Jump to content

Зоран Ђуровић: Креационизам свештеника Георгија Максимова

Оцени ову тему


Zoran Đurović

Препоручена порука

пре 7 минута, drvce рече

Не сама Кула, него принцип резонантног и хармонијског осциловања етера је тако моћан да се његовим схватањем и применом без сумње решавају сви кључни проблеми савремене физике и посебно конверзије енергије.

Ово (што си и ти цитирао) је можда лепа жеља али погрешно заснована. Какво црно хармонијско осциловање? Питао би се србин.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, drvce рече

Bas ga zabole da daje matematicke formule, ovako je daleko zabavnije :D Pritom, ljudi se primaju na ove bulsite.

Не знам што. Већ сам доживео да једном атеисти понудим решење - објашњење - и није било успеха. Хришћани су луди до краја.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Milan Nikolic рече

Знаш ли ти колико је ово дискутабилно? Слично твога Зорана теорија. :)

Међутим, шта ако стварно има толико енергије коју можемо употребити из вакуума, ко ће то проформулисати, стројити, испитати? О чему уопште причамо? То је (у виду питања) модерна теологија и модерна наука.

Znaš li koliko ovo može da nema veze sa životom, kao da ja mogu shvatiti i razumeti Teslu, ali ovo je jedini način da objasnim šta je on ustvari hteo sa prenosom električne energije bezžičnim putem.

Odakle ti ideja da ja razumem šta je Tesla hteo pa nije imao vremena ili mogućnosti da to uradi. Ne razumem način tako da je ovo plastično objašnjenje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, drvce рече

Ako je ovo primer cinjenice

 

... onda povlacim rec. Stari teslijanac Velja tu ima stosta da kaze.

Stari dobri drvce. Tesla je razgovarao sa informacijama koje je dobijao po sopstvenom priznanju, verovatno bi ga zatvorili u ludaru, da eto nije imao dostignuća koja su sa naučne i tehnološke strane čovečanstvu najviše pomogla.

Takodje je Tesla po sopstvenom priznanju rekao da ostvruje komunikaciju sa vanzemaljcima i svi oni koji su ga proglasili čudakom su na osnovu njegovih izuma nastavili da šalju signale u svemir i tako pokušavaju i dan danas na potpuno isti način kao i Tesla onomad da komuniciraju.

Nije Velja izmislio ništa a ja se eto upeceo, govorim ono što je Tesla govorio sam. Razgovor sa strujom koji sam spomenuo stavi pod rezgovor sa tim kosmičkim centrom kojeg Tesla pominje i koji mu pored materijalne informacije u kompletu pruža i duhovnu informaciju za odredjene njegove izume, odnosno kanalisanje energije. Te u tom duhu čovek može govoriti o razgovoru a ne o dresuri.

No hvala u svakom slučaju što se brineš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тесла је више био пољуљан сазнањем да има неописиво много енергије у вакууму. Такво сазнање које предњачи ускоро и сто година модерној науци, није могло донети ништа мање луцидног понашања, какво је Тесла и имао.

Геније који се нашао у сложеној ситуацији, да се дефинише на толико страна, а није могао бити у свему најбољи нити је он желео да тако изгледа. Србин неописиво невине мудрости.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam ja sam Teslu da bude jasno spomenuo u smislu, da je svaki njegov izum, svaki njegov patent, svaki novi kanal materijalnog sveta koji je uspeo da ostvari i pusti u rad, pratila i duhovna informacija za tu materiju iz onog istog kosmičkog centra koji po Teslinim rečima jeste ustvari stvaraoc a Tesla samo prenosnik.

Dakle jedna revolucija i nadasve skromnost za koju ne verujem da je bila lažna.

Tesla je izgleda otkrio riznicu koja je od svih i za sve, te tako u nekom daljem njegovom prenošenju iz te riznice svakakao možemo doći do zaključka da TESLA NIJE HTEO ZARADJIVATI NEGO DATI NA DAR I BESPLATNO ONO ŠTO JE NA DAR I BESPLATNO DOBIO.

