Jump to content

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Панарет рече

без икаквог аргумента

Мислиш да је писмо Амфилохија Онуфрију фасификат и да не постоји? Или је можда у њему Амфилохије лагао да се видео са расколницима? Да је писмо расколника исто фалсификат и да их он није примио? Мислиш и да је писмо Барта непостојеће? То нису агрументи да се тамо нешто дешава?

Како се неразумно ботовање брзо окрене против себе самог и падне у несрећно самопорицање...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

“А онима који су напоље (ван Цркве) судиће Бог.” (Ι Кор. 5, 13)

Митрополит Амфилохије се жалио Патријарху Вартоломеју на Украинце, и примио од Епифанија преко Зорје извињење за саслуживање са Дедеићевим човеком, као да су они (ПЦУ) за њега део Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Прокопије рече

Тако је. Зато сам позвао тетку и она одмах сликала. Зграда готова. Само се чека Ђедова стамбена листа.........................

IMG_4041.jpeg

.

A tetka mu pilot helikoptera izgleda. 12:smeha:.   . Slikala sa 100-150 m visine, ha, hab ...

Kako su neki ljudi tako prozracni, a opet drugi sami slepi koji im olako veruju. ban ovoga zoksu mali trosak za ip…  moze biti … njemu bese kuca kod muzicke skole. da on je taj … nisi pogresio.

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Tristatri рече

A tetka mu pilot helikoptera izgleda. 12:smeha:.   . Slikala sa 100-150 m visine, ha, hab ...

Kako su neki ljudi tako prozracni, a opet drugi sami slepi koji im olako veruju.

А ти си га буквално схватио? Не капираш ни што је поменуо тетку?

Како су неки људи тако паметни, а опет други сами слепи који сами себи олако верују.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da obnovimo gradivo jos malo. Sta pise vaseljenski Milu ili kako tvrdi o.Zoran MCP sama sebi uz slanje texta na potpis i vracanje nazad na Cetinje ( posto je definitivno stiglo prvo tamo, a ne u Podgiricu na koju je naslovljeno - sto potvrdjuje ili laze i sam Djukanovic )

„Vaša ekselencijo, ovim pismom Vam jasno i potpuno otvoreno saopštavamo da Vaseljenska patrijaršija, zajedno sa svim drugim pravoslavnim crkvama, kao jedinu kanonsku pravoslavnu jurisdikciju u Crnoj Gori priznaje onu pod nadležnošću visokopreosvecenog mitropolita crnogorskog Amfilohija, jerarha najsvetije crkve srpske”

Pa sad ko voli, nek izvoli - moze se citati i shvatati bukvalno, a moze i izmedju redova - poenta je ista.

Znaci priznaju samo A koji je jerarh crkve srpske. Ovo zbog Bokija cisto da se otklone sve nedoumice, dakle jasno i nedvosmisleno! Normalno bi bilo da se prvo pominje SPC u punom imenu, pa tek onda...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, The Godfather рече

jerarha najsvetije crkve srpske

А плус је и превод лош јер пише "цркве Србије", а то за фанариоте значи: цркве (која је на територији државе) Србије.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Vladan :::. рече

А ти си га буквално схватио? Не капираш ни што је поменуо тетку?

Како су неки људи тако паметни, а опет други сами слепи који сами себи олако верују.
 

.

O bukvalizmu si ti osnov za traktat postavio na prethodnim stranama, a u svojoj prepisci sa bsd-om. A ovo moje si i sam bukvalno shvatio te ti sam procitaj svoj post meni.

:zelezeka:

.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Vladan :::. рече
пре 11 часа, Bokisd рече

Ma, gde sam to tvrdio da je citat ne_shvata

Ако није цитат онда не можеш да тврдиш да су то речи пр-а него новинарски опис његових речи. Нигде не рекох да је новинар такав опис намерно дао него вероватно из схватања, слично твом, да је то небитно, иако фанариоти на томе упорно инсистирају у свим писмима и саопштењима.

