Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 часа, Vedran рече

Куку!

Није ово више иста позиција ил је ја нисам добро раније схватио. 

Ти велиш да се Адаму причињело? А и Авраму и Сари? Утваре виђали? А ја мислио да ти вјерујеш како Писмо пише?

Ајме!

Polako brate Vedrane, nesto si zbrzao stvari. :takeoff:

Svako drzi svoju poziciju i svoju stranu, zna se odprilike ko sta prica i za sta se zalaze. I nema problema, svi imaju pravo na svoje misljenje.

Ovo za Adama, koliko vidim, kaze se,......i zacuse glas Gospoda Boga,......nisu Ga videli, samo su culi Njegov glas, i sakrili su se od Njega medju drvecem u vrtu.

Znaci, nisu videli telesno Hrista, nego samo u glasu i prikazu, jer, kako se dalje kaze, .....Bog viknu Adamu. I mnogi drugi pravednici su culi glas Boga u vizijama i prikazima, i ne kazemo da su videli Boga u telesnom obliku. Vec vise kao u praobrazu i slikama buducih stvari koje tek treba da se dogode.

Kako se kaze kod otaca, SZ je praobraz stvari koje ce doci sa NZ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Vedran рече

Куку!

Није ово више иста позиција ил је ја нисам добро раније схватио. 

Ти велиш да се Адаму причињело? А и Авраму и Сари? Утваре виђали? А ја мислио да ти вјерујеш како Писмо пише?

Ајме!

Pa kad ih gleda sa naočarima hand made

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa jeste tako zato što ja znam da se ovo iz Pisma vidi.

Dobro, svako vidi ono sto mu odgovara, da tako kazemo. Gde je tu 'istina, pravo je pitanje ?

Ja se drzim onoga, kako se kaze, .....SZ je slika ili praobraz NZ. Sve gledamo u slikama i obrisima buducih stvari i dogadjaja. Ili kako kaze Hristos, nisam dosao da ukinem nego da ispunim SZ.

Ne vidim drugi nacin na koji mozemo razumeti stvari koje se opisuju u tom SZ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

Polako brate Vedrane, nesto si zbrzao stvari. :takeoff:

Што јес, јес. Рече им!

А рече ли и Авраму ил поједе понуђено?

Схватио би и да си ми рекао једном уместо три пута 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече
пре 20 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa kad ih gleda sa naočarima hand made

:0120_angryy: ..........  :osmeh:

:coolio:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Што јес, јес. Рече им!

А рече ли и Авраму ил поједе понуђено?

Схватио би и да си ми рекао једном уместо три пута 12:smeha:

Eto , sve je u znaku broja tri. :)

Nego, u vezi Avrama i javljanja Boga kod hrasta. Avram je spemio 'ice i pice za sva tri svoja gosta. I sva tri Gosta jedjasu i popise malo mleka.

 Da li to znaci da su se i druga dva lica sv.Trojice 'ovaplotila' i postali tvarni, ne samo Hristos ? :scratch_head:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Eto , sve je u znaku broja tri. :)

Nego, u vezi Avrama i javljanja Boga kod hrasta. Avram je spemio 'ice i pice za sva tri svoja gosta. I sva tri Gosta jedjasu i popise malo mleka.

 Da li to znaci da su se i druga dva lica sv.Trojice 'ovaplotila' i postali tvarni, ne samo Hristos ? :scratch_head:
 

Mjok to znači da su bile utvare.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mjok to znači da su bile utvare.

Ali, kako moze Otac i Duh da postanu 'tvarni' i uocljivi i 'pipljivi', kada samo Hristos po stanju stvari treba da se Ovaploti ?

Onda se uvodi 'telesnost' i za druge dve Licnosti Trojice, sto je svakako nonsens, zar ne ?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ali, kako moze Otac i Duh da postanu 'tvarni' i uocljivi i 'pipljivi', kada samo Hristos po stanju stvari treba da se Ovaploti ?

Onda se uvodi 'telesnost' i za druge dve Licnosti Trojice, sto je svakako nonsens, zar ne ?
 

Vidiš kako sad lepo razmišljaš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Bokisd рече

Nego, u vezi Avrama i javljanja Boga kod hrasta. Avram je spemio 'ice i pice za sva tri svoja gosta. I sva tri Gosta jedjasu i popise malo mleka.

 Da li to znaci da su se i druga dva lica sv.Trojice 'ovaplotila' i postali tvarni, ne samo Hristos ? :scratch_head:

Рекнићу ти кад ми прво рекнеш дал је један јео или сва Тројица?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Vidiš kako sad lepo razmišljaš.

Ali, VSB, ne postoji i ne mozemo uvoditi telesnost i tvarnost u druge Licnosti sv.Trojice. To je nemoguca misija, ne postoji takva mogucnost.

Da li treba objasnjavati dodatno. Otac i Duh su po prirodi stvari duh i nadprorodna priroda i nema nikakvih dodirnih tacaka sa materijom i tvari, u smislu ekvivaletnosti.

Jedino je Hristos primio u sebe 100% coveka tj. covekovu prirodu kroz telo. Ako kazes da je Hristos primio 'neko' telo u vidjenju Avramovom, onda uvodis i telesnost za druga dva Lica, jer su se svo' Troje gostili kod Avrama.

Posredno uvodis i ovaplocenje drugih lica, osim Hrista. To je problem.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Vedran рече

Рекнићу ти кад ми прво рекнеш дал је један јео или сва Тројица?

Koliko vidm iz teksta, sva Trojica su se gostila.  :citac:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ali, VSB, ne postoji i ne mozemo uvoditi telesnost i tvarnost u druge Licnosti sv.Trojice. To je nemoguca misija, ne postoji takva mogucnost.

Da li treba objasnjavati dodatno. Otac i Duh su po prirodi stvari duh i nadprorodna priroda i nema nikakvih dodirnih tacaka sa materijom i tvari, u smislu ekvivaletnosti.

Jedino je Hristos primio u sebe 100% coveka tj. covekovu prirodu kroz telo. Ako kazes da je Hristos primio 'neko' telo u vidjenju Avramovom, onda uvodis i telesnost za druga dva Lica, jer su se svo' Troje gostili kod Avrama.

Posredno uvodis i ovaplocenje drugih lica, osim Hrista. To je problem.
 

Ja niti uvodim telesnost niti je izvodim niti mi je bitna da je napominjem.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...