Jump to content

Истраживање: Три четвртине грађана за увођење редовног војног рока


Препоручена порука

пре 27 минута, Снежана рече

samo što ti ljudi gube iz vida jednu stvar, od govana se pita ne pravi.

Bome, kod obavezne vojske nije bilo bas tako. Svi mi koji smo dosli smo bili razne vrste mlitavaca i maza, i da vi`s kako je to sve dobro ispalo na kraju. Ekipa ko dusa...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, kopitar рече

Mislim da se ljubav prema vojsci i odbrani domovine poprilično ohladnjela , Da nas barem okupira neka država poput Njemačke ili Francuske ali šta će im bijeda i problemi , zato oni pokupe samo dobrovoljni danak školovanih i mladih obitelji i još ako može besplatnih i formiranih vojnika tamo gdje se najviše gine.

 

Каква љубав према војсци, нису људи ћорави. Лако је погинути за отаџбину, ту би нас 99% рекло да је спремно да погине за државу и народ. Али да се постави анкета ко би да за отаџбину да обе ноге, или очи или шаке, па да после та отаџбина брине о њему, шта мислиш колико би њих рекло да је спремно и за то?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дидим рече

Показали су, мој Кордун, наши са Кордуна како је кад је "стани пани" - баци пушку, па беж куд те ноге носе. :(

sram te bilo dupeta i to u slučaju da znaš čemu ti služi, taj narod nije bacio pušku nego je prodan i oteran, ali pričati slini koja se divi "herojskom činu" Sline praljka je isto kao i pišati uz vetar.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Кратос рече

Ja bi uveo obaveznu vojnu obuku u trajanju od 3 meseca.Znači da svi ratno sposobni stanovnici i ove stanovnikinje pošto već oće da budu ravnopravne :D

Idu na osnovnu pešadijku obuku i kasnije da se specijalizuju za neki rod koji im vojna komisija odredi.Al da bude obuka i iz pucanja iz pištolja,puška,bartanje s nožem i kasnije da se dobije neki ratni raspored u slučaju nekih eventulanih napada spolja.

Taman će i žene da nauče o trošku države da se brane i eto ima da se rešimo i nasilja u porodici.:ani_biggrin:

Свака војна обука дужа од 2-3 месеца је бесмислена. Лепо, курс од 2 месеца где одеш ујутру до најближе касарне, вратиш се увече, па склапај-расклапај пушку, учи теорију, вежбај у кругу. Кад се заврши, сви заједно на 4-5 дана на логоровање да се осети прави укус војске и то је то.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Bome, kod obavezne vojske nije bilo bas tako. Svi mi koji smo dosli smo bili razne vrste mlitavaca i maza, i da vi`s kako je to sve dobro ispalo na kraju. Ekipa ko dusa...

ma drugog ste vi kova bili

  • Свиђа ми се 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Снежана рече

sram te bilo dupeta i to u slučaju da znaš čemu ti služi, taj narod nije bacio pušku nego je prodan i oteran, ali pričati slini koja se divi "herojskom činu" Sline praljka je isto kao i pišati uz vetar.

Смири се, не можеш ми ништа. Ниси више модератор, можеш само да ми пљунеш под прозор. :mahmah:

Ја и моји смо из Далмације, ако је још неко алергичан на "патриотизам" ове што упозорава људе на метан у водоводу, а моју породичну кућу у Бенковцу брани од мене... :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дидим рече

Показали су, мој Кордун, наши са Кордуна како је кад је "стани пани" - баци пушку, па беж куд те ноге носе. :(

Не брани се земља са дрвосечама од 1.90 који су опасни кад се треба побити у кафани или кад се треба вербално показати. Земљу брани миран и дисциплинован грађанин и тај је најбољи војник... А у случају "стани пани" таквог можеш обучити за месец дана боље него војни рок за годину.

nego sta su nego su pokazali i to za primjer svim srbima redom, cijeli rat protv kompletnoiog zagreba na ratistu, 15 % vojnika poginulo, 10 % ratni vojni invalidi, obicni rane se i ne racunaju jer si za tri mjeseca natrag na liniji, ako ne i prije. ni metra teritorije nije izgubljeno dok nije pala citava drzava, nakon 4 dana oluje ni tad nije pao ni jedan metar odbijena je komanda za povlacenje, imas dokumente na netu ako te zanima, pola korpusa u okruzenju ostalo i danima se pregovaralo sa unproforom  o opcijama za predaju, druga polovina korpusa je izvrsila proboj kroz baniju do bosne gdje je rasturila hrvatsku 2 gardijsku brigadu i oslobodila dvor na uni, nemoj da pricas lazi tu i da pljujes po mom ocu i bratu koji su se borili od prvog do zadnjeg dana ko lavovi

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

Bome, kod obavezne vojske nije bilo bas tako. Svi mi koji smo dosli smo bili razne vrste mlitavaca i maza, i da vi`s kako je to sve dobro ispalo na kraju. Ekipa ko dusa...

