Jump to content

"Скандал" са преносом сексуалних сцена на отварању 51. Битефа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 40 минута, Аурор рече

Absolutely degenerate.

Промашио си тему. Ова је о позоришту, нацизам је на другом спрату.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 331
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 18 минута, Bokisd рече

E, to je sustina problema. Samo cu' da  pratim tok misli. :laie_14:

Ne mozes sa necim sto je po pojmu negativno, da koristis to',  da predstavis neku pozitivu. Od negativnog se ne pravi prava i dobra prica. 

Brak je pozitiva po prirodi stvari i na osnovu njega se moze napraviti prica. Pozitivna ili negativna. U smislu, da je dobar brak i los brak u toj nekoj prici.

Pozitiva je, kada je brak predstavljen kao dobar odnos muza i zene. Negativa je suprotno stanje. 

Znaci, od braka koji je pojam dobar i castan, pravimo razne price. Od golotinje koja je po defaultu negativa, ne mozemo praviti pozitivu. To je problem ovde.

 

пре 2 часа, Bokisd рече

Pa, sta sad da kazem ?

Naravno da taj moj stav, mogu da vezem za hriscasnko gledanje na golotinju i telesnost. Da li je uopste i potrebno ? 

Mislim, djakon pominje neku askezu i teolosku stranu u vezi  telesnosti. Da li treba 'imalo' objasnjavati da je golotinja strani i negativni pojam u ovim oblastima ?

А какво је то кршћанско гледање "на голотињу"? Јел ' ти своју жену "узимаш" обучен, кад се већ саблажњаваш "голотиње" И да ли си послушао уопште шта отац ђакон прича у овом прилогу?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Нифада рече

Голо тело није негативно само по себи,зависи од контекста.

Позориште није црква,али може да претрпи и једну црквену процену,наравно.Проблем је када неко иде у позориште а мисли да иде у Цркву.

Лично мислим да представу Олимп о којој се овде полемише није требало преносити на ТВ.Ако представа траје 24 сата онда је требало оставити да је прате они који су прихватили такав изазов,па ко остане до краја.Не улазим у садржај представејер нисам гледалаосим једног сегмента и прочитала сам неколико комнтара,међу њимаи онај ђакона Н.Илића.

Pa, da li moze nesto ili neki pojam da zavise od konteksta u kojem se stavljaju ?

U kontesktu ove price, ......ili je golotinja dobra i pozitivna ili je,... ne - golotinja tj. normalno pokriveno telo pozitiva.

Ne mogu obe ove stvari da budu u isto vreme iste po svojim svojstvima. Ako je 'pokrivanje' pozitiva, onda je logicno, da je golotinja negativa. I uzeti golotinju kao neprikladnu stvar, da bi ispricao neku pricu sa nekom poukom, ne moze biti pozitivna stvar.

Trebalo bi da je jasno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Pa, da li moze nesto ili neki pojam da zavise od konteksta u kojem se stavljaju ?

U kontesktu ove price, ......ili je golotinja dobra i pozitivna ili je,... ne - golotinja tj. normalno pokriveno telo pozitiva.

Ne mogu obe ove stvari da budu u isto vreme iste po svojim svojstvima. Ako je 'pokrivanje' pozitiva, onda je logicno, da je golotinja negativa. I uzeti golotinju kao neprikladnu stvar, da bi ispricao neku pricu sa nekom poukom, ne moze biti pozitivna stvar.

Trebalo bi da je jasno.

М.Ракић је био конкретнији у коментару.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Милан Ракић рече

 

А какво је то кршћанско гледање "на голотињу"? Јел ' ти своју жену "узимаш" обучен, кад се већ саблажњаваш "голотиње" И да ли си послушао уопште шта отац ђакон прича у овом прилогу?

 

Ali, po hriscanstvu, postoji i slucaj , .... 'uzimati' zenu van braka jeste blud, sto je u kontekstu price, nesto slicno kao  'golotinja'.

U braku koji je castan i svet i blagosloven, uzimanje je dozvoljeno, jer se umiruju strasti i nastavlja ljudska rasa  putem razmnozavanja. Da ne pricamo, da brak i postelja nisu javna stvar , nego privatna i licna stvar svakog coveka ponaosob.

To je ta' neka 'obucenost'.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Ali, po hriscanstvu, postoji i slucaj , .... 'uzimati' zenu van braka jeste blud, sto je u kontekstu price, nesto slicno kao  'golotinja'.

U braku koji je castan i svet i blagosloven, uzimanje je dozvoljeno, jer se umiruju strasti i nastavlja ljudska rasa  putem razmnozavanja. Da ne pricamo, da brak i postelja nisu javna stvar , nego privatna i licna stvar svakog coveka ponaosob.

To je ta' neka 'obucenost'.

Мислим да не треба мешати уметност и живот,иако се уметност бави животом.Ни породични ручак није јавна ствар,а камоли брачна постеља,Помињали смо на који начин у позориште може бавити оним што је лично,интимно.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Аурор рече

Absolutely degenerate.

Zar nema aktova u tradicionalnoj zapadnoj umetnosti? :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Нифада рече

Мислим да не треба мешати уметност и живот,иако се уметност бави животом.Ни породични ручак није јавна ствар,а камоли брачна постеља,Помињали смо на који начин у позориште може бавити оним што је лично,интимно.

