Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Наравно да ће опстати не само 2 миленијума него во вјеки вјеков јер је Бог Истина. Прва заповест је `Љуби Бога`, затим `Љуби ближњега`( парафразирам обе јел`те). Кроз величанственост онога што нам Бог даје свакодневно ми развијамо све дубље и дубље тај одност захвалности и љубави према Створитељу као што дете развија своју љубав према родитељима самим њиховим делима која извиру из њихових срца.

Вера је наравно та која је суштинска, а та вера са собом доноси разне плодове `по којима ћемо их познати`, било да су практични, интелектуални итд. Битно је да иду у правцу сведочења и мисионарења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Не слажем се. На првом месту је Отац, а не Творац. Сви народи могу да верују у* некаквог творца којег могу и да криве и да славе што је створио овакав свет, што их нити чини хришћанима, нити доприноси мисионарењу. У супротном - Муслимани испадоше сјајни верници (пошто верују да је Бог створио свет, јел'те...)

Измењено од Џуманџи
исправка

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Џуманџи рече

Не слажем се. На првом месту је Отац, а не Творац. Сви народи могу да славе некаквог творца којег могу и да криве и да славе што је створио овакав свет, што их нити чини хришћанима, нити доприноси мисионарењу. У супротном - Муслимани испадоше сјајни верници (пошто верују да је Бог створио свет, јел'те...)

Ovo si sjajno rekla.Otac.Daleko intimniji odnos prema Bogu.Bravo Džumkice.:aplauz:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па Отац је Творац. 

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље итд. 

Не видим у чему се не слажеш, али добро-ако се не слажеш, не слажеш се.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Ovo si sjajno rekla.Otac.Daleko intimniji odnos prema Bogu.Bravo Džumkice.:aplauz:

И не само интимнији однос, него ништа није важније од Оваплоћења, смрти и Васкрсења Сина Божијег. Зато сматрам да је за хришћане бесмислено мисионарење на темељу стварања. "Јер вјером ходимо а не гледањем; "ако је ко у Христу, нова је твар; старо прође, гле, све ново постаде."

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, cloudking рече

Nastanak zivota nije predmet izucavanja teorije evolucije.

Bilo da je zivot nastao tako sto:

- je kamen sa marsa doneo mirkoorganizme

- su ga doneli vanzemaljci

- se razvio nasumicnim spajanjem organskih molekula

- ga stvorio Bog

u sva 4 scenarija evolucija je tačna.

organogeneza jeste predmet izucavanja evolucije suncevog sistema i svemira uopste, kad neko kaze evolucija onda nije ogranicen samo na teoriju bioloske evolucije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Џуманџи рече

Не слажем се. На првом месту је Отац, а не Творац. Сви народи могу да верују у* некаквог творца којег могу и да криве и да славе што је створио овакав свет, што их нити чини хришћанима, нити доприноси мисионарењу. У супротном - Муслимани испадоше сјајни верници (пошто верују да је Бог створио свет, јел'те...)

otac je stvoritelj, to je jasno kao dan. onaj ko ima potrebu da to odbacuje jer mu se ne svidja ovaj svijet ima probleme sa dusom, najvise sa gordoscu, tako da to itekako ima veze direktno sa svime.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, о.Горан рече

Па Отац је Творац. 

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље итд

Не видим у чему се не слажеш, али добро-ако се не слажеш, не слажеш се.

Не слажем се да је на првом месту Творац, већ Отац, као што и Символ вере каже. Не развијамо љубав према Створитељу (како сте написали), него према Оцу. Зна се шта је примарно. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, cloudking рече

Nastanak zivota nije predmet izucavanja teorije evolucije.
 

Naravno da jeste, don't be silly.

Poenta je da je nastanak živog od neživog toliko (apsolutno) nemoguća stvar da ova pozivanja Vanzemaljaca i Kamenja Sa Marsa u pomoć verno izražavaju konfuziju u umovima žrečeva evolucije jer stoje na sumanutim pozicijama.

Sva tragedija tako nerazumnog shvatanja može se videti i ovde, kod samog Prvosveštenika Teorije Evolucije :

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, pedja257 рече

Naravno da jeste, don't be silly.

Poenta je da je nastanak živog od neživog toliko (apsolutno) nemoguća stvar da ova pozivanja Vanzemaljaca i Kamenja Sa Marsa u pomoć verno izražavaju konfuziju u umovima žrečeva evolucije jer stoje na sumanutim pozicijama.

Sva tragedija tako nerazumnog shvatanja može se videti i ovde, kod samog Prvosveštenika Teorije Evolucije :

 

Sjajno objasnio covek... steta sto mubsagovornik ima IQ neevoluirane amebe pa nema nikakve migucnosti da razume ata je sokins rekao sto se i cuje u recenucama koje je nasnimio preko video snimka...

Kakav transfer blama... nisi ni ti daleko cim se palis na ove ovce... :)

- da li postoji mogucnost inteligentnog duzajna?

- mozda ako pod tim smatramo neku naprednu vazemaljsku civilizaciju koja je dizajnirala zivot na zemlji

- AHA! Dakle dokins priznaje inteligentni dizajn!

 

Znaci smesnije od mister bina... ako za momenat previdimo kolko je jadno :D

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

Sjajno objasnio covek...

Хаха, мајстор за аутоголове опет у акцији, са тиме да овде аутогол дају заједно он и његов ауторитет, стручњак за еволуиране ванземаљце...

