Jump to content

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kada je Pravoslavna Crkva u Turskoj dobila naziv "Vaseljenska"? Ko im je išao uz brk i doveo ih u situaciju da misle da su duhovni predstavnici citavog univerzuma (Vaseljena)?

U čitavoj Vaseljeni, po broju pastve su negdje u sredini, a po broju u svojoj matičnoj državi Turskoj, na samom su začelju. 

Tu bi ih po diptihu trebalo i maknuti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 7 часа, Bokisd рече

Ma, gde sam to tvrdio da je citat ne_shvata

Ако није цитат онда не можеш да тврдиш да су то речи пр-а него новинарски опис његових речи. Нигде не рекох да је новинар такав опис намерно дао него вероватно из схватања, слично твом, да је то небитно, иако фанариоти на томе упорно инсистирају у свим писмима и саопштењима.
 

пре 7 часа, Bokisd рече

samo zbog redosleda reci kako Vartolomej naziva sve crkve

Теби је то само редослед речи а њему је начин потврђивања нео-папистичке власти над свим Црквама. Зато и он и све његове слуге увек и свуда на томе инсистирају.

Када потпишеш документ са таквом "небитном" формулацијом ти га признајеш за "православног" папу. Зато Денисенко сада повлачи свој потписа са томоса, јер је то "небитно".

И све си ти то читао на теми о Расколу и све то знаш а на темама око ЦГ се правиш Тоша. Тролујеш, не знам зашто.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović 

Izgleda da se cela ujdurma vodi iz razloga da bi neko postao istorijska licnost. Ako sve to prodje ( a tesko da hoce ) zamisli kakvi ce se hvalospevi pevati za 20 - 50 god...to je sa ove '' nase '' strane, a sa druge strane motivi su mnogo zlokobnije prirode

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Панарет рече

Уз то, можда је Вартоломеј ... хтео и да поручи да Црну Гору у суштини види интегралним делом Србије

Па да, "добро" си то "анализирао", зато га и назива Председником Републике Црне Горе, зато што је Црна Гора део Србије која већ има председника...Из истог разлога помиње и владу његове земље и унутрашње ствари његове нације, баш зато што је ЦГ део Србије, очигледно...

Битно ти је само да не одговараш на незгодна питања и да нешто успут тролнеш а колико је то "паметно" нема везе...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Vladan :::. рече

Тролујеш, не знам зашто.

Зато што ме патолошки не подноси. Како да испадне да сам ја у праву? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Vladan :::. рече

Па да, "добро" си то "анализирао", зато га и назива Председником Републике Црне Горе, зато што је Црна Гора део Србије која већ има председника...Из истог разлога помиње и владу његове земље и унутрашње ствари његове нације, баш зато што је ЦГ део Србије, очигледно...

Битно ти је само да не одговараш на незгодна питања и да нешто успут тролнеш а колико је то "паметно" нема везе...
 

Панареп кад га изанализира, то ти је анализирано као црвено слово...:)) Мислим да није имао ниједну интервенцију а да није троловао или лупао глупости како он замишља да треба да се даје аутокефалија. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, The Godfather рече

A vetrovi duvaju odavde, kao sto je vec vise puta napisano i obrazlozeno

http://orthochristian.com/122508.html

Јесте, и то још од јесенас јавно раде. Ставио сам резиме на теми о Расколу, они то ни не крију, а ови наши овде блеје...

https://pouke.org/forum/index.php?/topic/54074-raskol-se-zahuktava/&do=findComment&comment=1894592
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Мислим да није имао ниједну интервенцију а да није троловао или лупао глупости како он замишља

Па да, пажљиво је читао расправу Максима и Иринеја и све је од Максима "лепо" научио како треба да се ради када заглавиш, а то је:

пре 32 минута, Vladan :::. рече

не одговараш на незгодна питања и нешто успут тролнеш 

:0205_whistling:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Панарет рече

Уз то, можда је Вартоломеј као Васељенски патријарх у кога су Ђукановић и "ЦПЦ" усмерили сва своја надања хтео и да поручи да Црну Гору у суштини види интегралним делом Србије, с обзиром да је Митрополита Црне Горе назвао јерархом Најсветије Цркве Србије :ladan:

