Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Jovan. Sangajski

Moram priznati da ga nisam poznavala ali uguglah pa vidim,covjek djeluje kao čudak i malo mi lici na Padre Pia..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Кој ти је владика?

Бивши мој владика Ајринеј :) је у питању. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одох да купим неке ствари за ручак. Морам да кувам. Имам доста да сецкам па не знам колико ћу одговарати. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Одох да купим неке ствари за ручак. Морам да кувам. Имам доста да сецкам па не знам колико ћу одговарати. 

Pa on zna i kuhati.. a joj :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milan Nikolic

Ako hoces da razumijes kvantnu fiziku, onda moras krenuti od onog tvog pitanja koje si nekada postavio negdje na forumu " gdje da naucis matematiku za vise razrede osnovne skole"? To je pocetak, matematika osnovne i srednje skole mora biti koliko toliko poznata da bi krenuo na visu matematiku, tacnije na engleskom moras biti spreman za Calculus, a posle za naprednu matematiku za fizicare i inzenjere i dalje, matematiku za fizicare iliti matematicke metode za fizicare na graduate nivou. Popularne knjige su bitne ali su one ipak pune uprostavanja koje ipak dovodi do gresaka i pretjeranog spekulisanja( koje je itekako bitna ali u naucnim okvirima). 

Hajde sad malo nauke, ako hoces da naucis fiziku onds to za tebe, kao i mene koji zelim da naucim od nula nivoa i ucim, to mora biti putovanje koje traje 4 ili 5 godina( pri tom mislim da ja imam mnogo bolju bazu iz matematike) ako uzmemo da radis neki posao, pri tom ti imas i zenu i djecu itd.

Kreni od divne Susan Fowler i njenog predloga za pocetnike. Kad to predjes isto je kao da si zavrsio master iz fizike. Ima mnogo slicnih predloga na netu ali njen je dobar, i ona je meni draga, s tim sto bih ja dodao knjige od ruskih fizicara, narocito od L. D Landau koje su mnogo hvaljene i dostupne u pdf-u.

Prvo njen tekst kao motivacija:

https://fledglingphysicist.com/2013/12/12/if-susan-can-learn-physics-so-can-you/

Zatim predlozi oko ucenja za undergraduate i graduate. Ima nekih stvari koje se ne slazem ni sa njom, tipa treba rijesiti sve zadatke i onda krenuti na drugo poglavlje, ali mislim da to nije potrebno vec proci dva ili tri. Matematika je mnogo dublja od racunanja i brzog rijesavanja zadataka. 

https://www.susanjfowler.com/blog/2016/8/13/so-you-want-to-learn-physics

Zatim imas ovde predloge cak i od Gerard Hoft-a koji na svom sajtu savjetuje kako osvojiti nobela?, ali i sjajne predloge za ucenje od zero nivoa. Ispod na linku imas taj link ali jos nekoliko za ucenje matematike i fizike

https://futurism.com/want-physicist-heres-guide/amp/&ved

Najvise slicnih pitanja i predloga imas na physicsforum ili na Quora, pa ti to necu linkovati, mogu ovaj:

https://www.quora.com/I-want-to-study-physics-from-zero-level-to-graduate-level-without-a-teacher-What-are-the-best-physics-books-for-self-study-to-master-the-subject&ved

Skoro sve knjige imas na netu ili vecinu, ako ne onda imas neku slicnu.

Sto se tice knjiga iz fizike i matematike od 6 osnovne do 4 srednje odnosno 5 osnovne do 4 srednje( vecina ljudi zna do cetvrtog osnovne),nisu lose ove koje je izdao Klett za osnovnu i matematika po kojoj rade u mat. gimnaziji, tacnije odvojeno geometrija i 4 knjige analize sa algebrom plus knjige iz linearne algebre i statistike. Svakako i sajt ToniMilun.com.

Ako ti je matematika iz osnovne i srednje solidna onda mozes preci na predloge koje je dala Susan i polako prelazi poglavlja, analiziraj i razmisljaj.

Naravno ucices i engleski usput. Dobro bi bilo da imas neki tablet, skines knjige i cituckas lagano.

Milane na kraju treba biti skroman jer kad to predjes ti ces tek biti u stanju da pratis i razumijes radove na arXiv, ali ni blizu nikakav strucnjak.

Milan Cirkovic bi rekao, dobro je da razumijes i jednu trecinu, bitno je samo da si tu:)

Ima jos dosta toga, ali to ti je sasvim dovoljno. Jednostavno moraju se procitati odredjene bazne knjige.

