Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Лепо ја кажем да се хијени направи тема са најадекватнијим називом " Лажа и паралажа" :)).

Докле да губимо време на тог болесника и медиокритета, стварно....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, о.Горан рече

:))

Да али у твојом болесним фантазијама вашко лажљива и ретардирана.

Поново си се распао на комаде... Прсао си као бас. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Nebojš.a рече

Moderni teolozi su neprijatniji od ateista utoliko što su izvesno iskompleksirani. 

Овде имамо једног који је типичан пример. 

Ем комплекаш ем будалетина ем сноб :)). Значи бинго ! :))

И одма се препозна, из трена :))...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Наведи ми где је канонизован.

Нигде није био канонизован, колико ми је познато, али је признат као мудар филозоф, али и његова охристовљеност није спорна. Он је био хришћанин и тумач Аристотела.  Нисам написао Свети или Блажени, али може да се напише преблажен, премудар, разуман и слично, исто као што такви јесу  и премноги други, неканонизовани, али преблажени својом мудрошћу и значајем.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Благовесник рече

Нигде није био канонизован, колико ми је познато, али је признат као мудар филозоф, али и његова охристовљеност није спорна. Он је био хришћанин и тумач Аристотела.  Нисам написао Свети или Блажени, али може да се напише преблажен, премудар, разуман и слично, исто као што такви јесу  и премноги други, неканонизовани, али преблажени својом мудрошћу и значају.

Па ти не знаш ни основну теолошку терминологију!:)) Види се да си докторирао код премудрог попа! Болно је ваше незнање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Па ти не знаш ни основну теолошку терминологију!:)) Види се да си докторирао код премудрог попа! Болно је ваше незнање...

Нисам написао великим словом. А уосталом, често прво настане култ па онда канонизација :D , није правило, али често тако буде. Тако сам могао и јесам и називаћу и оног предивног СВЕТОГ човека Преподобног Серафима Роуза!  На крају крајева, сви кои су Христови су и свети!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Благовесник рече

Нисам написао великим словом. А уосталом, често прво настане култ па онда канонизација :D , није правило, али често тако буде. Тако сам могао и јесам и називаћу и оног предивног СВЕТОГ човека Преподобног Серафима Роуза!  На крају крајева, сви кои су Христови су и свети!

Не знаш ни ортографију. Немој да се мрдаш, само се више глибиш. И остави се онога што је Исусов посао (одређивање светаца). Кажи ми ко је шупак-мераклију, Серафима Роуза, прогласио за преподобног? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, о.Горан рече

будалетина

Немој вређати. Пусти, ако те супарници твоји вређају немој и ти. Они када им узвратиш покажу те горима  од себе, они прво извређају и тако увуку (усисају) и онда кажу - види га, није ништа бољи од нас.  Нека нам је Христос пример (и не наседајте на оптужбе да је Христос вређао, ни то није истина!), већ је истина ово  - Уподобљавајмо се Господу СПАСИТЕЉУ нашем који не узвраћаше увредом када га вређаху (1.Петрова 2,23)!  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Не знаш ни ортографију...

Само ти дели лекције... 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zoran Đurović рече

шупак-мераклију, Серафима Роуза

Повуци реч или нећемо, оче, више дијалог водити!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Благовесник рече

Повуци реч или нећемо, оче, више дијалог водити!

Човек је био педер. Но, узео је да се бори против тога. Вероватно је целибатно завршио живот. Невоља је што је целокупно његово богословље обојено конвертитским духом и овим моралним оптерећењем са којим је имао да се носи. Зато је оно мрачњачког карактера, нема радости Христовог васкрсења. А ти можеш приватно да му се молиш колико хоћеш. Ни људи ни Бог ти то неће замерити, али ја ти никада нећу допустити да га уздижете на олтар и проглашавате ауторитетом. Није осуђен ни за једну јерес, као "преблажени" ФилОпон (да научиш да се тако зове човек), али је његова теологија више него танка. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Жичанин рече

С вама СНС теолозима? :D

Какве везе то има каквог смо политичког убеђења? Зашто би иоле нормалном човеку сметало  што поштујемо свог председника, председника Србије?! Или  што имамо другачије политичко уверење од ваше уважене персоне?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

