Jump to content

"Скандал" са преносом сексуалних сцена на отварању 51. Битефа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, cloudking рече

Zavisi na koju umesanost mislis. Finansiranje ne degradira ali mesanje u umetnicke koncepte (poput onoga sto auror i ti radite u "zapadnoj umetnosti") svakako degradira i umetnost i umetnike.

Finasiranje degradira jer finasiranje nikad ne dolazi bez "naplacivanja". Svaki put kada das politicaru da finasira nesto on ce imati neki zahtev. Naprimer da postavi upravnike pozorist ai slicno. Ako zaista mislis da politicari mogu da finasiraju nesto i kontrolisu tokove novca a da ne uticu sta se radi tu - haha.

Uspesna privatna pozorista su retkost i povezana su za velike svetske centre njujirk, london, pariz... tamosnje ogromne populacije cine jednostavnom opciju pronalazenja velikog broja publike za privatne peojekte ali to nije pravo stanje stvari... ja mislim da svaki grad ane samo njujork treba da ima nacionalni tetar, balet, operu. U manjim sredinama te institucije ne bi bile profitabilne i nestale bi bez finansijske pomoci drzave.



Jel bi tvoje pozoriste bilo profitabilno kada bi republika srbija prestala da pljacka gradjanje srbije? Tu ti je ujedno i odgovor. 

 

Opet se sve svodi na polarizaciju drustva na bogate i siromasne. Zivis u donjem pickovcu a oce gledas Molijera? Zao mi je osim ako nemas 2000 za pozorisnu kartu + 1500 za bus puta broj osoba koje vodis... u medjuvremenu mozes eventualno da pogledas lokalnu postavku "Djosa i drugari" posto ogromno interesovanje odrzava taj projekat na repertoaru.


Je l si razmisljao nekad ovako. Postojala jedna drzava koja se zvala republika Srbija, ta drzava je delila nesto sto se zovu licence i dozvole za medije. Politicari su koristili te licence i dozvole koje su delili da bi kontrolisali medije. To je rezultovalo u tome da medije drze politicki puleni, koji eto.. njima i sluze. Posledica toga je da na televizijama imamo smece program, jer politicki puleni drze monopole.

Samo teoretisem.. razmisli o tome. 


 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 331
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми


SMETA VAM GOLOTINJA U POZORIŠTU? STVARNO?!

tekst: JOVANA GLIGORIJEVIĆ


Predstava „Olimp: U slavu kulta tragedije“ najavljivana je za ovogodišnji Bitef mesecima unazad. Publika je jedva dočekala, jer je prvi put imala priliku da gleda pozorišnu predstavu koja traje 24 sata. Ispostavilo se da je „Olimp“ mnogo više od celodnevne atrakcije. Pokazalo se da je „Olimp“ – umetnost. Treći program Radiotelevizije Srbije prenosio je predstavu, i na tome im svaka čast. Ali dobra vam stojim da televizija nije medij koji može u potpunosti da prenese moć pozorišne predstave i zato radije biram da verujem ljudima koji su sedeli u publici, nego svojim očima i malom ekranu. A ti ljudi, svi odreda, kažu da su kraj predstave dočekali duboko uzdrmani, oduševljeni i – uplakani.


Suditi šta jeste, a šta nije umetnost nije zahvalna rabota, niti mi pada na pamet da se upuštam u tako nešto. Štaviše, ništa me ne kvalifikuje da o tome sudim. Ima samo jedan mali biografski detalj, zbog kog znam pozorište. Ćerka sam pozorišnog reditelja, odrasla sam u pozorištu i pozorišnom bifeu, kad nije imao ko da me čuva. To ne znači mnogo, ni deca lekara nisu kvalifikovana da leče, ali jeste privilegija, jer sam svojim očima gledala šta znači ostavljati dušu i creva na sceni, lomiti se fizički i psihički, izvlačiti iz sebe ono najintimnije i razgolititi se pred publikom.

