Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

И та нбесмислема прича о хвалисању као нечему нормалном и пожељном, уз доказивање примером апостола Павла. Павле је био на почетку хришћанства и хвалио се само по нужди, када је постојала опасност да се његова проповед угрози. Најбољи пример, који сажима у себи и све остале, јесте оно у Другој посланици Коринћанима, 11. и 12. глава. Све је јасно као дан. Лажни апостоли колебају хришћане. Зато  ап. Павле каже, ако се они хвале, хвалићу се и ја (због вас, не због мене). И каже на крају, " постадох безуман хвалећи се, али ви ме натерасте ". Хвалисање је безумно по себи, оно се ради у нужди и ради користи верника, а не ради сопствене промоције. Тумачећи то место, св. Златоуст каже:

"Он достиг своею речью желаемого, и потому уже смело и без пощады нападает на этот недостаток, научая всех никогда не хвалиться без нужды, когда уже он, Павел, даже и по нужде похвалившись, назвал за то себя несмысленным. Потом и всю вину сказанного слагает не на лжеапостолов, но на учеников: «вы меня, – говорит, – [к сему] принудили. Если бы (лжеапостолы) хвалились, но тем не вводили бы вас в заблуждение и погибель, то я не дошел бы до того, чтобы дозволить себе такие слова. Но так как они растлили всю церковь, то, заботясь о вашей пользе, я принужден был сделаться несмысленным».

"Постигао је својим речима оно што је желео и зато сада смело напада на тај недостатак, учећи све да се никада не хвале ако то није нужно. Јер је и он, Павле, иако се у нужди похвалио,  назвао себе због тога безумним".

Подвукао сам Ваше признање да се Павле хвалио! Амин! 

Када пише оно Гал. 6,14 он се јасно хвали, одмерено али се хвали. Не лупетате да је био на почетку хришћанства. Та објашњења не пију воду ни код побожних бакица. Човек је био пример. И био је свестан тога. 

Тај који Вас је саветовао треба и нек дође да му појасним. Два дана Вам је обојици требало да ми одговорите, срам вас било! 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Вукашин рече

Ja ti ne bih znao reći više od onoga što piše u Pismu. Pitaj Djurovića. :D

Sigurno da stajanje u blagodati, nije isto kao ovo zemaljsko čekanje autobusa. :D Sveštenik si, znaš to. 

О каквом Писму пишете, дао сам Вам део из Вјерују?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Родољуб Лазић рече

Зизијуласови софизми. А сви су свети тако што су се крстили и долазе на литургију и причешћују се Светим?Павле у Посланицама назива крштене светима, то је тачно, али каже и позванима светима - они који су позвани да реализују ту зачету светост у крштењу. Али то је већ друга и дуга прича.

Зизулас је човек струке за разлику од Вас. 

Не ваља Вам Павле, не ваља Вам Порфирије ни са Пајсијем ни са Софронијем, не ваља Силуан кога поменуше а сви једнако говоре о овој теми. Ни Златоусти, ни Григорије! Ви сте једини у праву! 

Да, Ви сте та последња инстанца која просуђује о светости! Аман! 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вукашин рече

O sveopštem vaskrsenju. Ne bih išao dalje od onoga što tamo piše.

 

Па ако не бисте ишли даље - зашто упорно идете?

Пише и да ћемо смрт нећемо окусити. Рекох, потражите од Ђуровића то што Вам није јасно. Овде је замолио да не потапамо тему. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Леон Професионалац рече

Подвукао сам Ваше признање да се Павле хвалио! Амин! 

Када пише оно Гал. 6,14 он се јасно хвали, одмерено али се хвали. Не лупетате да је био на почетку хришћанства. Та објашњења не пију воду ни код побожних бакица. Човек је био пример. И био је свестан тога. 

Тај који Вас је саветовао треба и нек дође да му појасним. Два дана Вам је обојици требало да ми одговорите, срам вас било! 

