Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 13 минута, Џуманџи рече

Нисам ни рекла да сте Ви то тврдили, само правим дистинкцију због оних који читају, а да бих објаснила зашто мислим да не спада у апологетско мисионарење. :) Ништа више; овде сам заправо образложила свој став (као што и написах - а ово је за мене спорно).

No problem...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Многи су се смутили око ове теме и зато сматрам за обавезу, као свештеник и неко ко се солидно разуме у исту, да дам неки свој допринос њеном расветљавању. Са тиме да то треба радити зрело, потковано, одговорно... Ја се трудим да изнесем што више мишљења, линкова ка добрим и општепоштованим, награђиваним књигама везаним за ову тему-надам се да ће се неко сетити да исте и преведе на наш језик( има их доста одличних а преведених). Ту су и занимљиви документарци и видео предавања , ваља их погледати. Ништа од тога не мора да се прими здраво за готово, али ваља им прићи без предрасуда.

Ми из патрологије, догматике, литургике, историје Цркве итд. имамо прегршт одличних књига, да не причам о поукама светитеља, житија, теолошке књиге везане за разне друштвене теме( брак, породица, абортуси, рок музика итд.) итд. итд. Мислим да је ово једина област у којој дебело стагнирамо још од покојног проте Лазара Милина и да то није добро јер дилема је много.

Да не говорим о томе да је због тог `вакуума` и дошло до појаве опскурних личности као што је Петровић, а који из сопственог незнања мешају злато и блато.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, о.Горан рече

Новија биохемијска истраживања све више и више доказују створеност живих бића

 

Gluposti. Ne postoje takva istrazivanja, van kreacionistickih sajtova.

Da ih ima neko bi ukazao na njih a ne bi stalno ponavljao "ima istrazivanja ima istrazivanja", a kad pitas "daj da vidim istrazivanje" onda tuc-muc pa nema... ili "ima al to nije istrazivanje nego vise onako neka razmsiljanja na zadatu temu... al to je isto kao istrazivanje majke mi" :)

 

To ti je isto kao kad ja pitam forumasa @Ula Mark da mi vec jednom dokaze da bog postoji, i on mi kaze da je "dokaz za bozije postojanje to sto on pogleda lepu prirodu i ZNA da ju je bog stvorio".

12:smeha:

Eto vidis to su vasi dometi... licne preference. Pazi "ON" zna i to je dokaz? :D KOji egoizam i apsurd covece! Zamisli da ja sad kazem da je Patrijarh Irinej homoseksualac. Ti mi kazes daj dokaz a ja ti kazem, "ja kad ga pogledam odmah znam"  i ti sta ces, mora prihvatis dokaz :D:D:D 

 

detinja posla...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gledanje u lepu prirodu moze da bude argument za kreaciju. Medjutim, i tu je potrebno da onaj ko iznosi takve argumente i sam bavi naukom i naucnim istrazivanjima. Dakle mora da bude dobro potkovan i da daje odgovore na primedbe i suprotnu argumentaciju. Ali cak i tada mi ne mozemo da znamo ko stoji iza takvog stvaranja. Moraju da se testiraju konkurentske teorije o naturalistickom dizajnu i multiverzumu. Pa tek onda da se predje u "dokazivanje" koji je to konkretno Bog u pitanju. Bog Otac,Alah,Siva ili neko drugi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, grigorije22 рече

Gledanje u lepu prirodu moze da bude argument za kreaciju. Medjutim, i tu je potrebno da onaj ko iznosi takve argumente i sam bavi naukom i naucnim istrazivanjima. Dakle mora da bude dobro potkovan i da daje odgovore na primedbe i suprotnu argumentaciju. Ali cak i tada mi ne mozemo da znamo ko stoji iza takvog stvaranja. Moraju da se testiraju konkurentske teorije o naturalistickom dizajnu i multiverzumu. Pa tek onda da se predje u "dokazivanje" koji je to konkretno Bog u pitanju. Bog Otac,Alah,Siva ili neko drugi.

Moze da se ubaci i hipoteza o svojstvima Boga ( jedno od njih je i da je Lepota ), pa, predikcija , i tako nesto Just_Cuz_19,.... i sa druge strane sve ovo sto si nabrojao....i u jednom trenutku,......trebalo bi,  da se nadju ova dva puta  ....i da se spoje....u jedan....:399149:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече

Moze da se ubaci i hipoteza o svojstvima Boga ( jedno od njih je i da je Lepota ), pa, predikcija , i tako nesto Just_Cuz_19,.... i sa druge strane sve ovo sto si nabrojao....i u jednom trenutku,......trebalo bi,  da se nadju ova dva puta  ....i da se spoje....u jedan....:399149:

 

 

To bi moglo da uspe... narocito sto je opste poznata cinjenica da je lepota objektivni atribut koji ne zavisi od subjektivnog momenta. Prosto receno kad se radi o necemu sto je lepo sviljudi se automatski slayu oko te kvalifikacije...