I tu dolazimo do suštine: plače mi se od pojedinih reakcija na „Olimp“. Predstava obiluje golotinjom, što je izazvalo opšte skandalizovanje i prenemaganje na društvenim mrežama. Najviše zaboga zgroženih reakcija izazvala je scena u kojoj sedam glumaca golih do kože igra sirtaki uz muziku iz filma „Grk Zorba“ i, je li, u sklopu koreografije, mlatara penisima. Osećam se kao pala s Marsa. Šta tim ljudima zapravo smeta? Da li je moguće da nikada nisu videli polne organe, ženske i muške, nebitno? Zar je zaista u godini 2017. golotinja u pozorištu skandal? Naravno da nije, to smo prevazišli još krajem šezesetih i početkom sedamdesetih godina prošlog veka. Ko god se uvredio zbog mlataranja „alatkama“ u „Olimpu“ samo je ispao glup u društvu i nehotice odao da ne ide u pozorište. Tragično je što, uprkos tome, daju sebi pravo da imaju stav.

Evo, nisam pametna. Šta su to oni tačno videli što ih je toliko sablaznilo? Ja videh samo ljudska tela, onakva kakvim ih je priroda dala, tela različitih veličina i oblika. Tela koja govore istinu o ljudskoj telesnosti. Ničeg pornografskog, pa čak ni erotičnog u tim scenama nema. Ima samo gole istine. Ne znam, mene je ta scena duboko potresla. Kao što rekoh, igrom slučaja znam koja je muka za glumca da se na sceni razgoliti, čak je teže to uraditi bukvalno nego figuratvno. Znam kako je teško prevazići neprijatnost i stati pred publiku, a kamoli kretati se ili plesati tako ogoljen. Potresla me hrabrost glumaca da se svuku do gole kože i izvedu taj dionizijski ples pred prepunom salom, besprekorno uvežbani i koordinisani, kao da stid nije ništa…


Svako ko je bio u sali Sava Centra tokom tih 24 sata izašao je potresen i pomeren. E, to vam je umetnost: ono što te izmesti iz težišta, izbaci iz ravnoteže i pomeri ti i kičmu i mozak. Ono posle čega ti satima zuji u glavi i ne možeš da dođeš sebi. A upravo se to dogodilo ljudima koji su odgledali svih 24 sata predstave i zbog toga im zavidim i hoću da umrem što je predstava koja im je donela nešto tako snažno i nestvarno, sada u javnosti svedena na priču o mlataranju pišama. Šta sad? Da pišemo peticiju da se Mikelanđelovom Davidu hitno obuku gaće? Pa da li su ti ljudi normalni? Zar su veći katolici od pape, da ne bi možda prekrečili Sikstinsku kapelu, to srce katoličanstva, zbog golotinje na Mikelanđelovim freskama?


Uostalom, ima neko ko o svemu ovome zna mnogo više nego ja i ko je gledao predstavu uživo. Dramaturškinja Biljana Srbljanović, poručila je preko Fejsbuka sve što ima da se kaže: „Umazana od suza, znoja i slina, bez glasa od vrištanja i dranja, jedva kucam ovo jer mi ruke bride od jednočasovnog aplaudiranja, imam da izjavima da, da Ivan Medenica ništa u životu nije uradio i da više nikad ništa ni ne uradi, zbog ovoga što je priredio Beogradu, sa svojom ekipom u Bitefu, zaradio je najveći spomenik ikad. 24 sata orgije intelekta, najsnažnijih emocija, radosti, veselja, suza, očaja, straha i sažaljenja, to je bio Olimp u Beogradu, koji sam preživela uz najdivniju i najposvećeniju publiku. Herojski podvig RTS-a za profesionalan, fantastičan prenos, Bastiljo, sve ti je oprošteno! Mislim da ću dosta pisati o ovome, snimamo naravno i podcast, ali ako treba u jednoj rečenici da opišem euforiju: ko se seća La Fura dels Baus plus De La Guarda Villa Villa plus Marthalerov Murx u Novom Sadu, e to, PA PUTA STO. Kakvo čarobno iskustvo, kakav osećaj zadovoljstva, kakvo oduševljenje i kolektivna katarza, ja sam sada stvarno potpuno poludela.U to ime, kao profesorka teorije antičke drame, ovima što se po internetima sablažnjavaju na golotinju, pošto im antički ratovi, ubistva, silovanja, čedomorstva, da otac prekolje ćerku i da brat ubije brata, ne pobuđuje tankočutna osećanja gađenja i zgražavanja, imam da stručno i sveobuhvatno poručim: aj ne seri.“

OZNAKE:beograd, Bitef, golotinja, Olimp, pozorište

AUTOR/KA: JOVANA GLIGORIJEVIĆ
Žena i novinarka. Imam oštar jezik i meko srce. Smak sveta će doći samo ako svi poverujemo da ništa ne možemo da promenimo.


