Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Žanju ljudi koji su to sejali, to je jasno. Francuzi i Englezi silovali pola sveta, obija im se o glavu. Getoizuju vlastito stanovništvo - obija im se o glavu. Terorističke grupacije i ISIS seju svakodnevno posledice, eno čitam SAA i Rusi ih olešiše od 'batina'. I? Moj komšija (koji je bio i za vreme rata komšo kakav se ne rađa dvaput, rekao bih, retko dobar čovek) je za to odgovoran kako? Niko ne negira da realpolitika postoji i da deluje nezavisno od naših idealističkih ubeđenja, znači kad se ISIS organizuje s planom da porobi bliski istok i 'orobpu', dobiju po prnjokalici. I šta sad? Ali jednostavno negiranje uloge bele Evrope u zlu u Africi i na Bliskom istoku i posledice kolonializma je ideološko stanovište. Ne treba se isuviše posipati pepelom i nositi krivicu (ja je svakako lično ne nosim, baš kao što sam za sebe smatram da nisam odgovoran kao tada dete za Srebrenicu), ali isto tako jednostavno glumiti englesku kraljicu i ne uzeti na znanje ono što nam smrdi, je blago rečeno bedno. 

Ako muslimani u Nemačkoj dostignu većinu potrebnu za promene ustava, šta je tu sporno? 

I da, nešto optužuješ za razne logical fallacies, a sam odgovaraš parcijalno at best. Na ništa nisi odgovorio, barem ne adekvatno, i sa nikakvim teškim argumentima osim mišljenja kako bi svet trebao da izgleda (a zbog čega bi se srušio postojeći pravni poredak glat). Znaš šta je argumentovana priča zbog koje neko menja mišljenje? Recimo - ja sam bio žestoko protiv mera štednje u evropskim zemljama pre nekoliko godina. Verovao sam da donose samo zlo. Verovao sam, jer se to tako pokazalo, da su u većini zemalja osuđene na propast. I onda se desio Portugal, gde nije prošlo bez trzavica, ali je stanje sigurno bolje nego što je bilo, zahvaljujući baš tim merama. I meni su jedan veliki argument oduzeli, odnosno, barem su mi dali misliti da grčka =/= portugal =/= tunguzija. To je argument, ostalo je trabunjanje. Niko ne poriče da ima terorista, niko ne poriče da su to radikalni islamisti. Ali samo neki od vas poričete da su pravilom došli iz ugnjetavanih i siromašnih sredina, da su najčešće obaveštajne agencije imale puno informacija o tome da su radikalizovani, ali da je falila pravovremena reakcija. Što će reći, države rade svoj posao, pitanje je dana kada će da iskontrolišu svu neman. Vi samo odmažete, to je fakt. 

Prilagođavanje je teška rabota, moji roditelji su se doselili unutar svoje vlastite (tada) države, i preko noći postali kulturološki stranci. Vi koji sebe ubrajate u nosioce zapadne kulture, malo dođite na 'zapad', treba brat bratu 300 km 'tops', da vidite kako rulja gleda na vas. Iako ovdašnji jezik pričam bolje nego domaćini, jer mi dođe faktički kao prvi jezik, a i razne državne nagrade za eseje imam, za njih sam isuviše garav, nebitno što ne slušam cajke, čitam dobre knjige i volim sve što vole ostali. Međutim, ovi domicilni zapadnjaci odu samo 100km severnije, i transformišu se iz zapadnjaka u jugo/slovenske svinje. Ko razume švapski, shvatiće, za ostale - radi se o slici Slovenca (poznati Kekec, arhetip slovenačkog dečaka), a ispod piše kako dolaze da nam unište kulturu, iskoriste socijalni sistem i pokradu poslove i žene.

migranti.jpg

Zato vas molim da ne nazivate 'relativizacijom' stvarno kulturno kompleksne stvari, i likujete kako je postmoderna passé, a s druge strane relativizujete sve i jedan mogući aspekt mržnje i zla koju seje desnica. Stvari nisu tako jednostavne, a sve ostalo je vaš virtuelni mikrokosmos (i nadam se da će tako da ostane).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Икар Губелкијан рече

Žanju ljudi koji su to sejali, to je jasno. Francuzi i Englezi silovali pola sveta, obija im se o glavu.
 Ali jednostavno negiranje uloge bele Evrope u zlu u Africi i na Bliskom istoku i posledice kolonializma je ideološko stanovište.

