Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

1 hour ago, RYLAH рече

ел то значи да је оправдано побити све те народе да бисмо их "цивилизовали"?

Па ни Астеке нико није побио, само је срушена њихова империја. Чак су и владајућу класу Шпанци једно време користили као марионетску власт на новоосвојеним територијама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, -Владимир- рече

Па ни Астеке нико није побио, само је срушена њихова империја. Чак су и владајућу класу Шпанци једно време користили као марионетску власт на новоосвојеним територијама.

Ма де нису, побили су их ко зечеве. Геноцид су направили. Преко деведесет посто мртвих после конквистадора.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Avocado рече

Nego šta je? Kako bi ti opisao to što upravo radiš?

Isto kao što je bilo da opravdavam holokaust(?) kad sam pokušao da dam objašnjenje zašto je A.H. počeo da mrzi Jevreje (narod koji volim)... I imaj u vidu timeline, znači oni su 1487. žrtvovali desetine hiljada ljudi kad su otvarali hram. To je 250 godina posle Svetog Save. 300 godina nakon osnivanja Oksforda.

E pa oprostićeš mi što ne žalim mnogo za takvim društvom, mada je i to što slušamo više u sklopu nekih anti-kapitalističkih naklapanja nego bilo čega drugog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Аурор рече

I imaj u vidu timeline, znači oni su 1487. žrtvovali desetine hiljada ljudi kad su otvarali hram.

Ко? Крсташи?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, RYLAH рече

Ма де нису, побили су их ко зечеве. Геноцид су направили. Преко деведесет посто мртвих после конквистадора.

 Готово целекопна бројка је била последица евроазијских вируса. Без намере Шпанаца. Шпанци никад нису били ни близу довољно бројни за тако нешто и да су хтели.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Muramasa рече

Pa ne baš svako, samo se porodica Jackson svojski potrudila da se izbeli. Pokojni Michael pred kraj života nije ni najmanje ličio na crnca.

Michael je bolovao od vitiliga, agresivni, do kraja osamdesetih je koristio sminku za potamnivanje jer na licu nije bilo mnogo bijelih fleka. Kasnije nije vrijedilo koristiti sminku za potamnjivanje vec za za pokrivanje njegove koze svijetlijom bojom. I njegov sin Princ je nasledio. Ali kao i uostalom o njemu kruze vecinom lazi na internetu. Da si rekao da je mnogo puta operisao nos( maksimum 12 operacija), to je jasno, ali ima i veze sa njegovim ocem psihopatom koji ga je unistio mentalno i zvao nosonja kao djecaka tako da se njemu uvijek cinilo da mu je nos veliki. Michael je operisao i tumor na kozi. 

Related image

Slike vitiligo:

Image result for vitiligo

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, RYLAH рече

Извор?

In a 2011 article written for History Today magazine, historian Tim Stanley wrote:

“[The Aztecs were] a culture obsessed with death: they believed that human sacrifice was the highest form of karmic healing. When the Great Pyramid of Tenochtitlan was consecrated in 1487 the Aztecs recorded that 84,000 people were slaughtered in four days. Self-sacrifice was common and individuals would pierce their ears, tongues and genitals to nourish the floors of temples with their blood. Unsurprisingly, there is evidence that Mexico was already suffering from a demographic crisis before the Spanish arrived.”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Аурор рече

To je 250 godina posle Svetog Save. 300 godina nakon osnivanja Oksforda.

И 400 - 450 година пре еугенике, Аушвица и осталих достигнућа #СупериорнеЦивилизације. Демонског зла је, на жалост, било и биће у свакој цивилизацији. Што не значи да је Немце требало збрисати с лица земље. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Аурор рече

Isto kao što je bilo da opravdavam holokaust(?) kad sam pokušao da dam objašnjenje zašto je A.H. počeo da mrzi Jevreje (narod koji volim)... I imaj u vidu timeline, znači oni su 1487. žrtvovali desetine hiljada ljudi kad su otvarali hram. To je 250 godina posle Svetog Save. 300 godina nakon osnivanja Oksforda.

E pa oprostićeš mi što ne žalim mnogo za takvim društvom, mada je i to što slušamo više u sklopu nekih anti-kapitalističkih naklapanja nego bilo čega drugog.

