Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 1 сат, Paradoksologija рече

 

Ово изгледа као пародија и троловање са све овим блесавим фонтом. Али рецимо да је истина, има таквих будала. На страну либертаријанизам, шта по теби треба урадити у овом случају? Родитељи свакако имају право да испишу децу из било ког разлога, па и из оваквог монструозног. У ствари, највероватнији сценарио је да родитељи с предрасудама испишу децу тихо, без да ишта кажу. Како је такве ствари уопште могуће спречити?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

1 hour ago, GeniusAtWork рече

Хахаха white's :D   Оно, у ствари би било чудно да потрефе понекад нешто како треба. Иста екипа, исти ментални склоп свуда :D 


А откуд знаш на шта су мислили? Можда су мислили баш онако како су написали, само им фали именица (или је пак имплицитна). :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Ово изгледа као пародија и троловање са све овим блесавим фонтом. Али рецимо да је истина, има таквих будала. На страну либертаријанизам, шта по теби треба урадити у овом случају? Родитељи свакако имају право да испишу децу из било ког разлога, па и из оваквог монструозног. У ствари, највероватнији сценарио је да родитељи с предрасудама испишу децу тихо, без да ишта кажу. Како је такве ствари уопште могуће спречити?

Možda izgleda, ali ako pratiš nalog, žena stvarno radi u vrtiću.

Pa ne možeš realno ništa, naravno, i roditelji imaju pravo da ispišu decu, naravno, ali može da se desi i vrtić da otpusti vaspitačicu jer je previše tamnoputa, naravno (što je nezakonito samo ako dokaže da je upravo zbog toga otpuštena).

Poenta je da nisam baš ubeđena u nevidljivu ruku koja će *puf* da sredi rasizam, to je sve. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Paradoksologija рече

Možda izgleda, ali ako pratiš nalog, žena stvarno radi u vrtiću.

Pa ne možeš realno ništa, naravno, i roditelji imaju pravo da ispišu decu, naravno, ali može da se desi i vrtić da otpusti vaspitačicu jer je previše tamnoputa, naravno (što je nezakonito samo ako dokaže da je upravo zbog toga otpuštena).

Poenta je da nisam baš ubeđena u nevidljivu ruku koja će *puf* da sredi rasizam, to je sve. 

Наравно да невидљива рука неће да среди расизам, али тешко да може и држава. То је ствар кућног васпитања. Људи заиста морају најдубље да схвате и доживе у себи а је човек човек без обзира на боју коже. Е сад, ови морони што се шатро позивају на индивидуализам би то први требало да схвате, ал ето...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Наравно да невидљива рука неће да среди расизам, али тешко да може и држава. То је ствар кућног васпитања. Људи заиста морају најдубље да схвате и доживе у себи а је човек човек без обзира на боју коже. Е сад, ови морони што се шатро позивају на индивидуализам би то први требало да схвате, ал ето...

Jesam li ja igde zahtevala od države da sredi rasizam?

Ali mislim da posao države jeste da onemogući da se čitavim grupama ljudi po nečijim arbitrarnim kriterijumima zabrani pristup životno bitnim stvarima s idejom da će to sve tržište svakako srediti. Ne možeš da ne pružiš nekome hranu, vodu, medicinsku uslugu na osnovu neke pripadnosti. I tu ne mislim na svadbene torte gej parovima ni na štampanje letaka nacistima, tu nisam sigurna koliko je dobro da se država petlja.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већина људи који имају одређене расне предрасуде заправо имају обичан (нормалан и урођени) страх од другачијег.   Те прдрасуде се губе у живом контакту с људима према којима имаш предрасуде, кад видиш да су они исти као ти. Имају живот, посао, породицу, срећу, тугу, наду, страх... То је једини лек за кога сам сигуран да делује у пракси код нормалних људи. Значи што више путовања и дружења са локалцма. За ненормалне мислим да нема лека, то је тешка болес’. Само их троловати и исмевати до изнемоглости. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Juanito рече

Већина људи који имају одређене расне предрасуде заправо имају обичан (нормалан и урођени) страх од другачијег.

