Jump to content

Француска-Хрватска, финале ФИФА СП 2018-За кога (и да ли) навијате? [АНКЕТА]

Оцени ову тему


За репрезентацију које државе ћете навијати у финалу СП?  

29 члановâ је гласало

  1. 1. За репрезентацију које државе ћете навијати у финалу СП?

    • Француска
      18
    • Хрватска
      11


Препоручена порука

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Не дечаче.  Ниско је то да си ти колико знам педагог,  професор месчини, дакле образован човек. И свакако за очекивати и остале добре особине школованих и људи који раде са децом.  А онда дођеш и "мртав-ладан" оставиш крипторасистички коментар. У томе је ствар.  Шала можда некоме јесте,  али је свакаки неслана. 

Па то о афричкој репрезентацији је глобална шала. Нисам је ја измислио. Не разумемо се, нити можемо да се разумемо. А то да судиш које особине имам није твоја ствар. Можеш да напишеш даље шта хоћеш, нећу одговорити. И даље си особа коју ценим, али да се слажем у свему са тобом, нећу. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 251
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Ariadna рече

@GeniusAtWork šta bi golmanu, poludeo?

Французи су толико дали голова Хрватима у финалу,да је француски голман  могао да части Хрвате једним поклон голом:aplauz:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ariadna рече

@Mali Marko sad sam se bas setila 1999.kad je počelo bombardovanje, prvih dana je NATO bombardovao kad je bili lepo vreme, onda su na nekom hrvatskom mediji poželeli Srbima vedro vece (da nas sto bolje izbombarduju). Pa Marko, nije pomoglo tvojoj braći tvoje navijanje.

Девојко, ја сам Србин православац,хришћанин. Живим у месту у Србији где је продефиловало и дан данас живе око  30 нација, моје мало место је толико пуно разних нација да нема места национализму и реторици коју ти користиш. Бугари,Хрвати,Црногорци,Словенци,Македонци,Румуни,Чеси,Немци,Словаци,Руси,Украјинци,Енглези,Французи,Горанци,Власи,Буфани,су моји суграђани, Зграда у којој живим има такође Влаха,Срба,Босанаца,Црногораца,Руса.  

Немој да носиш наочаре за сунце по ноћи,нема сврхе скраћује ти поглед на свет.

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Mali Marko Bosanci nisu nacija. Svako ima pravo da navija za koga hoce ili moramo svi da navijamo za Hrvatsku. I ja se secam isto tih dana bombrdovanja kad su hrvatski voditelji prizeljkivali vedro vreme nad Srbijom. 1999 godina (cetri godine nakon izgona Srba iz Hrvatske). U modi je da se sve zaboravi da bi moglo na miru da se uziva na moru. Zato mi sto ne navijamo za Hrvatsku moramo bit proglaseni ekstremistima. Ili prica da se sport brise sve granice, pa kako onda ne obrisa granice prema Rusima ili Francuzima, a treba da obrise prema Hrvatima. Nije mi zao sto neki navijaju za Hrvatsku, ali mi je zao sto potiskuju traumaticnu istoriju da bi imali opravdanje da podrzavamo Hrvatsku koja je favorit velikih zapadnih sila na ovom balkanskom prostoru. Slicno je sa nasom cirilicom. Dugo se radi da se Srbi prevedu iz istocne kulutrne matrice u zapadnu. Takva je geopolitika, ali je onda hriscanski to prepoznati I reci, a ne kriti se iza floskula o susjedima. Fudbal ne volim puno. Sav kolektivni sport je inace parada nacionalizma. Od nacionalizma je gori po mom misljenju jedino autosovinizam  i neznanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Нифада рече

Французи су толико дали голова Хрватима у финалу,да је француски голман  могао да части Хрвате једним поклон голом:aplauz:

Da da,francuzi su toliko dali golova hrvatima da su hrvati sami sebi morali davati golove..:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Нифада рече

Французи су толико дали голова Хрватима у финалу,да је француски голман  могао да части Хрвате једним поклон голом:aplauz:

Vidim da se mnogo kužiš u nogomet.

Nije sporno da su Francuzi bili bolji ....prema da je onaj slobodan udarac bio odglumljen a penal se u ovako važnoj utakmici i pogotovo ako Sudac nije siguran ne sudi .To dobro znaju ljudi koji igraju nogomet . Ali nema veze . I kad se gubi onda više i nije važno koliko golova.

