Jump to content

Патријарх Павле о трансродним особама

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Justin Waters рече

Pogledao sam, ali pominjanje hermafrodita je zbunjujuce kada se govori "kada je neko kršten kao muško ili žensko" pa kasnije prelazi u drugi pol...elem možda ima neka praksa kojom se hermafroditi krste u određen pol onako od oka. 

Kad kažeš "to može da se promjeni pri odrastanju", misliš na samo od sebe, ili uz medicinski zahvat? 

Piše ti Pavle baš u onom poglavlju... nisi pogledao... :tongue:

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, timjančica рече

Наравно да немају тај став тек тако..и да се нису на ТВ заразли. Заразе је много дубља..Али је човјек позван да трпи и носи свој Крст који му је од Бога дат..То је суштина. Не операција.

Eh da je to tako lako. Osim toga kroz tehnologiju mnoge se stvari mijenjaju. U prošlosti je bilo normalno trpiti mnoge bolesti i strašno patiti, a zbog mnogih i umrijeti, a danas se to rutinski rješava medicinskim zahvatom ili medikamentima. Po istoj analogiji, šta ako medicina i nauka toliko napreduje, da recimo muškarca može pretvoriti u ženu ne samo po pitanju spoljašnjeg izgleda, nego i transplantovati matericu i jajnu ćeliju koje će biti uzgojene od sopstvenog tkiva? I onda kada se neko osjeća nelagodno i pati, zašto bi mu bilo zabranjeno da promjeni pol, i prestane patiti, kao što nije zabranjeno bolesniku da bol umanji, i ukloni lijekovima i medicinskim zahvatima? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Piše ti Pavle baš u onom poglavlju... nisi pogledao... :tongue:

Kraj teksta na strani 293 i početak na 294 mi se nekako ne poklapa, ali čitam da se pominje operativni zahvat. Dok je vladan3 uskočio sa konstatacijom da se ostavi djete da se vidi kom polu će se izdiferencirati, kada odraste što je nemoguće, pa reko da ne naš nešto više. :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Justin Waters рече

Eh da je to tako lako. Osim toga kroz tehnologiju mnoge se stvari mijenjaju. U prošlosti je bilo normalno trpiti mnoge bolesti i strašno patiti, a zbog mnogih i umrijeti, a danas se to rutinski rješava medicinskim zahvatom ili medikamentima. Po istoj analogiji, šta ako medicina i nauka toliko napreduje, da recimo muškarca može pretvoriti u ženu ne samo po pitanju spoljašnjeg izgleda, nego i transplantovati matericu i jajnu ćeliju koje će biti uzgojene od sopstvenog tkiva? I onda kada se neko osjeća nelagodno i pati, zašto bi mu bilo zabranjeno da promjeni pol, i prestane patiti, kao što nije zabranjeno bolesniku da bol umanji, i ukloni lijekovima i medicinskim zahvatima? 

 

Није сасвим лако бити хришћанин - треба се трудити. Види шта кажу Јевреји у Јеванђељу за Христа: "Тврда му је бесједа"..Православље не бјежи од болова и патње, па иако неко пати од "погрешног тијела"...

Сад стајем са писањем, касно ми је..

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Kraj teksta na strani 293 i početak na 294 mi se nekako ne poklapa, ali čitam da se pominje operativni zahvat. Dok je vladan3 uskočio sa konstatacijom da se ostavi djete da se vidi kom polu će se izdiferencirati, kada odraste što je nemoguće, pa reko da ne naš nešto više. :D

Dešava se ovo što on pominje... da po rođenju neko takav više (spolja gledano) liči na devojčicu (pa bude odgajan i kršten kao devojčica) ali da u pubertetu kad krenu da divljaju hormoni dobije više muških karakteristika... i obrnuto...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Justin Waters рече

Dok je vladan3 uskočio sa konstatacijom da se ostavi djete da se vidi kom polu će se izdiferencirati, kada odraste što je nemoguće

Не знам који ти је тај Vladan3 ;) а нисам то ни рекао него "па се прати дете да се види како ће се ствари даље развијати" а то значи да се код неких ствари временом мењају нарочито када дође до адолесценције а то име везе за варијантама у ху хромозомима и могућим експресијама гена и хормона.... Ако се не варам описан је случај да особа има "хху" комбинацију али су активирани само оба "хх" тако да и ако има "у" хромозом ипак фунционише као женско али ако је било проблема током одређивања пола на рођењу онда се ваљда тек током адолесценције то види у пуној мери где се креће...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...