Jump to content

Истраживање: Три четвртине грађана за увођење редовног војног рока


Препоручена порука

1 hour ago, Avocado рече

Meni to deluje logično ali ne znam da li je tačno.

U stvari, najbolje bi bilo kad bi to sve moglo da se spoji u jednu skladnu celinu, ali to je vec fantastika za ove nase prostore...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Дидим рече

Фали им бесплатне физичке радне снаге за одржавање касарни.

Чуо сам ја шта је војска, основно оружје ти није пушка него лопата, ашовчић, џогер, грабуље и четка за рибање. Мора неко да лети скупља покошену траву, с јесени лишће, зими да чисти снег, а с пролећа да окопава меки појас и плеви коров. Неко да тресе недељом ћебад за покривање која се никад не перу. Официрском кадру неко коначно да да осећај величине, због масе којом командују, а подофицирима некога да увежбавају највулгарније псовке и уличарски хомосексуални хумор. Сећање на војску је као сећање на робију... Свима, као, супер било, а свако је носио календарчић да броји дане кад ће та уживанција да му се заврши, а где се као нешто најгоре што може да се догоди, доживљавало продужење на неколико дана због неког прекршаја.

Сваком овом, Парадокса, који је за враћање војног рока, понудити да га поново одслужи, па ћеш добити праву слику.

Kao sto rekoh - vojska je penicilin za samoljublje i ono veliko i nesavladivo "JA"...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Милан Ракић рече

док, кад је реч о старосној структури, редовно служење војске има највећу подршку испитаника старијих од 60 година

Нормално :smeh1: Генерације које су потпуно упропастиле земљу и регион и створиле политичку "елиту" и систем који и даље уништавају нове генерације. Није ваљда неко очекивао да неће да лече комплексе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Muramasa рече

Ja bih sutra otišao na front i planiram da služim, bar da se okoristim o besplatnu obuku, ali sam i dalje protiv obaveznog roka. Bolje da budem sa deset ljudi koji znaju zašto su tu, nego sa onima koji su naterani.

Добио сам прошле године позив за војну вежбу, отишао сам у војни одсек и лик ми каже " шта је то две недеље у касарни" питам ја њега пошто га знам лично где ти је син,исто смо годиште,како он није добио позив? он ме само погледао и рекао да изађем напоље. Више ми није стизао позив а комшија ми се више не јавља у згради.

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Muramasa рече

Ja bih sutra otišao na front i planiram da služim, bar da se okoristim o besplatnu obuku, ali sam i dalje protiv obaveznog roka. Bolje da budem sa deset ljudi koji znaju zašto su tu, nego sa onima koji su naterani.

Исправан став, а у другој реченици си описао један од многих библијских стихова који говоре о селектовању регрута за војску: ''Ко је страшљив и трне му срце, нека не иде, нек се врати кући својој, да не би трнуло срце браћи његовој као њему.'' 5 Мој. 20, 8

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, todor рече

Исправан став, а у другој реченици си описао један од многих библијских стихова који говоре о селектовању регрута за војску: ''Ко је страшљив и трне му срце, нека не иде, нек се врати кући својој, да не би трнуло срце браћи његовој као њему.'' 5 Мој. 20, 8

Или како Живојин Мишић рече: "Више вреди један који хоће, него двојица који морају".

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Absalom рече

Ovo je satanisticka drzava i satanin narod, i ja nemam tu sta da branim.

Децо, када ћете да научите најзад како се тролује dobardecko  Постаје већ досадно помало 0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Обавезан.

Две године, к`о наши ђедови после `45-е.

Кад већ нема посла и ова ђеца само џабе уче школе, прво две године у војске, да ојачају (ви`ш да су ко пите, да не кажем слине) и сазру (ту би се вршила и детоксикација од телефона и интернета).

Мним да ће их већину после тога проћи воља за непотребним школовањем, и почеће о`ма после војске да раде.

Онда иде прва петолетка, па друга... И ето нама обновљене домовине!

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Absalom рече

Ovo je satanisticka drzava i satanin narod, i ja nemam tu sta da branim.

A ti mu dođeš kao jedino klasje žita u tom polju kukolja poslata nama sa nebesa u ova poslednja vremena....:0212_rolleyes:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 19.6.2018. at 14:31, obi-wan рече

Kao sto rekoh - vojska je penicilin za samoljublje i ono veliko i nesavladivo "JA"...

По мом искуству, не. Нарцисоидне и самољубиве особе, још поготово ако имају "везу" преко које могу да бирају прекоманду и добијају одсуства, ништа боље не изађу из војске него што су у њу ушле. За њих је питање да ли има пеницилина уопште. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дидим рече

По мом искуству, не. Нарцисоидне и самољубиве особе, још поготово ако имају "везу" преко које могу да бирају прекоманду и добијају одсуства, ништа боље не изађу из војске него што су у њу ушле. За њих је питање да ли има пеницилина уопште. 

Takvih ima mozda 2-3%, ja sam pricao o najvecoj vecini. Kod mene u kasarni, koja je bas velika, nisam za celu tu godinu sreo ni jednog koji ima vezu i vata krivinu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, obi-wan рече

Takvih ima mozda 2-3%, ja sam pricao o najvecoj vecini. Kod mene u kasarni, koja je bas velika, nisam za celu tu godinu sreo ni jednog koji ima vezu i vata krivinu.

Аха, извини, мислио сам да мислиш баш на такве.

Мањина, наравно. Некако је као и у школи, већина су добри људи који се међусобно помажу и који и кад "ватају кривину", не чине то на штету неког другог.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...