Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Ако си мислио да питаш мене, тагуј ме или ме цитирај, немам намеру да јурим по темама да ли си ме ишта питао и када зато што си превише кул да би некога таговао или цитирао.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Ozbiljna dilema...

 

Измењено од RYLAH
Нема потребе за овим.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Muramasa рече

Nije bio toliko raširen da zahvata preko pola populacije u Americi i nije obuhvatao toliko različitih mišljenja i oblika ponašanja.

Sa time da se sa optužbama za rasizam i kuturnu aproprijaciju ludački preteruje se slažem.

Ali treba i razumeti da u SAD postoji rasizam koji mi ovde ne možemo da pojmimo, jer je potpuno drugačija istorija, kultura, okolnosti. Jednoj devojčici čiji su se roditelji iz Afrike doselili u Beograd da rade kao lekari posle nekoliko druženja sa nama divljacima iz dorčolskog kraja koji smo se igrali po đubrištima i gradilištima i napuštenim karoserijama automobila i starim dušecima, a oni su bili baš fini, mirišljavi i ispeglani, nisu više dali da se igra sa nama (iako se ona lepo provodila, al' šta ćeš) - i zbog toga i mnogih drugih iskustava u Beogradu sa ljudima afričkog porekla meni, recimo, ovo

Dove-Advert-600x600.jpg

Dove-Old-Advert..jpg

izlgeda samo kao totalna i nepojmljiva sumanutost. Odakle ikome ideja da ovako predstavi kožu sa više i manje melanina? Moja prva asocijacija bila bi suprotna, a realno čak i slike tako izgledaju (reakcije nekih crnaca na tviteru bile su iznenađeno "black don't crack"), ali opet mi ne bi palo napamet ni takvu kampanju da radim, prosto je nenormalno. A Dove FB timu u SAD je nekako bilo logično, nisu ni razmišljali. 

A kako i zašto? Pa kako su ovakve stvari ikada bile moguće?

c56487f96c3959251eb9b2ecda4eef22.jpg

vinolia-soap.jpg?resize=447,327

U kojoj i kakvoj kulturi ima mesta za ovakvo viđenje? Razumete li vi koji niste rasisti i ne smatrate da u SAD ima rasizma bilo šta od ovog na nekom unutrašnjem, subjektivnom nivou? Jer ja stvarno ne, baš me iznenađuje i nema nikakvog smisla - i mislim da je to prosto razlika u kulturi i ranim uticajima.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Paradoksologija рече

c56487f96c3959251eb9b2ecda4eef22.jpg

Ово је једна од најболеснијих ствари које сам икада видела, а гледала сам свашта.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Muramasa рече

Ako si beo, ne gine ti da si rasista. Ako se doseliš negde gde ima manjina, a nisi siromašan, vršiš džentrifikaciju. Ako se odseliš iz naselja u kom ima manjina, odnosiš svoj kapital i prihod u neku drugu poresku zonu, padaju cene nekretnina i to se zove "white flight". I u tom slučaju si rasista.

Ako učestvuješ u nekoj kulturi, vršiš "cultural appropriation", a ako ne učestvuješ, onda ostrakizuješ manjine. Ako uočiš boju kože, rasista si, a ako se trudiš da ignorišeš boju kože, negiraš rasizam pa si opet rasista.

Što se više trudiš da se opereš od rasizma i opravdaš, SJW-ovi će ti više nabijati osećaj krivice što si beo i što si živ. Zato je pravilo broj 1 da se pred tim smradovima nikada ne treba pravdati, nego ih samo podsetiti na studentski dug u koji su se uvalili, na to koliko su bezvredni na tržištu rada i kako će ih stvarnost odalamiti u facu, ako već nije.

 

desus_and_mero_white_people_racist.jpg?i

 

Eto. Znas od kad ja pricam da ste vi zapravo jadni i ugnjetavani... ugrozeni i napadnuti sa svih strana. Zgazeni, porobljeni i popljuvani. 

Meni je zao kad citam post kao sto je tvoj, prosto osetim potrebu da viknem iz sveg glasa NEPRAVDAAAAA, al se onda setim da je sve to full of shit i da niko ne misli da si rasista zato sto pijes mleko nego zato sto druge ljude i kulture smatras inferiornim u odnosu na sebe.

Tako da, ne kukaj ko neka seka persa, nego stisni to sto imas medju nogama i kreni da ucis  o konceptu "posledice licnih stavova" pa kad shvatis da sloboda govora nije isto sto i oslobodjenost od posledica izrecenog, mozda ukapiras zasto si okruzen zlim ljudima koji te nazivaju rasistom ;)

 

Sad si u situaciji da si npr rekao javno "Pera je peder!", a pera ti onda kamenom razbije glavu i ti kazes da ti je glavu razbio zato sto si lepsi od njega i da je to diskriinacija prema vama lepim ljudima... :D:D:D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Muramasa рече

Onima što histerišu zbog "racially insensitive" reklame, kaže se "grow a pair".

