Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

1 hour ago, Avocado рече

Ajd...

Ионако ћемо се понављати као папагаји, колико видим. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 27 минута, Ћириличар рече

Сјеверна Кореја је итекако битна

Нисам много пратио шта се дешава, али колико сам могао да видим Трамп је успео да их поколеба око тих тестова по Пацифику.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Нисам много пратио шта се дешава, али колико сам могао да видим Трамп је успео да их поколеба око тих тестова по Пацифику.

Ма Бога питај ко је ту колико блефирао - Трамп са својим "Војна опција није искључена" или Ким са својим звецкањем. Тресла се гора, родио се миш. Нисам ни поштено испратио колико је већ зашло у рутину...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ћириличар рече

Ма Бога питај ко је ту колико блефирао - Трамп са својим "Војна опција није искључена" или Ким са својим звецкањем. Тресла се гора, родио се миш. Нисам ни поштено испратио колико је већ зашло у рутину...

Да бре, циркуз.

Е, идем код браће Мормона за неки дан па ако треба нешто јави... :D

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Да бре, циркуз.

Е, идем код браће Мормона за неки дан па ако треба нешто јави... :D

Рад сам примити поводљиву грешницу из њихових редова у своје наручје пуно љубави, да јој покажем Пут и Истину :smeh1: Да не морају људи да се муче са таквима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Ћириличар рече

Па и не баш...

Елем, Сјеверна Кореја је итекако битна, а ево и зашто. Ако погледаш ситуацију у Азији, видјећеш да су са САД-ом Јапан, Јужна Кореја, Филипини и Тајван. Свака од тих држава пружа могућност Америци да врши војни и геостратешки притисак на Кину, те природно Кини требају против-тегови. И један од тих против-тегова је Сјеверна Кореја, која је заправо јако значајна за Кину, како симболички тако и у стварности. Елем, Кина не жели да има непосредну границу са државом која је амерички савезник ( Јужна Кореја ) и њој због тога одговара да има малог сателита у Пјонгјангу који држи Западне војске даље од Манчурије. Свако страно војно присуство на граници Кине је велика опасност за њу, њен геополтиички углед и стварну моћ. 

САД то схватају и зато до сада нису напале Сјеверну Кореју - јер не желе рат са Кином, а и овако нема потребе. Тј., није је било све док Пјонгјанг није почео развијати нуклеарно оружје. Није битно да ли Кимове ракете могу доћи до Америке - битно је што могу ударити на Сеул или на неки дио Јапана који имају велику концентрацију становништва и индустрије у малим површинама, као и велики број америчких војника. Ако би Пјонгјанг ударио и оштетио америчке савезнике ( а са нуклеарним оружјем могао би направити озбиљну штету ) - то би обавезало Вашингтон да штити своје савезнике и да војно интервенише - што заузврат увлачи Кину у причу коју једино занима да нема Западне војске на њеној граници. Сјеверна Кореја мрси рачун својим звецкањем оружја и Америци и Кини ( Кина је чак пар пута интервенисала против Пјонгјанга и покушавала га дисциплиновати - али не превише, јер би то ишло наруку Западу ). Нико од њих не жели рат, али не могу и неће да дозволе да праве уступке једни другима такође. И зато оволико натезање.

Русију свакако желе да држе у клинчу, али из геополитичких разлога, а не религијских. Не знам одакле људима идеја да центрима моћи на Западу смета православље. А ако им и смета, зашто им смета? Исто као када нацисти говоре да Јевреји хоће да униште бијелу расу, а нико да каже зашто то желе. Оно што би могло ријешити сукоб у односу Русија-Запад јесте, нпр., ступање Русије у НАТО или било какво друго војно и геостратешко интегрисање са Европом ( не нужно и са Америком ). Врх је што је Путин заправо у почетку своје владавине био отворен тој идеји, али су му илузије убрзо разбили Западни политичари који нису поштовали Русију и жељели су да је третирају као побјеђену страну и своју колонију - па је Волођа, природно, промијенио плочу.

Ок, у праву си, фифти-фифти, барем тако ми је мишљење, а другом приликом ћу написати свој став.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој друг и брат, лекар, објавио на фејсу (није од политички коректних, ако је то битно).

