Jump to content

Др Ђорђевић Татјана: Невиност и верност увек су у „моди“ или шта је то „телегонија“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Тодоре, брате, једна дивна женска душа је овде изјавила да нам форум често виси на неким претпоставкама.

А сад шта је либерално или није, нисам компетентан. Само да не схватамо ствари много лично. Ово је разонода, мада нам је често кратак фитиљ. Живели! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

Шта је то телегонија? (научни аспекти)

Феномен телегоније прво је испитан на животињама још пре 150 година. Научници Флинт и Феликс Ледантек, као и други научници, доказали су овај ефекат на животињама. Експерименти су описани у Ледантековој књизи “Телегонија- утицај првог мужјака“.

Ла Дантек има неке књиге о еволуцији, атеизму, хаосу и хармонији.. али ову не могу да нађем. Углавном, занимљиво је да нпр ту његову књигу (ако постоји) и та размишљања посматрате као неки догмат, ток еволуцију у потпуности одбацујете. Значи оно што ми се свиђа је научно доказано (иако није), а оно што ми се несвиђа је "само теорија".

Знаш то што неки научник нешто изјави  или напише, то не значи аутоматски да је то став научне заједнице, да је то доказано. Мсм сигурна сам да и сама правиш разлику, Авокадо је то овде објашњавао зилион пута, сморио је више. :D

Друго, мислиш ли да знање из области генетике није ни мало напредовало у претходних 150 година?

пре 1 сат, Рапсоди рече

Телегонија код људи, научно је потврђена после дугогодишњих опсежних физиолошких, антрополошких, социолошких и статистичких истраживања и експеримената од стране непристрасних научника. Наука је овде категорички изјавила:

Мени је сад занимљиво што се овде чак ни не наводе имена, него само каже како су то "потврђена после дугогодишњих опсежних физиолошких, антрополошких, социолошких и статистичких истраживања и експеримената од стране непристрасних научника" . Било би добро да је навела која су тачно истраживања у питању, који су то непристрасни научници.

пре 1 сат, Рапсоди рече

Ужас је већи тиме, што се ове научне чињенице крију од јавности

Е хбг на теорије завере баш и немам неки одговор.. осим да се спрдам. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Lady Godiva рече

@todor 

Драго ми је да си се толико бавио мојим ликом и делом.. некако ми импонује.

Не прецењуј се. Нисам се бавио твојим ликом ни најмање, ово је само површна процена на основу порука које постављаш, која може да се уради за сваког члана форума који чешће пише. Питала си, ја одговорио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

Ужас је већи тиме, што се ове научне чињенице крију од јавности и свесно допушта да генерације младих воде распусни живот мислећи да за то неће сносити ама баш никакве последице.

Рапсоди, не знам ништа о телогонији ван онога што је писао Аристотел, сем што знам да код великог дела женске популације постоји микрохимеризам мушких гена у мозгу, чији узроци нису до краја испитани ( то јест, да ли се преносе само преко мушког детета, или и сексом, и у којој мери), али оно у шта сам сасвим сигуран јесте да није потребно никакво научно оправдање за невиност и верност, чак и ако ниси верник. Прво зато што наука је неспособна да доноси било какве моралне норме и било какве закњучке о томе шта ТРЕБА да буде, већ само шта ЈЕСТЕ (иако материјалисти први то упорно покушавају) ; друго, зато што нема никакве потребе правдати Божије заповести натурализмом и природом. Напротив, ја то видим као подривање божанског ауторитета и додавање људског резоновања нечему чему се нема шта додати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Lady Godiva рече

Друго, мислиш ли да знање из области генетике није ни мало напредовало у претходних 150 година?

Ух....тема за дискусију.....ја лично подржавам став ДР.Петра Гарјаева....одговарају ми његове холограмске рефлексије :D

 

пре 32 минута, Lady Godiva рече

Е хбг на теорије завере баш и немам неки одговор.. осим да се спрдам.