Sportaši znaju o čemu pričam ,jednostavno se kaže bili su bolji i pobijedili i dobro.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja čestitam svima koji su pobijedili i Djokovicu i Francuzima a želim svima koji nisu da im se to povede za rukom sljedeci put. 

A propos tih nagrada i takmičenja, ko nije iz Češke ne zna cijenit kakva je to prednost imati svaki drugi put nekog drugog pobjednika i ne znati sve do kraja takmičenja kakav ce biti ishod. Kod nas u takmičenjima čeških zabavnih pjevača posljednjih 40-50 godina svaki put je bio pobjednikom Karel Gott, samo na necijelih desetak takmičenja se povelo za rukom osvojiti tu nagradu nekim drugim pjevačima. To je isto kao kad bi prvenstvo svijeta u fudbalu posljednjih 50 godina osvajala 40x stalno Njemačka a samo iznimno neko drugi. To bi bio takav smor i dosada! :D  

https://youtu.be/K1gx1IedZYA?t=2m24s

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, БанеЛ рече

И тако Африканци уз пар белих најамника освојише светски шампионат 2018. године. Трчање за антилопама и газелама њихових предака показало се неопходним за овакво шпартање на терену. Свака част, Африканци! Але, але, Африка! 

Zanimljiva konstatacija nakon prvenstva u kojem su u polufinale ušle 4 evropske reprezentacije...

Čak ni u atletici ne zavisi sve od genetike, a pogotovo ne u fudbalu...

Kamerun, Gvineja, Kongo, Mali, Angola odakle su poreklom "sporni" francuski reprezentativci nisu fudbalske velesile... naprotiv...

Ako je prednost imati u reprezentaciji dva igrača poreklom iz Kameruna čiji su preci trčali za antilopama i gazelama, zašto onda Kamerunci (koji imaju 22 igrača poreklom iz Kameruna) nisu prvaci sveta???

Ovi fudbaleri su vrhunski upravo jer su prošli francusku fenomenalnu i odlično organizovanu omladinsku školu i selekciju... i igrali u kvalitetnoj francuskoj ligi...

Inače, preci svih nas su trčali za gazelama i antilopama... :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Avocado рече

Inače, preci svih nas su trčali za gazelama i antilopama... :)

 

Да, само што је мени и теби то предак од пре 40.000 година, а њему деда. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Нифада рече

Французи су толико дали голова Хрватима у финалу,да је француски голман  могао да части Хрвате једним поклон голом:aplauz:

Praktično je sve bilo rešeno u 65. minutu. Utakmica sa najmanje neizvesnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Нифада рече

Французи су толико дали голова Хрватима у финалу,да је француски голман  могао да части Хрвате једним поклон голом:aplauz:

Narocito onim kojim se Hrvati castise sami, darezljivo, steta da nije mogao da uzvrati. Doduse, jeste uzvratio, kad je izasao mrtav ladan da doda loptu svom igracu i ostavio gol nebranjen. Dakle, francuski vratar-beg nije bio cicija :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Ako je prednost imati u reprezentaciji dva igrača poreklom iz Kameruna čiji su preci trčali za antilopama i gazelama, zašto onda Kamerunci (koji imaju 22 igrača poreklom iz Kameruna) nisu prvaci sveta???

Zato sto su najbolji otisli u Francusku zbog para... :)))

Drugim recima, danas je dosta da si razvijena zemlja sa dosta para, i bices u nekom sportu svakako "najbolji". To su fakti, svidelo se to nama ili ne. Tako da, ovde realno nije pobedila Francuska kao evropska zemlja, nego Francuska kao razvijena zemlja. A to je vec neka skroz druga matematika. Prosto: jak si - "najbolji si", iako su po prirodi talenti, koje si ti kupio da ti pobede, iz sasvim drugog kraja sveta.

Tako da, po ovome bi ipak bilo logicnije da se kaze da su Hrvati najbolji i pobednici, jer i ti koji su iz BiH u njihovim redovima su opet sa tih istih prostora.

Sve ovo isto se ponavlja i u klupskim "takmicenjima", gde se igraci kupuju i preprodaju kao najskuplje belo roblje na svetu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Inače, preci svih nas su trčali za gazelama i antilopama... :)

па оно, јесте, али разлика је у томе што су њихови и бежали од лавова (па ти немој да будеш брз) :D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...