će ona njegova ilustracija samo da zbuni neke ljude... u pitanju je ilustracija... kao primer, analogija... ne nešto što se zaista dešava... kad se zaraženi iskašlje, nema u njegovom viral loadu tri soja sa različitim procentima zastupljenosti... pa da onda kao kod vakcinisanog ima samo jedan soj, pa on postaje dominantan... to čak ni Gert nije hteo da kaže...

Ali je hteo da kaže da u populaciji postoji sličan princip... i to što govori je suprotno elementarnoj logici ako priča o zaraznosti... ali više o tome ispod.

 

 

пре 4 часа, dragisa рече

naravno da se desilo, jer čim imaš bum oboljevanja visokoprocentno vakcinisanog stanovništva (Izrael) na ravno da se može reći da zaobilazi.

Ne može... bum oboljevanja ti govori o zaraznosti, a ne o rezistentnosti... imamo bakterije rezistentne na antibiotike i nema nikakvog buma u populaciji za takve bakterije... prosto AKO ih zakačiš, antibiotik na koji su rezistentne neće uraditi ništa... ali to ne menja šansu da ih zakačiš... niti pravi ikakvu razliku između pacijenata koji jesu i pacijenata koji nisu dobili antibiotik...

Nemamo još uvek soj kojem vakcine ne rade ništa (rezistentni soj korone)... kod svih sojeva vakcina nesporno smanjuje stopu hospitalizacije i stopu smrti (a ja bih dodao i to da smanjuje stopu zaraznosti, ali nek to kao bude sporno)... kod nekih to radi više, a kod nekih manje efikasno... ali kod svih pomaže...

 

пре 4 часа, dragisa рече

da li zaobilazi u potpunosti odnosno da li vakcina i u tim slučajevima nešto odrađuje, to je stvar za diskusiju. ali ovim putem će neminovno doći do onoga što je on upozoravao a to je ultimativna konvergencija osobina virusa koji će na kraju u potpunosti moći da zaobiđe vakcinu.

Rezistentnost svakog virusa ili bakterije na vakcinu/antibiotik je neminovnost ako mu se dozvoli da se multiplikuje neograničeno mnogo puta. Čista statistika - virus mutira pri svakoj reprodukciji, ima izuzetno male šanse da stekne rezistentnu mutaciju ali što više puta se reprodukuje to one male šanse postaju sve veće i veće... kao što ti inicijalno male šanse da dobiješ na lutriji dramatično skaču što više kupiš tiketa i u jednom trenutku postaju neminovne...

 

пре 3 часа, dragisa рече

da njegov primer jeste takav da ista količina virusa (reduction 1:10) napusti i vakcinisanog i ne vakcinisanog, ali verujem da je to teorijski model kako bi suština priče bila jasna, da li je taj redakšn isti i kod jednih i kod drugih ne znam, ali je jasna poenta sistema "favorizovanja" nekog soja. 

dakle dinamika ne mora biti kako juj je on predstavio, ali mehanizam koji očigledno postoji a i sam teren pokazuje da postoji (Izrael i oboljevanje mladih) ukazuje da je pitanje vremena kada nas očekuje katastrofa.

dakle zaštita nekih grupa stanovništva da ali masovna vakcinacija ne

On nema nikakav teorijski model... ništa blizu tome... ima pričice za Youtube... da ima naučni teorijski model mogao bi od njega da čuješ šta bi oborilo njegove hipoteze...

Ali to nećeš čuti jer su njegove hipoteze već oborene....

 

пре 3 часа, dragisa рече

nisam baš siguran da je taj mehanizam tako jednostavan kako ga ti predstavljaš, više verujem njegovom iskustvu iz kojeg objašnjava da zaraznost i dominacija su dve usko povezanje stvari kao i da suboptimalan imuni odgovor dodatno doprinosi cirkulaciji...

Svakako nije tako jednostavan... ima tu dosta detalja ali ugrubo rečeno je takav, jer zarazniji soj znači da se u svakoj "generaciji" virusa više ljudi zarazi... (pod "generacijom" tu mislim na to da ako ti zaraziš Đuru, on je prva generacija, pa Đura zarazi Peru, Pera je druga i tako dalje... koristim taj izraz samo da olakšam objašnjavanje)... dakle, svaki virus ima neki stepen zaraznosti (infectivity rate), kojeg imunolozi obično označavaju slovom R i daju mu broj... taj broj znači koliko svaki zaraženi zarazi novih pacijenata... ne postoji nikakav smisao govoriti o tome da je jedan virus ili soj zarazniji od drugog ako nema veći R. Originalni soj ima R oko 2,5 dok Delta ima R oko 5 (variraju procene, neki ga procenjuju na više ali da ne tupim sad o tome i ovo je dovoljno za primer).