 

Ne razumem bas, kako je umetnost odvojena od zivota i realnosti ?

Mislim, taj realan zivot je tu , nama pred ocima u tom pozoristu. O cemu prica ( bilo koja predstava ) osim o onome sto postoji i desava se u zivotu ljudi. Tako da i umetnost u tom smislu, nije bas oslobodjena od nekih ogranicenja i pravila koja postoje u svakodnevnom (zivotu ).

Sve je slobodno, ali, treba paziti , da li nam je sve na korist. Ako je bas nesto specificno naglaseno u predstavi koje nije bas za sve ljude i uzraste ( deca i mladi ), neka se takve stvari predstavljaju samo takvoj grupi ljudi kojima odgovara takva ( postavka ). Ne treba da se predstavlja svim ljudima i to na nacin kao da je to nesto normalno i pozeljno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Bokisd рече

Ne razumem bas, kako je umetnost odvojena od zivota i realnosti ?

Mislim, taj realan zivot je tu , nama pred ocima u tom pozoristu. O cemu prica ( bilo koja predstava ) osim o onome sto postoji i desava se u zivotu ljudi. Tako da i umetnost u tom smislu, nije bas oslobodjena od nekih ogranicenja i pravila koja postoje u svakodnevnom (zivotu ).

Sve je slobodno, ali, treba paziti , da li nam je sve na korist. Ako je bas nesto specificno naglaseno u predstavi koje nije bas za sve ljude i uzraste ( deca i mladi ), neka se takve stvari predstavljaju samo takvoj grupi ljudi kojima odgovara takva ( postavka ). Ne treba da se predstavlja svim ljudima i to na nacin kao da je to nesto normalno i pozeljno. 

Брате, докле је овај свет догурао када се блуд подстиче и хвали као уметност. Блага реч је ''голотиња''. Дно дна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Bokisd рече

Ne razumem bas, kako je umetnost odvojena od zivota i realnosti ?

Mislim, taj realan zivot je tu , nama pred ocima u tom pozoristu. O cemu prica ( bilo koja predstava ) osim o onome sto postoji i desava se u zivotu ljudi. Tako da i umetnost u tom smislu, nije bas oslobodjena od nekih ogranicenja i pravila koja postoje u svakodnevnom (zivotu ).

Sve je slobodno, ali, treba paziti , da li nam je sve na korist. Ako je bas nesto specificno naglaseno u predstavi koje nije bas za sve ljude i uzraste ( deca i mladi ), neka se takve stvari predstavljaju samo takvoj grupi ljudi kojima odgovara takva ( postavka ). Ne treba da se predstavlja svim ljudima i to na nacin kao da je to nesto normalno i pozeljno. 

 

пре 15 минута, Neša_ рече

Toliko izgubljenog vremena ni u šta.

Trebalo je ove ljude zaposliti da rade nešto pametno, da bar ima neke vajde za sirotinju, koja od svakodnevne borbe za goli opstanak nema vremena da ovo svojevrsno orgijanje u pozorištu, tumači kao umetnost (srećom i hvala Bogu).

 

пре 5 минута, Плаво Небо рече

Брате, докле је овај свет догурао када се блуд подстиче и хвали као уметност. Блага реч је ''голотиња''. Дно дна.

Kao kad tri radnika na mesalici diskutuju o nuklearnoj fizici pa dodju do zakljucka da je to tesko sr... :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Плаво Небо рече

Ајд у'здравље :) Попиј једно пиво са нама и одмори.

Fala, ne pijem..

 Pripalicu dzoint dok vi cepate pivdzane :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Ne razumem bas, kako je umetnost odvojena od zivota i realnosti ?

Mislim, taj realan zivot je tu , nama pred ocima u tom pozoristu. O cemu prica ( bilo koja predstava ) osim o onome sto postoji i desava se u zivotu ljudi. Tako da i umetnost u tom smislu, nije bas oslobodjena od nekih ogranicenja i pravila koja postoje u svakodnevnom (zivotu ).

Sve je slobodno, ali, treba paziti , da li nam je sve na korist. Ako je bas nesto specificno naglaseno u predstavi koje nije bas za sve ljude i uzraste ( deca i mladi ), neka se takve stvari predstavljaju samo takvoj grupi ljudi kojima odgovara takva ( postavka ). Ne treba da se predstavlja svim ljudima i to na nacin kao da je to nesto normalno i pozeljno. 

Nemoguće da nije jasno šta sam htela da kažem.Bilo je reči o privatnosti.Jedna je stvar lični život,a druga umetnost u smislu javnog predstavljanja.Smatram da ono što je lično ,intimno,nije za društvene mreže,a danas ljudi imaju potrebu da sve pokažu javnosti na uvid,a umetnost i ima tu ulogu,da svoj aspekt stavi na uvid jabnosti (umetničkoj),znači pitanje je kako se umetnost bavi nečim što je lično i intimno između muškarca i žene,ili mužai  žene.Imate primere gde su jedan od partnera snimao drugog mimo njegovog znanja i kačio po društvenim mrežama,što je stvar za sudsku procenu a ne umetničku.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...