Au brate, ja sam procitao ovo je da se covek smrzne od brige.

ali ovo je osvezavajuce. 



 

 Recimo - ja sam bio žestoko protiv mera štednje u evropskim zemljama pre nekoliko godina. Verovao sam da donose samo zlo. Verovao sam, jer se to tako pokazalo, da su u većini zemalja osuđene na propast. I onda se desio Portugal, gde nije prošlo bez trzavica, ali je stanje sigurno bolje nego što je bilo, zahvaljujući baš tim merama. I meni su jedan veliki argument oduzeli, odnosno, barem su mi dali misliti da grčka =/= portugal =/= tunguzija.

 

I mogu reci samo svaka cast. Lepo je znati da napredujes. A mogu ti reci, kada se u debati izmedju Friedmana i Keynesa zalzes za Keynesa uvek ces pogresiti. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Млађони рече

Ajde objasni mi kako ti vidis nemacku koja ima 30%+ muslimana?
Zivo me zanima? Sta ti mislis, da ce ovih 10-15 % koliko ima msulimana u nemackoj sada, sta ce oni da rade? 
Kako ce taj pravni sistem da izgleda?

Oces ja da ti kazem sta ce da bude sa ovih 10-15% muslimana? Nece da se pokupe kuci i da se vrate, nego ce da se izbore za pravo glasa i drzavljanstvo, kada se bunimo protiv toga ce da dodjete ti i ekipa da nam pricate da smo rasisti, i onda ce polako da krenu da menjaju taj PRAVOSUDNI SISTEM, koji su EVROPLJANI IZGRADILI, tako da lici na PRAVOSUDNI SISTEM iz kog su dosli. 
 



Ajd procitaj prvi post koji si mi uputio pa ako i dalje mislis da sam JA taj koji je bahat onda ne ma smisla da nastavljamo bilo kakvu diskusiju. 

 

pa ti rece da nisu SVI muslimani serijatski koljaci?

Kad ovako naises argumentaciju nema drugog pogleda na tvoj stav osim da si kao i auror misljenja da je islam sam po sebi los a da su muslmani kao grupa "degenerativni" i to bez izuzetka, jer da nije tako ti bi mi sad objasnio koliki je procenat od tih 10% trenutnih muslimana zaista ZA serijat i promenu belog... pardon "evropskog pravosudnog sistema" :)

Ajde onda da vidimo kako bi izlgedala nemacka sa 30% muslimana nakon sto utvrdimmo koliki bi procenat od tih 30 bio ZA tu promenu... ja nemam pojma, rekao bih da je  u pitanju neki jednocifren broj,ali stvarno nemam pojma, nadam se da ti znas.

Stvar je u tome da kao i uvek plasite "mecku s reseto", dizete paniku bezveze upozoravajuci na nesto sto je logicki nemoguce da se desi...

 

A sva prica pada  u vodu na temi o zapadnoj umetnsoti gde auror pokusava da promovise "podobnu umetnost"... eto resio on covek libertarijanac da utvrdi sta je to lepa umetnost a ti mu u toj nakaradnoj nacististoidnoj zamisli pomazes ocekujuci od ucesnika da postuju njegov smer teme"... to je katastrofa. Nakaradno izvrtanje plemenitosti umetnosti i njeno bacanje pod noge politikanstvu i degenerativnosti... Ja cu kao umetnik da ti kazem da ne postoji nista uvredljivije za umetnost od onoga sto se desava upravo na toj temi. Taj totalitarizam je vrlo indikativan, ali kad stvari nazovemo pravim imenom onda ispadamo levonjare koje previse cesto zloupotrebljavvaju razne istorijske termine...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato vas molim da ne nazivate 'relativizacijom' stvarno kulturno kompleksne stvari, i likujete kako je postmoderna passé, a s druge strane relativizujete sve i jedan mogući aspekt mržnje i zla koju seje desnica. Stvari nisu tako jednostavne, a sve ostalo je vaš virtuelni mikrokosmos (i nadam se da će tako da ostane).[/qupte]

E haha, je l kapiras da trenutak kada si podrzao mere stednje je trenutak kada si presao u desnicu? :)
Simpatican si ti momak. Pljujes desnicu a i sam si (ako pitas levicare) desnicar. Svaki evropski i americki levicar bi te nazvao desnicarem jer si podrzao mere stednje. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, cloudking рече

pa ti rece da nisu SVI muslimani serijatski koljaci?

