Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 минута, о.Горан рече

Респираторни систем: Рибе “дишу” узимајући кисеоник растворен у води који онда пропуштају кроз шкрге. Они не могу да живе више од неколико минута изван воде. Да би опстали и живели на копну, они морају изненада, у једном тренутку, да стекну један савршен плућни систем. Нема заиста нимало сумње да је немогуће да су се све ове драматичне физиолошке промене могле десити случајно, у истом организму и у исто време.
 

Управо. Не  знам само што помињу дводихалице. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 минута, о.Горан рече

Ово сам већ постављао и види се да је сасвим логично све што је написано. А поставио сам опет јер неки много споро уче па им треба много времена да оставе своје заблуде из себе.

Jesi ali si izgleda zaboravio odgovor na to i objašnjenje zašto je to što si postavio retardirano... pa da se podsetiš:

LINK

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Рапсоди рече

Није ми логично да имају плућа и да скроз пређу и парадирају копном као  претеча водоземцима. Различитост једне врсте. Постоје и људи са две главе, али то не значи да  су двоглави змајеви. 

Ali to je kako mali perica zamislja evoluciju i pop Goran. Nije se desilo da su neke ribe naprosto iz vode izasle na kopno i postepno dobijale pluca. Dvodihalice u Africi zive u stanistima koja su jezera i bare tokom kisne sezone, tokom susne presuse i ribe bas paradiraju po suvom do sljedece kisne sezone. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Ali to je kako mali perica zamislja evoluciju i pop Goran. Nije se desilo da su neke ribe naprosto iz vode izasle na kopno i postepno dobijale pluca. Dvodihalice u Africi zive u stanistima koja su jezera i bare tokom kisne sezone, tokom susne presuse i ribe bas paradiraju po suvom do sljedece kisne sezone. 

Али од њих никада неће бити водоземци, а ви живи били па видели и дочекали....пошто верујете у бајке. :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Рапсоди рече

Управо. Не  знам само што помињу дводихалице. 

Зато што та прича пали "на прву лопту" тј. кад се не укључи мозак, то су и нама причали кад смо били клинци. Кад су нас лагали у ствари, тачније речено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Узми неки уџбеник за ОШ, немој да се брукаш. 

То је овде главни проблем, што многи још нису изашли из основне школе, у самој суштини ствари. Још су им оне лажи из тог периода у глави, а пошто су сладуњаве никако да их избаце из главе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

Али од њих никада неће бити водоземци, а ви живи били па видели и дочекали....пошто верујете у бајке. :smeh1:

Биће, ал` никад. Па ни тад :)).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Али од њих никада неће бити водоземци

Ali po cemu tvrdis? Malo prije si se ispalila za ribe s plucima i nebrojeno primjera postoji za koje oponenti evolucije misle da ne postoje jer po njihovom "kako bi to trebalo izgledati" se ispostavi da je suprotno. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Ali po cemu tvrdis?

А по чему ти тврдиш да хоће, ајде да се кладимо, ево ја ћу прва.....за рецимо једно 700 милиона година. Ај сад ти.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Рапсоди рече

Добро Авокадо ајде ми ти одговори, стварно ме интересује ( без цитата, копи пејст и линкова) онако својим речима  када су настала плућа код риба, док су још биле у барама ( онда имамо двојако дисање милијардама година) или у тренутку са абрака дабра чим су изашле на копно.

Zapravo su organi za disanje na suvom nastali više puta...

Kod predaka tetrapoda, razvila su se dok su isti plivali u rekama... ako je Tiktaalik ili neko iz njegovog reda predak...

 

пре 31 минута, Рапсоди рече

Јер излазак риба на копно подразумева тренутно решење. Мени је логичније са абрака дабра у тренутку, него двојако дисање ( као прелазно решење).  

Odakle ti deja da izlazak riba na kopno podrazumeva "trenutno rešenje"???

Logičnije je dvojako disanje... ne samo da je logičnije, nego i ZNAMO da postoje i danas ribe koje mogu da dišu i u vodi i na kopnu... abrakadabra nikad nije logično... zato kreacionističke abrakadabra hipoteze slabo prolaze kod racionalnih ljudi...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад је мислим свима јасно, сем овима што никако да им буде јасно :)), зашто пропагатори бајке бацају дрвље и камење на научнике који су креационисти и ИД заступници. У ствари, ти други су прави научници, док су ови најобичнији шарлатани и манипулатори. Као што рекох, најбеднија ствар на свету је манипулисање и индоктринација деце, а то се ради деценијама а да нико за те лажи није одговарао. Кад се лажи без покајања нагомилају добијамо оно што се данас дешава по школама, дрога, мобинг, туче, дрскост на све стране. Нешто мало изађе у јавност од тих дечјих бахатости али 99% се заташка. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Odakle ti deja da izlazak riba na kopno podrazumeva "trenutno rešenje"???

У оквиру једне врсте постоје различитости. Да би постали водоземци, тренутно абрака дабра би морало да се деси. Дводихалице ће увек бите рибе дводихалице, као што ће , мрзи ме да гудлам, не знам тачно како се зову  те рибе, које могу од 6 до 8 сатида буду ван воде, исто бити рибе у вијек вијекова и ништа ми не говори у прилог еволуцији то што могу да бораве и на копну. 

Ако су некада неке птице имале зубе, мени такав податак каже да су то птице које су некада имале зубе....ваама овај податак очигледно говори нешто сасвим друго.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, о.Горан рече

Док чекамо да Авокадо да класични штреберски одговор који везе нема са животом тј. реалношћу, ево мало о овој теми за оне који размишљају својом главом:

што ти ниси на задушнице?

а ово је омиљена равноземљашка реченица: за оне који размишљају својом главом. просто се одушевим кад је чујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

што ти ниси на задушнице?

Да а што нисте оба на задушницама ....:D ја имам оправдање, морам да радим, па идем после. Ви треба да сте у цик зоре...:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...