Jump to content

Информативна служба СПЦ: Осврт на антицрквену харангу у појединим овдашњим медијима

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 173
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

Сви ти народи направили су сами своје благостање.

Може Америка да има интерес и утицај у некој тамо Албанији, али да ли ће Албанија бити просперитетна држава зависи само од Албанаца.

E pa dobro onda je ovo nesto drugacije od izjave tipa "gdje je Americki uticaj tu je I blagostanje. 

U Juznoj Koreji nije blagostanje...tamo samo ima puno novca - sto ne znaci automatski blagostanje. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

E pa dobro onda je ovo nesto drugacije od izjave tipa "gdje je Americki uticaj tu je I blagostanje. 

U Juznoj Koreji nije blagostanje...tamo samo ima puno novca - sto ne znaci automatski blagostanje. 

Амерички утицај у смислу да копирају њихове идеје. То се некад поклапа са њиховим присуством, али не мора.

Па то сад зависи од дефиниције ”благостања”. За мене је то да те држава остави на миру и да имаш паре. А како ћеш то да употребиш је твоја ствар... Неко има паре па се дрогира, неко се бави лепим стварима. То је индивидуално.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Grizzly Adams рече

Амерички утицај у смислу да копирају њихове идеје.

Кинези убедљиво највише копирају америчке идеје и америчке реализације. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Grizzly Adams рече

Па то сад зависи од дефиниције ”благостања”. За мене је то да те држава остави на миру и да имаш паре. А како ћеш то да употребиш је твоја ствар... Неко има паре па се дрогира, неко се бави лепим стварима. То је индивидуално.

Svakako. 

No nema te drzave koja ce te ostaviti na miru u potpunosti, niti su sve drzave utemeljene na istom istorijskom iskustvu. To cijeli vrijeme trubim kada je konkretno u pitanju Rusija kojoj se cesto zamjera zasto je ovakva i onakva...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Кинези убедљиво највише копирају америчке идеје и америчке реализације. :smeh1:

To nije nije nista sporno. ideje manje realizacije vise. Zapad je dosta kopirao kineske realizacije. Sa barutom u oruziju pokorili su trecinu svijeta.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Svakako. 

No nema te drzave koja ce te ostaviti na miru u potpunosti, niti su sve drzave utemeljene na istom istorijskom iskustvu. To cijeli vrijeme trubim kada je konkretno u pitanju Rusija kojoj se cesto zamjera zasto je ovakva i onakva...

Што не значи да морално и практично не можемо судити о квалитету друштава са разним историјским искуствима. “Западни” поглед на свет и уређење друштва, у коме је слобода појединца у центру, је морално и практично супериорнији од тих друштава у којима је вожд или држава у центру и у којима се појединац жртвује као добар дан, ако је то у “вишем интересу”. Не у смислу односа према људима с поља. Ту су сва друштва у историји била грозна чим им се указала прилика, изузетка скоро да нема. Но према односу према сопственим грађанима је Америку и Русију смешно чак и поредити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Svakako. 

No nema te drzave koja ce te ostaviti na miru u potpunosti, niti su sve drzave utemeljene na istom istorijskom iskustvu. To cijeli vrijeme trubim kada je konkretno u pitanju Rusija kojoj se cesto zamjera zasto je ovakva i onakva...

Па видиш, изгледа да ја више верујем у Русе и Русију него ти.

Ја мислим да они могу да буду веома успешни кад би добили прилику, само им треба дати шансу. Кад би се отарасили ауторитарних ”великих вођа” и глупавих идеологија. Исто важи и за Србе. Није то ништа непроменљиво него питање одлуке.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руси су већ пробали са млаким вођама, па су доживели стезање обруча око њих. Није ту само Русија у питању, него Запад зна да ће Кина претећи све, па се до сржи ишло да се Русија примора у службу топовског меса против Кине, што није успело. Томе се још увек неки надају, али наде је све мање, ако већ није ишчезла. Запад је на силазној путањи, како год окренеш. Тако је на дуге стазе. Никоме није у интересу да Запад доживи колапс моментално, нити да икада доживи неки тотални колапс. Али спуштање на ранг испод многих других земаља је неминовност САД-а. Русија је у положају да оствари стратешку и економску сарадњу са Кином и Немачком, што је добитна комбинација за све. Технолошке иновације, ресурси, радна снага и елан, попут оног након '45, краси у великој мери целу Азију, при чему Европа може да има непроцењиву корист. Како ће да се САД шлепају, видећемо.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Grizzly Adams рече

Па видиш, изгледа да ја више верујем у Русе и Русију него ти.

