Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 3 минута, Bokisd рече

Jesu, na deset dana.( i Milana )

Свашта... Кратоса би требало да блокну, ваља се:))) 

Да нису ови око раскола пострадали? Пошто их видех тамо активнима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 минута, Благовесник рече

Зашто Милан и Ведран???

Izgleda, nesto na temi Pitajte Adminstraciju,...... izgleda da su nesto pogresno pitali... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Свашта... Кратоса би требало да блокну, ваља се:))) 

Да нису ови око раскола пострадали? Пошто их видех тамо активнима...

Koliko sam video na temi Pitajte Administraciju, nesto je bilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd 

Ajd da pokušam da dobijem konkretan odgovor.:)

Ti napisa

пре 2 часа, Bokisd рече

nego se odnosi na zenu, kao i na sportistu, ako sportista ulozi vise truda i muke i znoja u trening bice i bolji sportista,....ako zena ulozi vise energije u porodjaj imace (ili moze da ima) neki benefit iz te ulozene energije....

a ja pitam

Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

I, molim te, pusti sada i Evu i Boga i primarno i sekundarno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Bokisd рече

da li deluje kazna za greh koju je Eva ucinila, kako stoji u pismu.

 

пре 57 минута, Bokisd рече

Tako i proces i prolazak majke kroz porodjajne muke moze kod nekih majki kod kojih nije izrazen majcinski institk ,da pomogne u povezivanju sa detetom. Verujem da vecina majki nemaju problema sa tim instiktom i onda, mozda porodjajne muke mogu da kod nekih majki dodatno pojacaju te' institke prema detetu,....u tom trenutku posle porodjaja, ne govorim o stvaranju emocinalne veze majke i deteta kasnije tokom odrastanja.

A ovo mi nije jasno. Da li su porodjajne muke kazna za greh ili ih je Bog uveo da ispravi falinku kod nekih žena ( nedostatak majčinskog instinkta)? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

@Bokisd

Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

Јесте да си питала Бокија, али надам се да није фрка и ја као жена да пробам да одговорим.

Сигурно ћеш са сваким новорођеним дететом ( порођајем и свим осталим што иде уз то) бити не само боља мајка, него ће ти се сваки пут, са новим искуством, отворити и нова димензија - то дете ће ти је открити. Зар може бити исти живот у кући са два или са десеторо деце?

Осим тога, требало би са сваким новим порођајем да сама себе гледаш другачије, доносиш још један живот на свет. Зар је мало? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За мене су порођајне муке неопходан процес у сазревању жене која жели да постане мајка. Под тим не мислим да се треба иживљавати над породиљама, али неки нормални процес мислим да је корисно да се прође да би се постало свесно мајчинства. Иначе, многе од нас би супротно од тога одвело олаком приступању најважнијем повереном задатку у животу жене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milica Bajic рече

Јесте да си питала Бокија, али надам се да није фрка и ја као жена да пробам да одговорим.

Сигурно ћеш са сваким новорођеним дететом ( порођајем и свим осталим што иде уз то) бити не само боља мајка, него ће ти се сваки пут, са новим искуством, отворити и нова димензија - то дете ће ти је открити. Зар може бити исти живот у кући са два или са десеторо деце?

Осим тога, требало би са сваким новим порођајем да сама себе гледаш другачије, доносиш још један живот на свет. Зар је мало? 

 

Nije frka, naravno.

Nego, nisi ti razumela šta ja pitam a sada vidim da ni ja nisam bila precizna:stadaradim:. Evo, preformulisaću 

Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta (duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati...) a preostalih 8 puta uz epidural?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta (duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati...) a preostalih 8 puta uz epidural?

Ако си са тим епидуралом (стварно се не разумем, мени није био опција) имало ризиковала да угрозиш живот новорођенчета зарад свог конфора, онда си ужасна мајка, што се мене тиче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milica Bajic рече

Ако си са тим епидуралом (стварно се не разумем, мени није био опција) имало ризиковала да угрозиш живот новорођенчета зарад свог конфора, онда си ужасна мајка, што се мене тиче.

Odakle sad pa ovo?joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, kopitar рече

“Anđeli su svjetla zapaljena na Svjetlu što nema početka” – piše o njima sv. Ivan Damašćanin. “Svjetlo bez početka” sam je beskonačni Bog. A svaki anđeo, pa tako i anđeo čuvar, svjetlo je duhovno, nebesko biće koje stalno gleda Božje lice uživajući u praiskonskoj Božjoj blizini i prisutnosti. I nije to samo neko pobožno razmišljanje o anđelima, već ozbiljan nauk koji se temelji na ugledu Svetoga pisma. Isus, govoreći o navođenju na grijeh, kaže: “Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih malenih, jer anđeli njihovi, kažem vam, na nebesima neprestano gledaju lice Oca moga nebeskog” (Mt 18,10).

Isus Krist je uzvišeniji od svih anđeoskih korova. Zbog toga nauk o anđelima, angelologija, nikada nije autonomna nego je uvijek upućena na Krista. U IV. i V. stoljeću konstituira se kršćanska angelologija, koja anđele dijeli na redove i korove, i kao takva ona su do danas ostala kao plod tradicije i duhovnosti. Anđeli su tada podijeljeni na 9 korova, koji se opet dijele u 3 reda. Važnu ulogu u tome imala je knjiga Pseudodionizija Aeropagita koji je prvi napravio podjelu anđeoskih redova.

To su:

I. RED – Serafini, Kerubini i Prijestolja
II. RED – Gospodstva, Sile i Vlasti
III. RED – Poglavarstva, Arkanđeli i Anđeli

Podjela anđela na korove i redove uvijek će ostati diskutabilna, ali njihovo pojavljivanje u Svetom pismu jasan je znak duhovnog svijeta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, kopitar рече

Isus Krist je uzvišeniji od svih anđeoskih korova. Zbog toga nauk o anđelima, angelologija, nikada nije autonomna nego je uvijek upućena na Krista. U IV. i V. stoljeću konstituira se kršćanska angelologija, koja anđele dijeli na redove i korove, i kao takva ona su do danas ostala kao plod tradicije i duhovnosti. Anđeli su tada podijeljeni na 9 korova, koji se opet dijele u 3 reda. Važnu ulogu u tome imala je knjiga Pseudodionizija Aeropagita koji je prvi napravio podjelu anđeoskih redova.

To su:

I. RED – Serafini, Kerubini i Prijestolja
II. RED – Gospodstva, Sile i Vlasti
III. RED – Poglavarstva, Arkanđeli i Anđeli

Podjela anđela na korove i redove uvijek će ostati diskutabilna, ali njihovo pojavljivanje u Svetom pismu jasan je znak duhovnog svijeta

Jel,kako da se probijem u peti red..šta trebam učinit??Ja bih baš u peti!!

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени Иван ништа не одговори, сумњиво ми то ??? А баш ме занима ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...