 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Супер  су ми ови уметници, "системски панкери", који глуме неку побуну и револт режирајући разне представе, снимаћући албуме и филмове који су "антисистемски" а сва та њихова дела се финансирају системским новцем и приказују уз помоћ система.

Једини "панк",једина побуна је бити Православни Хришћанин. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Iulianus рече

Stari "Grkljani" su bili veoma radoznali i uvek su imali vremena da saslušaju razne "vilozofe" koji su im se obraćali da bih "preumili". I priča o "vaskrsenju iz mrtvih" takođe postoji u grčkoj mitologiji, to bi trebao da znaš, menščini. Dakako, bili su i tolerantni, doduše, ne uvek i u svakoj prilici, recimo kod starine Sokrata su se poprilično obrukali, ali su se zato i teško kajali nakon svega. 

Netolerancija je "ustanovljena" kod jevreja sa Jovanom Hirkanom, mada je on imao dobre namere (bezbednost, itd.). Međutim, od njega je netoleranciju spram drugih i drugačijih njegov sin Aleksandar baštininio u naopakoj formi. Od njih su je nasledili hrišćani a kasnije i muslimani. 

Zamisli samo jednog grčkog sveštenika boga Zevsa, ili, sačuvaj Bože i sakloni, jednog sveštenika boga Dionisa kako pokušava Jevreje da ubedi da je njegov bog "onaj pravi", sve  stojeći na glavnom Jerusalimskom trgu. Šta će se zbiti? Pa biće promptno kamenovan u vo imja Božije. (Da dodam samo ovde jednu važnu stvar: Grci nikad nisu imali kip ili nekakav spomen "nepoznatom bogu" kako to stoji u Delima. To je čista izmišljotina, da ne upotrebim težu reč).

Da , nesto se secam ( kroz maglu, u vezi prica u antici oko vaskrsenja ).

Pa, onda to jos vise govori u prilog ovoj nasoj prici, zar ne ? Po spoljasnjosti vrlo slicne paralele, a, po smislu radnje, malo drugacije. Jer, ne bi ustali atinjani na Pavla, da je smisao slican. Nesto im nije bilo jasno i prvi put su culi, pricu o vaskrsenju na taj nacin. 

Recimo, ovde se sv.Justin Filosof bavi pitanjem vaskrsenja tela i osim vere, pominje i koristi i anticku filosofiju i misao za dokaze stvar u korist hriscanskog vakrsenja. Mislim da je razumljiv tekst, u ovom kontekstu o kome pricamo.

http://www.verujem.org/pdf/justin_fragment_o_vaskrsenju.pdf

Ili, samo jos jedan prost primer. Spartak i njegova tragedija. Zna se kako je zavrsilo mnogo pobunjenika, razapeti na krstu, kao kazna i opomena za one koji misle da ponovo dizu pobune. Poucna je cela prica, koja je posluzila kao inspiracija za mnoge da se bore za slobodu i pravdu. Vrlo lepo.

Da ne duzim, slicna prica kod Hrista, On se sam pope , takodje na Krst, osudjen i kaznjen,  kao krsilac rimskog zakona, i, posle Njega, taj Krst posta glavni simvol hirscanstva i pobede nad smrcu i nepravdom.....i, sam krst posta inspiracija hriscanima, gde se oni penju na svoj krst, kako duhovno .... a, neki i zavrsise i skoncase i na samo krstu ( fizicki ). Slicne price, samo sto se ovde, proslavlja sam Krst  kroz sve narode i kroz svu vaseljenu.