Licno ja smatram da razumijevanje kvantne mehanike, evolucije( i ovde imam mnogo predloga za knjige iz opste hemije, zatim neorganske i organske, biohemije, mol. biologije, biologije celije, genetike, genomike, biostatistike, i tek onda evolucija jer je ovo prethodno baza, ali fizika je baza za hemiju itd.) I filozofije nauke i logike treba biti kakav takav imperativ za svakog covjeka jer je to osnova za razumijevanje nauke. Naravno i programiranje, cak i ako se ne bavimo njime, bitno je sto Cirko kaze da smo tu, da ponesto razumijemo.

Odvojiti sat ili dva dnevno i posle svih obaveza ponesto procitati, nekad i vise, a nekad manje, makar 10-15 minuta ako je moguce.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Molim vas da budete korektni i da odgovorite na konkretno pitanje:

Da li mislite da ako Logos nije imao večno čovečansku prirodu, da onda nije bio večno sa Ocem?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zoran Đurović рече

Како си успео да не прочиташ код мене да ја говорим о Другом доласку на крају времена? Видиш да не читаш са разумевањем... И онда се љутиш кад нећу да причам са тобом. Једно потпишеш, а онда после 5 минута негираш. Мисли су ти постојане као суво лишће које носи ветар... 

Ja sam samo odgovorio, zasto se drzim tako 'tvrdo' svojih stavova. ( na tvoje pitanje ).

Vec, sam i napomenuo ( na par mesta ), da mislim, da  svi verujemo u Drugi dolazak i vaskrsenje mrtvih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Одох да купим неке ствари за ручак. Морам да кувам. Имам доста да сецкам па не знам колико ћу одговарати. 

Овај поп се већ скроз ипостасно АТЕМПОРИСАО илити отишао у есхатон. Већ има да сецка, а још није ни купио! :))

А тек кад научи да руча а да није купио и скувао, онда има да буде потпуно остварен по сопственом логосу твари. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подсети ме, кад смо већ поменули Ајринеја, један попа се био збунио на крају службе, па пре него што је владика изашао, затворио је царске двери и навукао завесу, а владика стаде пред двери па гледа онако у њих па онда у попу и каже "опростите ми оче, ја још нисам научио да пролазим кроз затворене двери". :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Оче Зоране! Само да проверм да нисте, не дај Боже, прсте исекли? :2s6vbdd:

:)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Zoran Đurović рече

Добро јутро џезери...

Поздрав од Паламе из топлог али кишовитог Рима... обитавам тамо где је престо сатанин...:sunce:

:dobro:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Vedran рече

Оче Зоране! Само да проверм да нисте, не дај Боже, прсте исекли? :2s6vbdd:

Нисам, само замукли протестанти...:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Матусал рече

Зато што је у времену све прошао и у свему био кушан као и сваки човек.

Odlično,svaki čovek je stvoreno biće što će značiti da u jednom momentu ulazi u postojanje prizivom Božijim.Da li je Hristos u tome kao čovek sa nama sličan jer kako kažu sv.Oci jedina razlika od nas je u grehu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Кратос рече
пре 23 часа, Матусал рече

Зато што је у времену све прошао и у свему био кушан као и сваки човек.

Odlično,svaki čovek je stvoreno biće što će značiti da u jednom momentu ulazi u postojanje prizivom Božijim.

А ви сте посумљали у ово? Помислили сте да сте апсолутни? :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Кратос рече

Odlično,svaki čovek je stvoreno biće što će značiti da u jednom momentu ulazi u postojanje prizivom Božijim.Da li je Hristos u tome kao čovek sa nama sličan jer kako kažu sv.Oci jedina razlika od nas je u grehu?

Да ли си ти, душо, што би рекао вл Игњатије, читао текстове које сам привео? - Пошто се исповеди да не читаш редовно... Јер Дамаскин вели за Ис човека да је ненастао, беспочетан. 

Ти само понављаш што читамо у Јн 3, 4. Рече му Никодим: Како се може човјек родити кад је стар? Еда ли може по други пут ући у утробу матере своје и родити се? Како је могуће да тај Ис о коме говоримо постоји пре себе? Тако би нас данас питао, заједно са тобом, Никодим. Примећујеш ли да ми износимо ненормалну науку као и Ис? Како износимо његово учење, тако се фарисеји и данас саблажњавају. То је једноставно духовни закон: Ако су мене омрзли, и вас ће прогонити. Ново вино увек иде у нове мехове.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...