Ajde onda da vidimo kako bi izlgedala nemacka sa 30% muslimana nakon sto utvrdimmo koliki bi procenat od tih 30 bio ZA tu promenu... ja nemam pojma, rekao bih da je  u pitanju neki jednocifren broj,ali stvarno nemam pojma, nadam se da ti znas.

 

 


I nisu svi muslimani serijatski koljaci. Ali nisu ni svi nemci bili nacisti.. samo 19 % pa vidis sta je to proizvelo...https://www.theguardian.com/uk-news/2016/apr/11/british-muslims-strong-sense-of-belonging-poll-homosexuality-sharia-law

Evo naprimer za britaniju. Polovina britanskih muslimana misli da homosksualnost treba biti ilegalna. Dakle I L E G A L N A.

E sad zamisli nemacka koja ima 80 miliona ljudi, trenutno preko 10 miliona muslimana od koji (po uzorku iz uk da pretpostavimo) 5 miliona misli da homoseksualnost treba da bude ilegalna. E sad zamisli kad imas 20 miliona muslimana od recimo 40 miliona muslimana koji misle da homoseksualnost treba da bude ileglna. Dakle imas 25 % stanovnistva koji misle da homoskesualnot treba da bude ilegalna. 

Napomenucu ti samo da je 25 % stanovnistva ozbiljno velika brojka, vucic u srbiji vlada sa 25 % glasova. 


ja prosto to vidim kao neminovnu buducnost koju ne mozes nikako da sprecis dok muslimani ne krenu da kritikuju druge muslimane za te stavove. A to ne verujem da ce da se desi jer vecina bitnih muslimana ne kritikuje druge muslimane nego izadje da prica kako su oni zrtve bigota, kako su oni prave zrtve teroristickog napada i dodju likovi kao Ikar i krenu da pisu kako je sve to normalno, jer eto francuska znje to sto je pre 200 godina imala kolonije.  
 



 

  • Свиђа ми се 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Млађони рече

Prosta logika nalaze - da bi individue bile slobodne, obe kulturne grupe moraju ceniti individualnu slobodu. ( to se nadam se slazemo ).Ako jedna kultura ne ceni individualnu slobodu (arapsko islamska naprimer) tesko da moze ziveti u skladu sa evropskom koja ceni individualnu slobdu.

Ne mozes u istoj kuci drzati coveka koji hoce da ubije pedera, i coveka koji hoce da umre za pravo pedera da zivi. Jedan od njih dvojice mora da ode ili da promeni svoj stav. 

je l se slazes sa time?

Prosta logika nalaže - da bi cenio individualne slobode, moraš da ne posmatraš ljude kolektivistički, da ih ne svrstavaš u grupe i automatski im dodeljuješ zamišljene stavove i karakterne osobine grupe, kao da su politički i filozofski stavovi uzrokovani genetikom.

Ne postoji kultura koja poštuje ili ne poštuje individualne slobode... postoje individue koje imaju individualistički ili kolektivistički način razmišljana (bojim se da su ovi drugi većina u svakoj kulturi)... i postoje države koje su ostvarile veći ili manji stepen individualnih sloboda... pri čemu ovo drugo čak ne korespondira nužno sa stavovima raje, već više sa stavovima elita u nekoj državi... pa tako npr. u Nemačkoj u istom veku možeš da imaš 3-4 potpuno različita društveno-politička sistema iako je raja jedna te ista.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako nekome kažeš da će uvek pogrešiti, grešiš u startu. Zavisi od situacije, i milijarde ostalih faktora. Sve ostalo je udaranje glavom kroz zid i čvrsto ideološko stanovište, koje može da postoji samo tamo gde inače i postoji - u kontrolisanoj akademskoj atmosferi.

Što se prvog tiče, nema ko zašta da se smrzava. To je tako. Sve ostalo su ideološke pozicije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Икар Губелкијан рече

Ako nekome kažeš da će uvek pogrešiti, grešiš u startu. Zavisi od situacije, i milijarde ostalih faktora. Sve ostalo je udaranje glavom kroz zid i čvrsto ideološko stanovište, koje može da postoji samo tamo gde inače i postoji - u kontrolisanoj akademskoj atmosferi.

Što se prvog tiče, nema ko zašta da se smrzava. To je tako. Sve ostalo su ideološke pozicije. 