U vezi zrtvenika. Iz samog opisa Pavlovog, taj zrtvenik nije bio na Akropolju, nego je, obilazeci Atinu, nasao u nekom delu grada taj spomenik nekom Bogu ( koga jos nisu upoznali ), koji su oni podigli iz nekog razloga. Mozda je bio manje poznat taj zrtvenik, mozda je trajao vrlo malo vremena i nije bio bas poznat kao zrtvenici njihovim poznatijim bogovima. Sigurno Pavle ne bi lagao, ne ide, da takav lik laze. :ani_biggrin: ...A, i sami atinjani su ga slusali i nisu nesto negodovali povodom ovog spomenika ( kao da je lazan ).

пре 10 часа, Iulianus рече

O, još kako je misterija! Upravo zato je i Hristos. 

Jeste, mislim, ono,..... Iulianus, ne treba to' spocitavati, nama hriscanima. :945729:

Poenta sa misterijom, je komplikovanje cele price, koja je ipak, dosta razumljiva i jasna.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

ja cutim kad drzava pumpa crkvu kintom, ti cuti kad placa predstave za pozorisne sladokusce kojima ti ionako nisi ciljna grupa

Noop, nije isto. :0201wink:

Crkva je deo ovog naroda vec skoro jedan milenijum, aktivno je ucestvovala u stvaranju ove drzave, dala je tolike zrtve za drzavu. Danas je podrzava vecina naroda, vecina se izjasnjava kao pravoslavci i sasvim je razumljivo, da mora drzava da se oduzi i pazi na svoju Crkvu.

A, predstave, koje su problematicne i specificne, neka se same finansiraju i neka gleda ko' hoce. Njihova volja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Млађони рече

Finasiranje degradira jer finasiranje nikad ne dolazi bez "naplacivanja". Svaki put kada das politicaru da finasira nesto on ce imati neki zahtev. Naprimer da postavi upravnike pozorist ai slicno. Ako zaista mislis da politicari mogu da finasiraju nesto i kontrolisu tokove novca a da ne uticu sta se radi tu - haha.
 



Jel bi tvoje pozoriste bilo profitabilno kada bi republika srbija prestala da pljacka gradjanje srbije? Tu ti je ujedno i odgovor. 

 

 


Je l si razmisljao nekad ovako. Postojala jedna drzava koja se zvala republika Srbija, ta drzava je delila nesto sto se zovu licence i dozvole za medije. Politicari su koristili te licence i dozvole koje su delili da bi kontrolisali medije. To je rezultovalo u tome da medije drze politicki puleni, koji eto.. njima i sluze. Posledica toga je da na televizijama imamo smece program, jer politicki puleni drze monopole.

Samo teoretisem.. razmisli o tome. 


 

Drzava nikoga ne pljacka. Stalno koristite taj termin jer je dobar za propagandu i udara emotivno, samim tim se za mene salje jasna poruka koliki je libertarijanizan jedan sarlatanizam.

Dakle, drzava nikoga ne pljacka, jer drzava prvo nije neki svemirski mistifikovani entitet sa nekakvom agendom vec sistem koji smo SAMi postavili u kojem smo ZAJEDNO postigli konvenciju o odricanju dela zarade.

Druga stvar, moje pozoriste bi propalo bez finansiranja drzave. U ovom trenutku vec postoji nekoliko privatnih pozorista koja se bave istim repertoarom. Njihove predstave su jadne i bedne, pravljene s malo para i sa najvise dva glumca u predstavi jer je takvo trziste. I onda kada bi doslo zlatno vreme libertarijanizma moje pozoriste bi se ugasilo, velelepna pozorisna dvorana pretvorena u privatnu televiziju ili stranacke prostorije a publika bi spala na jadne i bedne privatne trupe koje ce i same nestati nakon dve tri godine...

To vazi i za tvoj grad. Ili mislis da tvoje dete sutra nema potrebe da gleda dela andersena, peroa ili sekspira u pozorisnoj sali sa lepom i velikom produkcijom vec je dovoljno igrati sa sva glumca i dve stolice u fiskulturnoj sali skole?

