Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

 

Јел се примило шта од молитава?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

1 hour ago, Просечан србенда рече

Попе каже се: "да створимо човека по лику нашему и по подобију нашему". Тако да ти се човек никако не у клапа у т.е.

А ти пази да својом философијом не похулиш мало ако већ ниси.

Нисам ја рекао Дражи да си душевно оздравио него да се назиру знаци оздрављења. Но, како си побегао са лекције о изворима узимаш тврдоглаво да лупаш. Ја сам говорио о Ј, а ти узимаш С. Но, то је слепачко пдбијање да се разуме тексти наметање својих идеја Библији. Реци ми: Потоп је трајао 40 или 150 дана? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

барем још 2 дана... 

Аво, ако је истина оно што ти замерају за Которанина, ако се покајеш, проћи ће те одмах. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, cloudking рече

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

Na telefonu sam, mora sami proverite dal vas lazem...

Ali i to je i dalje zmija atejisto!!!! Dakle ista vrsta! Nema evolucije!

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бајка за прваке

Била једном једна риба, каква риба, лепа риба, која је наравно дисала на шкрге и лепо живела у  бари додуше,  у којој рођена и тако је са својим рођацима уживала  у свом барском али ипак воденом животу. Али како свака лепа прича има краја, тако се и над овим рибљим светом надвила велика опасност. Претила је велика суша и исушивање њихове барице. О страшни суде, о земљо отвори се, где ћемо, куд ћемо, питале су се мале рибице. Пошто су се баре исушивале милијардама година :ani_biggrin: рибе су имале довољно времена  да са абрака дабра промене шкрге у плућа и да се безбедно изложе минималном ризику и пређу да живе на копну . Додуше сада им у личним картама више не пише да су рибе, већ водоземци. И тако драга децо су настали водоземци. И   живели су срећно и задовољно до следеће еволуције. У наставку следе и остале приче, стрпите се доћићемо и до човека. 12:smeha:   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Рапсоди рече

Бајка за прваке

Била једном једна риба, каква риба, лепа риба, која је наравно дисала на шкрге и лепо живела у  бари додуше,  у којој рођена и тако је са својим рођацима уживала  у свом барском али ипак воденом животу. Али како свака лепа прича има краја, тако се и над овим рибљим светом надвила велика опасност. Претила је велика суша и исушивање њихове барице. О страшни суде, о земљо отвори се, где ћемо, куд ћемо, питале су се мале рибице. Пошто су се баре исушивале милијардама година :ani_biggrin: рибе су имале довољно времена  да са абрака дабра промене шкрге у плућа и да се безбедно изложе минималном ризику и пређу да живе на копну . Додуше сада им у личним картама више не пише да су рибе, већ водоземци. И тако драга децо су настали водоземци. И   живели су срећно и задовољно до следеће еволуције. У наставку следе и остале приче, стрпите се доћићемо и до човека. 12:smeha:   

Bajka koja se nalazi isključivo u kreacionističkoj literaturi... jer lakše je smisliti neku svoju bajku, praviti se kao da ta bajka ima nekakve veze sa TE, pa onda svoju bajku "vešto" obarati i podsmevati joj se, nego obarati ono što zaista naučnici govore o tome... mnogo lakše... prosto čovek da pomisli da ste i sasvim svesni toga da nemate nikakve argumente protiv onoga što naučnici zaista govore, kad morate da smišljate ovako glupe bajke...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Bajka koja se nalazi isključivo u kreacionističkoj literaturi... jer lakše je smisliti neku svoju bajku, praviti se kao da ta bajka ima nekakve veze sa TE, pa onda svoju bajku "vešto" obarati i podsmevati joj se, nego obarati ono što zaista naučnici govore o tome... mnogo lakše... prosto čovek da pomisli da ste i sasvim svesni toga da nemate nikakve argumente protiv onoga što naučnici zaista govore, kad morate da smišljate ovako glupe bajke...

Добро Авокадо ајде ми ти одговори, стварно ме интересује ( без цитата, копи пејст и линкова) онако својим речима  када су настала плућа код риба, док су још биле у барама ( онда имамо двојако дисање милијардама година) или у тренутку са абрака дабра чим су изашле на копно . Јер излазак риба на копно подразумева тренутно решење. Мени је логичније са абрака дабра у тренутку, него двојако дисање ( као прелазно решење).  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Рапсоди рече

Мени је логичније са абрака дабра у тренутку, него двојако дисање ( као прелазно решење).  

Знаш да постоје рибе дводихалице зар не?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Lady Godiva рече

Знаш да постоје рибе дводихалице зар не?

Знам, па шта....нису водоземци . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Рапсоди рече

Знам, па шта....нису водоземци . 

Pa samo jedan post ranije iznosis kako ti nije logicno da ribe imaju pluca, a navodno znas za takve ribe. Nemoj se vaditi na vodozemce. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Pa samo jedan post ranije iznosis kako ti nije logicno da ribe imaju pluca, a navodno znas za takve ribe. Nemoj se vaditi na vodozemce. 