Na primer neko je malopre postavio sliku prelepe zivotinje kao dokaz bozijeg dizajna... ja bih se sa tim primerom slozio i dao svoj doprinos sa jos par drugih bozijih dizajna:
 

ugliest-animals-naked-mole-rat.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

enhanced-28326-1442239914-3.jpg

 

aye-aye.jpg.638x0_q80_crop-smart.jpg

 

ugliest-animals-naked-mole-rat-close-up.

 

Ugly-Animals-Need-Saving-Too.jpg

 

 

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, dzo ni рече

читам о.Горана ..... па ми је жао.... што се Инт.Дзјн запатио међ православце;. оптимистично сам очекивао да нас та глупост протестантског света заобиђе.

Ето видиш, велика штета... А баш је било лепо што се деценијама запатио Неинтелигентни дизајн и сви смо били сретни што смо настали од мајмуна, само нам фалило да одиграмо козарачко коло од среће ко студенти пред другом Титом

 

atentati-bune-i-nemiri-u-srbiji-tito-fot

 

Додуше и тај Неинтелигентни дизајн је такође потекао из протестантског света, али нема везе, нико није савршен.

А сад се нашли неки којима смета Неинтелигентни дизајн и неинтелигентно самоуправљање па хоће да ремете лепу идилу... Заиста, за свако жаљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Bokisd рече

Cloudking, to ide u neke druge predikcije. Ne ocekujemo valjda da, bas sve bude lepo.

Inace, mozemo, da ubacimo i predikcije, da ce se nekome i svideti ove zivotinjke, ...lepota je u oku posmatraca. :)))

 

Pa to i jeste mija poenta.

Ako je lepota u oku posmatraca, kako onda nesto sto je "lepo" moze ikome pametnom da bude dokaz za postojanje boga?

Gde je logika da kazes "lepota ovog zeca je dokaz stvaranja" a taj zec nikom drugom nije lep osim tebi?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него да се окренем озбиљним стварима. Још један научник који сведочи Стварање, др Роберт Картер.

800px-Robert_Carter.jpg

 

Нешто о њему:

 

Dr Carter was converted to Christ at an early age, but did not know what to do with the theory of evolution. He always knew what he wanted to believe, but had no way to express what he was thinking and no evidence to support his views. In his freshman year of college, he was exposed to the information for creation for the first time and soon after adopted it as his modus operandi. He says he felt a tremendous joy when he realized his science and his religion were no longer at odds. This joy (and, he says, Creation magazine and the Journal of Creation) enabled him to get through the in-depth evolutionary training of his undergraduate and graduate programs with his faith intact.

He obtained a BS in Applied Biology from the Georgia Institute of Technology in 1992. He then spent four years teaching high school biology, chemistry, physics and electronics before going to the University of Miami to obtain his PhD in Marine Biology. He successfully completed this program in 2003 with a dissertation on “Cnidarian Fluorescent Proteins.” While in Miami, he studied the genetics of pigmentation in corals and other invertebrates, designed and built an aquaculture facility for Caribbean corals, performed well over 500 SCUBA dives, many of them at night, and licensed a spin-off product of his research (a patented fluorescent protein) to a biotech company.

 

Education

  • 2003 University of Miami, Ph.D. Marine Biology
  • 1992 Georgia Institute of Technology, B.S. Applied Biology

Professional Experience

  • Between my undergraduate and graduate work, I spent four years teaching high school science at a large college-prep school in NW Georgia. In addition to my teaching load (including AP biology, chemistry, physics, and electronics), I spent the winter months coaching the swimming and diving teams and the summer months running the outdoor high adventure program.
  • In 1996, I was awarded the three-year Maytag doctoral fellowship by the University of Miami. When that expired, I received a one-year fellowship from the Institute for Marine Science. While working on my PhD, I designed and performed many experiments in marine ecology and genetic engineering and helped to develop new protocols for the rapid cloning of fluorescent protein genes. The green and red fluorescent proteins my coworker and I cloned from hard and soft corals were used to create transgenic zebrafish. We patented one of these protein genes and licensed it to Promega, Inc. under the trade name ‘Monster Green’.
  • From 2001-2004, I helped design and build an aquaculture facility for Caribbean corals at UM’s Experimental Fish Hatchery. During these years I also performed over 500 research dives on the shallow coral reefs of the Florida Keys and Bahamas. Many of these were done at night to study the mass coral spawning episodes that happen at specific times during the warm summers.
  • I spent two years after obtaining my PhD working for an engineering company, mainly focused on impact mitigation for the Key West Harbor dredging project (since the channel runs right through the coral reef).
  • Upon leaving Miami, I was hired by the Institute for Creation Research to help on their GENE project. While there, I wrote computer programs to analyze human genetic data and managed to get one publication on this work into the secular literature.
  • In 2006, I was hired by Creation Ministries International as a scientist, speaker, and writer.