(pa, eto, opet je na tebi da dokazes da nije preneo onako kako je receno.... zasto ga lepo ne pitas kako je to sve islo i kako je sastavljao svoj izvestaj i kako to ide u tim novinarskim vodama sa citatima i skracenim navodjenjem zvanicnih izjava i izvestavanjem sa pressa  i tako resis svoju dilemu... i mozda i naucimo svi zajedno nesto o novinarstvu... :D)

Brate Vlado,.... kakvo pismo i kakvo ucitavanje novinaru shvatanje slicno mom..... kada je pismo 21.jun.... dok je sluzbena izjava direktora 15.jun...  ne_shvata ... novinar ne izvestava iz te perspektive .... sta bi bilo kada bi bilo da je Crkva Srbije i on ne zna za te 'perspektive' i pismo... nego na osnovu izjave direktora pise izvestaj ...

Ovo samo znaci Vlado da imas jednu pretpostavku na kojoj gradis sve ostalo i onda zbog toga i toliko ocigledne cinjenice prenebregavas i onda dodjemo do ovakve jedne price ... da novinar ima slicno shvatanje sa mnom jer eto fanarioti to tako kao insistiraju u pismu..... mislim, ono, novinar ima shvatanje slicno sa mnom, koji se ne slazem sa tobom da Vartolomej koristi bas takav naziv SPC u svom pismu kao da bi osporio jurisdikciju SPC u CG.... i zbog toga ovo novinarce opisuje reci direktora, znaci ne prenosi bas tacnu izjavu koja glasi..... da VP jeste u kanonskom jedinsvu sa SPC i da samo njoj priznaje jurisdikciju u CG.... sto automatski znaci da ne priznaje raskolnike i Dedeica, .....

......jer je o tome i cela ova prica i pocela kada je ovaj njihov arhim. Bojovic tamo sasluzivao sa e.Emanuilom.... i onda direktor daje zvanicnu izjavu o tom dogadjaju i kaze da e.Emanuil nije znao sa kim je sasluzivao jer je bilo puno svestenika i dalje u svojoj izjavi direktor kaze da to sto je e.Emanuil sasluzivao sa raskolnikom Bojovicem ne znaci da ga priznaje za crkvu u CG.... jer je .... VP u kanonskom jedinstvu sa SPC i samo njoj priznaje jurisdikciju u CG.... i tako je direktor svojom zvanicnom izjavom (nije bio neki neformalni razgovor) otklonio dilemu oko te cele price....  da li zbog sasluzivanja e.Emanuila sa ovim raskolnikom Bojovicem , VP samim tim njih priznaje za legitimnu crkvu u CG.... i naravno da ne priznaje jer to bilo slucajno sasluzivanje sticajem okolnosti i zbog svega toga  je za VP samo  SPC jedina legitimna crkva u CG.... i to je to, samo treba lepo i polako procitati ceo izvestaj.. 0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Представници СПЦ из Црне Горе и УПЦ Московске патријаршије заједнички сведоче о угрожавању верских слобода у Црној Гори и Украјини, амбасадор ЦГ протестовао:

 

http://mitropolija.com/2019/07/18/vjerske-slobode-i-pravoslavne-crkve-danas-ukrajina-crna-gora-sjeverna-makedonija/

  • Свиђа ми се 1

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Tristatri рече

O bukvalizmu si ti osnov za traktat postavio na prethodnim stranama, a u svojoj prepisci sa bsd-om. A ovo moje si i sam bukvalno shvatio te ti sam procitaj svoj post meni

А, значи, разумео си, капираш о чему се ради? Нисам стварно ни сумњао у то. И то је добро, одлично.

Али, иако разумеш, волиш да тролушеј и да боцкаш члана који је банован и не може никако да ти одговори? Е то није добро, ниско је.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bokisd рече

pa, eto, opet je na tebi da dokazes

Напротив, ја кажем: у тексту цитат је цитат а опис је опис. А ти си говорио: опис је (исти као) цитат.