Pa, iskreno , mislim da ne, jer ipak treba da se postuje zvanicno priznanje i postojanje samostalne CG i sama Srbija kao drzava to priznaje, zasto da se Vartolomej mesa u te stvari i da rusi te politicke i drzavne odluke i granice, uostalom, na pocetku pisma se obraca direktno Milu kao predsedniku CG i kaze na kraju pisma.... Ваша Екселенцијо, молимо Вас да горе написано не схватите као мешање у унутрашње ствари Ваше државе.... i to je to..... to bi bio isti postupak kao sto i Vlada radi, izvlaci iz redosleda reci neke teorije, ... sta bi bilo kada bi bilo... :D ... a stoji u pismu...  свеправославно признате.... SPC ili Crkva Srbije, potpuno nebitno, kada se priznaje od svih kanonska SPC... i da su Mitropolija i tri eparhije deo te opste priznate SPC, nebitan je naziv, kada su one deo nase crkve, pripadaju nasoj crkvi i nisu nikakva nova dijaspora, nego od kada postoji Mitropolija ona je sastavni deo nase crkve.... ja ne znam bre Panaret, jel to mora sve da se crta da bi bilo jasno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Zoran Đurović рече
1 hour ago, Vladan :::. рече

Тролујеш, не знам зашто.

Зато што ме патолошки не подноси. Како да испадне да сам ја у праву?

 ... tek sad videh da je ovo upuceno meni...bre Zoki slatko me nasmeja.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Zoran Đurović рече

Најозбиљнији проблем у целој причи што је већини српског епископата Амфилохије дозлогрдио и што би га радо видели ван СПЦ. И ја бих му дао аутокефалију када од тога не би било више штете него користи. Павијани ништа не капирају, али смо ми у озбиљном проблему. Сада је један епископ из Лохијевог тима добио по жвалама, али је то морало много пре да се уради. И ово је тек почетак његовог "страдања". Да сам на месту патријарха, пензионисао бих Лохија на првој седници синода у другој половини августа. Он више и не функционише како је могао пре 20-30 година. Сада показује све знаке сенилности (Дајковићу су дали Лохија кад је овог лупио Алцхајмер, па сам ја морао да тражим ђе му је левор у патријаршијској соби: Украли су ми га, синко, тражи га ђе су га скрили!). Амфилохије је неспособан да обавља дужности епархијског архијереја, на претпрошлом сабору се изгубио и није знао да је било гласање, па је покушао да врати питање на гласање, али му нису изашли у сусрет и завршио је на ВМА. Сабор би требало да скине Амфилохија на јесењем заседању, јер је оно ургентно, зато што су се и део аустаралијанаца отели контроли, а американци направили свој синод који је против Српског Синода и издају супротна саопштења. И то све треба да се обави пре фанарског давања аутокефалије македонцима. 

Амфилохије није од материјала од кога је направљен Деисенко, тако да и Мило мора да виоди рачуна са киме тврди пазар. Ако са Лохијем заврши посао, то може да му се обије о главу и зато би требало да има неку мање конфликтну личност. Тада би црногорски сепаратизам могао да буде мање болан. Зато ће и Мило бити принуђен да преговара са СПЦ. Свако решење преко колена ће се обити и њему и Лохију о главу.  

Потписујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Bokisd рече

Pa, iskreno , mislim da ne, jer ipak treba da se postuje zvanicno priznanje i postojanje samostalne CG i sama Srbija kao drzava to priznaje, zasto da se Vartolomej mesa u te stvari i da rusi te politicke i drzavne odluke i granice, uostalom, na pocetku pisma se obraca direktno Milu kao predsedniku CG i kaze na kraju pisma.... Ваша Екселенцијо, молимо Вас да горе написано не схватите као мешање у унутрашње ствари Ваше државе.... i to je to..... to bi bio isti postupak kao sto i Vlada radi, izvlaci iz redosleda reci neke teorije, ... sta bi bilo kada bi bilo... :D ... a stoji u pismu...  свеправославно признате.... SPC ili Crkva Srbije, potpuno nebitno, kada se priznaje od svih kanonska SPC... i da su Mitropolija i tri eparhije deo te opste priznate SPC, nebitan je naziv, kada su one deo nase crkve, pripadaju nasoj crkvi i nisu nikakva nova dijaspora, nego od kada postoji Mitropolija ona je sastavni deo nase crkve.... ja ne znam bre Panaret, jel to mora sve da se crta da bi bilo jasno...

Па пошто је читав напад на СПЦ у ЦГ овде без икаквог аргумента формиран као "уметничка" креација, можемо и ми мало да се  крећемо у таквом дискурсу ( не говорим о системском координисаном спиновању Видовдана и АнтенеМ, то је посебна прича).

С друге стране, с обзиром да је п. Вартоломеј  у писму Ђукановићу јасно пошао од најављеног усвајања Закона о слободи вероисповести којом се даје правни основ за атак на имовину СПЦ и да је стварање аутокефалне ЦПЦ Ђукановић најавио на партијском конгресу у Никшићу као део своје политичке агенде, онда патријархова подршка Митрополији ЦП СПЦ представља облик "мешања" у унутрашње ствари ЦГ.

 

 

 

 

  • Свиђа ми се 1

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...