Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 41 минута, Avocado рече

Ne. Kako misliš da Džeki poživi toliko dugo? To samo budala može da pomisli.

Jel ti neko sipao piće u drogu? ;)

То ја тебе питам. Само дрогиран човек може стварно да верује у ову бајку о Пакицетусу који је еволуирао у све врсте китова. Наиме, тај Пакицетус је морао да уђе у воду кад тад да би почео да еволуира лагано, шта ће му пераја ако је кренуо да мутира лагано да би испунио жеље ових што ти испиру мозак, а да је километрима далеко од било које воде. Ако не он, онда неки његов мутирани потомак( нешто између Пакицетуса и кита) који је решио да постане кит или да иде мутацијама у том правцу.

Наравоученије ти је да извучеш нос из тих књига које ти попише мозак и да ставиш прст на чело човече.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 44 минута, Рапсоди рече

Еј бре сви  ви који се зовете  Топаловићи.....о.Горан   је намерно банализовао (са Џекијем) поређење, а ако то ви нисте укапирали онда сте стварно Топаловићи на куб....:smeh1: 

Пази.... Изгледа банализовано, али то је отприлике то. Неко сувоземно биће је морало да дође до оближње плаже и да пожели да се брчка мало кад оно види... И тако миц по миц, дођосмо до плавог кита. 

Па ако је могао Пакицетус да еволуира, а што не би мог`о и Џеки. Стварно, зашто не би могао.

Е сад, када кажете овако "Pakicetus или Dissacus су током милиона година еволуирали у Balaenoptera musculus( плави кит)", онда то делује "вауууу, како паметно". А кад мало ставиш прст на чело, видиш да ти продају шарену лажу. Рачунајући баш на Топаловиће( сами нек` се нађу овде, Авокадо ми дође некако најсличнији оном скроз десно:smeh1:) који овде суштински понављају једну те исту мантру "Сви смо Топаловићи". Међутим, наравно да нисмо, није нам свима врана попила мозак.

 

centarfilm-maratoncitrcepocasnikrug-05jp

 

Или нпр. гмизавци како су еволуирали у птице. Па неко биће пре икс милиона година је морало да пролети, да замени крљушт перјем, да добије кљун, да промени дисајни систем, да уместо предњих ногу добије крила итд. И после још све птице да изеволуирају од колибрија до кондора. Шта је то за еволуцију кад она све може. За Топаловиће наравно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Рапсоди рече

Није ти лоша ова бајка....могао бих да предложиш да се праве играчкице за децу од  пакитекуса до плавог кита :smeh1:

Avokado edition :smeh1:

 

russian-matryoshka-stacking-babushka-woo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Рапсоди рече

Није ти лоша ова бајка....

A što je bajka? Jel zato što nema zmiju koja govori i natprirodna bića u narativu? :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

A što je bajka? Jel zato što nema zmiju koja govori i natprirodna bića u narativu? :)

Помешао си басне са бајкама :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

Bojim se da koliko god da im ponavljaš da nemamo puno sačuvanog fosilnog zapisa jer je fosilizacija rijedak fenomen, ali da ga ima sasvim dovoljno da podrži TE...uvijek će da trube jednu te istu..gdje su prelazne forme, treba da ih bude milion, treba ovo treba ono. 

Ma nije problem što nema milion,nego što nema nijedne prelazne forme,izgleda da je ta vaša evolucija toliko spor proces da se nikad nije ni desila :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Heraklit рече

Ma nije problem što nema milion,nego što nema nijedne prelazne forme,izgleda da je ta vaša evolucija toliko spor proces da se nikad nije ni desila :))

Чек само док крене, има да буде фосила прелазних форми кол`ко `оћеш :))...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Heraklit рече

Ma nije problem što nema milion,nego što nema nijedne prelazne forme,izgleda da je ta vaša evolucija toliko spor proces da se nikad nije ni desila :))

Ima i pokazano. 

Ti odbacujes, i kad te se pita pa dobro sta je onda prelazna forma za tebe prihvatljiva onda vrdas pa na kraju trubis o nekim DNK sekvencama. 

Kaze ti se onda kazeda DNK iz fosila ne moze da se izvuče, ali imamo fosile za usporedbu po anatomiji.

I ti onda opet na pocetak, daj prelazne forme. 

Dakle ne zelis da upotrebis mozak sta ima da ti se vise objasnjava

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Ima i pokazano. 