А онда си коначно схватио да је то глупо па си се променио и сада говориш:

пре 4 часа, Bokisd рече

novinarce opisuje reci direktora, znaci ne prenosi bas tacnu izjavu koja glasi

али у наставку опет квариш расуђивање јер као чињеницу додајеш своју претпоставку да је ПР дао

пре 4 часа, Bokisd рече

izjavu koja glasi..... da VP jeste u kanonskom jedinsvu sa SPC.

Али ти изјаву ниси ни видео, само опис новинара, као што сам коначно признајеш.

А ти нећеш ту изјаву ни да потражиш јер овако можеш да релативизујеш форумулације Барта ради троловања теме. Зато ти мораш да нађеш изјаву и докажеш своју претпоставку (да је иста са описом) да не би звучао као трол.

Ја не морам да тражим изјаву ПР-а јер ја на основу ње ништа и не тврдим, баш ме брига шта је он рекао, мени су довољне форумулације његовог газде Барта.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Vladan :::. рече
пре 4 часа, Bokisd рече

pa, eto, opet je na tebi da dokazes

Напротив, ја кажем: у тексту цитат је цитат а опис је опис. А ти си говорио: опис је (исти као) цитат.

А онда си коначно схватио да је то глупо па си се променио и сада говориш:

пре 4 часа, Bokisd рече

novinarce opisuje reci direktora, znaci ne prenosi bas tacnu izjavu koja glasi

Cccccc,:D ... kako imas obicaj da kazes Vlado moj stari forumski druze.... :pivo:

Pa, naravno da kazem da je opis izjave direktora isti kao citat,... inace bi novinar lagao, sto nije slucaj sa izjavom oko m.Emanuilom jer je novinar preneo tacno onako kako se i dogodilo, da zbog velikog broja svestenika mitropolit nije znao sa kim sluzi i da se zbog toga provukao i onaj raskolnik Bojovic..... i onda je logicno i ocekivano da je i drugi deo izjave tacan o priznavanju SPC kao kanonske u CG od strane VP ..... i naveo sam koji su sve razlozi zbog cega je tacno u vec par poruka i to je to.... nema nista sporno... 

Inace, zbog cega.... ccccc.... pa, zbog toga sto si ispao nekorektan jer .... nisam ja promenio pricu u vezi opisa izjave novinara, nego si ti ovu recenicu istrgao iz konteksta onoga sto sam rekao :

".... mislim, ono, novinar ima shvatanje slicno sa mnom, koji se ne slazem sa tobom da Vartolomej koristi bas takav naziv SPC u svom pismu kao da bi osporio jurisdikciju SPC u CG.... i zbog toga ovo novinarce opisuje reci direktora, znaci ne prenosi bas tacnu izjavu koja glasi..... da VP jeste u kanonskom jedinsvu sa SPC i da samo njoj priznaje jurisdikciju u CG.... sto automatski znaci da ne priznaje raskolnike i Dedeica, ....."

Ovo podvuceno nje  moje misljenje, nego sam napravio sarkazam na tvoje reci da novinarce i ja imamo slicne stavove, i kao zbog toga stava.... ne prenosi tacnu izjavu koja glasi.... tako i tako.... znaci, to sam ja samo izveo logican sled tvoje potpuno bezsmislene price da eto kao novinar i ja imamo slicna shvatanja i kao zbog toga novinar ne prenosi bas tacno izjavu,... koja je i dalje takva da VP priznaje SPC za kanonsku u CG.... jer sam dalje rekao (sto prenebregavas):

