Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Bokisd рече

Ne znam nista o Logosu. Stvarno. ne_shvata

Ово ти је најпаметније што си одавно рекао. А морам ти се исповедити. Издала ме кристална кугла. Заштекала. Јавило ми се да ове речи "не знам" нећеш моћи изговорити. Али ипак има наде!

А сада пошто не знаш, онда не можеш говорити о Логосу осим о онаком какав ти се Он сам објави у обличју слуге, о Христу Исусу. Дакле, твојим речима да ти кажем: "о томе сво време причамо". 

(немој случајно да ми сад кажеш, али Дамаскин и Оци говоре...тра, ла, ла, ла, ла. Утепаћу те!sFun_bat Јер не говоре!) 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 4 минута, Bokisd рече

Pa, i izvan crkve, treba ceo ljudski rod ( i verni i neverni ) da vaskrsne.

Сада већ не знам ни зашто сам те то питао, изгубио сам нит и мисао у овим испреплетаним порукама. У сваком случају циљ ми је био да Цркву посматрамо као евхаристију тј. тело Христово а она је по текстовима отаца као што и сам видиш ванвременског карактера и из те перспективе гледамо на тајну оваплоћења. 

Не знам на који начин ти разумеш предукус?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече
пре 13 минута, Vedran рече
пре 19 минута, Milan Nikolic рече
1 hour ago, Vedran рече

Како темпорална Марија бива Богородица, и то у времену? 

Ako vam ovakvo ispovedanje predstavlja problem, onda stvarno imamo problem, ali sa vašim ispovedanjem

Госпон Квантни, укњучи механику у тинтари. Поп ти је реко како. 

Pitaš kako vremensko može biti u vremenu. Zato što se Ovaplotio Bog ne znači da nema vremenskog.

Не питам уопште. Не срамоти се још и више. Рекох ти укључи тинтару. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како очувати* квалитет "туршије" ( :))) ) : 

IMG_20171109_225136_779.jpg

Измењено од Џуманџи
*

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vedran рече

говорити о Логосу осим о онаком какав ти се Он сам објави у обличју слуге, о Христу Исусу.

Vedrane, ..o ovome mi pricamo sve vreme.

Nadam se da me razumes.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече

Da li mislite da ako Logos nije imao večno čovečansku prirodu, da onda nije bio večno sa Ocem?

Ја се извињивам пошто није мени постављено, али пошто га видим већ ко зна који пут, само да придодам да ово питање не могу разумем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Питаш ,,како темпорална Марија бива Богородица, и то у времену''.

Не разумеш шта питам. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Milan Nikolic рече

@Zoran Đurović

Zaista vas molim da date konkretan odgovor:

Da li mislite da ako Logos nije imao večno čovečansku prirodu, da onda nije bio večno sa Ocem?

Понављај до есхатона! :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Матусал рече
пре 20 минута, Milan Nikolic рече

Da li mislite da ako Logos nije imao večno čovečansku prirodu, da onda nije bio večno sa Ocem?

Ја се извињивам пошто није мени постављено, али пошто га видим већ ко зна који пут, само да придодам да ово питање не могу разумем.

Питање гласи:

Да ли мислите да ако вечни Логос није имао човечанску природу вечно, као што је сам Бог вечан, да онда Логос није био ни у вечном односу са Оцем? Другим речима, да ли мислите да Отац није био вечно са Логосом без човечанске природе Логоса?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Матусал рече

Не знам на који начин ти разумеш предукус?

разуме га као пред-кусање. Мош да лицнеш не мош да кусаш. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи Божији. А где нам је магаре? :unbelieveble: @Isusovo magare Да се није завалило у неки јарак па лежи опијено од далматинског вина? :pivo:

Или га је Бозанић негде привезао па му неда међу "шизматике"? 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...