Jump to content

Престолонаследник Александар: Прославимо Божић у миру и љубави

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поводом великог празника Христовог рођења, свим грађанима Републике Србије и Републике Српске упућујем честитке са жељом да Божић проведу у миру и љубави, окружени добром вољом. Моја породица и ја желимо вам свима успешну и благословену Нову годину, а да свака следећа буде боља и још плодоноснија од претходне.

Мир Божји - Христос се роди!

Традиционални божићни пријем код Престолонаследника

Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, Преосвећени Владика моравички г. Антоније, викар Патријарха српског, узео је учешће у традиционалној додели поклон-пакетића за више од хиљаду малишана у краљевској резиденцији у Белом Двору у Београду.

Деца без родитељског старања, ромска деца, деца избеглице и деца са инвалидитетом, старости од три до дванаест година, из домова и удружења широм Србије, имала су прилику да се радују Божићу заједно са Њиховим Краљевским Височанствима у Белом двору. Његово Преосвештенство Владика моравички г. Антоније објаснио је деци прави смисао Божића и његов значај. 

У току дана одржана су три пријема на којима су деца уживала у дивним поклонима и Деда Мразу, аниматорима из ансамбла „Чигра“, као и у музичком програму Хора шабачке епархије „Свети Јован Богослов“. 

 

Извор: Српска Православна Црква


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...