Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 11 минута, cloudking рече

 

 

 

a sto je bogu milo da lav svoju zrtvu ubija tako sto je komada zivu dok ona u agoniji ispusta poslednje uzdahe svog zivota gubeci svest zbog nepodnosljivog bola a nije mu milo da "stvara kroz smrt"?

A ko pa to reče da mu je milo?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Благовесник рече

А ко тврди или каже да је Богу то мило??

pa ako mu nije milo a vec je tako uredio svet, sto onda kazete da da je neshvatljivo da uredi svet koji se razvija evolucijom "kroz smrt"?

 

Na pitanje sto je koncept evolucije toliko neshvatljiv pojedinim hriscanima, vi kazete da bog ljubavi ne moze da stvara kroz smrt... zato ja pitam kako onda bog ljubavi moze da uredi svet u kojem se zivotinje medjusobno prozdiraju i komadaju... ne dnevno nego iz sekunde u sekundu celom planetom?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, о.Горан рече

Ђуро, прелистај мало Нови Завет. "18. Узимаће змије у руке; ако и смртно што попију, неће им наудити;" Мк 16, 18. 

giphy.gif

Ово је сликовита егзегеза ове теме:))

Јеси ти прешао у пентиће?:)) Умро један твој колега будалаш, али је за разлику од тебе он имао муда па је ватао змије у руке, а не блебетао. 

coots-serpente.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović 

Вратите се једну страну уназад, Кратос је нешто излупетао, нисам одобрила време.

Замолила бих саговорнике да пазе на речник.

Унапред фаља. :D

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Просечан србенда рече

Чим је проблем у костима значи да је и у ушним шкољкама и у бубним опнама...

Ne znači... jer ušne školjke i bubne opne nisu kosti... niti postoji bilo kakav problem sa njima... čak ni ovi tvoji kreacionisti ne pričaju ništa o ušnim školjkama ni o opnama... oni, iako nisu u pravu, bar kapiraju o čemu se radi... ti ne kapiraš uopšte ni o čemu se radi... ali si zato ubeđen da su ovi tvoji u pravu... ;)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Кратос рече

To je stvar njegovog izbora,može i za 6 sec,za 1 piko nano,ili ni za toliko,samo reče i puf sve uđe u Postojanje i onda tvoj mozgić kaže to je nemoguće..i onda kreće da formira Boga prema svojim nesposbnostima...

Душо, није мој мозгић у питању. А ти и не знаш шта се тамо не налази или налази. Али по традицији попа Горана, ти знаш и оно што не знаш нити можеш да знаш. 

До сада сам се само занимао твојим лошим аргументима. Ниси убедљив у томе што причаш јер су ти аргументи неодрживи. 

Али кад би ти то сагледао, не би говорио то што говориш.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Драгана Милошевић рече

@Zoran Đurović 

Вратите се једну страну уназад, Кратос је нешто излупетао, нисам одобрила време.

Замолила бих саговорнике да пазе на речник.

Унапред фаља. :D

Кратосу је по природи да лупа. Није он крив, таквим је створен.:))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Кратос рече

Nije nikoga ubijao.Al ako mu je trebalo miijarde godina i gomila ubijanja da bi stvorio biće po svom liku,on je totalno nesposoban...

Pa nije ni u toj drugoj varijanti on nekog ubio?!?!?

(mislim jeste on po istoj knjizi lično pobio gomilu ljudi i životinja u Potopu i nekim drugim hepeninzima, ali hajde da se držimo i dalje hipoteze kao da mu je ubijanje neki problem)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Кратосу је по природи да лупа. Није он крив, таквим је створен.:))) 

Ево  доказа да ТЕ не пије воду .....12:smeha: таквим је створен, нема еволуције....:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Кратос рече

Ne,lepo piše On reče i postade...nije se mučio siroma milijardama godina ...Lik Božiji je postojao i pre Hrista kao ovaploćenog Logosa,i on veze s telom nema i ti to dobro znaš Bobo...

