Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, jovanstanic рече

Bice da sada vise ne razgovaras sa mnom nego sa nekim drugim.

zanimljivo,.... to mi slicno rece i onaj Niksicanin sto je ranije piso' .....:stadaradim:

Nisi realan bratko moj,..... ako ti vidis raskol i secesiju i kao da neko to sprema u CG, u ovom sadasnjem trenutku kada su svi dole i u Srbiji i po belom svetu jedinstveni da odbrane crkvu i svetinje i manastire u CG,....onda nazalost ti nisi, nemas bas realnu percepciju situacion u CG i SPC,....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Nikako mi se ne sviđa što neki ljudi (ne mislim samo na ovog novog-starog Jovu) vataju se za reč, za nečiju reč, i onda idu u neke dubinske, tobož, analize potpuno previđajući ko je rekao, i isecaju samo jednu reć. Po toj metodologiji od Sveca bi mogli jeretika da napravimo.

Sad se kopa i rukama i nogama da se nađe nekim kliricima kako su za Mila i sl. Što veze nema sa vezom.

Ok je nakada malo i sumnjati (koga su zmije klale i gušteera se plaši) ali uvek treba biti korektan....primer, mitropolitu su prebrojavali reči (i ja nisam uvek volio kad malo crnogorči, ali ja nisam sumnjao u njega, smatrao sam da ne vredi podilaziti montenegrinima, što je on malo činio ne bi li ih opametio i pridobio), a ti koji mu svaku reč prebrojavaju nikad anisu hteli da čuju kada ječi da: se pravi atoFEKALNA crkva, da su najveći izdajnici u istoriji CG, da se povode debelim crevom, da se pita ne pravi...što ono narod kaže (baš te reči je koristio).

Uzeću sebe z aprimer, recimo neke stvari kad otac Gojko govoraše, videlo se da je klim atakva da klir neće puno da "srbuje", ali nikad nisam sumnjao da je o. Gojko Srbenda...sad, valda on zna bolje od mene kako da se ponaša sa Cetinjanima bezbožnim...ali i ja, kao neko ko voli Crkvu, smem vlada da kažem da me plaši ako kaže da je Miroslavov Jevanđelje "crnogorski spomenik kulture"...što i jeste, ali na lokalnom planu, šire i suštinski je srpski! Dakle, da ne cedimo komarce kad pričamo... sad sve Amfilohijevo niz vodu radi neke reći, a iako je imao 100 suprotnih i reči i dela...dajte malo da se kontroliramo, što bi naši Orvati rekli.

Ili ako Griogrije voli Tadića da ga se odričemo kao episkopa svoga...kao što neki udaraju na Patrijarha radi Vućića...malo to polakše treba. Nečastivi ne bi bio što jeste da ne zna kako da kavge zameće, to mu je poso da falsifikuje istinu...da potura mamce...

(Svka čast ocu Gojku, eto ga litije "izbaciše" na površinu, pa se "desi i otac Gojko"...kad Bog deluje on sve pedagogiše, sve, tako je i otac Gojko sada slobdniji malo Srbin...ne što se on plašio, nego jer je popucao taj grč koji su montenegrinu nabili u društvu...Srpska Crkva nego kako, Crnogorac nego kako ali Srbin i to je to...čuj raskol u CG, a u CG čudo Božije na delu...možda će CG pomiriti Pravoslavlje)

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

nemas bas realnu percepciju situacion u CG i SPC

Ti si malopre ni iz cega izmislio lokalnu crkvu u CG olicenu u MPC (i time napravio raskol u SPC) a meni kazes da nemam realnu percepciju i da ja pricam o nekom raskolu. A ja uporno branim kanonsko ustrojstvo SPC.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, jovanstanic рече

Ti si malopre ni iz cega izmislio lokalnu crkvu u CG olicenu u MPC (i time napravio raskol u SPC) a meni kazes da nemam realnu percepciju i da ja pricam o nekom raskolu. A ja uporno branim kanonsko ustrojstvo SPC.

