Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 13 минута, Grizzly Adams рече

Мислим да он ту не говори да прави некакве курсеве за наставнике,

On govori baš o tome

 "Where a teacher would have a concealed gun on them," he said, while acknowledging the plan was controversial, "they would go for special training and they would be there... 

пре 13 минута, Grizzly Adams рече

Моје, свакако лаичко, мишљење је да треба само ставити једног чувара на врата и решен проблем.

Pa i nije

Like many other schools, Stoneman Douglas has a single entry point requiring identification before anyone can enter the sprawling campus during school hours.

But as dismissal time nears each day, exterior gates are opened to allow students to leave, said Jerry Graziose, the district’s former head of school safety. That appears to be how the accused shooter, 19-year-old former Stoneman Douglas student Nikolas Cruz, got on campus without being stopped.

“At dismissal, unfortunately, you’ve got to open the gates to let everyone out,” Graziose said. “You’ve got 3,000 people.”

( Zaboravih na link ) https://www.reuters.com/article/us-usa-guns-education/easy-fixes-to-school-security-prove-elusive-after-florida-shooting-idUSKCN1G61G2

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 9 минута, Branka62 рече

Like many other schools, Stoneman Douglas has a single entry point requiring identification before anyone can enter the sprawling campus during school hours.

Нисам ни мислио на "чек поинт", то је бескорисно и само смара људе без потребе.

Мислио сам на чувара који је наоружан и спреман да реагује ако се нешто деси.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Branka62 рече

 "Where a teacher would have a concealed gun on them," he said, while acknowledging the plan was controversial, "they would go for special training and they would be there... 

Значи дати људима који су већ "вешти" у употреби оружја, прошли су војну или другу обуку могућност да буду наоружани прикривено.

А таквих има међу њима - ветерана, бивших војника или људи који су приватно учили те ствари (којих такође има пуно).

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Мислио сам на чувара који је наоружан и спреман да реагује ако се нешто деси.

Kako i gde da reaguje? U dvorištu sa 1000/2000 učenika? U učionici na prvom spratu, dok  proverava prizemlje ili drugi sprat?

PS Nisam protiv čuvara. To postoji i u našim školama - penzionisani policajci, studenti Visoke škole za kriminalistiku i bezbednost.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Grizzly Adams рече

Мислим да он ту не говори

Јеси ли размишљао да се понудиш Белој кући као званични интерпретатор Трампових изјава јер очигледно свака захтева изразито дубоко тумачење без кога ми обични смртници ништа не разумемо? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Јеси ли размишљао да се понудиш Белој кући као званични интерпретатор Трампових изјава јер очигледно свака захтева изразито дубоко тумачење без кога ми обични смртници ништа не разумемо? :smeh1:

Нема бре никаквог дубоког тумачења... Само читам без предрасуда.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Grizzly Adams рече

Значи дати људима који су већ "вешти" у употреби оружја, прошли су војну или другу обуку могућност да буду наоружани прикривено.

А таквих има међу њима - ветерана, бивших војника или људи који су приватно учили те ствари (којих такође има пуно).

Добро, ово већ звучи мало логичније од оног 'наоружати наставнике'.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Нема бре никаквог дубоког тумачења... Само читам без предрасуда.

Zna li se ko mu je hairdresser?
Pitam za druga mi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Grizzly Adams рече

Значи дати људима који су већ "вешти" у употреби оружја, прошли су војну или другу обуку могућност да буду наоружани прикривено.

А таквих има међу њима - ветерана, бивших војника или људи који су приватно учили те ствари (којих такође има пуно).

Možda da sačekamo pa da vidimo šta je stvarno rekao. Ipak je to Tramp.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Нисам ни мислио на "чек поинт", то је бескорисно и само смара људе без потребе.

Мислио сам на чувара који је наоружан и спреман да реагује ако се нешто деси.

Pa i taj čuvar ne bi sprečio sva ubistva, samo bi pucnjava trajala 2 minuta umesto 6 minuta... i to pod uslovom da svaki ludak ne započne pucnjavu ubistvom naoružanog čuvara.

Ali ok, valjda je svako rešenje bolje od toga da sprečiš ludake da kupe gomilu polu-automatskog oružja...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Branka62 рече

Kako i gde da reaguje? U dvorištu sa 1000/2000 učenika? U učionici na prvom spratu, dok  proverava prizemlje ili drugi sprat?

Ајде сад... :)

Па не могу ја да ти дам унапред тактичку ситуацију на бојном пољу. Зависи где и кад га види. Можда би га видео одмах на улазу, можда би чуо пуцањ и вику па реаговао. Ено наведох пример оног учитеља који је свесно потрчао у правцу одакле је чуо пуцње да заштити децу. Само што није имао чиме...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не улазим у то да ли су или нису наоружани учитељи тренутно решење симптома. Можда јесу. Али зар нико тамо не поставља питање зашто су САД једина развијена земља (укључујући ту и ”развијене” као што је Србија) у којој проблем уопште постоји? Зар се нико не запита шта је узрок? Рећи да су наоружани учитељи једино решење и да се ништа друго не може учинити је изразито глупо кад се узме у обзир ово претходно - да су све друге земље то већ решиле некако (тј. никада нису имале као проблем). Можда би Американци коначно могли да признају да постоји остатак света и да су у том остатку света неке ствари боље одрађене? То није срамота.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Ali ok, valjda je svako rešenje bolje od toga da sprečiš ludake da kupe gomilu polu-automatskog oružja...

Како ћеш да га спречиш?

И какве везе има што је "полу-аутоматско"? Практично све оружје данас, осим револвера, је полу-аутоматско.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Pa i taj čuvar ne bi sprečio sva ubistva, samo bi pucnjava trajala 2 minuta umesto 6 minuta...

ОК, пошто не може да спречи сва убиства, онда да не спречи ни једно... Која ти је то логика брате?

Осим тога, не ради се уопште о томе када би нападач био заустављен, већ о томе да би наоружани чувари и/или наставници спречини уопште овакве догађаје. Лудаци не би имали храбрости да уђу у школу где постоји могућност да их први пролазник заустави. Не исплати им се.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Како ћеш да га спречиш?

Као што су спречени у другим државама јер у њима очигледно тај профил лудака нема арсенал аутоматског и полуаутоматског оружја?

Која је то фора да се буквално игнорише остатак света и да се цео универзум редукује на САД. То само у филмовима функционише. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...