Није ми логично да имају плућа и да скроз пређу и парадирају копном као  претеча водоземцима. Различитост једне врсте. Постоје и људи са две главе, али то не значи да  су двоглави змајеви. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

Знам, па шта....нису водоземци . 

Па ништа, само ми онда нису јасни твоји коментари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Рапсоди рече

Добро Авокадо ајде ми ти одговори, стварно ме интересује ( без цитата, копи пејст и линкова) онако својим речима  када су настала плућа код риба, док су још биле у барама ( онда имамо двојако дисање милијардама година) или у тренутку са абрака дабра чим су изашле на копно . Јер излазак риба на копно подразумева тренутно решење. Мени је логичније са абрака дабра у тренутку, него двојако дисање ( као прелазно решење).  

Док чекамо да Авокадо да класични штреберски одговор који везе нема са животом тј. реалношћу, ево мало о овој теми за оне који размишљају својом главом:

 

ЗАШТО ЈЕ ПРЕЛАЗ ИЗ ВОДЕ НА КОПНО НЕМОГУЋ?

 

Еволуционисти тврде да је једног дана једна врста која је живела у води некако ступила на копно и била трансформисана у врсту која живи на копну. Постоји један број очигледних чињеница које чине такав прелаз немогућим:

 

1. Ношење властите тежине: Бића која живе у води немају проблема у ношењу своје властите тежине. Међутим, већина бића која живе на копну троше 40% своје енергије само на ношење својих тела. Организми који би прелазили из воде на копно требали би да развију нови мишићни и коштани систем да би тако истовремено одговорили новој потреби за енергијом, што је немогуће да се догоди случајним мутацијама.

paleozoic_humor.jpg

 

2. Задржавање топлоте: На копну температура може брзо да се промени и варира у широком опсегу. Организми који живе на копну имају телесне механизме који им омогућавају да могу да издрже тако велике температурне промене. Међутим, у води се температура мења полако и такве промене не дешавају се унутар неког великог опсега. Живи организми који имају телесни систем регулисан према константној температури воде требали би да стекну заштитни систем да би осигурали минимум штете од температурних промена на копну. Бесмислено је тврдити да су рибе стекле један такав систем случајним мутацијама одмах након што су ступиле на копно.

 

3. Коришћење воде: Оно што је неопходно за метаболизам јесте да вода, а чак и влага, требају бити коришћени штедљиво због оскудних извора воде на копну. На пример, кожа треба да буде дизајнирана тако да дозволи губитак воде само до одређене мере, док би у исто време спречавала прекомерно испаравање. Због тога, организми који живе на копну имају осећај жеђи, док га организми који живе у води немају. Поред тога, кожа животиња које живе у води није погодна за једну неводену средину.

 

4. Бубрези: Организми који живе у води могу лако избацити отпадне материје, посебно амонијак, из својих тела, будући да се ту у њиховој средини налази много воде. На копну, вода мора бити коришћена економично. Ето зашто ови организми имају бубреге. Захваљујући бубрезима, амонијак се складишти тако што се претвара у уреу, и на тај начин се користи минимална количина воде за његово излучивање. Додатно, потребни су нови системи да осигурају функционисање бубрега. Укратко, с циљем да пређу из воде на копно организми без иједног бубрега требали су изненада и одједном да развију цели бубрежни систем.

 

5. Респираторни систем: Рибе “дишу” узимајући кисеоник растворен у води који онда пропуштају кроз шкрге. Они не могу да живе више од неколико минута изван воде. Да би опстали и живели на копну, они морају изненада, у једном тренутку, да стекну један савршен плућни систем. Нема заиста нимало сумње да је немогуће да су се све ове драматичне физиолошке промене могле десити случајно, у истом организму и у исто време.
 

 

Ово сам већ постављао и види се да је сасвим логично све што је написано. А поставио сам опет јер неки много споро уче па им треба много времена да оставе своје заблуде из себе.

Додајте на ово и полове јер чак и да се неком клену посрећило да се измутира по горњем сценартију( што је бајка, али говоримо хипотетички), опет му треба цура клен која се измутирала на исти начин да би могли да оснују сретну водоземачку породицу која би уједно усрећила и Авокада, Ђуру и остале еволуционисте.

 

klen-i-vi%C5%A1nja.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

 

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

Na telefonu sam, mora sami proverite dal vas lazem...

Pa, eto, opet zmija ( otrovna , neotrovna, kao i svaka druga zmija ),....leteca,...voli da leti, sta ces,... ( :smeh1: )

( inace, prica je o rajskoj zmiji sa nogama, pa, kako je izgubila noge i kako je , opet,....ostala zmija, :D,....bez obzira na TE, koja ne postoji u tom slucaju )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...