 

Нико не хистерише. Само називамо ствари расистичком небулозом (која је при том и потпуно нетачна, али небитно у овом случају). Ако ти овде не видиш проблем, онда си болес'ан и ту је крај сваке приче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Kako misliš?

Da li ti ove reklame razumeš onako kako su izgleda ovi iz Dove želeli? Da li ti one imaju bilo kakvog subjektivnog, unutrašnjeg smisla? Da li je "politička korektnost" reći da su totalno sumanute - ili je to prosto normalna reakcija svakog normalnog čoveka koji nije odrastao u rasističkom društvu gde je tamna boja kože = lošija, čak i ako je rekama za proizvode koji sprečavaju ispucalost kože - što zaista realno ne da nema smisla nego je... brt...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

Као што рекох, никоме не иду на корист таква претеривања. Само се шири страх и паника.

Као што је својевремено грмела цела опозиција и пола Интернета како ће код нас да остане пола милиона избеглица, како ће код нас сад празна села пуне избеглицама, следи катастрофа, избеглице силују и пљачкају по Београду масовно али полиција то крије...

И шта имамо на крају? 2600 или тако нешто избеглица које су остале код нас, а који су у строго контролисаним центрима за азиланте. Капирам да је по Швецкој другачије јер имају много више избеглица, па и много више проблема, ал да је далеко од те пропасти и катаклизме коју виде по десничарским сајтовима.

Problemi su, naravno, proporcionalni broju...

A raspad sistema će da bude kada broj (istinskih) muslimana u društvu dostigne neku kritičnu tačku. Do tada će civilizovani svet početi da liči na islamski "Third World".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Muramasa рече

kaže se "grow a pair"

Kako se zove ono kad ti se hipoteza iznova potvrdjuje? :D:D:D @Avocado?

Измењено од Џуманџи
  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Kakve to ima veze sa bilo čim?

Ženska logika, eklatantan primer :)

:smeh1:

Pa svaka ti čast...

Prvo izvrdaš odgovor (pa nekako pomislim da ipak imaš emotivnu reakciju, no ćutiš), a onda totalno racionalno pitanje o emotivnim reakcijama (jer je marketing zasnovan na racionalnom korišćenju emotivnih reakcija) proglasiš za "žensku logiku"... 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Paradoksologija рече

:smeh1:

Pa svaka ti čast...

Prvo izvrdaš odgovor (pa nekako pomislim da ipak imaš emotivnu reakciju, no ćutiš), a onda totalno racionalno pitanje o emotivnim reakcijama (jer je marketing zasnovan na racionalnom korišćenju emotivnih reakcija) proglasiš za "žensku logiku"... 

Мушкарчина ама баш никад нема кохонес и тестостерон да каже шта мисли. Је л' то тај идеал савршеног мушкарца кога нас Алтрајх позива да следимо?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аурор рече

Problemi su, naravno, proporcionalni broju...

A raspad sistema će da bude kada broj (istinskih) muslimana u društvu dostigne neku kritičnu tačku. Do tada će civilizovani svet početi da liči na islamski "Third World".

 

Можда и јеси у праву, али за сада су тврдње да се шведски систем буквално распада. Како рече један на једном сајту који је поставио Мурамаса, "Шведска је већ изгубљена, сад треба да се боримо за остатак Европе."

Свакако да треба да пазе да не праве имигрантске гетое, што је грешка коју су друге европске земље дозволиле (често, на жалост, из сопственог расизма). То се зна још од Солона у Грчкој, или од Перикла беше, мешам их вазда. У Атини је од успостављања тог законика, који је заправо био пра-устав, имали једног службеника који је придошлице распоређивао по атинској области, пазећи да се не стварају гетои. Дакле, нису се затварали, нису се плашили странаца, али јесу пазили да странци буду приморани да се интегришу у друштво, што је неко средње решење.

Али поента је да десница, макар у овој сада ситуацији, диже панику безвезе уместо да буде конструктивна и даје предлоге. Ето, неко од деснице у Шведкој може да чита Солонов (или Периклов?) законик и тако да конструктиван предлог, уместо што баљезга о потентним мигрантима који краду, силују и којих је све више. Кад се провали да ништа од тога није истина, гледаће га као будалу и чак и они аргументи који би можда и могли да му се узму у обзир отпадају.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...