"......jer je o tome i cela ova prica i pocela kada je ovaj njihov arhim. Bojovic tamo sasluzivao sa e.Emanuilom.... i onda direktor daje zvanicnu izjavu o tom dogadjaju i kaze da e.Emanuil nije znao sa kim je sasluzivao jer je bilo puno svestenika i dalje u svojoj izjavi direktor kaze da to sto je e.Emanuil sasluzivao sa raskolnikom Bojovicem ne znaci da ga priznaje za crkvu u CG.... jer je .... VP u kanonskom jedinstvu sa SPC i samo njoj priznaje jurisdikciju u CG.... i tako je direktor svojom zvanicnom izjavom (nije bio neki neformalni razgovor) otklonio dilemu oko te cele price....  da li zbog sasluzivanja e.Emanuila sa ovim raskolnikom Bojovicem , VP samim tim njih priznaje za legitimnu crkvu u CG.... i naravno da ne priznaje jer to bilo slucajno sasluzivanje sticajem okolnosti i zbog svega toga  je za VP samo  SPC jedina legitimna crkva u CG.... i to je to, samo treba lepo i polako procitati ceo izvestaj.. 0703_read.."

Znaci nisam promenio pricu nego si ti sasvim pogresno izvukao iz konteksta ove moje reci i nadam se da nisi to namerno uradio nego eto prevideo si neke stvari ili nisi bas dobro razumeo kontekst, .... sto te ne opravdava :0201wink:jer vec par strana sve pogresno tumacis i van konteksta stvari...i ovu izjavu direktora i ono pismo Vartolomeja...

пре 51 минута, Vladan :::. рече
пре 4 часа, Bokisd рече

izjavu koja glasi..... da VP jeste u kanonskom jedinsvu sa SPC.

Али ти изјаву ниси ни видео, само опис новинара, као што сам коначно признајеш.

А ти нећеш ту изјаву ни да потражиш јер овако можеш да релативизујеш форумулације Барта ради троловања теме. Зато ти мораш да нађеш изјаву и докажеш своју претпоставку (да је иста са описом) да не би звучао као трол.

Ја не морам да тражим изјаву ПР-а јер ја на основу ње ништа и не тврдим, баш ме брига шта је он рекао, мени су довољне форумулације његовог газде Барта.

Gore sam ti sve odgovorio za novinara i u predhodnim porukama,.... ako sumnjas onda kontaktiraj novinara i vidi i trazi od njega zvanicnu izjavu i ime direktora i sve isledi i prezentuj da vidimo tu 'zaveru' tog novinara.... do tada po svemu recenomu tekst novinara je okey i realan u prostoru i vremenu  ...(:D).. i mnogi pravoslavni sajtovi su ga preneli ...

I, sta, onda, Vartolomej je znaci vec odcepio MPC od SPC .... ma daj Vlado za to moras imati bas jake i nedvosmislene dokaze, poslanice, pisma i slicno gde Vartolomej bas nedvosmisleno i jasno pise da odvaja Mitropoliju od SPC.... srecno sa trazenjem... :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

Pa, naravno da kazem da je opis izjave direktora isti kao citat

Па наравно, јер ти то одговара, иако ниси ни видео цитат а и не занима те.
 

пре 13 минута, Bokisd рече

inace bi novinar lagao ... da vidimo tu 'zaveru' tog novinara...

Више пута ти рекох да мислим да је то (не злонамерна) омашка новинара али ти возиш и возиш и возиш и возиш...
 

пре 13 минута, Bokisd рече

Vartolomej je znaci vec odcepio MPC od SPC

У плановима. Реторика то потврђује.
 

пре 13 минута, Bokisd рече

sve isledi i prezentuj

Нема потребе јер ја ништа нисам тврдио на основу описа изјаве ПР-а, али зато ти тај опис користиш за релативизацију Бартових формулација. Дакле, иследи како гласи цитат ПР-а и презентуј ваљаност својих релативизација.

Ако не докажеш истоветност описа и цитата онда џабе тролујеш џиновским копи-пејст порукама у којима вртиш једно исто не обазирући се на оно што ти се говори.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

onda direktor daje zvanicnu izjavu o tom dogadjaju i kaze da e.Emanuil nije znao sa kim je sasluzivao jer je bilo puno svestenika

Ajmo Boki ti i ja da iznajmimo odezde i da zaredjamo po Evropi da sasluzujemo.

Sta mislis kako bi prosli? e. Emanuil otprilike ne govori istinu, a MCP iz nekih razloga bira da mu veruje iako i sami znaju da to nije istina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...