Pa evo, američkim Indijancima su na obale došli drugačiji od njih. Par godina kasnije su milioni i milioni njih bili mrtvi, samo zbog drugačijih patogena.

Možda je i do one evolutivne psihologije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Аурор рече

Nikakav problem ako nećeš naci pare :)

Ima ko hoće...

 

Super koncept sve dok osetis ne da si mrtav gladan a vec peta pekara ima isti natpis... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Аурор рече

Hirurg u urgentnom nema, zato što je državna ustanova...

Tako nešto je inače protivno lekarskom kodeksu i Hipokratovoj zakletvi.

Zar nisu lekarski kodeks i Hipokratova zakletva suprotni vašoj verziji libertarijanizma??? Kako se u vaš libertarijanizam uklapa to da ti lekarska komora i država zabrane da se baviš medicinom ako ne prihvatiš njihova moralna, filozofska i etička pravila i još traže da se zakuneš???

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Juanito рече

Наравно да невидљива рука неће да среди расизам, али тешко да може и држава. То је ствар кућног васпитања. Људи заиста морају најдубље да схвате и доживе у себи а је човек човек без обзира на боју коже. Е сад, ови морони што се шатро позивају на индивидуализам би то први требало да схвате, ал ето...

Naravno... ali i nevidljiva ruka nesporno ima uticaj... i država ima još veći... pre svega da utiša ove što nemaju kućno vaspitanje... tačnije prvo ih razgnevi, a onda im slomi volju kad skontaju da neće moći po njihovom... sve to su države već već prošle sa ropstvom, segregacijom, pravima žena, pravima manjina, lgbt pravima... svaki put isto... teško da eto slučajno koincidira da veliki broj ljudi promeni vaspitanje nekih 10-20 godina nakon što država kaže da to ne može više tako... većina ljudi su konformisti i prosto će "go with the flow"... to naravno (sa druge strane) jeste i opasnost kada država usmerava flow u nekom opasnom pravcu...

 

Цитат

Већина људи који имају одређене расне предрасуде заправо имају обичан (нормалан и урођени) страх од другачијег.   Те прдрасуде се губе у живом контакту с људима према којима имаш предрасуде, кад видиш да су они исти као ти. Имају живот, посао, породицу, срећу, тугу, наду, страх... То је једини лек за кога сам сигуран да делује у пракси код нормалних људи. Значи што више путовања и дружења са локалцма.

Pa i tu državna intevencija ima taj uticaj... natera te da primiš i te druge zle, loše mušterije i ti onda nevoljno moraš da ih primiš... i posle nekog vremena u kontaktu sa njima vidiš da su potpuno isti kao i one prve mušterije...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Avocado рече

Zar nisu lekarski kodeks i Hipokratova zakletva suprotni vašoj verziji libertarijanizma??? Kako se u vaš libertarijanizam uklapa to da ti lekarska komora i država zabrane da se baviš medicinom ako ne prihvatiš njihova moralna, filozofska i etička pravila i još traže da se zakuneš???

Samo zato što mislim da neko treba da ima slobodu da diskriminiše koga hoće, ne znači da to odobravam ili da mislim da je u redu kao čin. To radim zato što tržište efikasnije kažnjava od države. 

P.s. inače je i abortus protivan Hipokratovoj zakletvi (originalu).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Samo zato što mislim da neko treba da ima slobodu da diskriminiše koga hoće, ne znači da to odobravam ili da mislim da je u redu kao čin. To radim zato što tržište efikasnije kažnjava od države.

A inače je i abortus protivan Hipokratovoj zakletvi.

Nisam razumeo odgovor... jel regulacija koja primorava ljude da prihvate određeni etički kodeks i zakletvu koje je neko drugi smislio da bi radili svoj posao dobra ili loša regulacija?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlican u oba:

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Nisam razumeo odgovor... jel regulacija koja primorava ljude da prihvate određeni etički kodeks i zakletvu koje je neko drugi smislio da bi radili svoj posao dobra ili loša regulacija?

Drugačije je...

U okolnostima gde je državno zdravstvo, država mora da kažnjava. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...