Pri tom Tesla nikada i nigde se nije bavio POSTANJEM SVETA I RAZUMEVANJEM KAKO JE I NA KOJI NAČIN SVET STVOREN I KAKO FUNKCIONIŠE. Sve što je ikada rekao na tu temu jeste možda kad je rekao da on iako ostvaruje komunikaciju sa kosmičkim centrom informacija,ali on nikada neće moći da zna sve tajne tih informacija. Dakle nije mu dat ulazak u suštinu i on kao mudar je to shvatio na vreme, te su njegovi izumi išli u pravcu DOBROBITI ČOVEČANSTVA.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

ostvaruje komunikaciju sa kosmičkim centrom informacija

Знаш ли да те ово дискредитује из света науке. Сваки атеиста ће ти то показати.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Знаш ли да те ово дискредитује из света науке. Сваки атеиста ће ти то показати.

Odlično ali ni meni ni Tesli neće niko moći da zabrani da registrujem i zaštitim patent.

I to je Teslu inače i odvajalo od drugih naučnika, jer sve što je Tesla u glavi smontirao,razmontirao,namestio i isprobao, to je radilo kad ga je sklopio i na javi. I to je činjenica koju ni naučnici ne mogu da zaoilaze.

Tesla nikada nije krio da ima vizije i da je vizionar, da razgovara sa kosmičkim centrom informacija te da izumi i patenti nisu njegovi nego je on samo prevodnik. Zaprepašćenja je bilo ali Tesla je i dalje naučnik.

Ono što je bitno, jeste da je Tesla imao samo patente koje nisu znali kako da ih unovče, jer prosto su toliko bili savršeni da nisu mogli smisliti način naplate pa je izbačen iz igre na žalost čovečanstva.

Jer kako je moguće da je od Morgana onda krio i skrivao svoju pravu nameru sa tornjem na long ajlendu? Eto upravo tako jer ono što je on hteo nije bilo ni moguće naplaćivati, bila bi to besplatna energija za ceo svet.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

I to je Teslu inače i odvajalo od drugih naučnika, jer sve što je Tesla u glavi smontirao,razmontirao,namestio i isprobao, to je radilo kad ga je sklopio i na javi. I to je činjenica koju ni naučnici ne mogu da zaoilaze.

Али једна замисао на крају никако да ,,проради''. Тако се и Ајнштајн понадао али није било баш близу.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече

Али једна замисао на крају никако да ,,проради''. Тако се и Ајнштајн понадао али није било баш близу.

Koja?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Да покрене извесну рециклажу тамне енергије. Није ни схватао с чим заиста има посла.

Ne znam ne zanima me sada priča o tome na ovoj temi.

Ja sam Teslu postavio na ovu temu kao autoritet koji sa naučne strane nikada nije hteo da ispituje i prispituje suštinu Božjeg stvaranja, niti da nauku u bilo kom slučaju dovodi u vezu sa tvorcem kao sredstvo približavanja ili otudjenja.

Ono što je Tesla nesporno izjavljivao jeste da u svetu postoji Informacija, kako materijalne tako i duhovne prirode i da je to riznica koja je od svih i za sve i na koje niko nema prava da postavi tapiju ili da se obogati zabranjivajući je drugome.

Tesla je bio frustriran i razočaran čovečanstvom, kad je shvatio da je bitniji NOVAC OD DOBROBITI I NAPREDKA ČITAVOG ČOVEČANSTVA I TO NESLUĆENIH RAZMERA.

U tom smislu sam Teslu uklopio u temu i ne bi dalje da kvarim moju prvobitnu nameru, otvorite temu o tesli i njegovim naučnim i ljudskim dostignućima pa ćemo nastaviti. Ja baš za takvo otvaranje teme nemam kapacitet.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја не знам чему ти сматраш ,,информације'', али постоје природне информације, у домену квантних карактеристика. Ако повежеш било шта са вакуумском енергијом и истовремено са ,,информацијама'', знаш ли шта ћеш добити? Нешто што нико жив није могао дефинисати, а то се исчекује од науке.