  ФилОпон  

Па добро, написао сам по сећању. Шта сад? Нисам попут многих овде (не кажем за тебе) који одмах куцају у Google па се праве да знају сваку ситницу. Није тема предивни и преблажени ликом (погледај му лице на упокојењу) и делом  богослов Преподобни Серафм Роуз, али ето, Богу хвала, кориговао си свој ранији став и  признајеш да је - вероватно целибатно завршио живот. И сада, шта је осмина преподобних светитеља из Житија светих све  било пре свог замонашења? А плус је и то веома спорно везано за његов пређашњи световни живот! 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Takođe, s obzirom na Ajštajnove teorije relativnosti (po kojima je vreme uvezano sa prostorom, dakle ne postoji neka štoperica nezavisna od univerzuma) i Big Bang model, pojam "večnosti" može da bude sporan... ako večnost X definišeš kao da ne postoji ni jedan momenat u vremenu u kojem X nije postojalo, onda je univerzum po Big Bang modelu večan - ne postoji ni jedan momenat u vremenu u kojem univerzum nije postojao, jer ne postoji momenat u vremenu pre Big Banga...

Pa, jel postoji prostor u Big Bangu modelu ?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

Ovde stoji da je Big Ben (:D) stvaranje prostora, vremena, materije i energije.

Onda, ako ne postoji momenat u vremenu pre Big Banga, moze da bude samo Ben model kao beskonacan pandan vecnosti, ne sam univerzum koji je u vremenu i prostoru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Благовесник рече

Какве везе то има каквог смо политичког уверења? Зашто би иоле нормалном човеку сметало  што поштујемо свог председника, председника Србије?!

Ух, што не рече пре?... 

Зоран Ђуровић

Tако је говорио Александар Вучић (1)

Шта бих дао да сам на твом месту

Да сам на њиховом месту ја бих се одмах убио.

(Министар за информације, на крушевачкој ТВ „Плус“ коментарише одлазак опозиције у Берлин, 01. фебруар 1999)

Где је логика а где су паре?

Ја немам ни сто евра уштеђевине.

(Генерални секретар СРС-а, према „Блицњузу“, 01. јануар 2004)

Пољополитика

Сада много мање радим. Раније сам окопавао кукуруз.

(Генерални секретар СРС-а, према „Блицу“, 01. јануар 2004)

Shocking and fucking

Шокирани смо чињеницом да председник Србије назива терористу и оптуженика за ратне злочине Агима Чекуа војником и са њим на пристојан начин разговара о будућности дела територије Србије. Разумемо ми да је Чеку подржао, такозване, демократске снаге у Србији. Знамо да је и Тадићу и Коштуници изузетно значајна подршка Чекуа.

(Генсек СРС-а, конференција за новинаре, „Танјуг“, 17. децембар 2006)

Мир, брате, мир

Власт у Србији подржава америчке злочине у Ираку јер жели да учествује у окупационим снагама. Србији је преко потребан мир и зато смо против ратнохушкачке политике коју воде Американци, премијер Коштуница и председник Тадић.

(Генерални секретар СРС-а, 31. децембар 2006, „Курир“)

Српски хаику

Мрак најгушћи пред свитање, зора се ближи, слобода је све ближа Србији, а ви генерала Младића нећете ухватити.

(На седници Скупштине, „Бета“, 19. мај 2007)

Српске интеграције

Ако нам ЕУ отме Косово, питање да ли желимо у Унију је питање да ли је неко нормалан или не.

(Генерални секретар СРС-а, „Прес“, 28. јул 2007).

Понуђени к’о награђени

Не можемо да прихватимо шаргарепу, како неки кажу – одреците се Космета, ево вам ЕУ, знате и штап и шаргарепа су за магарце, а немам ништа против да они нас третирају као магарце, али је наше да кажемо како нисмо магарци.

(Посланик СРС-а, „Политика“, 12. децембар 2007)

Тачка на М

Уколико странка донесе одлуку да ме кандидује [за градоначелника Београда], ја ћу је прихватити. Време је да на власт дођу некорумпирани и стручни људи.

(Кандидат СРС-а за градоначелника Београда, „Прес“, 02. фебруар 2008)

Отворено о свему

Као градоначелник за уво ћу одвести у полицијску станицу сваког из градске власти ко буде грађанима тражио новац.

(Кандидат СРС-а за градоначелника Београда, „Танјуг“, 19. април 2008)

Покретна уштеђевина

Од све имовине, да вам одмах пријавим, имам стан трособан и 18.600 евра, на свим књижицама које имају деца и свако од нас.

(Кандидат СРС-а за градоначелника Београда, ТВ „Пинк“, 03. мај 2008)

Ко убија, тај и лаже!

Казао сам му [Александру Антићу из СПС-а Београда] да пренесе свом Ивици да ћу се до последњег даха борити против њих, зато што су лажови.

(Генерални секретар СРС-а, „Политика“, 24. август 2008)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...