Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 3 часа, Млађони рече

To ukljucuje kupovinu mlade, unapred dogovoreni brakovi, udaja devojcica nedovoljno punoletnih da im ovo drustvo da vozacku dozvolu a kamo li da se odluce kome hoce da radjaju decu. 

Исто к'о код нас. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 6 минута, Џуманџи рече

Исто к'о код нас. :)

Evo tebe i sve tvoje drugarice ocevi prodali u 10 godina..... isto tako. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Млађони рече

Evo tebe i sve tvoje drugarice ocevi prodali u 10 godina..... isto tako.

Дакле, ако се није мени лично догодило => такви случајеви не постоје. Контам; упамтићу ово. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Џуманџи рече

Дакле, ако се није мени лично догодило => такви случајеви не постоје. Контам; упамтићу ово. :)

Desi se nekad, izuzetno retko, ilegalno i drustveno neprihvatljivo kod nas je isto kao Zakonski podrzano, drustveno normalno ponasanje kod njih. 
 

Kontam!
 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Млађони рече

Desi se nekad, izuzetno retko, ilegalno i drustveno neprihvatljivo kod nas je isto kao Zakonski podrzano, drustveno normalno ponasanje kod njih. 

Ко каже/инсинуира да је исто у погледу закона? Пракса је иста, то рекох, иако нисмо имали шеријат, занимљиво... :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Аурор рече

Ok, ali to onda nije sud...

To je ravno babama u parku na klupi ili nama ovde na forumu.

Evo, odlično :)

A šta sa učenjima koja ih krše?

Па није реално суд. Није ни црквени суд суд, али се тако зове. Тебе и мене, рецимо, може да екскомуницира јер нисмо против ТЕ, али ми никакве правне санкције нећемо трпети - осим у самој цркви у којој смо добровољно.

пре 5 часа, Млађони рече

 

I to je mnogo. To ukljucuje kupovinu mlade, unapred dogovoreni brakovi, udaja devojcica nedovoljno punoletnih da im ovo drustvo da vozacku dozvolu a kamo li da se odluce kome hoce da radjaju decu. 

Па далеко испод тога је граница онога што шеријатски "суд" има право да учини у земљи у којој је све ово забрањено законом.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Џуманџи рече

Пракса је иста, то рекох, иако нисмо имали шеријат, занимљиво... :)

To nije praksa u kod nas nego izuzetak. I znas u kojoj je zajednici ta praksa? Srpskim muslimanima.
#samokazem 
Ps, fyi ne preterano vezano za temu, mi smo imali serijatsko pravo kao deo prava kraljevine jugoslavije, a pre toga smo ga imali kao deo prava ottomanske imperije. 

http://www.bosnjaci.rs/tekst/74/Šerijatski-sudovi-u-kraljevini-jugoslaviji.html

Dakle jesmo imali serijat, i imamo muslimane i otud da se ta pojava uopste javlja kod nas. 

пре 11 минута, Paradoksologija рече

Па далеко испод тога је граница онога што шеријатски "суд" има право да учини у земљи у којој је све ово забрањено законом.


Sud ce to dozvoliti tek onda kada muslimani postanu vecina gradjana. 

I tu lezi celo nase neslaganje, ja mislim da ce muslimani jako brzo u evropi postati ozbiljna demografska grupa koja ce da promeni sta sud ima pravo u negativnom smeru. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Paradoksologija рече

Па далеко испод тога је граница онога што шеријатски "суд" има право да учини у земљи у којој је све ово забрањено законом.

Ali zašto bi se uopšte tolerisalo nešto što propisuje stvari zabranjene zakonom u toj zemlji?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Ali zašto bi se uopšte tolerisalo nešto što propisuje stvari zabranjene zakonom u toj zemlji?

 

Mislim da ti je formulacija losa. Bolje pitanje je zast obi se uopste tolerisalo i pravdalo nesto sto ozbiljno krsi ljudska prava. 
Nacizam krsi ljudska prava jevreja i vlasnika privatne svojine. Ne tolerisemo ga.


Komunizam krsi ljudks prava svih vise manje i vodi u diktaturu. Ne tolerisemo ga (makar ga normalni ne tolerisu).


Serijat krsi ljudska prava svih koji nisu muslimani, koji su zene ili su na marginama drustva (homoseksualci tranvestiti i ostalo) - moramo da ga tolerisemo da ne bi uvredili muslimane. Ne zanimaju me emocije nacista, komunista i ljudi koji se zalazu da kamenuju homoseksualce. 

Dakle, nije problem samo u krsenju prava te zemlje, vec u krsenju ozbiljnih ljudskih prava. 