Pa, sta je MCP.....  raskolnicka u odnosu na SPC.....:smeh2: .... daj bre brate malo concetracion.....

Ako branis kanonsko ustrojstvo, pa to i mi svi radimo na forumu sve vreme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Pontifex Emeritus рече

Значи да ти од једне споредне ствари правиш суштински проблем.

A na taj problem koji nisam napravio ja nego ga je izgovorio Grigorije ti nemas nikakav odgovor. Osim sto vrtis u krug pricu o imenima crkava koja samo Sabor moze da resi a ne mi ovde. Budući da nemas nikakav odgovor ispisao si ceo pasus koji nema veze sa mojim tekstom koji si citirao. Laz da Milo i ja govorimo isto pokazuje koliko te boli sto nemas nikakav odgovor na problem jer zelis da pricu spustis na licni nivo. Jadno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

daj bre brate malo concetracion...

Ako pises besmislice one nece da postanu pametne tako sto mi govoris da nemam koncentracije. A time sto uopste ne odgovaras na moj tekst koji citiras pokazujes da je manjak koncentracije na tvojoj strani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

АА, како сте се расписали да ми није јасно ништа.

Имамо и "термите" овде, а што румунски клир упада то је стара прича.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da je sada moderno da se neko citira i da se kao odgovor napise nesto trece a onda radi jaceg utiska da se sagovorniku lupi neka etiketa na licnom planu kao ti nemas koncentraciju i pricas kao Milo jer govoris da ne postoji lokalna crnogorska crkva. Cudno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, jovanstanic рече

Ako pises besmislice one nece da postanu pametne tako sto mi govoris da nemam koncentracije. A time sto uopste ne odgovaras na moj tekst koji citiras pokazujes da je manjak koncentracije na tvojoj strani.

opet pricas sa mnom slicno kao i onaj Niksicanin....:POPOcorn1:

A, koji tvoj tekst, imas samo par poruka kao novi na forumu u kojima iz par reci e.Grigorija izvlacis jedan extremni zakljucak da kao eto Grigorije radi nesto na raskolu u CG i da je na strani Mila..... sto nema veze u real time....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@jovanstanic

Jovo, ovo je tema kojoj sam lično ja dao naslov!  Romejca su potpisali jer su spojene dve teme. Tema o progonu SPC  u CG od strane konvertita. Dakle ja sam jedan od domaćina. Nije tema o raskolu u CG kojeg neće biti nego tema o progonu! Ako imaš neke darove pa vidiš nešto drugo, a ti otvori drugu temu pa tamo cepaj. U svakom slučaju sikter odavde sa provokacijama i detektivskim talentima za istraživanje raskola. Imaš posebne teme za to.

Na pogrešnom si mestu sa tom tematikom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

izvlacis jedan extremni zakljucak da kao eto Grigorije radi nesto na raskolu u CG i da je na strani Mila...

Molim!? Bilo bi lepo da citiras gde sam to napisao. U suprotnom imas ozbiljan problem sa podloscu. To nije zdravo za dusu a o hriscanstvu da ne govorimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, jovanstanic рече

Molim!? Bilo bi lepo da citiras gde sam to napisao. U suprotnom imas ozbiljan problem sa podloscu. To nije zdravo za dusu a o hriscanstvu da ne govorimo.

Dobro, da ti se izvinim ako sam pogresio,....ali, prvo da mi kazes koja je onda poenta tvojih zamerki na tekst e.Grigorija ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ćiriličar рече

U svakom slučaju sikter odavde

Brate Cirilicaru nisam ja ovde stavio tekst Grigorija sa naglasenim recenicama a koje sam prokomentarisao. Molim te da da me ne sikterises odavde i da mi ne lepis etikete koje nicim nisam zasluzio. Deluje jako ruzno. Ako imas neki odgovor na moju primedbu o lokalnoj crnogorskoj crkvi o kojoj je govorio Grigorije slobodno udri.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...