Ovo si u pravu. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Млађони рече

 

I jeste, i nije istina. Za veliki deo levice sam sigurno 'liberal', za neke bi bio čak i fašista. Za to ne treba moj pogled na ekonomiju, dovoljno je samo moje učestvovanje u Crkvi. Međutim, to u koju frakciju bi me neko svrstao nekako ne menja stvari. Ja sebe smatram ne baš levicom (to ste ionako tokom debate sami nametnuli u diskurs), već imam leve inklinacije. Imam nekoliko grubih tačaka, za koje smatram da su ispravne, među njima je u prvom redu moj odnos do oporezivanja. Da je stanje u Portugalu dovelo do sloma najranljivijih kao u Grčkoj, svakako se s tim ne bih složio. Ovako, whatever works. Gde stojim čvrsto je odnos do relativizovanja, institucionalizovanja, racionalizovanja i intelektualizovanja mržnje. Tome mesta nema. Ni meni nije prijatno da živim u vremenu gde postoji opasnost da me neko rokne na sred ulice misleći da sam kafir, ali isto tako nije bilo prijatno mojim precima da poginu na ratištima. Svako vreme ima svoje breme i neka distanca do okoline mora da postoji. 

Ali, sve u svemu, uopšte nije tekla reč o tome, tako da dosta s deviacijama. U svakom slučaju vi samo nastavite, ja moram na posao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Prosta logika nalaže - da bi cenio individualne slobode, moraš da ne posmatraš ljude kolektivistički, da ih ne svrstavaš u grupe i automatski im dodeljuješ zamišljene stavove i karakterne osobine grupe, kao da su politički i filozofski stavovi uzrokovani genetikom.

Politicki i filozofski stavovi jesu uzrokovani(makar delom) genetikom. https://www.scientificamerican.com/article/the-genes-of-left-and-right/

Ovde pravis zamenu teza. Ako ja iznesme odredjenu stvarnost vezanu za advokate, nemam pojma iz kojih porodicnih sredina dolaze, naprimer (lupam ne znam jel tacno) da advokati uglavnom dolaze iz sredina gde su drugi clanovi porodice u toj bransi to ne znaci da sam doneo sud za tebe kao advokata. Ali jednostavno ukazujem na statisticku realnost. Ako 70 % adovkata dolazi iz porodica koje se bave pravom, i ja napravim pretpostavku da od 10 advokata koje upoznam 7 ima da ima pravnike u porodici, to nije gledanje ljudi kolektivisticki. To je samo ukazivanje na statisticku realnost stanja u advokaturi. Ne znaci da ako upoznam advokata na ulici da cu da pretpostavim o njemu da je iz porodice pravnika. 

I iskreno nije mi jasno zasto takve statisticke realnosti moram da ti objasnjavam. I jos manje mi nije jasno sto pored svih objasnjenja ti i dalje insistiras, da ja sudim individualnom muslimanu po njegovom kolektvu, sto nije tacno. 

Mislim da je to neposteno podmetanje od strane tebe. Jer niko ovde ne misli da su svi muslimani isti, vec govorimo o stattistickim realnosti.

Ne postoji kultura koja poštuje ili ne poštuje individualne slobode... 

Opet se vracamo na statisticke realnosti. Kultura grupe je presek onoga sto individue iz te grupe misle, koje vrednosti imaju i slicno.
Zasto uopste gubimo vreme i zivce na te ocigledne stvari? 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Икар Губелкијан рече

Ko razume švapski, shvatiće, za ostale - radi se o slici Slovenca (poznati Kekec, arhetip slovenačkog dečaka), a ispod piše kako dolaze da nam unište kulturu, iskoriste socijalni sistem i pokradu poslove i žene.

migranti.jpg

:))12:smeha:, све,све али Словенци, па још слика Кекеца. Ово је нека спрдња гарант.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Икар Губелкијан рече

I jeste, i nije istina. Za veliki deo levice sam sigurno 'liberal', za neke bi bio čak i fašista. Za to ne treba moj pogled na ekonomiju, dovoljno je samo moje učestvovanje u Crkvi. Međutim, to u koju frakciju bi me neko svrstao nekako ne menja stvari. Ja sebe smatram ne baš levicom (to ste ionako tokom debate sami nametnuli u diskurs), već imam leve inklinacije. Imam nekoliko grubih tačaka, za koje smatram da su ispravne, među njima je u prvom redu moj odnos do oporezivanja. Da je stanje u Portugalu dovelo do sloma najranljivijih kao u Grčkoj, svakako se s tim ne bih složio. Ovako, whatever works. Gde stojim čvrsto je odnos do relativizovanja, institucionalizovanja, racionalizovanja i intelektualizovanja mržnje. Tome mesta nema. Ni meni nije prijatno da živim u vremenu gde postoji opasnost da me neko rokne na sred ulice misleći da sam kafir, ali isto tako nije bilo prijatno mojim precima da poginu na ratištima. Svako vreme ima svoje breme i neka distanca do okoline mora da postoji. 