Ја мислим да они могу да буду веома успешни кад би добили прилику, само им треба дати шансу. Кад би се отарасили ауторитарних ”великих вођа” и глупавих идеологија. Исто важи и за Србе. Није то ништа непроменљиво него питање одлуке.

Naravno da mogu. Samo sansu ce pronaci oni sami, ja se za njih ne sekiram. Nece im ni Karl Bilt ni Angela Merkel govoriti kako ce to uraditi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Juanito рече

Што не значи да морално и практично не можемо судити о квалитету друштава са разним историјским искуствима. “Западни” поглед на свет и уређење друштва, у коме је слобода појединца у центру, је морално и практично супериорнији од тих друштава у којима је вожд или држава у центру и у којима се појединац жртвује као добар дан, ако је то у “вишем интересу”. Не у смислу односа према људима с поља. Ту су сва друштва у историји била грозна чим им се указала прилика, изузетка скоро да нема. Но према односу према сопственим грађанима је Америку и Русију смешно чак и поредити. 

Ja ih i ne poredim. Zapadna je paradigma da sav svjet mjeri po sebi I da po osnovu toga vrsi moralni sud. Tako sudi do mile volje. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Milan Nikolic рече

Руси су већ пробали са млаким вођама, па су доживели стезање обруча око њих. Није ту само Русија у питању, него Запад зна да ће Кина претећи све, па се до сржи ишло да се Русија примора у службу топовског меса против Кине, што није успело. Томе се још увек неки надају, али наде је све мање, ако већ није ишчезла. Запад је на силазној путањи, како год окренеш. Тако је на дуге стазе. Никоме није у интересу да Запад доживи колапс моментално, нити да икада доживи неки тотални колапс. Али спуштање на ранг испод многих других земаља је неминовност САД-а. Русија је у положају да оствари стратешку и економску сарадњу са Кином и Немачком, што је добитна комбинација за све. Технолошке иновације, ресурси, радна снага и елан, попут оног након '45, краси у великој мери целу Азију, при чему Европа може да има непроцењиву корист. Како ће да се САД шлепају, видећемо.

Брадер, Њу Јорк има већи GDP него цела Русија. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Ja ih i ne poredim. Zapadna je paradigma da sav svjet mjeri po sebi I da po osnovu toga vrsi moralni sud. Tako sudi do mile volje. 

Па види, неки и насиље над женама у арапском свету правдају културолошким разликама. Но неке вредности су ипак мало универзалније од тога. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Руси су већ пробали са млаким вођама, па су доживели стезање обруча око њих. Није ту само Русија у питању, него Запад зна да ће Кина претећи све, па се до сржи ишло да се Русија примора у службу топовског меса против Кине, што није успело. Томе се још увек неки надају, али наде је све мање, ако већ није ишчезла. Запад је на силазној путањи, како год окренеш. Тако је на дуге стазе. Никоме није у интересу да Запад доживи колапс моментално, нити да икада доживи неки тотални колапс. Али спуштање на ранг испод многих других земаља је неминовност САД-а. Русија је у положају да оствари стратешку и економску сарадњу са Кином и Немачком, што је добитна комбинација за све. Технолошке иновације, ресурси, радна снага и елан, попут оног након '45, краси у великој мери целу Азију, при чему Европа може да има непроцењиву корист. Како ће да се САД шлепају, видећемо.

Naravno da SAD nije ni u kakvom spustanju u odnosu na te zemlje koje si naveo i naravno da ti ne pricas na osnovu konkretnih podataka vec ideologises standardno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...