Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Руси блокирају сва врата... Ја сам мислио да је аутоматски и Украјинска црква била ушла у раскол.  

Сви су то мислили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 18 минута, Августин рече

Доста ствари око тог сабора па и саопштења је чудно.Шта мислиш Ведране о чему се ради ?

Да спекулишем или да цурим инфо? :D

Да спекулишем. Успели су да се сложе само око те четири реченице из Саопштења, а гласноговорник није срећан што је испало тако, скоро ни там ни овам.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Августин рече

Сви су то мислили

Од почетка ми се чини да тај број (10) јесте фејк. Има око три епископа који би прешли. Питање је да ли ће, јер некима је духовенство и паства рекла, да ако иду могу сами, без њих. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Од почетка ми се чини да тај број (10) јесте фејк. Има око три епископа који би прешли. Питање је да ли ће, јер некима је духовенство и паства рекла, да ако иду могу сами, без њих. 

Руси говоре да има један и по.сем Драбинка један се као премишља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Ромејац рече

Ако Кијев добије аутокефалност, поглавар нове црквене структуре могао би да буде митрополит Симеон, пише украјински портал „Обозреватељ

Типично медијско форсирање својих кандидата. 

У овој трци сви имају своје кандидате. Цариград своје, Порошенко своје, Денисенко своје. 

За сада Денисенко води иако се мисли да губи. Осим ако Цариград не повуче нагле потезе што ће им се и онако разбити од главу. 

Да укрепи Бог старог Денисенка. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Августин рече

Руси говоре да има један и по.сем Драбинка један се као премишља.

Чекају томос. Без њега неће прећи. Ипак то нису људи који су приципјелни, него калкулатори. Знају да ако се експонирају, а ствари се закомпликују, могу остати без вољене фотељице. Тако да мислим да нема ништа ни од њиховог учешћа у обједињујућем сабору, осим ако не буде све унапред одрађено, а сабор буде само формалност доделе томоса, на чему се сада и ради. Отуда и ово медијско форсирање кандидата.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.9.2018. at 16:22, Zayron рече

On je oborio vašu veliku šansu da prestanete biti anarhijom,

Нема код нас анархије. Да је анархија неби ни причали о канонима нити их примењивали. А када је о канонима реч, ви РК-ци одавно потпадате под канонску осуду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.9.2018. at 17:06, kopitar рече

A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."

Mt 16,13-19

То је речено Св. Петру а не папи и тумачи се на основу вере св. Апостола Петра коју је папство погазило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Просечан србенда рече

То је речено Св. Петру а не папи и тумачи се на основу вере св. Апостола Петра коју је папство погазило.

Čitaj kako je napisano, piši .....

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Просечан србенда рече

То је речено Св. Петру а не папи и тумачи се на основу вере св. Апостола Петра коју је папство погазило.

Управо тако.Јер вера Светог Петра пролазила је и кроз искушења и одрицања да би на крају завршила мученичком смрћу.А Рим је после пада и пре учинио управо супротну ту живу веру као дејство Светог Духа је како би рекао Берђајев реификовао постварио опредметио или да српски кажемо формализовао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, kopitar рече

Čitaj kako je napisano, piši .....

  :))

Читај духовним очима односно шта Христос каже а не како те је папа научио. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...