Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Pontifex Emeritus рече

Свјатјејши Кирил је Патријарх Москве и све Русије. У његовом звању не стоји етничка одредница.

On je patrijarh Ruske PC. To ne znas? Svasta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, jovanstanic рече

Ako imas neki odgovor na moju primedbu o lokalnoj crnogorskoj crkvi o kojoj je govorio Grigorije slobodno udri.

Imam sto odgovora, ali i da je smislen povod da se o toj problematici pišem naporno mi je, kamoli ako je besmislen kao tvoj. Lićiš na pedera koji prelepoj ženi kritikuje suknju, a ustvari voli muškarce. Ako nisi razumeo mogu ja i direktnije.

Ceo Krit se sve na jedno "u" ili "ski/ćki"...taman da sa tobom sad o tome drobim...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ćiriličar рече

Imam sto odgovora, ali i da je smislen povod da se o toj problematici piše naporno mi je, kamoli ako je besmislen kao tvoj. Lićiš na pedera

Znaci imas sto odgovora iako ne znas smisao mog komentara a znas na sta lice pederi? Cudno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Pontifex Emeritus рече

Па и Иринеј је поглавар Српске ПЦ. Али шта значи “Српска” у том контексту? Хајде да чујем. Зашто уопрно избегаваш одговор?

Pa rekao sam ti vec da su to mozda napisali bezveze i nasi i ostali jer im je to prvo palo na pamet pa eto sto da ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, jovanstanic рече

Nemam pojma. On bi trebalo to da pojasni kao episkop jedne lokalne Crkve. Bas kao takav i treba da pojasni sta je to lokalna crnogorska crkva.

Ali, on je to pojasnio,.... crkva na gradskom, lokalnom, pomesnom i opstem nivou,... pa, ako je crkva na pomesnom nivou kao SPC koja je deo vaseljenske PC,...i iako je SPC pomesna na odredjenoj teritoriji i onda je i Srpska crkva, ali nije u raskolu sa vaseljenskom PC,.....takav istiv princip Grigorije uzima i za crkvu u CG, pa i jeste crkva u CG olicena u MCP - crnogorska crkva....ali iako je crkva u CG, samim time nije u raskolu sa SPC i njen je sastavni deo,... to je taj princip...

Ali, posto ti to potenciras u recima Grigorija, onda treba i da se izjasnis sta je tu po tebi sporno.... zato sto to potenciras, jer ako potenciras imas valjda neki razlog i misljenje o tome,....pa onda da objasnis sta po tebi znace te reci Grigorija....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, jovanstanic рече

Znaci imas sto odgovora iako ne znas smisao mog komentara a znas na sta lice pederi? Cudno.

Jovo,

Privuko si pažnju, ali ovo prelazi u gušenje teme. Tema ima svoj duh, mala podrška našem narodu, našoj lokalnoj (?) Crkvi u CG, crnogorskoj a srpskoj. To je jedini smiso ove teme. Kapiraš?

Grigorije je rekao sledeće, ali na jednostavan način, ljudma koji slušaju Spunik: da je diseldorfska, berlinska, hamburška, veljo-duboška, nikšićka, lebanska i obaloslonovačka Crkva, dakle na bilo kojem lokalu, tamo gde se služi sveta liturgija, sa blagoslovom epsikopa (to jest sa njim na čelu, iako nije čak ni fizički prisutan, a nosi Čin apostolskog naslednika Jedne Svete Saborne i Apostolske Crkve)...recimo gde pop Zoran Đurović služi, da je to lokalan Crkva, ali isto tako PUNA Crkva u svoj svojoj punoći. I da  u tom selu/gradu Hristos razdaje svoju Svetu Krv i Sveto Telo narodu svome. To je rekao.

Sad ti ovo, verovatno, razumeš, ali Grigorije da ne bi narodu mutio mozak rekao je ovo, ali sažeto, lepo i dobronamerno. Kako ti to tumaćiš ja ne znam. Očito drugačije. I sad bi da raspredaš. Pridevi koja označavaju mesta lokala su u eklisiolopkom smislu nebitni, ali su bitni u geografskom, pa i soteriološkom/misionarskom/misjiskom smislu. Ali da ne bi išli sad u temu Svetosavlja, dosta je da se svi (osim nekih) slažu da je u CG svetosavska SPC...ali Crkva istao ona kao gde nije srpska. Recimo na Islandu.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Jovo,

Privuko si pažnju, ali ovo prelazi u gušenje teme.

Ne znam zasto mislis da hocu da privucem tvoju paznju ali te svakako uveravam te da nema veze sa nepristojnim poredjenjem sa pederima koje si vec imao.

пре 8 минута, Ćiriličar рече

Grigorije je rekao sledeće

Hvala ti za objasnjene ali zna se sta je pomesna a sta lokalna crkva a ono sto je Grigorije rekao nije nijedno od ta dva i nema veze sa gradovima, crkvenim opstinama i namesnistvima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Pontifex Emeritus рече

Име Цркве треба да се реши на Васељенском нивоу? Па то питање је давно решено, још на васељенским саборима. Си ти некад читао Симбол вере?

Citao sam ga pre nekoliko decenija i jos se dobro secam. Samo ja sam govorio o imenima pomesnih Crkava kao sto znas.

пре 5 минута, Pontifex Emeritus рече

Зато је твој аргумент на истој линији као и Ђукановићев.

Obrati se patrijarhu Kirilu da ti to objasni. Kao sto vidis vrtis se u krug a to tako ide kada vrdas sa odgovorom i izvrces tudje reci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...