Зашто има привлачна, али и одбојна, гравитација? И тако друга питања о чему ти не желиш да разговарамо, мислим ниси читао о томе.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занима ли кога како је Мичио Каку објаснио Теслине идеје о вакуумској енергији? Могу да пронађем у његовој књизи ,,Паралелни светови''.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12/30/2016 at 14:38, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da ali dan označava i svetlost i tamu, zašto misliš da dan označava samo vreme?

Možda je u procesu stvaranja namerno postavljena tama kao neoboženi deo prirode i svetlost kao obožen deo prirode.

Kako objasniti Stvaranje koje uključuje i svetlost i tamu a da se izbegne fantastično rešenje i koristi reč dan. Dan ne mora opšte označavati vreme, niti je vreme kao stvorenje opšte bitno staraocu.

Daću jedan mali doprinos ovoj misli, s kojom se slažem. Kopiraću nekoliko pasusa iz svoje teze "Boja i kultura". Oprostite što prvi put komentarišem pa se možda ne snalazim sa kompletnim CMS-om. (citiraj, podebljaj, podvuci, naglasi :))

 

U mitološkoj borbi stvaranja sveta haos je taj koji biva mračan, taman, bezobličan, prepun čudovišta i crn, dok su poredak i spasenje vezani za simbole pročišćenja, za svetlo. Crna je i boja straha od nepoznatog jer je noć hiljadama godina bila povezana sa opasnostima. Ta iskonska tama je bila prvo neizdiferencirano stanje iz kog će krenuti život (belo, crveno). U tom smislu ona je „podloga“ na kojoj se ispisuju ambivalentne mitološke slike.

...

[2]. Po Hesiodovoj teogoniji večni, bezgranični mrak pripadaše Haosu. Ali on je nasuprot „negativnoj“ crnoj plodan, jer iz njega kretaše sav život. Velike boginje plodnosti i boginje majke su često crne zbog svog htonskog porekla. Ovakva „životvorna“ simbolika crne često je vezana i za prostorne pojmove u kojima su se obavljali ritualni obredi (pećine, tamna i tajna mesta), i kao „što je istakao K. G. Jung (...) to je boja porekla, početaka, prožimanja, pomračenja u fazi klijanja koje prethode blistavom rasprsnuću rađanja.“[1]Ova htonska boginja, porodila je mnoge entitete i svi su manje više povezani sa crnom bojom: spavanje, smrt, starost, tajna, nesreća...  Prema orfičkoj teogoniji, Geju i Urana je rodila Niks, boginja noći, kćerka Haosa koju je oplodio Fenes, prvi vladar sveta. Živela je u pećini (tamno) negde daleko na zapadu (crno) odevena u crno. Kretala se kočijama koje su vukla četiri konja iste boje a kao žrtve su joj se prinosile crne ovce.

...

Nasuprot crnoj stoji bela, kao boja svetla, bogova, dana i svetog. Moramo uzeti u obzir da ovaj hromatski par sve do hrišćanstva (kasni srednji vek) nije bio percpiran kao antagonizam već je njihova snaga proizilazila iz međusobne „saradnje“.

...

Beli dan dolazi posle crne noći,  u samrtnom času bela je boja „prelaza“ u onostrano. Setimo se da je belo-candidus boja inicijacije, kandidata (onoga koji će promeniti status). Sa ovakvom simbolikom ona se koristi u obredima na počecima života (rađanje, krštenje), pri sklapanju brakova kao početak novog bračnog života, u obredima prilikom smene godišnjih doba. Ona je nov život. „U svakoj simboličkoj misli smrt prethodi životu i svako rođenje je novo rođenje. Zato je belo prvobitno boja smrti i oplakivanja. Još i danas je tako na Istoku, a dugo je bilo i u Evropi, posebno na dvoru francuskih kraljeva.“[1] Kao i crna sazdana je od pozitivnih i negativnih simboličkih sila, iako se u mitovima postanka uglavnom pripisuje dobrom. Kao pozitivna ona je boja ponovnog rođenja, svetog, boja otkrića i teofanije.


[1] IBID, str 51.

 


[1] Mišel Pasturo, Crna, Isto, str.17

[2] Alen Gerbran i Žan Ševalije, Rečnik simbola, Isto, str.108

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...