Jump to content

Француска-Хрватска, финале ФИФА СП 2018-За кога (и да ли) навијате? [АНКЕТА]

Оцени ову тему


За репрезентацију које државе ћете навијати у финалу СП?  

29 члановâ је гласало

  1. 1. За репрезентацију које државе ћете навијати у финалу СП?

    • Француска
      18
    • Хрватска
      11


Препоручена порука

пре 2 минута, Вилер Текс рече

 Ми смо се са Грцима задњи пут туки пре Косова. И то су били ратови а не погром и уништење. Нема везе са везом.

Питаће нас Христос "Знате ли ви Срби Епископа Саву, оца Ђорђа Богића...?" А ми ћемо да кажемо "Па ми смо толернатни и пуни љубави па смо заборавили, а и да се не замерамо Хрватима". Нећемо се баш усрећити са тим одговором.

Кажем ја, данас кад се то каже паметном човеку, делује као чиста лаж, нешто сасвим немогуће и неупоредиво са овим данас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 251
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Дидим рече

Кажем ја, данас кад се то каже паметном човеку, делује као чиста лаж, нешто сасвим немогуће и неупоредиво са овим данас.

То су два различита падежа. Нису хтели Грци нас да истребе, нити ми Грке. 

Једно је рат а друго је истребљење једног народа. Много нас напада дух релативизма. Не смемо тако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Питаће нас Христос "Знате ли ви Срби Епископа Саву, оца Ђорђа Богића...?" А ми ћемо да кажемо "Па ми смо толернатни и пуни љубави па смо заборавили, а и да се не замерамо Хрватима". Нећемо се баш усрећити са тим одговором.

Bas ce ono da okupi sve Srbe i da im kolektivno postavlja takva pitanja? :)

Ako vecina padne na ispitu jel bar prolazite vi sto ste strebali ili se i pada kolektivno?

Sta li ce da pita ljude iz mesovitih brakova? Jel si nabavio i ta pitanja?

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

Bas ce ono da okupi sve Srbe i da im kolektivno postavlja takva pitanja? :)

Ako vecina padne na ispitu jel bar prolazite vi sto ste strebali ili se i pada kolektivno?

Sta li ce da pita ljude iz mesovitih brakova? Jel si nabavio i ta pitanja?

Живи били па видели. 

Ти си овде једини који штреба и ништа не разуме. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Bernard рече

Srećko Katanec i Branko Oblak su na RTV SLO javno izjavili da je ovo bio penal. Vi u Hrvatskoj ga niste videli!:)))

Vidim da ovim Jugoslovenima Srpskog porekla uspešno prodaješ mumumumudaa za bubrege......Ko vas nezna .....Samo nastavi, na tvoju nesreću ih je svaki da sve manje i manje.....

Ko je rekao da nije ...sve ovisi od sudca.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.7.2018. at 21:26, nikola888 рече

ti si Hrvat ? 

Ja u to dosta puta sumnjam, mnogo mi je metiljav i bledunjav za Hrvata, a još bleđi je rimokatolik........12:smeha:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Вилер Текс рече

Живи били па видели. 

Ти си овде једини који штреба и ништа не разуме. 

Tebi je lako kad znas unapred pitanja...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Вилер Текс рече

То су два различита падежа. Нису хтели Грци нас да истребе, нити ми Грке. 

Једно је рат а друго је истребљење једног народа. Много нас напада дух релативизма. Не смемо тако.

Нико то није ни рекао, поента је да се ствари заборављају. Не праштају него заборављају, као кокошке. И са тиме што су нам Хрвати радили колико јуче, данас у Београду имаш више симпатизера Хрвата него што си у Карађорђево време имао симпатизера Грка иако нико ни тад Грцима није могао да нађе било какав злочин против Срба, осим оптужбе да сарађују са Турцима и уништавају српски језик где стигну, за шта и нису били криви Грци као Грци, него Фанариоти. А кад кажеш људима шта су нам Хрвати радили колико јуче, не занима их, видиш и сам. То их оптерећује јер им није битно, испадаш луд што људе подсећаш на истину! Све пре њиховог рођења им је далека прошлост. Е сад замисли колико ће се памтити за 200 година. Само за 50 година, биће их (оних који памте) исто онолико колико данас има живих Срба који тугују због изгубљеног Скопља и Прилепа, за које крв нису проливали тутуноберачи него српски војник, конкретно мој или твој чукукндеда или ко зна који Србин из било које српске земље који је тамо кости оставио а да децу није направио, да би данас тамо рушили споменике цару Душану, македончили краља Марка, а Србију проглашавали за окупатора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.7.2018. at 21:21, БанеЛ рече

И тебе боли? Е, ако.  :smeh1: Не обраћај ми се више. Нисам те дирао, први си почео. И ово и од Милана и од тебе је ниско. Што је много, много је. 

Boli me kad neko ispoljava rasizam. S obzirom da te ne poznajem, ne znam da li si se šalio ili nisi. Ako jesi izvini, ako nisi također sikter. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, obi-wan рече

Da Nigerija ili Kamerun nisu beda ne bi ti ljudi ni otisli u Francusku, i ona bi danas ostala bez medalje. Simpl az dat. I onda bi npr. sasvim moguce Kamerun bio prvak sveta u fudbalu. I sta bi tu bilo lose? Bas nista, to bi u stvari bilo sjajno, jer bi pokazivalo stvarno stanje stvari po tom pitanju.