 

"Имамо на дијализи једног младог Арапина. Старији је годину дана од мене, и хронично је болестан, али тако крјепког духа, да је то напросто задивљујуће.
Прије годину дана избјегао је из Сирије у Њемачку: већ у Сирији је био дијализни пацијент.
Симпатичан, љепушкаст, младолик, стално се смије. Сад је добио сва потребна њемачка документа, и започео са изучавањем занимања (бавиће се хотелијерством).
Током дијализе стално нешто чита, слуша и пише. Похађа напредни курс њемачког језика, и учи сваки дан. Свих 5 сати, колико је прикопчан на апарат, он сједи и учи. Њемачки говори боље од многих, који су у Њемалкој већ преко 20 година.
Често одем до њега да га питам како је.
Каже како је срећан у Њемачкој, далеко од рата, али размишља шта му је са породицом, која није успјела да избјегне. Он жели да се интегрише: поред уџбеника за језик, има и ”уџбеник за интеграцију”, гдје је приказано ”понашање” у јавном превозу,наулици, сортирање смећа...
И само понавља како је бескрајно захвалан, а то њемачки его голица ли - голица.
Кад сам данас по 4-5. пут ушао у собу, да га питам како је, он почне да прича, па се расплаче: ”Зашто сте тако добри према мени?”.
Срце ми се стегло. Кроз шта ли је прошао, и на шта ли је навикао?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

Мој друг и брат, лекар, објавио на фејсу (није од политички коректних, ако је то битно).

 

"Имамо на дијализи једног младог Арапина. Старији је годину дана од мене, и хронично је болестан, али тако крјепког духа, да је то напросто задивљујуће.
Прије годину дана избјегао је из Сирије у Њемачку: већ у Сирији је био дијализни пацијент.
Симпатичан, љепушкаст, младолик, стално се смије. Сад је добио сва потребна њемачка документа, и започео са изучавањем занимања (бавиће се хотелијерством).
Током дијализе стално нешто чита, слуша и пише. Похађа напредни курс њемачког језика, и учи сваки дан. Свих 5 сати, колико је прикопчан на апарат, он сједи и учи. Њемачки говори боље од многих, који су у Њемалкој већ преко 20 година.
Често одем до њега да га питам како је.
Каже како је срећан у Њемачкој, далеко од рата, али размишља шта му је са породицом, која није успјела да избјегне. Он жели да се интегрише: поред уџбеника за језик, има и ”уџбеник за интеграцију”, гдје је приказано ”понашање” у јавном превозу,наулици, сортирање смећа...
И само понавља како је бескрајно захвалан, а то њемачки его голица ли - голица.
Кад сам данас по 4-5. пут ушао у собу, да га питам како је, он почне да прича, па се расплаче: ”Зашто сте тако добри према мени?”.
Срце ми се стегло. Кроз шта ли је прошао, и на шта ли је навикао?"

Ovakvima treba poželeti svu sreću...

Još da batali i taj islam i krsti se u pravoslavnoj crkvi, Bog da ga vidi :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Ovakvima treba poželeti svu sreću...

Još da batali i taj islam i krsti se u pravoslavnoj crkvi, Bog da ga vidi :)

Dal je lud... tamo ima 42 device a kod vas samo dve... :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.8.2017. at 13:57, Avocado рече

Već sam ti skrenuo pažnju na to da se niko nije radovao smanjenju broja neke grupe, nego procenta i objasnio razliku između ta dva... ne znam šta misliš da postižeš ponavljanjem iste laži?

Kakva laž? Ti kažeš da se smanjuje njihov udeo u opštoj populaciji zbog dolaska imigranata. To nije sporno ali tačno je i da se broj smanjuje usled negativnog prirodnog priraštaja. Dakle i relativno i apsolutno gledano. Demografski podaci o kojima je ta žena govorila se odnose na oba. Međutim ta razlika koju ističeš (kao njen advokat izgleda) nije bitna. Nije u tome poenta.

Nažalost, nije retkost da se političari u Nemačkoj raduju odumiranju etničkih Nemaca. Evo još jedan primer, političar Die Linke (levica) partije. Kaže da svake godine više Nemaca umre nego što se rodi i do je jako dobro jer to znači da će tako biti manje nacista..

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...