 Исто дискутабилно....чије су паре тога и теорије оћу рећи мејнстрим истине . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вукашин Ковачевић рече

Рапсоди, не знам ништа о телогонији ван онога што је писао Аристотел, сем што знам да код великог дела женске популације постоји микрохимеризам мушких гена у мозгу, чији узроци нису до краја испитани ( то јест, да ли се преносе само преко мушког детета, или и сексом, и у којој мери), али оно у шта сам сасвим сигуран јесте да није потребно никакво научно оправдање за невиност и верност, чак и ако ниси верник. Прво зато што наука је неспособна да доноси било какве моралне норме и било какве закњучке о томе шта ТРЕБА да буде, већ само шта ЈЕСТЕ (иако материјалисти први то упорно покушавају) ; друго, зато што нема никакве потребе правдати Божије заповести натурализмом и природом. Напротив, ја то видим као подривање божанског ауторитета и додавање људског резоновања нечему чему се нема шта додати.

Pretpostavlja se da je riječ o specifičnim molekulima u spermi prvog partnera koji su apsorbovali još nezrele jajne ćelije partnerke. Upravo ti molekuli odredili su pomenutu osobinu potomaka, bez obzira na to što su druge muve muškog pola kasnije oplodile jajne ćelije ženke.

 

Aristotelova ideja telegonije predvidjela je to još davno: prema teoriji slavnog filozofa, partneri muškog pola na ženskom tijelu ostavljaju trag koji utiče na osobine potomaka – čak i kada je djetetov otac zapravo neko drugi. Teorija je početkom 20. vijeka odbačena – odudarala je od genetskih studija koje su tada bile u pionirskoj fazi.

  • 4

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

Pretpostavlja se da je riječ o specifičnim molekulima u spermi prvog partnera koji su apsorbovali još nezrele jajne ćelije partnerke. Upravo ti molekuli odredili su pomenutu osobinu potomaka, bez obzira na to što su druge muve muškog pola kasnije oplodile jajne ćelije ženke.

Свакако је веома занимљиво и вреди поново испитати, али оно што је мени занимљивије је како се из прве одбацује та хипотеза,  док се увелико машта о неким далеко невероватнијим и неприступачнијим.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Lady Godiva рече

Мени је сад занимљиво што се овде чак ни не наводе имена, него само каже како су то "потврђена после дугогодишњих опсежних физиолошких, антрополошких, социолошких и статистичких истраживања и експеримената од стране непристрасних научника" . Било би добро да је навела која су тачно истраживања у питању, који су то непристрасни научници.

Универзитет у Сијетлу и Центар за истраживање рака Фред Хачинскон су радили студију поводом тога. Потражи на нету ако те занима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, todor рече

Не прецењуј се. Нисам се бавио твојим ликом ни најмање, ово је само површна процена на основу порука које постављаш, која може да се уради за сваког члана форума који чешће пише. Питала си, ја одговорио.

А значи свестан си да ме на основу површних процена сврставаш у неку групу. И да ми касније на основу припадности тој групи кажеш да верујем у разне небулозе само ако ми оне одговарају и свиђају ми се.. Занимљиво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Lady Godiva рече

А значи свестан си да ме на основу површних процена сврставаш у неку групу. И да ми касније на основу припадности тој групи кажеш да верујем у разне небулозе само ако ми оне одговарају и свиђају ми се.. Занимљиво.

na osnovu moje gluposti i povrsnih pausalnih ocjena ja bi tebe zapaliobenzinom i ne mozes mi nista

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kordun рече

na osnovu moje gluposti i povrsnih pausalnih ocjena ja bi tebe zapaliobenzinom i ne mozes mi nista

Да се ја питам, ја бих тебе дала њој...:smeh1: њози треба  тврда рука и нежна душа....:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Плаво Небо рече

Универзитет у Сијетлу и Центар за истраживање рака Фред Хачинскон су радили студију поводом тога. Потражи на нету ако те занима.

Студију о телегонији код човека или код мушица?

Знам само за ову о мушицама такође у Синдеју. Да ли можда мислиш на то?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Рапсоди рече

Pretpostavlja se da je riječ o specifičnim molekulima u spermi prvog partnera koji su apsorbovali još nezrele jajne ćelije partnerke. Upravo ti molekuli odredili su pomenutu osobinu potomaka, bez obzira na to što su druge muve muškog pola kasnije oplodile jajne ćelije ženke.

А јеси ли све прочитала, или само делове који ти се свиђају? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...