Ti odbacujes, i kad te se pita pa dobro sta je onda prelazna forma za tebe prihvatljiva onda vrdas pa na kraju trubis o nekim DNK sekvencama. 

Kaze ti se onda kazeda DNK iz fosila ne moze da se izvuče, ali imamo fosile za usporedbu po anatomiji.

I ti onda opet na pocetak, daj prelazne forme. 

Dakle ne zelis da upotrebis mozak sta ima da ti se vise objasnjava

Napisao sam šta je prelazna forma koju bi prihvatio kao dokaz,piše plahata nazad stranica dve,i to nije neka moja definicija toga već evulicionistička a dokaz za to su lepljnje svinjskih zuba i pera od ptica na maloga dina u pokušaju da se faslifikovanjme pokaže prelazna forma.Dakle džaba se koprcate ko riba ba suvom,neće prodišete od evolucije nema ništa.0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

То ја тебе питам. Само дрогиран човек може стварно да верује у ову бајку о Пакицетусу који је еволуирао у све врсте китова.

Jok... on je evoluirao u Ambulocetusa... jel ima nešto sporno u vezi sa tim?

 

1 hour ago, о.Горан рече

Наиме, тај Пакицетус је морао да уђе у воду кад тад да би почео да еволуира лагано,

Pa šta što je morao da uđe u vodu?

 

1 hour ago, о.Горан рече

шта ће му пераја ако је кренуо да мутира лагано да би испунио жеље ових што ти испиру мозак, а да је километрима далеко од било које воде.

Ko je kilometrima daleko od bilo koje vode? Nešto si zabagovao...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, о.Горан рече

То ја тебе питам. Само дрогиран човек може стварно да верује у ову бајку о Пакицетусу који је еволуирао у све врсте китова. Наиме, тај Пакицетус је морао да уђе у воду кад тад да би почео да еволуира лагано, шта ће му пераја ако је кренуо да мутира лагано да би испунио жеље ових што ти испиру мозак, а да је километрима далеко од било које воде. Ако не он, онда неки његов мутирани потомак( нешто између Пакицетуса и кита) који је решио да постане кит или да иде мутацијама у том правцу.

Наравоученије ти је да извучеш нос из тих књига које ти попише мозак и да ставиш прст на чело човече.

To je ova skica :

11111.thumb.png.6f8d34a6a3c3a9b60e31f93d4ea7a123.png

Na pocetku je tkz.Mesonychid, koji je kopnena zivotinja, ....tako da se opet postavlja pitanje postojanje medjufaza i prelaznih fosila izmedju kopnenih i vodenih zivotinja,...znaci od Mesonychida koji je kopnena zivotinja do toga  Pakicetusa koji je takodje kopnena zivotinja i od kojih dalje se razvija Ambulocetus i dalje vrste ......treba izmedju svih ovih zvotinja da bude neka karika koja ih spaja, tj, fosili koji pokazuju prelaz iz kopnenih u vodene zivotinje i promenu u nacinu disanja.

Pitanje je kako su sada, kopnene zivotinje promenile nacin disanja kada su se ponovo vracale u vodu. Kada su izlazile iz vode imale su odredjeni nacin promene disajnih funkcija, sada kada se vracaju takodje treba da se desi promena u nacinu funkcionisanja disajnih funkcija, ali, ne znam kako moze da bude na slican nacim kao i kod izlaska na kopno. Zbog toga treba da budu i fosili koji to pokazuju kako se desilo.

Nisam nesto upoznat 100%, ali, ne znam kako se objasnjava da su vodene zivotinje izasle na kopno i kada su nastale kopnene zivotinje, sada  neke kopnene zivotinje ulaze ponovo u vodu i postaju neke vodene zivotinje ? Ne vidim neku logiku i potrebu za time.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Heraklit рече

Napisao sam šta je prelazna forma koju bi prihvatio kao dokaz,piše plahata nazad stranica dve,

Da, napisao si da bi prihvatio bi ako bismo iz fosila starog nekoliko miliona godina nekom magijom sekvencirali DNK i onda to isto za njegovo dete, pa za njegovo dete i tako u celom nizu do dana današnjeg...

Kao što rekoh, daleko poštenije bi bilo da si rekao da ne prihvataš ništa... ovako je baš jadno i glupo....

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...