Ma ne žalim ja uopšte što takvo društvo više ne postoji i sumnjam da bilo ko ovde žali. Samo jedno je kada kritikuješ to što su oni žrtvovali ljude, a sasvim drugo kada tu kritiku koristiš kao opravdanje drugih zločina koje su evropski hrišćani načinili nad tim ljudima... a upravo to si uradio i ne znam ni na osnovu čega uopšte zamišljaš da nisi.

Ako treba da nacrtam, jedno je reći:

- Asteci su žrtvovali ljude i to je zlo

a sasvim drugo je:

- Baš je super i dobro što su Španci porobili i istrebljivali Asteke jer su Asteci žrtvovali ljude.

Prosto, Španci su da su hteli mogli da zaustave žrtvovanje i bez svojih zločina... nisu oni genocidisali Asteke da bi zaustavili Astečke zločine, nego iz sasvim drugih razloga.

Takođe, što se tiče cifara koje pominješ, da pre svega kažem da je apsolutno zlo i da su 1487. godine ritualno žrtvovali jednog čoveka za "osvećivanje" piramide i za mene je to jednako zlo kao i da su žrtvovali 4.000 ljudi ili desetine hiljada ljudi.... i jedno i drugo i treće zavređuje maksimalnu moralnu osudu i maksimalnu kaznu... samo su te cifre sa osamdeset hiljada ljudi prilično sporne... jednostavna matematika - ne možeš na 4 oltara za 4 dana da žrtvuješ toliko ljudi...

Imaš to i na wikipediji:

Some post-conquest sources report that at the re-consecration of Great Pyramid of Tenochtitlan in 1487, the Aztecs sacrificed about 80,400 prisoners over the course of four days. This number is considered by Ross Hassig, author of Aztec Warfare, to be an exaggeration. Hassig states "between 10,000 and 80,400 persons" were sacrificed in the ceremony.[3] The higher estimate would average 14 sacrifices per minute during the four-day consecration. Four tables were arranged at the top so that the victims could be jettisoned down the sides of the temple.[8] Nonetheless, according to Codex Telleriano-Remensis, old Aztecs who talked with the missionaries told about a much lower figure for the reconsecration of the temple, approximately 4,000 victims in total.

https://en.wikipedia.org/wiki/Human_sacrifice_in_Aztec_culture#Scope_of_Human_Sacrifice_In_Aztec_Culture

A zanimljivo je i kako od primarnog izvora koji kaže 10.000 do 80.400 ljudi naravno alt-licimuri naprave meme u kojem piše samo ova gornja cifra (mada su permutovali, pa je ispalo 84.000). Tebe ni malo ne boli što te ti kreatori memea konstantno obmanjuju i lažu, pa zbog njih i ti stalno prenosiš netačne i namerno nepotpune informacije?

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Ma ne žalim ja uopšte što takvo društvo više ne postoji i sumnjam da bilo ko ovde žali. Samo jedno je kada kritikuješ to što su oni žrtvovali ljude, a sasvim drugo kada tu kritiku koristiš kao opravdanje drugih zločina koje su evropski hrišćani načinili nad tim ljudima... a upravo to si uradio i ne znam ni na osnovu čega uopšte zamišljaš da nisi.

Ako treba da nacrtam, jedno je reći:

- Asteci su žrtvovali ljude i to je zlo

a sasvim drugo je:

- Baš je super i dobro što su Španci porobili i istrebljivali Asteke jer su Asteci žrtvovali ljude.

Али ти не разумеш, они су доследни. Тако исто пишу по интернетима како је баш супер било уништење Дрездена и осталих немачких градова и како не треба жалити за тим дивљачким људима и цивилизацијом. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Baš je super i dobro što su Španci porobili i istrebljivali Asteke jer su Asteci žrtvovali ljude.

Prosto, Španci su da su hteli mogli da zaustave žrtvovanje i bez svojih zločina... nisu oni genocidisali Asteke da bi zaustavili Astečke zločine, nego iz sasvim drugih razloga.

Kako su malobrojni Španci mogli pre 400 godina da genocidišu čitavu civilizaciju, i to preko okeana?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...