Šta se dešava po "generacijama" ako inicijalno imaš odnos 80:20 zaraženih (kao u Gertovom primeru) između W (Vuhan) i D (Delta) soja...

W 80   D 20

U svakoj generaciji množiš W sa 2,5, a Deltu množiš sa 5.

II  W 200            D 100

III   W 500              D 500

IV   W 1.250          D 2.500

V    W 3.125           D 12.500

VI   W 7.812          D 62.500

VII   W 19.531       D 31.2500

VIII   W 48.828       D 1.562.500

IX     W 122.070    D 7.812.500

Sa ovim ciframa u devet generacija dolazimo do toga je zastupljenost Delte sa inicijalnih 20% stigla do 98,5%.

Ovo je mnogo pojednostavljen primer, i služi samo kao ilustracija da shvatiš da zarazniji soj uvek postaje dominantan (ako je sve ostalo isto)... to je prosto statistička neminovnost okolnosti da je zarazniji... ne može da bude zarazniji, a da ne postaje dominantan...

Gertova sličica uopšte ne ilustruje ništa u vezi sa zaraznijim sojem... u njegovom primeru, odnos w i D u prvoj i sledećoj generaciji kod nevakcinisanih ostaje potpuno isti (sa 80:20 dolazi na 8:2)... i zato ti (ako ovo nisi primetio) njegova priča deluje smisleno i logično iako je čist bullshit... je w i D iz njegovog primera nisu nejednako zarazni, nego identnični po zaraznosti... sa druge strane, kod vakcinisanih u njegovom primeru, dolazi čak do dramatičnog smanjenja imuniteta jer kod nevakcinisanog se od inicijalnih 20 D stiže do 2 D, a kod vakcinisanih se od 20 D stiže do 10 D... ovo je takođe očigledan bullshit koji nikakve dodirne tačke nema sa realnošću... on ilustruje svoje fantazije...

Prosto, u njegovom primeru nevakcinisani imunitet ima 90% efikasnosti protiv oba soja, a vakcinisani ima 100% efikasnosti protiv w i 50% efikasnosti protiv D (znači smanjuje imunitet za D jer je kod nevakcinisanih 90%, a povećava ga na savršenstvo kod w)... to nikakve dodirne tačke nema sa realnošću...

 

пре 3 часа, dragisa рече

da njegov primer jeste takav da ista količina virusa (reduction 1:10) napusti i vakcinisanog i ne vakcinisanog, ali verujem da je to teorijski model kako bi suština priče bila jasna, da li je taj redakšn isti i kod jednih i kod drugih ne znam, ali je jasna poenta sistema "favorizovanja" nekog soja.

Kad ti neko da primer sa redukcijom količine virusa u situaciji u kojoj imamo epidemiju (masovnu multiplikaciju, a ne redukciju virusa) budi siguran da te smatra prilično naivnim...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemoguće je izbeći činjenicu energetske krize. 

Ali razlozi koji se predstavljaju kao objašnjenje se razlikuju. 

Nećemo verovati lažljivim mejnstrim medijima, već ćemo istražiti šta je to EROI. 

WWW.POLITIKA.RS

БЕРЛИН - Потрошња се повећава, Азија купује навелико, Руси заврћу вентил, а у...

Potrebno je lokdaunovima, isključivanjem širokih masa iz ekonomije, uništavanjem "neesencijalnih" delatnosti smanjiti potrošnju energenata što je više moguće. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Nemoguće je izbeći činjenicu energetske krize. 

Ali razlozi koji se predstavljaju kao objašnjenje se razlikuju. 

Nećemo verovati lažljivim mejnstrim medijima, već ćemo istražiti šta je to EROI. 

WWW.POLITIKA.RS

БЕРЛИН - Потрошња се повећава, Азија купује навелико, Руси заврћу вентил, а у...

Potrebno je lokdaunovima, isključivanjem širokih masa iz ekonomije, uništavanjem "neesencijalnih" delatnosti smanjiti potrošnju energenata što je više moguće. 

Нису медији лажљиви.

