Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 4 минута, Bokisd рече

Evo, ovako isto verujem.

Добро. Ја сам те питао шта знаш о "Логосу" а ти ми кажеш да верујеш као Дамаскин о оваплоћењу. Сви верујемо тако. 

Али шта ти знаш о Логосу? Ко ти је открио о њему? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Кратос рече

Video bi ga i vidi ga ali svet postaje Isus Hrist(Crkva) tek onda kad se On istinski i realno umešao u tvorevinu ovaploćenjem.Sva proročanstva SZ su proročanstva Božije volje,dakle Božija volja je da se svet oboži u Sinu i ta volja predspostoji svetu ali ostvarivanje te volje se realizuje ne kod Boga u večnosti nego u svetu jer je to volja o svetu i njegovom spasenju a ne o Bogu jer Bog ni na koji način ne potrebuje za tako nečim.

али по оцима наш крај је у нашем узроку. Значи на почетку пре свега створеног је есхатон и на крају је опет есхатон. А тај есхатон у почетку и на крају су исти , без промене, што нас наводи на закључак да је Исус Христос вечно исти будући да је по ипостаси беспочетан и вечан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vedran рече

Како темпорална Марија бива Богородица, и то у времену? 

Ako vam ovakvo ispovedanje predstavlja problem, onda stvarno imamo problem, ali sa vašim ispovedanjem.

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/7/2017 at 13:21, Zoran Đurović рече

Рекох ја да те просветлење неће држати ни један одговор!:)) Сада испада да болујем од Алцхајмера, а није тако. Присилио сам да прелетим по твојим тлапњама, па ти сада дајем што си писао: 

https://pouke.org/forum/topic/48539-зоран-ђуровић-преегзистенција-исуса-христа/?page=56

Боксит: Imas ovde, celo tumacenje od Zlatoustog : http://www.newadvent.org/fathers/200182.htm

Cini mi se da znaci, ( zbog toga ) ako Isus nije umro, kako su nastali  obredni simvoli  ? Evo , na Ruskom : "Если Иисус не умер, то символом чего же служат таинства? "

On 3/11/2017 at 20:46, Zoran Đurović рече
Самоубијаш се из незнања. Само показујеш своју неверу да примамо реално тело Хр. Ти би га прогласио симболом, као што су га иконоборци прогласили иконом у евхаристији. Евхаристијски Хр није никаква ни икона ни симбол. 

Obecao sam da odgovorim.

Jednostavna je stvar. Ovo nisu moje reci, nego od Zlatoustog, koga navodim na Ruskom :

""Если Иисус не умер, то символом чего же служат таинства? "

Pa, sam dao svoj slobodan prevod ovih reci.  Zlatoust, jer sigurno ovo rekao u odredjenom kontekstu i smislu, jer, Zlatoust sigurno veruje u istinsko telo Hristovo. I, to je sasvim dovoljno da se razume, da ja nisam mislio na 'prosti' simvol, nego u smislu kako je Zlatoust mislio. Sigurno ne bi i naveo njegov citat, da ne mislim i verujem da je istinsko telo Hristovo.

Ovde je cela beseda Zlatoustog, pa se moze pogledati, u kom smislu je on rekao ovu rec:

http://www.newadvent.org/fathers/200182.htm

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече
1 hour ago, Vedran рече

Како темпорална Марија бива Богородица, и то у времену? 

Ako vam ovakvo ispovedanje predstavlja problem, onda stvarno imamo problem, ali sa vašim ispovedanjem

Госпон Квантни, укњучи механику у тинтари. Поп ти је реко како. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Vedran рече

Добро. Ја сам те питао шта знаш о "Логосу" а ти ми кажеш да верујеш као Дамаскин о оваплоћењу. Сви верујемо тако. 

Али шта ти знаш о Логосу? Ко ти је открио о њему? 

Ja zaista mislim da  verujes u ovaplocenje.

Ne znam nista o Logosu. Stvarno. ne_shvata

Samo se trudim da pricam sto tacnije, onako kako sam procitao, recimo i kod Damaskina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече
пре 8 минута, Milan Nikolic рече
1 hour ago, Vedran рече

Како темпорална Марија бива Богородица, и то у времену? 

Ako vam ovakvo ispovedanje predstavlja problem, onda stvarno imamo problem, ali sa vašim ispovedanjem

Госпон Квантни, укњучи механику у тинтари. Поп ти је реко како. 

Pitaš kako vremensko može biti u vremenu. Zato što se Ovaplotio Bog ne znači da nema vremenskog.

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Zaista vas molim da date konkretan odgovor:

Da li mislite da ako Logos nije imao večno čovečansku prirodu, da onda nije bio večno sa Ocem?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...