 

owngoal.jpg?w=480

 

Ево шта дословце каже у интервјуу, да обновимо градиво:

 

Što mislite da li postoji moguænost da inteligentni dizajn ima odgovor na neka pitanja u genetici?-Ili u evoluciji?
Moglo bi nastati otprilike na sljedeæi naèin: Moglo bi biti da se u nekom ranijem vremenu, negdje u svemiru, evoluirala civilizacija vjerojatno na neki od darwinistièkih naèina do vrlo, vrlo visoke razine tehnologije i formirala oblik života koju su možda posadili na ovaj planet.
To je vjerojatnost i to jedna intrigantna vjerojatnost i pretpostavljam da je moguæe naæi dokaze za to. Ako pogledate detalj, detalje biokemije, molekularne biologije, mogli biste naæi potpis neke vrste dizajnera.

 

Шта је ово друго него претпоставка о Интелигентном дизајну... У сваком случају, лепо је што човек напредује интелектуално, то је за сваку похвалу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Џуманџи рече

И не само интимнији однос, него ништа није важније од Оваплоћења, смрти и Васкрсења Сина Божијег. Зато сматрам да је за хришћане бесмислено мисионарење на темељу стварања. "Јер вјером ходимо а не гледањем; "ако је ко у Христу, нова је твар; старо прође, гле, све ново постаде."

У првој реченици се слажемо. Што се друге реченице тиче, апологетско мисионарење које побија безбожне хипотезе као што је ова о спонтаном настанку и развитку живота није толико намењено православним хришћанима мада се и они збуњују по многим овим питањима-то знам поуздано из пастирске праксе јер многи постављају та питања. Оно је намењено пре свега онима који су збуњени, који су на `пола пута`, који верују али нису сигурни у вери, агностицима итд. Посећеност ових тема довољно говори сама за себе. Да не причамо о апологетама из читаве историје хришћанства који су бранили догматику Православне Цркве чак и у случајевима кад је у питању било питање једног слова( нпр.омоусијанци/омиусијанци), а камоли пропаганда нечега што вређа и веру и интелект. У новије време имамо проту Лазара Милина чије књиге под називом Научно оправдање религије су многе привеле вери и о томе постоје бројна сведочанства. Невезано за то што је, по мом мишљењу, рад покојног проте, иако изузетно садржајан и за високо поштовање, стао на пола пута. Једноставно, одлазак на онај свет га је омео у томе.

 

13003_1.jpg

Уосталом, дозволите да ја радим свој посао, а вама пошто је бесмислено немате потребе да се бринете за туђи труд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свакако, никако и никога не спречавам да се труди и ради свој посао; само пишем и износим шта имам, а ово

пре 17 минута, о.Горан рече

апологетско мисионарење које побија безбожне хипотезе као што је ова о спонтаном настанку и развитку живота

је за мене спорно. ТЕ није хипотеза, нити је безбожна. Креационизам (као покрет) није исто што и теологија стварања, па се пропагирање истог не може подвести под апологетско мисионарење, те само користим форумско право да то и напишем. :skidamkapu:

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, о.Горан рече

Хаха, мајстор за аутоголове опет у акцији, са тиме да овде аутогол дају заједно он и његов ауторитет, стручњак за еволуиране ванземаљце...

 

owngoal.jpg?w=480

 

Ево шта дословце каже у интервјуу, да обновимо градиво:

 

Što mislite da li postoji moguænost da inteligentni dizajn ima odgovor na neka pitanja u genetici?-Ili u evoluciji?
Moglo bi nastati otprilike na sljedeæi naèin: Moglo bi biti da se u nekom ranijem vremenu, negdje u svemiru, evoluirala civilizacija vjerojatno na neki od darwinistièkih naèina do vrlo, vrlo visoke razine tehnologije i formirala oblik života koju su možda posadili na ovaj planet.
To je vjerojatnost i to jedna intrigantna vjerojatnost i pretpostavljam da je moguæe naæi dokaze za to. Ako pogledate detalj, detalje biokemije, molekularne biologije, mogli biste naæi potpis neke vrste dizajnera.

 

Шта је ово друго него претпоставка о Интелигентном дизајну... У сваком случају, лепо је што човек напредује интелектуално, то је за сваку похвалу...

 

hahaha 12:smeha:

 

Ali BUKVALNO u istoj recenici samo par reci pre toga Dokins lepo kaze da misli na vanzemaljskog dizajnera....

 

Jbt... ja sam mislio da vi dizajneri ne mozete biti smesniji! :D 

 

Pa cekaj... koliko treba da vam budu jadni argumenti i ta vasa bajkovita teorija pa da vam najjaci argumenti budu namerne misinterpretacije evolutivnih naucnika? Kolko covek treba nisko da padne pa da mu argument bude sledeceg tipa:

- Gospodine naučniče, da li postoji mogucnost da je bog stvorio svet?

- Ne... o ne, nikako ne... ni u ludilu ni u najvecim snovima oca gorana... nikako i nikada... To je jedna lepa ali izrazito promasena teorija!

- Eto culi ste, kako gospodin naucnik napokon priznaje da je inteligentni dizajn lepa teorija... eto, svako kad tad legne na rudu... ne moze celeog zivota da se zivi od evolucionistickih bajkica! Kakav dan! Kakva pobeda inteligentnog dizajna! Dizajneri svih zemlja ustanite u danasnji dan i grodo podignite glave  u cast danasnje pobede!
 

:))12:smeha::aplauz:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...