Ти, пријатељу не схваташ ама баш ништа. Не могу бре да ти цртам. Јаснои пише зашто се похвалио и рекао да је то безумље. А ти верглаш своју бесмсмислицу.

 

пре 11 минута, Леон Професионалац рече

напада на тај недостатак, учећи све да се никада не хвале ако то није нужно.

Допиру ли ове Златоустове речи до твог мозга?

Златоуст је рекао  "смело и беспоштедно напада тај недостатак", да проширим. Смело и беспоштедно напада. То су његове речи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Леон Професионалац рече

Па ако не бисте ишли даље - зашто упорно идете?

Пише и да ћемо смрт нећемо окусити. Рекох, потражите од Ђуровића то што Вам није јасно. Овде је замолио да не потапамо тему. 

To si u pravu. :ok:

A tema je odavno potopljena. Drvite jedno te isto tri dana :D Malo Porfirije, malo Pavle, malo Siluan, pa u krug :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Ти, пријатељу не схваташ ама баш ништа. Не могу бре да ти цртам. Јаснои пише зашто се похвалио и рекао да је то безумље. А ти верглаш своју бесмсмислицу.

Ви сте, пријатељу, стварно ограничени!

Дибијете од Павла цитат из Галата а тврдите да се у Коринћанима предомислио?

Да ли сте нормални? Проблем је што се нисте систематски бавили богословљем, утувите то себи у главу!

Нисам ја рекао да се Павле самохвалио него Корнаракис. И од њега боље знате?

Да ли је сада бар мало јасније или Вам је умишљени тренутак славе, изазван и стечен оним глупим ауторским текстом, попио мозак?

Ви исправљати свете?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Ти, пријатељу не схваташ ама баш ништа. Не могу бре да ти цртам. Јаснои пише зашто се похвалио и рекао да је то безумље. А ти верглаш своју бесмсмислицу.

 

Допиру ли ове Златоустове речи до твог мозга?

А можда се о. Зоран по нужди хвали! Откуда ми знамо његово срце? Човек није безгрешан и ко је од људи без греха?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доста бре више са вашим испирањем мозга и сваковрсним бесмислицама. Све  хоћете да покварите, свему да изврнете смисао, од белог правите црно, од црног бело.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rekao bih da ovo oko čega se prepirete nekoliko dana, nije glavni razlog zbog kojeg je Rodja napisao tekst. Dok ne utvrdite u kom grmu leži zec, možete još nedelju dana da se gadjate citatima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вукашин рече

To si u pravu. :ok:

A tema je odavno potopljena. Drvite jedno te isto tri dana :D Malo Porfirije, malo Pavle, malo Siluan, pa u krug :D

Па не, разводњавате ме овде без потребе. Написао је о томе Ђуровић текст па погледајте. А то пише у Писму ми је превише протестанско, јер, Писмо је ипак само део Предања. 

А да пише и другачије - пише! ?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Просечан србенда рече

А можда се о. Зоран по нужди хвали! Откуда ми знамо његово срце? Човек није безгрешан и ко је од људи без греха?

Баш тако! Нацртали сте му! 

Златоусти каже да се не хвале ако није по нужди, а то логички значи да се хвале ако је по нужди. 

А овај беше правник? Јадан онај кога би он бранио! 12:smeha:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

Доста бре више са вашим испирањем мозга и сваковрсним бесмислицама. Све  хоћете да покварите, свему да изврнете смисао, од белог правите црно, од црног бело.

Поп Вам је отписао. Сад изађите на црту. Обећавали сте неки текст? Камо? ?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Леон Професионалац рече

Па не, разводњавате ме овде без потребе. Написао је о томе Ђуровић текст па погледајте. А то пише у Писму ми је превише протестанско, јер, Писмо је ипак само део Предања. 

А да пише и другачије - пише! ?

Koliko se kroz molitvu otkrije - slava Bogu. Dosta je bilo razgovora o tome. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...