Jump to content

Шта је то депресија?


JESSY

Препоручена порука

пре 9 часа, Ana B. рече

mislila sam ako ti rano umre roditelj na primer ili ova deca u hraniteljstvu sto su kod mene o njima bolje da ne pricam, mada na njih sam najvise i mislila kad im je lepse da ih podizu u hraniteljstvu nego njihovi roditelji

ima i slucajeva kad otac na primer nece da prizna dete, pa takva devojka kad odraste ko po sablonu nalazi  takvog partnera. Ko sto bi rekao Jerotic ima neka kob..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 692
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 12 часа, Ana B. рече

a da nisi ti pozurila da sudis nesto? To je ljudima uza specijalnost

a da ti nisi donela ishitren zaključak, i naravno pogrešan i nejasan

1. koga sam ja to osudila?

2. kojim ljudima je to uža specijalnost?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, кад би било тако као што пише у књигама.

Кад спопадне депра, човек не зна где је. 

Пут до освешћења је јако дуг и болан у неким случајевима.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

http://www.imanade.org/kontakt/

Има ли неко искуство у раду са уредником сајта и да ли је уредник госпођа Сања Станковић члан форума?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је стање Пада брате,израз Гордости.

Ту само Господ подиже,он лечи нас покајнике па макар и површно почели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Депресија је израз гордости. Шта све нећу овде да прочитам  :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1/24/2018 at 9:26, Џуманџи рече

Реченице. И у питању су тезе. Основне претпоставке.

Постоји ли књига која не разрађује тезе, него се састоји искључиво од категоричких исказа? :unbelieveble: 

Јер постоји мноштво хипотеза које се баве тиме како емоције настају, а немамо ни једну, ни јединствену теорију ума. + Лагање о "истраживању које показује да депресија није емоционални поремећај", као и о тези да је "свака лоша емоција коју имамо резултат дисторзивног негативног мишљења" (проверила сам референце опет). 

Немам ја проблем са већином техника КБТ-е (већина је одлична, мада је за то довољна и логика).

А дивног ли чуда, баш многе "неисправљене мисли" Достојевског који је имао проблем са коцкањем и боловао од схизофреније (КБТ се примењује у оба ова случаја!) читају и читаће милиони. I wonder how come... :) 

........

 

Cuj, nece niko da ti tumaci ta zadebljanja, podvucena slovca, i dosetljive asocijacije. Prosto, reci jasno i direktno sta imas, i to je to.

---

Inace, knjiga je odlica, stigao sam do pola, i preporucujem je. Ako se iko dvoumi, nemoj vise da se dvoumi, nego neka uzme da cita, ima jako korisnih stvari koje mogu znacajno unaprediti raspolozenje i kvalitet zivota.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2/18/2018 at 16:02, GeniusAtWork рече

Депресија је израз гордости. Шта све нећу овде да прочитам  :smeh1:

Ako je posledica gordosti nerealna slika o sebi i samim tim nerealna ocekivanja, onda moze da bude deo problema, ukoliko se ocekivanja ne ostvare.

Ali to ne znaci da je gordost uvek uzrok, jer koliko znam nije. Znamo svi gorde ljude koji nisu (ili bar ne deluju da su) depresivni. To je problem kod ovakvih grubih izjava, sto ne prave i ne naglasavaju tu razliku, jer stvari nisu tako jednostavne.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Иван ♪♫ рече

Prosto, reci jasno i direktno sta imas, i to je to.

Па рекла сам. То што ти не умеш/желиш да прочиташ шта неко ко ти је антипатичан пише, него само побијаш оно што ти мислиш да неко сматра и осећа и спроводиш својеврсну психоанализу је само твој проблем. :skidamkapu:

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam ima li smisla postavljati na ovoj temi muziku, ali i to moze biti izraz i opis i odgovor na pitanje sa pocetka. Ako smeta brisite.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pročitah "šta je to predigra"

?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...