A ako planiras da mi kazes kako bi takav sistem sam doveo do porasta kvaliteta privatnih trupa- haha

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

Noop, nije isto. :0201wink:

Crkva je deo ovog naroda vec skoro jedan milenijum, aktivno je ucestvovala u stvaranju ove drzave, dala je tolike zrtve za drzavu. Danas je podrzava vecina naroda, vecina se izjasnjava kao pravoslavci i sasvim je razumljivo, da mora drzava da se oduzi i pazi na svoju Crkvu.

A, predstave, koje su problematicne i specificne, neka se same finansiraju i neka gleda ko' hoce. Njihova volja.

Ne.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

samim tim se za mene salje jasna poruka koliki je libertarijanizan jedan sarlatanizam.

То је салонски либерализам. До сада смо имали салонске социјалисте, али не лези враже.

пре 2 часа, cloudking рече

Druga stvar, moje pozoriste bi propalo bez finansiranja drzave. U ovom trenutku vec postoji nekoliko privatnih pozorista koja se bave istim repertoarom. Njihove predstave su jadne i bedne, pravljene s malo para i sa najvise dva glumca u predstavi jer je takvo trziste. I onda kada bi doslo zlatno vreme libertarijanizma moje pozoriste bi se ugasilo, velelepna pozorisna dvorana pretvorena u privatnu televiziju ili stranacke prostorije a publika bi spala na jadne i bedne privatne trupe koje ce i same nestati nakon dve tri godine...

Шта би рекао на аргумент да ако људи не желе да гледају, да онда то није ни потребно? Типа Едисонова филозофија:"Нећу да измишљам ствари које људи неће да купују, јер се купују само потребне ствари које људи желе"? Да ли је битно на крају крајева шта већина народа (не) жели?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Druga stvar, moje pozoriste bi propalo bez finansiranja drzave. U ovom trenutku vec postoji nekoliko privatnih pozorista koja se bave istim repertoarom. Njihove predstave su jadne i bedne, pravljene s malo para i sa najvise dva glumca u predstavi jer je takvo trziste. I onda kada bi doslo zlatno vreme libertarijanizma moje pozoriste bi se ugasilo, velelepna pozorisna dvorana pretvorena u privatnu televiziju ili stranacke prostorije a publika bi spala na jadne i bedne privatne trupe koje ce i same nestati nakon dve tri godine...

Pa, eto, .....sustina price koju pricamo.

Ako je predstava dobra, zanimljiva, lepa, poucna, nadahnujuca, onda, ce i privatno pozoriste dobro poslovati i radice i pravice predstave.

U svakoj drzavi, u svakom glavnom gradu, ( mozda i jos jedan veliki regionalni centar ),  po jedno dobro pozoriste sa kvalitetnim predstavama, kvalitetnim glumcima i rediteljima, i umetnost igre moze da bude na dobro i korist svih. Mozda i moze drzava da malo pripomogne, ako se ukaze potreba i ako je predstava od nacionalnog i opsteg znacaja.

A, ovakve specificne predstave, neka se same finasiraju. Ako su toliko dobre i lepe i poucne, imace publiku i prodju. Licno mislim, da bi propale vrlo brzo, jer, se citava njihova prica zasniva na senzacionalizmu , sokiranju javnosti i na delovanju najnizih strasti u ljudima. Hvala bogu, covek je jos uvek u okvirima normalnog razmisljanja i delovanja, pa, su ovakve predstave samo prolazna stvar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ћириличар рече

То је салонски либерализам. До сада смо имали салонске социјалисте, али не лези враже.

Шта би рекао на аргумент да ако људи не желе да гледају, да онда то није ни потребно? Типа Едисонова филозофија:"Нећу да измишљам ствари које људи неће да купују, јер се купују само потребне ствари које људи желе"? Да ли је битно на крају крајева шта већина народа (не) жели?

Podredjivanje ukusu vecine je upravo ono sto cveta u srbiji poslednjih dvajes godina... tako da u tom domenu nemamo problem, vecina vec dobija upravo ono sto zeli...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Podredjivanje ukusu vecine je upravo ono sto cveta u srbiji poslednjih dvajes godina... tako da u tom domenu nemamo problem.