To jako upitno da li bi bili prvaci svijeta da su bogati. Bez pogovora je da je citava Afrika propatila zbog kolonijalne pljacke, međutim vrlo je diskutabilno tvrditi da oni danas ne mogu da dosegnu velike sportske visine u mnogim sportovima kao i da imaju uređena društva isključivo zbog kolonijalizma. Afrika je kolonizovana, tj početak je bio oko 1870-te da bi vrhunac dostigao početkom 20 vijeka i trajao u fulu do 50-tih godina kada su počeli veliki pritisci na kolonijalne sile da popuste i povuku se. Tako da efektivno Afrika je patila nekih 70-tak godina. To je vrlo malen period, jer ispada da bi danas balkanci, a napričito Srbi trebali biti potpuno sakati što se tiče sporta i uopšte uređenja društva zbot turske okupacije koja je trajala mnogo duže. Hrvatska je bila pod austro - ugarskom, i nije baš da nije bila pljačkana, samo na fin način, ne brutalno kao Afrika.

Rezultati u nekom sportu teško imaju veze sa parama. Ima bogatih zemalja koje nisu dobre ni u jednom sportu ono baš da su svjetski krem ma koliko taj sport bio popularan ili nepopularan, Izrael, Singapur, J.Koreja, Japan,  pa tu možemo računati sigurno i zalivske zemlje S.Arabija, UAE, Katar itd....Što god su u posljednje vrijeme na planu fudbala, J.Koreja i Japan postigli ulažući znači na mišiće, i Katar u rukometu kupujući lovom ljude da igraju za njihovu reprezentaciju, ali to je evidentno kratkog daha...i nema te stalnosti. S druge strane gomila je primjera siromašnih zemalja koje su konstantno dobre u nekim sportovima, lak toliko da gotovo dominiraju do nepobjedivosti..Kina u stolnom tenisu recimo. Što se tiče siromašnih zemalja i malih zemalja, tu standardno balkanske zemlje dobre u mnogim sportovima, južno-amerkanci u fudbalu i ponekim, odbojka i košarka, zemlje južne polutke u ragbiju i kriketu. Bez sumnje bogate zemlje, poput Francuske, i ostalih koje imaju dobre uslove, i tradiciju dobrog i napornog rada postižu rezultate na konto toga. A opet ni to ne mora garantovati uspjeh, jer Englezi se već pate dugo u fudbalu da postignu neki reprezentativni rezultat iako se smatraju kolijevkom fudbala, utemeljivečem pravila, najboljom ligom, esktra školom, dobrim radom, tradicijom i čim sve ne...Dakle sport kada je u pitanju teško je bilo šta jednoznačno tvrditi nego je to kompleksno pitanje koje se oslanja ne mnoge često oprečne činjenice. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Срђан Шијакињић рече

Честитке Хрватској за одличну игру и заиста историјски успех, не само за Хрватску већ и у оквиру историје светских првенстава, успели су оно што је мало коме пошло за руком.

Ипак, фудбал на страну, заиста ми нису јасне неке ствари, трудим се да сагледам ствари и из њихове перспективе, али ми никако не иде. Гледам сада слике са дочека и један Томпсон је добио могућност, да не кажем позивницу, да се провоза на аутобусу са фудбалерима. Ракитић се слика са њим сав срећан и назива га краљем.


Дакле или Марко Перковић није оно за шта га ми сматрамо - симпатизер усташтва, који је опевао масакрирање људи у позитивном светлу и/или "само" користио поздраве који су коришћени у НДХ, или НДХ није била "тако лоша" или је нешто дубоко болесно у хрватском друштву у коме је овакав човек "мејнстрим" (да не ширимо даље). С обзиром да да према свим чињеницама које познајем прве две опције отпадају, питам се да ли нормални људи у Хрватској увиђају ту болест у својој држави и у делу свог народа. 

Svaka zemlja ima svoju bolest..znaš kako se moli "od kuge,gladi i rata...oslobodi nas Gospodine.." ja bih dodala "od kuge,gladi,rata i hercegovaca...oslobodi nas Gospodine!!"

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

mbape-1.jpg

mbape-2.jpg

mbape-3.jpg

mbape-4.jpg

mbape-5.jpg

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Justin Waters рече

Hrvatska je bila pod austro - ugarskom, i nije baš da nije bila pljačkana, samo na fin način, ne brutalno kao Afrika.

Mislim da je to period kad je najviše profitirala kao i BiH.

To isto vrijedi i za Afrikance nisu samo izgubili kolon. već su dosta i dobili.

Mislim da je najveća kazna za navedene kad se prepuste sami sebi...nebi imao ništa protiv da smo neka pokrajina Njemačke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Марина Савковић рече

HmWvYdk.png

Ako se stvar tako postavi , onda već imaš odgovor.

Ali ako to svedemo u realnu , konkretnu i osobno- pojedinačnu ( ne kolektivnu) stvarnost ...onda voliš čovjeka jer je čovjek onda nemaš problema sa njegovom nacijom... 

Ako prvo gledaš naciju pa čovjeka pa ga iz tog razloga ne voliš , onda imaš problem sam sa sobom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...