Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Касијан је, слепче, један од мојих омиљених светаца. Наравно да од њега ти не би прихватио да се не пости до Педесетнице. То би раслабило твоје тело и ум.

Жалостан си. Узео си да преведеш оно што је опште и субјективно (јер нико не зна шта је у срцу човековом), али ниси превео индикатор за лажно чудо тј. пророка/чудотворца. То је онај који те води другим боговима. Обриши наочаре па прочитај боље. Намерно си прескочио ову реченицу, јер си јајара, како сам на почетку лепо те дефинисао. Кога ја упућујем да иде у неку другу веру? Да ли сам суђен за јерес? Напротив, преко моје смирености и најнедостојности, људи се причислују нашој Цркви. Ти си пак тај негативац који проповеда не милосрдног Оца, него неког крвожедног Молоха. Уста су ти, пријатељу, отворен гроб. Подржавао си расколе у СПЦ, блејао против патријарха и других "екумениста" владика, а сад си узео да подржаваш Максима који ради на расколу! Сва ова полемика показује колико сам био у праву и колико је ситуација озбиљна. Ти припадаш групи паса (има симпа израз, како видесмо, требињски тамбураши) које је Максим пустио са ланца.   

 

Јован Касијан даје то као илустрацију, тиме се не исцрпљује круг људи о којима говори. Мрзело ме да све преводим. Да сам хтео да сакријем нешто, изоставио бих тај део и на руском

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 7 минута, Предраг М рече

@Родољуб Лазић искрено од тебе сам очекивао више чврстих аргумената и чињеница. 

Да поновим питање: озбиљне оптужбе за шта?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Јован Касијан даје то као илустрацију, тиме се не исцрпљује круг људи о којима говори. Мрзело ме да све преводим. Да сам хтео да сакријем нешто, изоставио бих тај део и на руском

Ниси га изоставио јер знаш да ја испитујем текстове. Одломак се никако не може аплицирати на мене, како би ти то хтео. Сви примери су у вези правоверја. Нигде Касијан не каже: По мокраћи познај да ли је неко чудотворац. Ти пак гаташ по мокраћи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Слепче, за коју сам јерес суђен? 

Драго ми је да читаш. Читај пажљивије, биће ти од користи. Не говори о осуђеним јеретицима, него каже да неки од њих рађају очигледне јереси. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

На овим темама никад нису посезали за аргументима, него ад хоминем. Роћко се није осврно на аргументе које сам изнео у тексту, него наставио да дува у свиралу. 

чим саговорник не одговара на питање нити износи чињенице већ упорно спинује нешто у шта и сам није сигуран ту конструктивног дијалога нема. то му дође чиста манипулација у сврси одбране својих уверења. лепо сам ја рекао на некој прошлој теми да су овакви разговори као када доктор наука разговара са основцем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Драго ми је да читаш. Читај пажљивије, биће ти од користи. Не говори о осуђеним јеретицима, него каже да неки од њих рађају очигледне јереси. 

Јесте, од мене ће се родити вера у Црвекапицу...:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

Да поновим питање: озбиљне оптужбе за шта?

ја нисам нигде споменуо никакве оптужбе, побркао си ме са неким. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, што се ти толико узбуђујеш? Опусти се, нико ти неће главу скинути. Причамо, расправљамо мало о пророцима и свецима. 

Сећаш се кад је онај радник рекао светом Силуану да је пас, шта му је овај одговорио? Рекао му је - увек ме тако зови. И човек се скроз променио. А ти се на све штрецаш, уједаш, вређаш...смири се човече. 

А и не морамо да причамо уопште. Мислим, ако ти то толико шкоди и узнемирава те.  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Предраг М рече

ја нисам нигде споменуо никакве оптужбе, побркао си ме са неким. 

Да, побркао сам те са Просечним Србендом. Он је поставио питање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Да, побркао сам те са Просечним Србендом. Он је поставио питање.

па да, ја сам надпросечни Срб. ?повлачим се ја сада из дискусије да ти не ометам фокус. наставићу да читам са уживањем уколико буде аргумената ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

Него, што се ти толико узбуђујеш? Опусти се, нико ти неће главу скинути. Причамо, расправљамо мало о пророцима и свецима. 

Сећаш се кад је онај радник рекао светом Силуану да је пас, шта му је овај одговорио? Рекао му је - увек ме тако зови. И човек се скроз променио. А ти се на све штрецаш, уједаш, вређаш...смири се човече. 

А и не морамо да причамо уопште. Мислим, ако ти то толико шкоди и узнемирава те.  

Ето, неки људи верују да си пророк, верујеш и ти. Шта је проблем? Проблем је што ти намећеш дсвој неприкосновени ауторитет, хвалиш се, износиш јавно своја пророштва, претиш онима који те не признају за пророка. Створио си велики круг људи који ти слепо верују. Верују да си ти јуродив и да из јуродивости причаш и радиш то што причаш и радиш. Разумеш ти да је све то обележје вођа неке тоталитарне секте?  Ако ништа друго, сама та фрапантна сличност, све да си потпуно у праву, а ја потпуно у криву, био би разлог да се зауставиш. Да кажеш - еј, човече, ово стварно може да буде проблем. Да ли сам у праву? Али не. Ти гураш и даље, дајеш све нове и нове "доказе" својих духовних дарова. Подстичеш људе да ти у свему верују, постављаш се за врхунски ауторитет. Свакоме ко те оспорава ти у бесу скидаш главу. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

И какве то везе има са Ђуровићем? Где он каже да се његова пророчанства не испуњавају?

Onda ajdemo nesto u vezi Djurovica. On tvrdi da je covek stvoren smrtnim i da je priroda bila smrtna pre pada i da nije uzrokovana padom. On ima svetootacku podlogu za svoje tvrdnje i biblijsku. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да поновим: да саам ја потпуно у криву, а ти потпуно у праву, чињеница да тако очито градиш неприкосновени култ своје личности требало би да те забрине и заустави. 

Немам ништа лично против тебе. Радовао бих се да се преумиш. Имаш довољно реалних дарова и потенцијала. Не требају ти лажни. Капираш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Написано је овде једно пет томова на тему о (бе)смртности душе и о томе да ли је човек створен смртан или бесмртан. Имаш ставове за и против, са све аргументацијом и цитатима Светих Отаца. Узмеш и прочиташ и нађеш решење за себе.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

Наравно.

Скоро толико колико ти ниси схватио која је духовна корист од спознаје да је Ђуровић обзнанио добитак од лутрије.

Не вреди да водимо дуге расправе кад крећеш од погрешног схватања другог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...