Поштено :smeh1:

Него ја мислим да ми у Србији имамо проблем што се висока ( или виша? ) култура не зна да представи генерално људима, а поготово омладини. Фали маркетинга са једне стране, а са друге стране и комуникације између тих категорија. Знам по себи како сам дошао до неких "умнијих" ствари преко припростих и обичних зезанција и грубог хумора попут Карлиновог јер је такав приступ лежао мом карактеру и мојој социо-економској подлози ( култура и хумор без грубе за*ебанције и вријеђања не постоји у малим срединама :D ), да сада могу трчати у корак са Београђанима који су одрасли потпуно окружени таквим стварима  и чак да их доведем дотле да немају како више да бране своје позиције :coolio: ).

Да није можда стање да људи не знају шта хоће и шта им треба па им се то мора показати?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Bokisd рече

Pa, eto, .....sustina price koju pricamo.

Ako je predstava dobra, zanimljiva, lepa, poucna, nadahnujuca, onda, ce i privatno pozoriste dobro poslovati i radice i pravice predstave.

U svakoj drzavi, u svakom glavnom gradu, ( mozda i jos jedan veliki regionalni centar ),  po jedno dobro pozoriste sa kvalitetnim predstavama, kvalitetnim glumcima i rediteljima, i umetnost igre moze da bude na dobro i korist svih. Mozda i moze drzava da malo pripomogne, ako se ukaze potreba i ako je predstava od nacionalnog i opsteg znacaja.

A, ovakve specificne predstave, neka se same finasiraju. Ako su toliko dobre i lepe i poucne, imace publiku i prodju. Licno mislim, da bi propale vrlo brzo, jer, se citava njihova prica zasniva na senzacionalizmu , sokiranju javnosti i na delovanju najnizih strasti u ljudima. Hvala bogu, covek je jos uvek u okvirima normalnog razmisljanja i delovanja, pa, su ovakve predstave samo prolazna stvar.

Ne mogu da ti odgovaram jer u svakoj recenici imas po neki problem. Samo adresiranje svkog od njih bi zahtevalo celu stranicu foruma a kako bi bio jalov poso ne mogu ni da ulazim.

U svakom slucaju, tebe vidim kao pripadnike te "vecine" iz prethidnog posta sto znaci da su tvoji ukusi vec uveliko zadovoljeni. Sto imas problem da i mi ostali makar malo uzivamo? I ne samo ti, i mladja i ostali? Sto imate problem da jos neko bude zadovoljan pored vas? Nije li to malo sebicno? Iskompleksirano svakako, ali jako jako sebicno.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ћириличар рече

 

Да није можда стање да људи не знају шта хоће и шта им треба па им се то мора показати?

Ne verujem u to. Ja samo mislim da treba da postoji atmosfera jednake izlozenoasti. Da covek moze da se upozna sa razlicitum iskustvima a ne da mu neko odredjuje sta treba da mu bude lepo a sta je grozno i degenerisano. Zasto da sam ne donese odluku o tome? Ali da bi se to desilo on treba da bude jednako izlozen i kursadzijama i "tastini praznine" bez da auror i mladja kazu "nema tastine praznine, to je bljak, evo mi ce vam kazemo sta je mnogo lepo"!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Ne verujem u to. Ja samo mislim da treba da postoji atmosfera jednake izlozenoati. Da covek moze da se upozna sa razlicitum iskustvima a ne da mu neko odredjuje sta treba da mu bude lepo a sta je grozno i degenerisano. Zasto da sam ne donese odluku o tome? Ali da bi se to desilo on treba da bude jednako izlozen i kursadzijama i "tastini praznine" bez da auror i mladja kazu "nema tastine praznine, to je bljak, evo mi ce vam kazemo sta je mnogo lepo"!

Па о томе и причам. Али има још нешто ту. Курсаџије и њима слични грандовски хепијевски програми дирају у неку жицу, знају шта народ хоће за јефтину забаву и то му и дају. И нешто не видим да се неко труди да на те фазоне накалеми и нешто паметно, између редова. Опет се враћам на себе и Карлина. Човјек је псовао и био безобразнији од Курсаџија, а опет је доста тога говорио у својим наступима што је ваљало чути. Привуче те приземним и нахрани паметним док ти држи пажњу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...