Pa ni ja te ne smatram ni levicom ni desnicom jer mislim da je ta podela smesna i nerealno utemeljena. Nego sam ti skrenuo malu paznju da si ti nas sve ovde okarakterisao ko desnicare. 

Ja naprimer jesam desnicar, ja sam ekonomski konzertvativan. Ali hitler kog isto smatraju desnicarem je ekonomski progresivan. 
Ja sam za malu vladu koja se ne mesa u privatnu svoju. Hitler je bio za veliku vladu koja kontrolise privatnu svojinu.
Ja obozavam jevreje, hitler ih je mrzeo.
Ja sam protiv minimalnog radnog vremena, hitler ga je uveo.
Ja sam protiv minimalne plate, hitler je uveo minimalnu platu.
Ja bas i ne volim islamsku kulturu, hitler je mislio daje islamska kultura super jer ubija i mrzi jevreje. 

itd itd itd.. ono sto ocu da ti kazem jeste da totalno nema nikavog smisla da hitlera i mene staviti u isti kos i nazivati nas desnicom, jer eto hitler se koristio istim taktikama za pobedjivanje izbora (populizmom) kao i tramp.

mnogi ljudi se sluze populizmom za dobijanje politicke moci, ali niko ih ne poredi sa hitlerom jer realno nemaju veze sa hitlerom. 

  • Свиђа ми се 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

Pa ni ja te ne smatram ni levicom ni desnicom jer mislim da je ta podela smesna i nerealno utemeljena. Nego sam ti skrenuo malu paznju da si ti nas sve ovde okarakterisao ko desnicare. 

Ja naprimer jesam desnicar, ja sam ekonomski konzertvativan. Ali hitler kog isto smatraju desnicarem je ekonomski progresivan. 
Ja sam za malu vladu koja se ne mesa u privatnu svoju. Hitler je bio za veliku vladu koja kontrolise privatnu svojinu.
Ja obozavam jevreje, hitler ih je mrzeo.
Ja sam protiv minimalnog radnog vremena, hitler ga je uveo.
Ja sam protiv minimalne plate, hitler je uveo minimalnu platu.
Ja bas i ne volim islamsku kulturu, hitler je mislio daje islamska kultura super jer ubija i mrzi jevreje. 

itd itd itd.. ono sto ocu da ti kazem jeste da totalno nema nikavog smisla da hitlera i mene staviti u isti kos i nazivati nas desnicom, jer eto hitler se koristio istim taktikama za pobedjivanje izbora (populizmom) kao i tramp.

mnogi ljudi se sluze populizmom za dobijanje politicke moci, ali niko ih ne poredi sa hitlerom jer realno nemaju veze sa hitlerom. 

 

Sta da ti radim i ja sam evo vec godinama ubica zato sto sam ateista isto ko i Staljin :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma jok, neki desničari iz Graca to lepili, morao da reaguje i ministar spoljnih poslova. 

Da dodam samo još jedno na neprimetnu opasku Mlađe - nigde nisam rekao da su teroristički napadi normalna stvar. Nađi gde sam to rekao. Rekao sam da su jedan od očekivanih ishoda, koje svakako treba sprečiti. Uostalom, već sam napisao šta mislim o individualizaciji i kolektivizaciji krivice, pa da se ne ponavljam. A normalno mi je da ako ikada muslimani postanu većina, da glasaju kako im savest i volja zapoveda, jer baš to su stvari koje su svo vreme podložne velikim i teškim promenama.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Sta da ti radim i ja sam evo vec godinama ubica zato sto sam ateista isto ko i Staljin :D

I ja napisem sve ono potrudim se da ti objasnim stav zasto i kako mislim i ti mi ovako odgovoris? PA za sta sam izgubio 15 minuta svog zivota trudeci se da ti slozim lepo napisan i razumljiv argument? 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...