Potpuno mi je neverovatno da ljudi ovako razmisljaju... Zar je potrebno da neko na silu pravi ,,coveka" (sta god to vise znacilo) od tebe? Da te neko na silu, pod pretnjom zatvora, posalje u kasarnu i ne pusta te napolje godinu dana? Vaspitavanje i odgajanje je posao roditelja, a ne drzave. I sta cemo kad tvoje dete stasa i ako se misljenje nekog tamo cinovnika ili oficira razlikuje od tvoje predstave o tome sta znaci biti ,,covek"? Sta ces onda? Onda neces moci nista...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Дидим рече

Смири се, не можеш ми ништа. Ниси више модератор, можеш само да ми пљунеш под прозор. :mahmah:

jado, nisi ni svestan koliko si nebitan, ne znam samo odakle ti ideja  da uopšte imam želju da imam bilo šta sa slinama tvog kalibra. A sad možeš da ideš malo kod Administracije da plačeš :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Дидим рече

Смири се, не можеш ми ништа. Ниси више модератор, можеш само да ми пљунеш под прозор. :mahmah:

Ја и моји смо из Далмације, ако је још неко алергичан на "патриотизам" ове што упозорава људе на метан у водоводу, а моју породичну кућу у Бенковцу брани од мене... :0212_rolleyes:

benkovcani su odlicni ljudi i odlicni vojnici, za razliku od kninjana, to se u ratu pokazalo, ne mogu da vjerujem da neko iz benkovca prica protiv vojske kod srba

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Снежана рече

ma drugog ste vi kova bili

Veruj mi da su to sve u biti iste sline, i onda i sad... mozda postoji mala razlika, takvo je vreme danas, ali sam siguran da bi ih sluzenje vojske potpuno preporodilo. Pre svega, glavni problem svakog pa i mladog coveka je "JA", od toga polaze sva ostala ludila (pa i nenormalno kozmetisanje, kakvo je danas popularno), a obavezni rok je takav da se prvo toga oslobodis: naucis da "JA" ne postoji, nego da si deo tima i porodice, i da ti zavisis od drugih bas kao i oni od tebe. Od takvog saznanja i iskustva nema vaznijeg i dragocenijeg.

A sve ovo pod uslovom da sluzenje bude kao i nase onda - bez foliranja, stvarno, sa maksimalnim natezanjem i psihicke i fizicke snage.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Милан Ракић рече

 Да ли си и ово чуо или познајеш неколико туцета школованих официра и подофицира међу којима је већина попут у цитираном описаних?

Познајем лично. И то је све симпатично и доводи до одређеног мушког везивања и не пада тешко, бар нама који смо одрасли под мало суровијим условима и у опаснијем друштву. Али ми није јасно зашто се сви чуде када о томе треба да се проговори и на неком мало културнијем месту, као на пример овде? Ја не знам како је било у војсци пре 30 или 50 година, али до пре 10-ак си морао да пазиш шта кажеш јер "зачас улети", а водници су псовали горе него кочијаши... То знам што сам видео и чуо. Остало по причи генерације мојих родитеља, нарочито оних који су провели године на ратишту... и то не било кога, него породичних пријатеља, комшија и најближих рођака.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kordun рече

benkovcani su odlicni ljudi i odlicni vojnici, za razliku od kninjana, to se u ratu pokazalo, ne mogu da vjerujem da neko iz benkovca prica protiv vojske kod srba

Не причам против војске у смислу да момци не треба да прођу војну обуку или да не треба држава да буде спремна на рат.

Причам против онога како се то код нас организовало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Дидим рече

Каква љубав према војсци, нису људи ћорави. Лако је погинути за отаџбину, ту би нас 99% рекло да је спремно да погине за државу и народ. Али да се постави анкета ко би да за отаџбину да обе ноге, или очи или шаке, па да после та отаџбина брине о њему, шта мислиш колико би њих рекло да је спремно и за то?

...

пре 19 минута, Дидим рече

Свака војна обука дужа од 2-3 месеца је бесмислена. Лепо, курс од 2 месеца где одеш ујутру до најближе касарне, вратиш се увече, па склапај-расклапај пушку, учи теорију, вежбај у кругу. Кад се заврши, сви заједно на 4-5 дана на логоровање да се осети прави укус војске и то је то.

...

пре 17 минута, Дидим рече

Смири се, не можеш ми ништа. Ниси више модератор, можеш само да ми пљунеш под прозор. :mahmah:

Ја и моји смо из Далмације, ако је још неко алергичан на "патриотизам" ове што упозорава људе на метан у водоводу, а моју породичну кућу у Бенковцу брани од мене... :0212_rolleyes:

...

Truc-buc...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...