Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, Bokisd рече

:windy:    ... frenkvencije su u pitanju,... :smeh1:

Ја мислим да је то проблем, нису наши или ми нисмо њихови, тако нешто....:smeh1:

  • Хахаха 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 15 минута, Рапсоди рече

Мени не требају докази, ја их и не тражим, ја не верујем , ја ЗНАМ....вама требају докази, ви их тражите.  

Da znaš ne bi imala potrebe da veruješ...čisto vako uzgred budi rečeno,pošto vidim da si dobila jaku inspiraciju..:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Рапсоди рече

Па поЈента је што је он тако тражи. 

Ne... uopšte ne tražim veru... nisam odgovorio na pitanje kako tražim veru, nego na sasvim drugačije pitanje, koje si ti postavila/formulisala, pa valjda znaš šta si pitala... a čak i u tom odgovoru sam ostavio mogućnost da mi se desi da poverujem usled nekog duhovnog iskustva, iako sumnjam da će se tako nešto desiti...

Kao i za Bokija, važi i za tebe... sasvim jedno je da se ne slažemo i nemam ništa protiv i naravno ne mogu ni da se ljutim zato što se ne slažemo...  a nešto sasvim drugo i potpuno ružno i iritantno je kada pogrešno i netačno interpretiraš moje stavove... i to uporno...

(da ne pominjem da to što radiš predstavlja kršenje jedne od 10 zapovesti)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Рапсоди рече

ја не верујем , ја ЗНАМ

ti onda nisi hriscanin

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

ogao bih da na osnovu dokaza zaključim da postoji... i tu razni dokazi dolaze u obzir... npr. dovoljno je da komunicira sa mnom na način koji detektuju i drugi ljudi (to je po meni inače kriterijum da znaš da li razgovaraš sa drugom postojećom osobom ili sa svojim izmišljenim prijateljem)...

Kada komuniciraš sa svojom savešću koliko to ljudi detektuje?Na primer ono kad ti se javi misao,pa jeste majku mu,stvarno nema nikakvih dokaza da je postojao zajednički predak al sam ja uporan da dobijem debatu a volim da pričam o intelektualnom poštenju....:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

ti onda nisi hriscanin

Не нисам, ја сам хришћанка.  :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ana čarnojević рече

Dobro, onda samo da primetim da umes da postavljas pitanja na specifican nacin koji nije najnezniji.

Шта ћу! Морам имати неки грех. :))

Ја сам уживо врло нежан, :D

Само имам оштро перо. 

пре 5 минута, ana čarnojević рече

Da li je dusa evoluirala i da li moze da evoluira ne umem da razmisljam o tome na nacin na koji ti umes.

Ја то нумем исто. Него изгуби ми се поента питања кроз опис како си дошла до асоцијација. Питао сам те зато што ако одбациш ту идеју, да душа еволуира од животиња ка човеку, онда отпада и проблем због којег си и поставила питање. Мрзи ме да се враћам на твоје оригинално питање, али ако треба може и то. Кроз питање си ставила душу у материјални свет, као нешто што је подложно законима природе (па и еволуцији). То је бесмислено само по себи. 

Слично је било и са чекањем. Питање отпада јер је теолошки неодрживо. А ти не питаш као атеиста па да је потребно да ти се то, како Бог не чека, објашњава на основу људског искуства. Што је ионако немогуће објаснити на тај начин. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Kao i za Bokija, važi i za tebe... sasvim jedno je da se ne slažemo i nemam ništa protiv i naravno ne mogu ni da se ljutim zato što se ne slažemo...  a nešto sasvim drugo i potpuno ružno i iritantno je kada pogrešno i netačno interpretiraš moje stavove... i to uporno...

Молим те сори, ако сам те увредила. Ја сам те тако разумела, очигледно да нам се фреквенције не слажу и да је самим тим комуникација отежана. Ако су ти увредљиви моји постови, још једном сори, није ми била то намера. И искрено бих се обрадовала да се крстиш ( не би више ови твоји, што те зову наши, у ово немој да  сумњаш :)) и да твоје сумњам, пређе у верујем.:)  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Рапсоди рече

Молим те сори, ако сам те увредила. Ја сам те тако разумела, очигледно да нам се фреквенције не слажу и да је самим тим комуникација отежана.

Nisi me uvredila... samo je iritantno da sa nekim forumašima, pored diskusije o tome o čemu se (ne)slažemo moram da objašnjavam da nešto nisam napisao... ne mislim ni da je loša ili zla namera u pitanju, pa se ni ne ljutim... sve ok...

 

пре 15 минута, Рапсоди рече

 И искрено бих се обрадовала да се крстиш ( не би више ови твоји, што те зову наши, у ово немој да  сумњаш :)) и да твоје сумњам, пређе у верујем.:)  

Verujem ti... i znam da to govoriš iz najbolje namere... ali moraću da te razočaram... ako se budem krstio odoh u Mormone, oni imaju više žena, a za razliku od muslimana smeju da jedu slaninu... vi ostali nemate ništa bolje da ponudite... ;)  :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Алегоријска егзегеза ове теме :))

 

 

 

Џаба Ђура дао све од себе на голу, а уз то урлао све време навијајући за себе :smeh1:, џаба труд Авокаду центарфору, џаба Клаудкингу центархалфу, левом и десном крилу Јанку и Јустину, десној и левој полутки Ведрану и Јуаниту, џаба свима осталима кад смо их надиграли, надриблали их се и надавали им се голова :smeh1:.

Као овде Манчестер Ипсвичу...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

ako se budem krstio odoh u Mormone, 

Куш јадан у мормоне! :unbelieveble:

пре 9 минута, Avocado рече

vi ostali nemate ništa bolje da ponudite.

А ракија? 

Ако не пијеш ракију, а чај, кафа и тако то? Нема тога код мормона, душо. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, ana čarnojević рече

Kapiram. Ma ne, nisam ni pomislila da dusa evoluira. Pa vecna je. Ali mene buni...da li samo dusom i duhom (o. Krestjankin na jednom mestu kaze da i biljke i zivotinje imaju dusu, ono sto je Bog ucinio jeste da mu je dao duh) mi jesmo bica koja u sebi sabiraju sve svetove. Evo danas sam se vracala iz prodavnice i pod utiskom diskusije pomislim Wow kakve smo mi face:D 

Koliko je bitan taj modalitet u stvaranju...u poetskom smislu to je jako mocna i potentna slika... andjele stvara cuteci. za biljke i zivotinje naredjuje zemlji a za coveka se obraca Sebi. \

pa sad mi nije jasno...kad se obraca Sebi da li to znaci da je moralo doci do te pecine u Sibiru...bilo cekanja ili ne to je manje bitno.

Ја те нисам разумео. Мислим јесам схватио шта причаш, али не и да ли, и шта, питаш. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...