Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Поче Кратос да краде од Аве!12:smeha:

Kolko se dosećam ti negiraš postojanje duhovnog sveta gde su anđeli i duše ljudske sabrane pred Prestolom Božijom...Nešto se dosećam nekog blejanja na nebesima...0703_read:laugh1:

  • Хахаха 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Bokisd рече

Mozda kod majki kod kojih nije jako izrazen (majscinski) instikt prema detetu u tom trenutku posle porodjaja ?

Mozda muka i bol kroz koje prodju potakne takve institke, .... energija i trud i muka je tu', trebalo bi ocekivati neke benefite kod nekih zena...

A odakle ti ideja da su bol na porođaju i taj instinkt uopšte povezani?

Možeš ti svaku besmislicu da počneš sa "možda"... možda je majčinski instinkt jači kod žena koje nose plave džempere...možda bol na porođaju smanjuje majčinski instinkt...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Branka62 рече

Ma ja sam već napisala da mi nije jasno kakve veze svi ti primeri imaju sa porodjajem. Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

Не верујем да то дотле иде јер има много фактора који одређују да ли је нека мајка добра или није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

@Bokisd 

Ajd da pokušam da dobijem konkretan odgovor.:)

Ti napisa

пре 4 часа, Bokisd рече

nego se odnosi na zenu, kao i na sportistu, ako sportista ulozi vise truda i muke i znoja u trening bice i bolji sportista,....ako zena ulozi vise energije u porodjaj imace (ili moze da ima) neki benefit iz te ulozene energije....

a ja pitam

Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

I, molim te, pusti sada i Evu i Boga i primarno i sekundarno.

Dobro, da imamo u vidu koja je glavna poenta price (Eva i kazna)

Ali, mislim da nisam rekao da ce neko biti bolja ili losija majka, ako uradi ili ne epidural, nego da moze u nekim slucajevima majka da ima koristi od muka i trudova kod porodjaja, od velike muke i trudova  ide posle i velika radost i majka posle tog iskustva ima svest o mukama porodjaja kada dolazi na svet zivo bice i bebica. Takav je i nas kasniji zivot, malo muke i posle malo radosti.

Uostalom, ako ne gledamo na pricu oko Eve i Boga, pa, sama priroda je tako ustrojila stvari, zena treba prvo proci kroz veliku muku (kazu da su bolovi kod porodjaja mozda najjaci od svih bolova koje covek moze da iskusi), pa posle dolazi i velika radost zbog deteta, kada su takve ekstremne situacije u pitanju lakse se vidi znacaj samog dogadjaja, sto porodjaj i jeste sam po sebi. dolazak na svet i u zivot deteta.

Znaci, ako je sama  zenska priroda tako ustrojila stvari da porodjaj ne moze bez muke, onda ima nekog razloga zbog cega je bas tako, zbog cega zena treba da prodje kroz takvo iskustvo i fizicki i pshihicki i emocionalno , sama priroda je tako odredila, a, ako je tako prirodno onda i ima neke razloge zbog cega je bas tako ustrojeno.

Mislim, to je logicno razmisljanje. Samo da dodam, govorim o samom porodjaju, ne o kasnijem razvoju odnosa majke i deteta koji treba da bude normalan i prirodan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

@Bokisd 

Ajd da pokušam da dobijem konkretan odgovor.:)

Ti napisa

a ja pitam

Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

I, molim te, pusti sada i Evu i Boga i primarno i sekundarno. 

Bićeš,što je veća muka i trud više se ceni ono što se iz njih izrodi....ja garantujem da što si nešto većom mukom stekla da to više ceniš,čuvaš i poštuješ...ne moraš 10 puta,dovoljno je jednom...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I dalje se vodi rasprava oko porodjanih bolova.:0426_feel: Evo jos jednog stiha  I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi. Po istom bukvalnom tumacenju kao i u prethodnom primeru, ispada da bi covek mogao da zivi vecno mimo Boga ako bi jeo sa drveta zivota. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, grigorije22 рече

I dalje se vodi rasprava oko porodjanih bolova.:0426_feel: Evo jos jednog stiha  I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi. Po istom bukvalnom tumacenju kao i u prethodnom primeru, ispada da bi covek mogao da zivi vecno mimo Boga ako bi jeo sa drveta zivota. 

Neće da bidne jer je drvo života Sin Božiji..jedenje označava zajednicu sa Bogom....;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Branka62 рече

 

A ovo mi nije jasno. Da li su porodjajne muke kazna za greh ili ih je Bog uveo da ispravi falinku kod nekih žena ( nedostatak majčinskog instinkta)? 

Pa, po meni, kazna za greh je primarna stvar, da se zena seca ( moze i muskarac da saucestvuje u muci, osim sto ima i svoj greh i kaznu) tog greha.

Ovo drugo moze da bude kao nesto sto proistice iz trpljenja muka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

Mene recimo zanima, da li mozda postoje neka istrazivanja naucinika na ovu nasu temu ?

Mislim, psihijatrija se bavi analiziranjem svega u nasim zivotima i dolazi do nekih zakljucaka i opservacija koja su imala svoje uzroke u nasim proslim delovanjima.

Meni deluje, da je porodjaj zena i sama trudnoca i posporadjajno roditeljstvo vrlo bitno u zivotu svake zene.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Avocado рече

A odakle ti ideja da su bol na porođaju i taj instinkt uopšte povezani?

Možeš ti svaku besmislicu da počneš sa "možda"... možda je majčinski instinkt jači kod žena koje nose plave džempere...možda bol na porođaju smanjuje majčinski instinkt...

Pa, da li se stvara odredjeni emocionalni kontakt izmedju majke i deteta odmah po porodjaju kada su emocije pod ekstremnim nabojem ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Bokisd рече

Znaci, ako je sama ljudska priroda tako ustrojila stvari da svako vadjenje ili ozbiljnija popravka zuba ne moze bez muke, onda ima nekog razloga zbog cega je bas tako, zbog cega svako ko ode kod zubara radi vadjenja ili popravke zuba treba da prodje kroz takvo iskustvo i fizicki i pshihicki i emocionalno , sama priroda je tako odredila, a, ako je tako prirodno onda i ima neke razloge zbog cega je bas tako ustrojeno.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, setio sam se jednog benefita od porodjajnih bolova zena i majki, ....kada se majka raspravlja sa nama decom i izgubi strpljenje od nase nerazumnosti i izvuce nam usi i kaze,....ja sam tebe rodila, znas li kroz kakve sam muke prosla.....:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече
пре 34 минута, Bokisd рече

Znaci, ako je sama ljudska priroda tako ustrojila stvari da svako vadjenje ili ozbiljnija popravka zuba ne moze bez muke, onda ima nekog razloga zbog cega je bas tako, zbog cega svako ko ode kod zubara radi vadjenja ili popravke zuba treba da prodje kroz takvo iskustvo i fizicki i pshihicki i emocionalno , sama priroda je tako odredila, a, ako je tako prirodno onda i ima neke razloge zbog cega je bas tako ustrojeno.

Pa, mislim, da nije isto, jer zub je po prirodi zdrav, kada nas boli nije u funkciji, nije po prirodi.

Ovamo kod porodjaja, imamo samo jednu situaciju koja je priroda tako ustrojila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, kopitar рече

Bog ne može učiniti zlo i po tome je nemoćan ako se to može nazvati moć.

 

 

 

Неће ни по коју цену.

Може тако?

:)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...