Медији преносе реалне ствари са терена, а мрмоти умотававају чоколаде и на основу две ријечи у неком тексту, рецимо "несташица гаса" исконтруишу причу потпуно ван свих стварности. 

Оваквих наслова има доста из прошлости:

2006 због сукоба ЕУ и Русије око Украјине, била несташица у неким ЕУ земљама  

2012 Европа се смрзава због несташице гаса. Опет око перипетија са Русијом

Прије једну деценију УАЕ, земља пуна угљоводника се суочавала са несташицом гаса јер је потражња била већа него производња. 

Слично овим горе текстовима, и овај текст извјештава да Европи пријете несташице, а да Азија нема тих проблем јер произвођачи уредно снабдјевају азијско тржиште. Ту су стандардне перипетије са Русијом које ће бити разрешене као и у прошлости, а ту је Сјеверни Ток 2 још мало у функцији. 

За мрмоте пак две ријечи "несташица гаса" значи глобална несташица. Мрмоти вичу криза криза, људи код куће, оверлордови уништавају несенцијалне дјелатности, а велике економије попут Енглеске се у потпуности отвориле. Данска се отворила и остатак Скандинавије. У Азији се тренутно нигдје не спроводи тотални локдаун. Владе азијских земаља су спустиле гард јер немају ресурсе да се боре више и препустиле појединцима да се боре са пандемијом и све дјелатности се обављају, не само "есенцијалне" што се одражва тиме да Азија тренутно гута ненормалне количине гаса и то управо и стоји у тексту. 

Али ништа, мотање чоколада па опет онда нове причице.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Avocado рече

sa druge strane, kod vakcinisanih u njegovom primeru, dolazi čak do dramatičnog smanjenja imuniteta jer kod nevakcinisanog se od inicijalnih 20 D stiže do 2 D, a kod vakcinisanih se od 20 D stiže do 10 D... ovo je takođe očigledan bullshit koji nikakve dodirne tačke nema sa realnošću... on ilustruje svoje fantazije...

meni ovo samo pokazuje da ili ne razumeš ili odbijaš da razumeš teorijski model. dakle ako je teorijski primer da je redakšn rejt (jer bilo koji imunitet da li prirodni ili stvoreni vakcinom, ipak uništava virusE ali ne sve, dakle recimo uništava 90% UKUPNIH ali 10% UKUPNIH ipak uspe da se provuče) to onda zmnači da po raciju 1:10 od originalne ukupne mase 80W:20D dolazimo do (10%) 8W:2D i tako iz generaciju u generaciju

međutim kada se uvede mera vakcinacije koja je specifični imunološki pritisak na samo jednu varijantu S proteina (Wuhanskog) onda od ukupne početne mase 80W:20D sa redakšnom dolaziš do curenja ne više originalne proporcije kao malopre (8W:2D) nego nove "favorizujuće" proporcije 0W:10D i to je ta proliferacija određene varijante kroz specifični imunološki pritisak.

ako si primetio tamo negde oko 50minuta on pominje čudni situaciju koja se dogodila u Britaniji kada se situacija sa zaražavanjem naglo popravila odma posle ukidanja lokdauna. zašto? pa zato što su ne vakcinisani poslužili bukvalno kao rastvarač (kaže u video delužn) i svojim nefavorizujućim imunitetom bukvalno upili tempo zaražavanja (smanjili)

пре 4 часа, Avocado рече

Prosto, u njegovom primeru nevakcinisani imunitet ima 90% efikasnosti protiv oba soja, a vakcinisani ima 100% efikasnosti protiv w i 50% efikasnosti protiv D (znači smanjuje imunitet za D jer je kod nevakcinisanih 90%, a povećava ga na savršenstvo kod w)... to nikakve dodirne tačke nema sa realnošću...

pogrešno razumeš, prvo nigde ne spominje 50% protiv D to si bukvalno izmislio.

on samo govori o curenju u oba slučaja koje iznosi 10% a da se zbog specifičnosti imunog odgovora kod vakcinisanih proporcija (dakle relativno učešće 4/5 a kod ne vakcinisanih 4/7) menja

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da ne bude zabune on je još u prvom pojavlkjivanju u javnosti rekao da je jedna stvar kako vakcina deluje na zaštitu zdravlja:

1) pojedinca, a kako

2) opšte populacije

dakle na nivou pojedinca vakcina obzbeđuje nekakvu prednost ali na nivou populacije vodi ka ozbiljnim problemima. on prvi kaže da je on za vakcinu.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...