Jump to content

Неуспели покушај савезничке интервенције против бољшевика


Препоручена порука

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Zar je kolonijalnim silama, kapitalistickim, eksploatorskim drzavama, Engleskoj (u tom trentuktu poseduje 23 % planete) i Francuskoj (15% planete)  blizi komunisticki SSSR sa ideologijom "svim monarsima, bogatasima, intelektualcima, svestenicima,  - metak u potiljak" nego Treci Rajh?

Управо зато што су биле највеће колонијалне силе нису желели никакву конкуренцију. У 1. св. рату Британија је изгубила 750.000 људи, а Француска скоро милион и по борећи се против Немаца. Руси су им били савезници до револуције 1917. Нацисти су хтели да успоставе нови европски поредак, где ће Немачка тотално да доминира континентом и да од источних словенских земаља прави колоније. Енглезима и Французима није падало на памет да пристану на то. Поготову што је било све јасније да Хитлер није обичан тврди националиста, него тежак патолошки лажов и при томе није баш у винклу. Зато су га сматрали много опаснијим од Стаљина. Да ратују са обојицом нису могли, а нису хтели да ризикују војни савез између Немачке и СССР који би тотално завладао Европом да је икада дошло до њега.

 

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Hitler je bio anglofil i hteo je savez sa Engleskom. Nudio je do 1943 nekoliko ponuda za mir.

Није баш био англофил, али их је поштовао због статуса највеће колонијалне силе. Плус су и Германи, што му се уклапало у аријевску причу. Али на срећу њих је болело уво шта он мисли о њима.

 

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Nemci nisu bili nikakva pretnja Englezima sto je dokazano i tokom rata - nista im nisu mogli jer su na faking ostrvu.

Немачка је тотално разбуцала Енглеску '40. Избацили су их из континенталне Европе, толико су им избомбардовали највеће градове да су крили од јавности праве размере уништења. Уништили су им интегрисане системе радарске одбране и већину аеродрома. Енглезима је остало мање од стотинак авиона, пар недеља их је делило од немачке доминације небом. Подморнице су потапале као од шале америчке конвоје који су им доносили храну и муницију, Ромел је замало освојио Суез и пресекао им и задњу руту којим је долазила нафта и храна из колонија. Толико су били гладни и деморалисани да је Черчил изјавио да је помислио да је све готово и да је рат изгубљен.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Понављам, кога интересује како се одвијао рат на Источном фронту (из руске перспективе истина, али са гомилом података и генерално истинитом перспективом), може да погледа феноменалну серију документараца 

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Нацисти су хтели да успоставе нови европски поредак, где ће Немачка тотално да доминира континентом и да од источних словенских земаља прави колоније.

"Što se tiče ovih smešnih sto miliona Slovena, uzećemo ono što vredi među njima i oblikovaćemo ih kako nam bude odgovaralo. Ostatak ćemo da izolujemo u njihovim svinjcima. Bude li neko rekao kako lokalnu populaciju treba da negujemo i civilizujemo, smesta ide u koncentracioni logor!"

- A.H.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, GeniusAtWork рече

Управо зато што су биле највеће колонијалне силе нису желели никакву конкуренцију. У 1. св. рату Британија је изгубила 750.000 људи, а Француска скоро милион и по борећи се против Немаца. Руси су им били савезници до револуције 1917. Нацисти су хтели да успоставе нови европски поредак, где ће Немачка тотално да доминира континентом и да од источних словенских земаља прави колоније. Енглезима и Французима није падало на памет да пристану на то

Pa ozbiljna konkurencija im je upravo SSSR koiji se prostire od Tihog okeana na istoku pa do Baltičkog mora na zapadu (sa pola Poljske u svom sastavu).

Pored toga, SSSR je državotvorni izraz Kulta Srpa i Čekića ciji poklonici čine velik procenat populacije u Francuskoj i Engleskoj. I njihova ideologija je : ubiti bogataša, plemića, intelektualca, svećenika i oteti mu imovinu. Kult Nacizma je ograničen na Nemačku i sam po sebi nikako ne ugrožava Engleze i Francuze. Engleska fašistička partija na čelu sa Osvaldom Moslijem nije imala nikakve šanse. Kad je izbio rat samo su ga zatvorili i ćao zdravo.

Zašto njih briga ako Nemci porobe Slovene i dokopaju se njihovih žitnica i drugih resursa? Zašto im je draže da to sve pripadne SSSR-u?

A da im je bilo posebno drago vidimo i po tome kako su častili Staljina polovinom Evrope.

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

Поготову што је било све јасније да Хитлер није обичан тврди националиста, него тежак патолошки лажов и при томе није баш у винклу. Зато су га сматрали много опаснијим од Стаљина.

Hitler lažov a Staljin iskren?

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

Немачка је тотално разбуцала Енглеску '40. Избацили су их из континенталне Европе, толико су им избомбардовали највеће градове да су крили од јавности праве размере уништења. Уништили су им интегрисане системе радарске одбране и већину аеродрома. Енглезима је остало мање од стотинак авиона, пар недеља их је делило од немачке доминације небом. Подморнице су потапале као од шале америчке конвоје који су им доносили храну и муницију, Ромел је замало освојио Суез и пресекао им и задњу руту којим је долазила нафта и храна из колонија. Толико су били гладни и деморалисани да је Черчил изјавио да је помислио да је све готово и да је рат изгубљен.

Koliko ja znam u Africi nisu imali šanse na duži rok gledano. Saveznici su imali neograničene resurse (dobar deo planete Zemlje) i podršku SAD-a.

Iako su im uništili radarske sisteme i avione, Englesku nisu mogli da osvoje bez kopnene invazije. Pre  Barbarose nisu hteli, hteli su primirje (zato su ih pustili kod Dankrirka- dozvolili evakuaciju 300 000+ vojnika LOOOOL ) a posle nisu mogli.

Međutim, sve je ovo posle objave rata Nemačkoj, - "zbog suvereniteta i teritorijalnog integriteta Poljske", koju će posle rata mirne duše predati Staljinu, sa još nekim državama gratis.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Tumaralo. рече

Iako su im uništili radarske sisteme i avione, Englesku nisu mogli da osvoje bez kopnene invazije. Pre  Barbarose nisu hteli, hteli su primirje (zato su ih pustili kod Dankrirka- dozvolili evakuaciju 300 000+ vojnika LOOOOL ) a posle nisu mogli.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Tumaralo. рече

Zar je kolonijalnim silama, kapitalistickim, eksploatorskim drzavama, Engleskoj (u tom trentuktu poseduje 23 % planete) i Francuskoj (15% planete)  blizi komunisticki SSSR sa ideologijom "svim monarsima, bogatasima, intelektualcima, svestenicima,  - metak u potiljak" nego Treci Rajh?

U pitanju je geopolitika a ne ideologija...SSSR je u najgorem slučaju mogao da mazne Mramorno more...Nemci su bili tu pred nosom...Nemačka je bila (vojno, industrijski i uzimajući u obzir integrisanost strateških komunikacija) bila 1939/40 daleko opasnija po Junajtid Kingdom nego SSSR. Britance nikad nije zanimala ideologija, već strategija. Inače, i Staljin, iako je imao boljševičku retoriku, zapravo nije imao nameru da izvozi revoluciju. I on je razmišljao strateški. A osim toga, parktično je uništio partiju i izvršio mnoge konzervativne reforme. Toliko da ga je Spalajković u jednom članku u Politici proglasio za neku vrstu fašiste...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...