Hristos umre na Krstu jer primi grehe naše,ne lupetaj ko lonče niz stepenice.I lepo ti piše da Bog izabra ludost da posrami ove pametne,popu evulotalibana i naukoidolatra...

Božija sposbnost nema veze s time,već slobodna volja Praroditelja..

To je stvar njegovog izbora,može i za 6 sec,za 1 piko nano,ili ni za toliko,samo reče i puf sve uđe u Postojanje i onda tvoj mozgić kaže to je nemoguće..i onda kreće da formira Boga prema svojim nesposbnostima...

Kao što već rekoh... Bog je skoro svemoćan i skoro savršen... može da uradi sve osim da uradi nešto što se ne uklapa u to kako su kreacionisti zamislili da je uradio...

 

пре 25 минута, Кратос рече

Kratos traži dokaze za evoluciju..a njih nema pa nema,samo gomila spekulacija,nagađnja,crteža i falsifikata...znači dakle nesposbna nauka koju ste pretvorili u idola i bespogovrno verujete svavkavim budalaštinama samo se na početku teksta stavi naučnici su rekli...:))

Dobio si ih već mnogo puta... i dokaze i objašnjenja...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ведран* рече

Душо, није мој мозгић у питању. А ти и не знаш шта се тамо не налази или налази. Али по традицији попа Горана, ти знаш и оно што не знаш нити можеш да знаш. 

До сада сам се само занимао твојим лошим аргументима. Ниси убедљив у томе што причаш јер су ти аргументи неодрживи. 

Али кад би ти то сагледао, не би говорио то што говориш.

 

A ti znaš,tj vi evulotalibani?A pa dobro jeste ima vrlo lepih animacija koji su dokazi da je to baš tako bilo...:))Prejaki argumenti prosto dolazim do ivice iluminacije da poverujem da je onaj doživeo erekciju kičmenog stuba usled visočijih travi...samo krc bilo,doduše ne tako naglo,nego se to krckalo hiljadama godina dok nije dostigao željenu visinu da može viđet predatore...suva nauka,podupreta gomilom dokaza i strašno jakim argumentima...12:smeha:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

Pa nije ni u toj drugoj varijanti on nekog ubio?!?!?

(mislim jeste on po istoj knjizi lično pobio gomilu ljudi i životinja u Potopu i nekim drugim hepeninzima, ali hajde da se držimo i dalje hipoteze kao da mu je ubijanje neki problem)

Jeste al to je poslepadno stanje a mi pričamo ovde o stvaranju.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a sto je bogu milo da lav svoju zrtvu ubija tako sto je komada zivu dok ona u agoniji ispusta poslednje uzdahe svog zivota gubeci svest zbog nepodnosljivog bola a nije mu milo da "stvara kroz smrt"?

пре 3 минута, Благовесник рече

А ко тврди или каже да је Богу то мило??

Evo na primjer ja ne tvrdim da je Bogu milo da lav naživo kida i proždire svoj plijen, ali kažem da ovom fenomenu treba prevashodno ispitati uzroke na što pažljiviji način kako bi pokušali shvatiti da li u ovom fenomenu leži zakon ubijanja druge žive jedinke kao jedini način ishrane i preživljavanja lava...
Ps. U ovom slučaju sve što smatram da sam ja odbija da vjeruje da je to tek eto tako, dok god ne razumijem zašto je tako, a sa dna koji je temelj dubine vjerujem da smo obdareni umom da shvatimo sve ono što pojmimo. Svaki neriješen je kao koplje koje probada moje srce nespokojom. Hoću da znam kako da gledam na to. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Jeste al to je poslepadno stanje a mi pričamo ovde o stvaranju.

Пошто си ти научник чоек, реци ми који су научни докази да се десио пад? То питање важи и за другог научника, @о.Горана. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...