 

 

http://creation.com/dr-robert-carter-cv

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето видиш, велика штета... А баш је било лепо што се деценијама запатио Неинтелигентни дизајн и сви смо били сретни што смо настали од мајмуна............. Заиста, за свако жаљење.

... само терај напред, јер осећаш срећу док проповедаш И.Д. сигуран сам да ћеш убедити пар десетина необразованих; неки од њих ће временом схватити да Библија није уџбеник биолигије, неки неће. И тако, све у свему - људској потреби за самозаваравањем краја нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала што си ми рекао, просветлио си ме опасно, терај даље на другим темама да се не гњавимо међусобно, ја сам у тешкој заблуди да наука сведочи Логоса. Богу хвала па те сретох и жив био!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљив текст :  

Двоноштво као ћорсокак еволуције

 

 

Осим фосилних записа које смо разматрали до сада, непремостива анатомска пукотина између човека и мајмуна такође поништава измишљену причу о еволуцији човека. Једна од ових пукотина има везе са начином ходања. Људско биће хода усправно на своје две ноге. Ово је један посебан

начин кретања који није виђен ни код једне друге врсте. Неке животиње имају ограничену способност да се крећу када стоје на своје две задње ноге. Животиње као медведи и мајмуни крећу се на овај начин само понекад, на пример када желе допрети до неког извора хране, али и тада само накратко. У нормалним случајевима, њихови скелети се нагињу према напред и они ходају на све четири ноге.

human-evolution-great-apes.jpg

 

Да ли се онда двоноштво развило из четвероножног хода мајмуна, као што еволуционисти тврде?

Наравно да не. Истраживање је показало да се еволуциони настанак двоноштва није никад ни десио, нити је било могуће да се деси. Као прво, двоноштво није нека еволутивна предност. Начин на који се мајмуни крећу је много лакши, бржи и ефикаснији него човеков двоножни ход. Човек се не може кретати скачући са дрвета на дрво без спуштања на земљу као шимпанза, а не може ни трчати брзином 125 км/х као гепард. Напротив, будући да човек хода на своје две ноге, он се много спорије креће по земљи. Због истог разлога, он је једна од најнезаштићенијих од свих врста у погледу покретљивости и одбране. Према логици еволуције, мајмуни не би требали еволуирати тако да усвоје двоножни ход: уместо тога, људи би требали еволуирати у четвероношце. Други ћорсокак еволуционе тврдње је да двоноштво није у складу са дарвинистичким моделом “постепеног развоја”. Овај модел, који сачињава основу еволуције, захтева да треба постојати мешовита (прелазна) врста хода између двоноштва и четвероноштва. Међутим, компјутерским истраживањем које је извео 1996. године енглески палеоантрополог Робин Кромтон, показано је да такав “мешовити” ход није био могућ. Кромтон је дошао до следећег закључка: организам може ходати или усправно или на све четири ноге. Тип хода који би био нешто између ово двоје није могућ због екстремне потрошње енергије. Због овога је немогуће да постоји полудвоножно биће.

Огроман јаз између човека и мајмуна није ограничен само на двоноштво. Многе друге ствари још увек остају необјашњене, као на пример запремина мозга, способност говора, итд. Елен Морган, еволуциониста палеоантрополог, признаје следеће: “Четири највеће загонетке у вези са људима су: 1) Зашто они ходају на две ноге? 2) Зашто су изгубили своје крзно? 3) Зашто су развили тако велики мозак? 4) Зашто су научили да говоре? Класични одговори на ова питања су следећи: 1) 'Ми то још не знамо.' 2) 'Ми то још не знамо.' 3) 'Ми то још не знамо.' 4) 'Ми то још не знамо.' Листа питања могла би бити знатно дужа, а ипак не би имала утицај на монотоност одговора.”

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...