(ovo sam dodao jer znam da ce neko od nasih sagovornika da uskoci sa smicalicom kako libertarijanizam propisuje stvari zabranjene zakonom u toj zemlji, tipa konzumiranje narkotika, pa eto... ti i ja se zalazemo za nesto sto krsi prava, pazi na formulacije reci vidis da neki spinuju toliko da ce severna koreja da ih unajmi za centrifuge)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Млађони рече

Bolje pitanje je zast obi se uopste tolerisalo i pravdalo nesto sto ozbiljno krsi ljudska prava.

Tačnije da, hvala.

Islam krši ljudska prava većine čovečanstva, ne toleriše nikoga i ništa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Tačnije da, hvala.

Islam krši ljudska prava većine čovečanstva, ne toleriše nikoga i ništa.

u 20 marki da je sledeci komentar gde ce neko namerno da pomesa islam kao politicko-drustveni sistem i islam kao religiju. I da ti adresira protiv islama kao religije a ne politicko-drustvenog sistema. U 20 marki. :)
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

u 20 marki da je sledeci komentar gde ce neko namerno da pomesa islam kao politicko-drustveni sistem i islam kao religiju. I da ti adresira protiv islama kao religije a ne politicko-drustvenog sistema. U 20 marki. :)
 

Te dve stvari se u tom slučaju ne razdvajaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Млађони рече

Mislim da ti je formulacija losa. Bolje pitanje je zast obi se uopste tolerisalo i pravdalo nesto sto ozbiljno krsi ljudska prava. 
Nacizam krsi ljudska prava jevreja i vlasnika privatne svojine. Ne tolerisemo ga.


Komunizam krsi ljudks prava svih vise manje i vodi u diktaturu. Ne tolerisemo ga (makar ga normalni ne tolerisu).


Serijat krsi ljudska prava svih koji nisu muslimani, koji su zene ili su na marginama drustva (homoseksualci tranvestiti i ostalo) - moramo da ga tolerisemo da ne bi uvredili muslimane. Ne zanimaju me emocije nacista, komunista i ljudi koji se zalazu da kamenuju homoseksualce. 

Dakle, nije problem samo u krsenju prava te zemlje, vec u krsenju ozbiljnih ljudskih prava. 

(ovo sam dodao jer znam da ce neko od nasih sagovornika da uskoci sa smicalicom kako libertarijanizam propisuje stvari zabranjene zakonom u toj zemlji, tipa konzumiranje narkotika, pa eto... ti i ja se zalazemo za nesto sto krsi prava, pazi na formulacije reci vidis da neki spinuju toliko da ce severna koreja da ih unajmi za centrifuge)

 

E pa vidis, zapravo...

пре 3 минута, Млађони рече

u 20 marki da je sledeci komentar gde ce neko namerno da pomesa islam kao politicko-drustveni sistem i islam kao religiju. I da ti adresira protiv islama kao religije a ne politicko-drustvenog sistema. U 20 marki. :)
 

...a, nista...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Аурор рече

Te dve stvari se u tom slučaju ne razdvajaju.

Ja mislim da se razdvajaju i da nam bas zato trebaju kontrole migracija. Da bi mogli da znamo koji musliman veruje u spiritualni deo islama ali ne zeli da ga mesa sa svetovnim, a koji veruje u ceo paket. 

Ja nisam strucnjak za islam i ne znam koliko varijanti i varijabli islama ne postoji, ali znam koja varijanta islama ne treba da bude dozvoljena ovde gde mi zivimo. 

Da u evropu mogu da udju na duze samo oni koji razdvajaju svoju religiju i politicko-pravni drustveni poredak. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Млађони рече

Mislim da ti je formulacija losa. Bolje pitanje je zast obi se uopste tolerisalo i pravdalo nesto sto ozbiljno krsi ljudska prava. 
Nacizam krsi ljudska prava jevreja i vlasnika privatne svojine. Ne tolerisemo ga.


Komunizam krsi ljudks prava svih vise manje i vodi u diktaturu. Ne tolerisemo ga (makar ga normalni ne tolerisu).


Serijat krsi ljudska prava svih koji nisu muslimani, koji su zene ili su na marginama drustva (homoseksualci tranvestiti i ostalo) - moramo da ga tolerisemo da ne bi uvredili muslimane. Ne zanimaju me emocije nacista, komunista i ljudi koji se zalazu da kamenuju homoseksualce. 

Dakle, nije problem samo u krsenju prava te zemlje, vec u krsenju ozbiljnih ljudskih prava. 

(ovo sam dodao jer znam da ce neko od nasih sagovornika da uskoci sa smicalicom kako libertarijanizam propisuje stvari zabranjene zakonom u toj zemlji, tipa konzumiranje narkotika, pa eto... ti i ja se zalazemo za nesto sto krsi prava, pazi na formulacije reci vidis da neki spinuju toliko da ce severna koreja da ih unajmi za centrifuge)

 

Eh... da je nekom samo palo na pamet sve ovo pre nego sto smo kao zapadna i superiorna kultura resili da ih pokrivamo zbombe poslednjih par decenija...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...